Knutselen voor kerst in Akersloot Slaapkenner Lute op televisie Vloerenshowroom bij Ton Scholten Effectief omgaan met grenzen Activiteiten bij JOEB in de kerstvakantie! Kerstpakketten inleveren voor dorpsgenoten Klaveijasdrive Akersloot eens op onze website www.uitkijkpost.nl 21 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Kerstsamenzang in Akersloot Mantelzorgcafé Alzheimer Noord-Kennemerland Pont Akersloot tijdelijk uit de vaart Kerstsamenzang UITKIJKPOST 16 DECEMBER 2009 LIMMEN - De Slaapkenner-groep gaat nationaal en is de hele maand december te zien op SBS6 bij het programma Teletrends. Tijdens een intensieve draaidag bij Slaapkenner Lute is een promotiefilm gemaakt voor het programma Teletrends, dat elke zondag vanaf 13.00 uur te zien is bij SBS6. Presentatrice Caroline Zonneveld laat zich bij Slaapkenner Lute vakkundig informeren en adviseren door Werner Op 't Eijnde. Deze promotiefilm is gemaakt om mensen bewust te maken van Slaapkenner, met 22 vestigingen door het hele land én met een keurmerk 'netwerk van slaapkenners', staan zij voor vakmanschap, kwaliteit, uitste kend advies en goede service. In samenwerking met Teletrends, heeft Slaapkenner ook een leuke aanbieding. In december en januari krijgt de klant bij aankoop van een matras uit de OptiSleep collectie, 100,- retour op het oude matras. Op de site van Teletrends; www.teletrends.nl is het mogelijk de promotiefilm te bekijken en de aanbieding terug te lezen. Teletrends, elke zondag middag in december vanaf 13:00 uur op SBS6. UITGEEST - Er is hard gewerkt aan de uitbreiding van de vloeren showroom van Ton Scholten in Uitgeest. Met 100m2 extra presentatie aan gelegde vloeren heeft de showroom (nu totaal 400m2 gelegde vloe ren) met recht de mooiste en grootste tegelpresentatie in Nederland. De showroom is voorzien van de allernieuwste collectie vloertegels die in oktober op de toonaangevende internationale beurs in Italië is geïntro duceerd. Dé trend de komende jaren wordt volgens de Italianen wel de aardetint vloer, het liefst zo groot mogelijk of gemengd met verschillen de kleinere formaten. In diverse grote formaten is het keramische basalt spectaculair. Deze lava-achtige mat-donkergrijze tegel werd tot voor kort vooral in keukens als aanrechtblad toegepast, maar is nu dus ook als tegel te krij gen. De meest innovatieve tegel die in de vernieuwde showroom is te vinden, is de tegel van slechts drie millimeter dun van het formaat 100x100 centimeter. Deze tegel met een samenstelling van keramiek, afgewerkt met glas vezel is zeer dun en evengoed oersterk. De tegel is eenvoudig en snel over bestaande vlakke vloeren (zoals tegels, hout, linoleum et cetera) heen te leggen en is in afmetingen 50x50cm, lOOxlOOcm en 100x300 cm beschikbaar. Zeer dicht tegen elkaar aan te leggen en hét alternatief voor de populaire gietvloeren. Bent u benieuwd naar de mogelijkheden van tegels bij u thuis op vloer of wand, dan is het nu hét moment, want van 28 december tot en met 31 januari 2010 krijgt u 15% korting op een groot deel van de vloerencollectie, dus ook de 2010 collectie. Ton Scholten Tegels Sanitair, Westerwerf 2, Uitgeest, www.tonscholten.nl 0251-319101 ALKMAAR - Op woensdag 13 januari start de Praktijk voor Haptotherapie Roel Nooteboom in Alkmaar met een training Grenzen Verkennen. Bedoeld voor mensen die moeite hebben met het herkennen en aangeven van hun grenzen. Niet zelden leidt deze moeite tot span ningsklachten, overbelasting, of zelfs burn-out. Gedurende drie wekelijkse avonden wordt met behulp van lichaamsge richte oefeningen getraind op het signaleren van eigen grenzen en het hanteren daarvan in dagelijkse situaties op het werk en in privé situatie. Doel is niet alleen (bestaande) klachten te verminderen of te voorkomen, maar ook om veerkracht en vitaliteit te stimuleren. Er wordt getraind in kleine groepen van maximaal tien deelnemers. Data/tijd: woensdag 13, 20 en 27 januari 2010 van 19.00 tot 21.00 uur. Plaats: Rubenslaan 2, 1816 MB Alkmaar. De kosten voor drie avonden bedragen 65, per persoon (inclusief thee, koffie) Aanmelding en info, tel. 06-23049417/072-5113345 info@haptotherapie-roelnooteboom.nl of www.haptotherapie-roelnooteboom.nl. AKERSLOOT - Kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 8 jaar zijn op woensdag 23 december welkom in verzorgingshuis Strammerzoom in Akersloot om een leuke sneeuwkerst- boom te maken. Met diverse materialen wordt de kerstdecoratie gemaakt onder lei ding van Mem's Atelier in samen werking met de Kerstvakantie cocktail. De activiteit is van 10.30 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 2,50 per deelnemer. Opgeven voor deze activiteit kan op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur bij de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-656562. Informatie over het volledige programma van de Kerstvakantie cocktail is te vinden op de website: www.welzijncastricum.nl. EGMOND - Heb je ook niks te doen in de kerstvakantie? Ga je niet op vakantie? Wil je wel iets te doen hebben? Dan heeft JOEB jouw iets te bieden! Vanaf 21 december tot 2 januari organiseert JOEB activiteiten voor de jeugd vanaf groep 6 tot en met groep 8 van de basisschool. Er is veel variatie, dus voor ieder wat wils. Het programma 21 december 13.00 tot 17.00 uur open middag, 23 december 13.00 tot 17.30 uur filmmiddag, 23 december 13.00 tot 17.30 uur PS3 middag, 24 decem ber 14.00 tot 17.00 uur darttoer- nooi, 26 december 20.00 tot 02.00 uur popquiz live 16+ (inschrijving vereist), 27 december 15.00 tot 17.30 uur tienerdisco met spellet jes, 28 december 13.00 tot 17.30 uur open middag, 29 december 14.00 tot 17.00 uur kunstmiddag/knutselen, 2 januari 13.00 tot 17.30 uur open middag en kunst. Bij de open middag kan de jeugd gratis poolen, computeren, televisie kijken op groot scherm, darten, tafeltennissen, spelletjes spelen en natuurlijk lekker hangen met je vrienden. Ouders zijn natuurlijk ook welkom om een kijkje te nemen, kof fie staat voor u klaar. Heb je interes se? Kom dan even gezellig binnen wandelen in de kerstvakantie en inschrijven voor de popquiz kan naar popquizlive@gmail.com. JOEB, herenweg 69 te Egmond-Binnen. AKERSLOOT - Een belangrijk onderdeel van de werkzaamhe den van PCI (Parochiële Caritas Instelling) bestaat uit het aan dacht schenken aan dorpsgeno ten die op de één of andere manier een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Zo is PCI voor de komende feestdagen actief om te zorgen dat dorpgenoten die het net even mul der hebben, deze dagen gezellig kunnen doorkomen. Ieder mens heeft immers op zijn eigen manier wel eens een steuntje in de rug nodig. Daarom organiseert PCI net als vorig jaar in samenwerking met Jongeren Centrum Storey Club uit Akersloot een kerstpak ketten inleveractie. Vorig jaar was dit een geweldig succes, en de ver wachting is dat het deze feestda gen niet minder zal zijn! Op 19 december tussen 14.00 en 16.30 uur kunt u onder het genot van een glaasje glühwein of een beker warme chocolademelk uw kerstpakket of een deel van uw kerstpakket inleveren bij de Story Club aan het Wilhelmmaplein 1 te Akersloot. PCI zal zorgen dat de pakketten daar komen waar het welkom is. Tevens is er in de Storey Club een creatieve ruimte ingericht waar kinderen tussen 14.00 en 16.00 uur een kerststuk je kunnen maken. Voor de kinde ren die snel uitgeknutseld zijn, wordt er een leuke kerstfilm gedraaid. Kosten hiervoor bedra gen 2,25. AKERSLOOT - Zaterdag 19 december wordt in café De Vriendschap in Akersloot een gezellige Kerst klaverjas drive georganiseerd. Deze klaverjasdrives worden een maal per maand gehouden. Hoofdprijs ditmaal een DVD speler van Aristona. Naast het klaverjas sen natuurlijk ook een super verlo ting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. In verband met de kerst natuurlijk veel prijzen die betrekking hebben op de feest dagen. Men kan zich van te voren telefonisch opgeven, tel. 0251- 312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 4,50 per persoon. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. AKERSLOOT - Op vrijdag 18 december houden de gezamenlijke kerken van Akersloot weer de kerstsamenzang in de Protestantse kerk aan het Dielofslaantje te Akersloot, aanvang 19.30 uur. Medewerking wordt dit jaar ver leend door de cantorij van de Protestantse Gemeente Akersloot/Uitgeest, terwijl de heer de Wit het orgel zal bespelen. Men kan samen de oude kerstliederen zingen in het sfeervolle kerkje, ter wijl er na afloop nog gelegenheid is voor een kopje koffie of choco lademelk. De toegang is gratis en iedereen is welkom. CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het Mantelzorgcafé Castricum is op woensdag 6 januari 2010 in het Rode Kruisgebouw te Castricum. Aanvang 19.30 uur. Er is voor deze avond geen spreker uitgeno digd. Uitgangspunt is een gezelli ge nieuwjaarsbijeenkomst. Zoals altijd zal er een consulent van Tandem aanwezig zijn. Iedereen uit de regio Castricum is welkom en de toegang is gratis. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar Tandem, tel. 023-8910610. Ook voor ver voer kan worden gezorgd. ALKMAAR - Mensen met demen tie, hun mantelzorgers, familiele den en belangstellenden worden uitgenodigd voor de kerstavond in het Alzheimercafé, met verhalen en muziek, op woensdag 23 december van 19.00 tot 21.00 uur. Plaats van de bijeenkomst: Wijkcentrum Overdie, Ruusbroechof 97, Alkmaar, tel. 072-5402499. AKERSLOOT - De schipper van een binnenvaartschip heeft van ochtend de pont van Akersloot over het hoofd gezien en aangeva ren. Er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan. Het pontje is wel behoorlijk bescha digd. Het vervangen van een onderdeel in de aandrijving zal op zijn vroegst maandag plaatsvin den. Tot die tijd is het pontverkeer tussen Akersloot en de Schermer gestremd. AKERSLOOT - Net als voorgaande jaren organiseert het koor Aquarius weer een kerstsamen zang met medewerking van kin derkoor de Meerzangertjes. Er is een kerstspel en de koren zullen diverse kerstliederen zingen. Deze kerstsamenzang is speciaal bedoeld voor peuters, kleuters en kinderen van de basisschool met hun (groot) ouders. Dit festijn vindt plaats op zondag 20 decem ber om 16.30 uur in de Jacobuskerk te Akersloot. De kerk is open om 16.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 21