EI Kerstwensen met identiteitskaart Geronimo Stilton komt langs bij Deutekom Kerststallen in de Wereldwinkel E H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING KERK DIENSTEN ierenbescherming OUD PAPIER OKTERS DIENSTEN Dr. Gianotten, huisarts AFWEZIG dr. Den Engelsen INGEZONDEN BRIEF Mariënstein wil geen scooters op voetpad Wel of geen Aldi/ Campina Kerstuitkering minima Parkeerbonnenactie I Parkeerbonnenactie II Kerst... gezellig! UITKIJKPOST 16 DECEMBER 2009 REGIO - Onze door-weer-en-wind-bezorgers komen ook dit jaar weer aan de deur met hun kerst- en nieuwjaarswens. Omdat zij én de lezers van deze krant in het verleden regelmatig zijn geconfronteerd met nepbezorgers, die de 'gratificatie' voor correct bezorgen wegkaapten voor de neus van onze echte bezorgers verzoeken wij onze lezers bij twijfel te vragen naar de exclu sieve Rodi Media identiteitskaart. Deze is herkenbaar aan de naam van de bezorger, de op de ID vermelde postcodes binnen het verspreidingsgebied en het opvallend glimmende stickertje, waarin het Rodi Media logo is weer gegeven. Meer informatie: www.rodimedia.nl of tel: 0226-331020. HEILOO - Wie kent hem niet, de beroemdste muis van Muizeneiland: Stilton, Geronimo Stilton. Uitgever van de wakkere muis, de meest gelezen krant van wakker Muizeneiland. Maar ook bekend schrijver. Zijn verhalen zijn om te lachen, sappiger dan mozzarella, lekkerder dan brie en pittiger dan gorgonzola. Sterke verhalen, verhalen met snorharen. Boekhandel Deutekom en Bibliotheek Heiloo hebben Geronimo Stilton uitgenodigd om op bezoek te komen in de kerstvakantie. Op woensdag 23 december van 14.00 tot 14.50 uur komt hij langs in Boekhandel Deutekom waar hij hand tekeningen uitdeelt en waar je met hem op de foto kunt gaan. Van 15.00 tot 16.00 uur kun je Geronimo in de bibliotheek bewonderen en waar je met hem een spel kunt gaan spelen. HEILOO - Je ziet het al als je langs de Wereldwinkel aan de Stationsweg in Heiloo loopt. De etalages zijn helemaal in de kerstsfeer gemaakt. Ook dit jaar zijn er prachtige kerststalletjes uitgestald. Gekleurde grote en kleine, artistiek gemaakt door mensen uit landen rondom de evenaar. Door aankoop van kunstnijverheid is de scholing van hun kinderen weer gegarandeerd. Allerlei kerstkaarten, kalenders, kerstversiering... U zult beslist slagen in de leukste cadeauwinkel van Nederland van het jaar 2009! De komende dagen zult u vast wel lekkere maaltijden klaarmaken. Met de eerlijke kruiden uit Zuid- Afrika zult u ongetwijfeld succes oogsten aan de kerstdis! Daarom zijn in deze feestmaand de kruidenmolentjes van FMr Trade Original in de aanbie ding. Er zijn vijf soorten: De zongedroogde tomaat mix, grinder met een mix van zongedroogde tomaat, peper en olijven; Harissa mix, met pittige kruiden uit Noord-Afrika; Fijn zeezout, met de hand geoogst zeezout, gemengd met tuinkruiden of met knoflook en peterselie; Peper mix, met peper, sinaasap pel, citroen en knoflook; Zeezout mix, pittiger dan het fijne zeezout. In dit molentje zit een mengsel van zeezout, chili en peper of groene kruiden. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Geen opgave ontvangen Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. E.J. Kooiman. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur, Woord en Communieviering mmv Jaap en Ine van Groenigen, voorganger pastor Paul Jacobs. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Herenkoor, voorganger J. Veldt. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met Cantores, voor ganger J. Oiling. Maandag 19.30 uur Viering van Boete en Verzoening met Cantores, voorgan ger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur: eucharistievie ring, zaterdag 12.00 uur: eucharistie viering. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistieviering, 10.30 uur: eucha ristieviering, voorganger M.A.L. Wagemaker, mmv Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Meditatieve- en Boeteviering met Taize projectkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Gemengd koor, voorganger J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistieviering. Maandag 19.15 uur: Boeteviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met St. Caecilia. Woensdag 19.00 uur Boeteviering met herenkoor. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering met samenzang. Dinsdag 19.00 uur Boeteviering met samenzang. H.Agnes Egmond aan Zee Donderdag 15.00 uur mis Adventsmiddag ouderen. Vrijdag 19.30 uur gebedsdienst Algemene Voorbereiding. Zaterdag 19.00 uur Stille mis. Zondag 10.00 uur hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Zondag 10.00 uur Egmond aan den Hoef, Slotkapel, voorganger S.H. Ossewaarde, 4de Advent. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, vooganger pastor H. Helsloot, 16.00 uur Kerstsamenzang. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. S. Kurtzahn uit Beverwijk. Monastiek centrum Zeeveld: Geen opgave ontvangen Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, info@knaagdierencentrum.nl, www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. asielalk@xs4all.nl, www.dierentehui- salkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, info@vis- senbescherming.nl, www.vissenbe- scherming.nl. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Effen grijze poes met lichtgrijze onder vacht, witte bef en wit aan de pootjes, Laan van Zeeman Heiloo. Zalmkleurige gec. kater, wit om neus, witte bef, buik en voetjes, donkere rin getjes om staart, Slimpad Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. van 21 tot en met 25 december Waarneming door Uw brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. De bewonerscommissie Mariën stein heeft wethouder Veger een brief gestuurd waarin zij met klem vraagt om de aanleg van een fiets pad langs het voetpad naar de Pastoor van Muijenweg. Het komt de laatste tijd steeds vaker voor dat niet alleen fietsers, maar ook scoo ters het voetpad gebruiken als door gangsroute. Daarnaast wil de bewo nerscommissie dat er een kinderspeelplaats voor de allerklein sten in de wijk komt; extra parkeer havens bij basisschool de Duif en duidelijke markeringen van de loca ties voor rolemmers. De bewoners commissie heeft hiervoor al drie jaar geleden aandacht gevraagd bij het gemeentebestuur. Met de gemeenteraadsverkiezingen op komst acht de bewonerscommissie dit het juiste moment om een en ander weer onder de aandacht te brengen. Bewonerscommissie Mariënstein Heiloo Zelden heeft de oplossing van twee problemen zo kant en klaar op de voorpagina van de Uitkijkpost gestaan als dat gebeurde in de Uitkijkpost van 9 december. Het ging hier om 'Wel of geen Aldi in Heiloo', en 'Heiloo wil Campina fabriek behouden'. Wat is er mooier dan het vestigen van een nieuwe ALDI in het voormalige Campina- eomplex! Twee problemen in één keer opgelost, en voor de klant nog het grote voordeel dat er eindelijk een supermarkt zal zijn met vol doende parkeerruimte! Zijn we ver lost van al dat gekronkel op veel te kleine parkeerplaatsen elders in Heiloo. Daarom moet er ook zeker geen Aldi aan de Kennenmerstraat- weg worden gevestigd! Ad van Kamp Heiloo De beslissing is gevallen. De mini ma in Heiloo blijven dit jaar in de kou staan en hebben bij het komen de kerstdiner een toekijkende rol toebedeeld gekregen. Tijdens de raadsvergadering van maandag j.l. is hiertoe, besloten nadat de ver tegenwoordiger van de WD bijkans in woede ontstak toen nogmaals een poging werd ondernomen toch nog iets voor de minder bedeelden in onze samenleving te bereiken. Veel andere gemeenten hebben inmiddels wel een regeling getrof fen om voor hun minima iets te doen, waaronder onder andere Bergen, Alkmaar, Heerhugowaard en recentelijk ook Langedijk, laatst genoemde zelfs naar aanleiding van een door Groen Links ingediend voorstel. Deze gemeenten staan dan ook wel hoog gerangschikt op de lijst van meest duurzame en sociale gemeentes, opgesteld na de beoor deling van 440 gemeentes waarbij Heiloo op de niet zo riante plaats 197 is terecht gekomen. Gelukkig dat er in Heiloo instanties zijn die de kerstgedachte zinvoller willen uitdragen. Onder andere de vrijwilli gers van Keer op Keer die spontaan via PKN/PCI een bijdrage van 5500,- hebben gegeven ter verde ling onder de minder bedeelden onder ons. Moge dit gebaar onze vroede vaderen tot voorbeeld, nadenken en voldoening strekken tijdens het nuttigen van het kerstdi ner. J.W. Fontijn Heiloo De heer Van de Griek windt zich terecht op over de kinderachtige parkeerbonnenactie bij de scholen op sinterklaasdag. Zelf was ik daar bij overigens niet betrokken, maar wel op woensdagavond bij 't Loo. 's Avonds is er meestal wel iets te doen in het Open Huis, en met name veel ouderen maken daarvan gebruik. Op de plaats waar de marktkramen staan wordt er dan meestal geparkeerd. Auto's staan van de weg af, niemand heeft er last van, meestal alleen aan de kant van Blokker en toch moest er woens dagavond zo nodig worden bekeurd. Om 20.00 uur nog geen parkeerwachter te zien, die werden (uiteraard zou ik haast zeggen) pas ingezet toen iedereen binnen was. Een hele rij bonnen dus. De gemeente heeft duidelijk geld nodig. De parkeerwachters werkten in avonddienst. Wordt dat dubbel betaald? Zonde van dat geld zou ik zeggen. J.J. Kempers Heiloo Meerijdend met mijn vriendin hebben wij, op weg van Alkmaar naar het Open Huis, de auto gepar keerd op het plein aldaar. Overdag zouden wij dat nooit doen, dan is het een voetgangersgebied (met een weg er dwars doorheen). Maar 's avonds in het donker loopt er geen kip, behalve de mensen die naar het Open Huis gaan. Wij hadden ook niet het minste gevoel iets fouts te doen. En met ons nog zo'n acht auto's keurig naast elkaar en ook naast de 'rijbaan'. Maar, wat schetste onze verba zing: ja hoor een bekeuring! Ik heb medelijden met de mensen die deze bonnen moeten uitschrijven. Zo 's avonds in het donker, ook nog in een miezerregen! Er zal wel een overwerkregeling zijn, want de bon was nog niet zo misselijk ook: zestig euro. R. Zomerdijk Heiloo Kerst is een feest van warmte en gezelligheid. Heerlijk met je familie bij de open haard zitten en kouten en meinieren over allerlei. Met een glaasje glühwijn of warme chocola demelk. Onder de kerstboom. Het is een feest waar het woord 'sfeer' eigenlijk bovenaan staat. Je versiert het huis zowel binnen als buiten met lichtjes en groen om er samen van te genieten. Zo dachten de ondernemers van het Stationscentrum er ook over. Ze hadden de koppen bij elkaar gesto ken om het centrum gezellig te maken met Kerstmis. Warme cho colademelk, heerlijke glühwijn, popcorn, geweldige sfeervolle kerstmuziek en een warm en knus kerstvuur waar men heerlijk omheen kon zitten om te genieten van al dit lekkers! Ook hadden de ondernemers om de sfeer te verho gen prachtige kerstbomen neerge zet. Wat schetst hun verbazing en afgrijzen... er waren er dertig keu rig netjes vastgebonden aan bomen en lantaarnpalen, het staat gewel dig en vooral gezellig en knus! Maar inmiddels staan er nog maar 15! Gezellig toch, Kerstmis vieren met een - ja dan komt mijn Amsterdamse afkomst naar boven - kerstboom die gejat is! Ik wens die genen een gezellige kerst met hun 'gratis verkregen' kerstboom! Maar ook u natuurlijk! En dat is welge meend! Jef Letschert Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 9