Bezorgers herkenbaar Kerst- en nieuwjaarswens Boerenkoolmiddag Uylenspieghels geslaagd Activiteiten in 't Praethuys Leren tapdansen a Ralf Mackenbach Kerstconcert Vivaio-quartet in Slotkapel van Egmond Engelen van deze tijd Alkmaar Sf qelezen worden Sfeervol kerstconcert De muziek werd prima verzorgd door Patrick Bouquet i i Rommelmarkt in Vrouwen van Nu genieten van lezing en zang UITKIJKPOST 16 DECEMBER 2009 REGIO - De door-weer-en- wind-bezorgers van Rodi Media komen ook dit jaar aan de deur met hun kerst- en nieuwjaars wens. Omdat zij én de lezers van deze krant in het verleden regelmatig zijn geconfronteerd met nepbezorgers, die de 'gratificatie' voor correct bezorgen wegkaapten voor de neus van onze echte bezorgers, kunt u de bezorger bij twijfel vragen naar de exclusieve Rodi Media identiteits kaart. Deze is herkenbaar aan de naam van de bezorger, de op de ID vermelde postcodes binnen het ver spreidingsgebied en het opvallend glimmende stickertje, waarin het Rodi Media logo is weergegeven. Meer informatie: www.rodimedia.nl of tel: 0226-331020. AKERSLOOT - Iedereen is uitgeno digd in de Nederlands Hervormde Kerk te Akersloot, voor het bijwo nen van een sfeervol kerstconcert. De avond zal worden verzorgd door twee koren: Phonation en The Aquarius Singers. Het concert vindt plaats op zaterdagavond, 19 decem ber van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kerk opent 19.30 uur zijn deuren. Na afloop kunt u nagenieten van een heerlijk glaasje glühwein. De entree is gratis; een vrijwillige bij drage wordt op prijs gesteld. Na het eten kon jong en oud zich vermaken op het feest. Eigen foto LIMMEN - Afgelopen zondag was het een gezellige drukte in leutbunker de Burgerij. Carnavalsvereniging de Uylenspieghels hield haar jaar lijkse boerenkoolmiddag en vele waren hier weer op afge komen. Hele families namen plaats aan de lange tafels om van de heerlijke boerenkool te genieten. Rond 17.00 uur was het prins Tyl XIII die met zijn raad als eerste gingen voor proeven. De boerenkool, bereid door tophofkok Gerrit, smaakte prima, waarna de gasten het goede voorbeeld volgden en ook bij de dames van de raad een heerlijk bordje gingen halen. Voor de kinderen was er als ver rassing een ijsje geregeld. Nadat de meeste gasten hadden gegeten, nam de jubileumcommissie de microfoon om de biedingloterij te starten. Het was een groot succes, er werd door jong en oud geboden. Nadat er al twintig prijzen waren uitgedeeld kwam de hoofdprijs, een fiets aan geboden door de grootste rijwiel zaak van Limmen, aan bod. De win nende bieder was Piet Zonneveld die de fiets in ontvangst mocht nemen. Met deze biedingloterij haalde de jubileumcommissie ruim zeshon derd euro op om dit jubileumsei zoen extra feestelijk uit te pakken. De muziek werd weer prima ver zorgd door Patrick Bouquet voor jong en oud. Prins Tyl XIII en zijn raad konden rond 21.00 uur, toen het feest werd afgesloten, terugkij ken op een zeer geslaagde boeren koolmiddag. Op 9 januari staat het volgende feest op het programma. In verband met het jubileum is er weer een Oude Stompenbal. REGIO - 't Praethuys is er voor mensen met kanker en hun naasten. Vier dagen in de week staat de deur open en kun je binnenstappen. Daarnaast zijn er activiteiten voor ontspanning en afleiding en er zijn een aantal lotgenotengroepen. Donderdag 17 december is er de maandelijkse bijeenkomst 'Uitzaai ingen en hoe nu verder.van 10.30 tot 12.30 uur. Deze ochtend is ook voor part ners. Doel is (h)erkenning en uit wisselen van ervaringen. Dinsdag 22 december is er van 10.00 tot 12.00 uur creatief dagboeksehrijven onder leiding van Christine de Vries. Schrijven kan je helpen je gedachten te ordenen en geeft ruimte in je hoofd. Bijdrage 2,50 en eigen pen en papier meenemen. Woensdag 23 december is er tal- kwalk; samen wandelen en praten of juist stil zijn en lekker een frisse neus halen. Verzamelen om 10.30 uur in 't Praethuys. Inloop op maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Let op: donderdag 24 en 31 decem ber is 't Praethuys dicht. Voor meer informatie: 't Praethuys, Westerweg 50 in Alkmaar, tel. 072-5113644 of kijk op www.praethuys.nl. EGMOND - Op zondag 20 december geeft het Vivaio-quar tet uit Amsterdam een kerst concert in de eeuwenoude Slotkapel te Egmond aan den Hoef. De vier zangers worden begeleid door Bert Mooiman op het prachtig gerestaureerde orgel van de Slotkapel. Het programma omvat voor de pauze verschillende prachtige cantates uit de Italiaanse en Duitse barokperiode. Bekende en minder bekende zangkwartetten en duetten wisselen elkaar af. Denkt u hierbij aan cantates van componisten als Vierdanek, Carissimi en Buxtehude. Ook wor den werken van Vivaldi en Bach ten gehore gebracht. Na de pauze is het programma gewijd aan heerlijke bekende kerstliederen en Christmas Carols, waarbij het publiek afwisse lend kan luisteren en desgewenst kan meezingen. Het concert begint om 15.00 uur. Plaats: Slotkapel, Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 12,-, 65+ en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestel len bij mevrouw Thijssen, tel. 072- 5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. REGIO - Net als de winnaar van het junior Eurovisie Song festi val: Ralf Mackenbach kunnen kinderen in Castricum nu ook tapdancen. Een les tapdance wordt op maan dag 28 december gegeven bij DansStudio Fruns in samenwerking met de Kerstvakantiecocktail. De les is van 13.00 tot 14.30 uur. Wie het leuk vindt aan de populaire Michael Jacksondancen mee te doen kan deelnemen op 28 december van 15.00 tot 16.30 uur eveneens bij DansStudio Fruns in Castricum. Beide activiteiten zijn voor de leeftijd 6 tot en met 12 jaar. De kosten bedragen per activiteit 2,50. Opgeven kan bij: DansStudio Fruns, tel. 06-51046044 tussen 09.00 en 12.00 uur of info@fruns.nl. Tijdens de vakantiecoctail kunnen kinderen leren dansen als Ralf Mackenbach, de winnaar van het Songfestival. Aangeleverde foto LIMMEN - Op vrijdag 11 december konden de Vrouwen van Nu genieten van een mid dagconcert in Vredeburg te Limmen. Het thema was Engelen van deze tijd. Twan Geurts verzorgde de Engelenlezing. Hij studeerde theolo gie en werk als journalist. Hij publi ceert over cultuur, religie en weten schap en is auteur van het Engelen van deze tijd. Als gastconservator was hij nauw betrokken bij de ten toonstelling Allemaal Engelen in het Utrechtse museum Catharijne con vent. Deze expositie trok eind 2008 70.000 bezoekers. Na een welkomswoordje van Toos Engeringh opende Sirnone Awhina deze middag met haar prachtige stem een engellied. Hierna volgde Twan Geurts een indrukwekkende powerpoint presentatie met muzika le beeldfragmenten over zijn journa listieke speurtocht naar de aantrek kingskracht van deze oeroude boodschappers op de mensen van nu. Zijn inleiding begon over de engelen van Hildegard von Bingen en Sandro Botticelli en hoe de enge len uit de bijbel en de koran een weg is gaan leiden in de media, de december winkeletalages, reclame, toneel, film, opera, kunst, spiritua liteit et cetera. Voorbeelden werden gegeven volgens onder andere Anselm Grun, Hans Stolp en Kader Abdolah. In de pauze werd een fraai opgemaakte kersttaart aangesneden van een ambachtelijke patisserie uit Limmen. Na de pauze ontroerde Sirnone veel aanwezigen met haar minieoneert. De zaal was muisstil toen zij loepzuiver en intens het Ave Maria zong en een lied van Edith Piaf vertolkte. ALKMAAR - Zondag 20 december is het Sportpaleis aan de Terborehlaan 200 in Alkmaar gevuld met tweedehands spullen. Circa 220 standhouders zullen hun waren te koop aanbieden, waaronder deze keer veel kerst spullen maar ook speelgoed, postzegels, huishoudelijke artike len, boeken, cd's, elpees, kleding, curiosa, gereedschap zullen onge twijfeld weer in grote getale aan wezig zijn. De markt is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt 1,50 per per soon vanaf 13 jaar. Voor meer info: bel met tel. 06-20114461 of kijk op www.st-re.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 23