I Vier Pijnappels exposeren in Tineke's Atelier Lessons Carols in Egmond aan Zee The Dark Strain, korte horrorfilm van filmmaker Jan Nanne Stichting Voedselbank Alkmaar ontvangt worst van slager Hans Brink REGIO 19 Creatieve Pijnappels zijn onderdeel van Winterroute De Limmer wil na zijn studie zo snel mogelijk zijn vleugels uitslaan naar buitenland The Dark Strain is gemaakt met een laag budget UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2009 Enige broer Jan Pijnappel laat foto's zien van zijn reis door China en Tibet. Foto: Jan Pijnappel LIMMEN - Als onderdeel van de Winterroute exposeren drie zussen en een broer Pijnappel gedurende de kerstperiode in Tineke's Atelier. Zij uiten zich op verschillende wijze. Ria maakt kleurrijke abstrac te schilderijen. Zij schildert ook landschappen. Herkenbaar zijn de witte huisjes aan de Pagenlaan. Afra maakt vooral keramiek. Haar beeld jes tooit zij met zwierige hoedjes. Opvallend zijn haar raku gestookte zwart-witte potten en kleurige bol len die in een tuin niet zouden mis staan. Jan laat foto's zien van zijn reis door China en Tibet. Naast foto's die een beeld geven van etni sche minderheden in traditionele kleding laat hij een lamatempel zien die na verwoesting tijdens de cultu rele revolutie, weer in oude luister is hersteld. Tineke toont haar veel zijdige creativiteit met een aantal nieuwe bronzen beelden. Daarnaast exposeert zij schilderijen, aquarel len, etsen en keramiek. Openingstijden: 25, 26 en 27 december en 12 en 3 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Open op ande re tijden na afspraak, tel. 072- 5051825, Rijksweg 176 te Limmen, tegenover het Golden Tulip Hotel. EGMOND - Rond de kerst is het altijd sfeervol om bij elkaar te komen in de kerk en samen te zingen. Net als vorig jaar wordt er in de Oud-katholieke kerk in Egmond aan Zee daarom een zangdienst gehou den in de periode tussen Kerstmis en Driekoningen, namelijk op dins dag 29 december om 19.30 uur. Deze viering draagt het karakter van een Service of Lessons and Carols (dienst van lezingen en liede ren) zoals die in de Anglicaanse kerk gebruikelijk is. Dat wil zeggen dat de dienst vooral bestaat uit korte Schriftlezingen die telkens worden afgewisseld door bekende kerstliederen. De drie koren van de parochie werken aan deze dienst mee: het kerkkoor, het mannenkoor en het ritmisch koor 'de Seasingers'. Elk met hun eigen stijl, die bijdraagt aan een kleurrijk geheel. Het orgel wordt bespeeld door de heer de Wit. De toegang is vrij en iedereen is welkom. LIMMEN - Op 9 januari gaat voor genodigden de spannende korte horrorfilm The Dark Strain in première in ontmoe tingscentrum Geesterhage. Na de première is de film legaal te downloaden via www.thedark- strain.com. Nu al is hierop een trai ler van de film te zien en informatie te vinden over bijvoorbeeld de cast. Filmmakers Jan Nanne en Keef Williams hebben samen aan het concept gewerkt, waarbij Nanne het script heeft bedacht en geschreven en de regie voor zijn rekening nam. Williams heeft het script verder uit gewerkt en de website gemaakt. De hoofdrollen worden vertolkt door Robin Mariens uit Limmen, bekend van de bioscoopfilm Radeloos, en debuterend actrice Renske van der Zande uit Castri- cum. De opnames zijn afgelopen oktober heimelijk gemaakt in het leegstaande gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Jan Nanne zit in het laatste jaar van de opleiding Media en Entertainment Management in Haarlem en wil na afronding hier van zo snel mogelijk zijn vleugels uitslaan naar het buitenland. Hij is een echte liefhebber van horror films, en ziet veel artistieke moge lij kheden bij het maken ervan. Maar hij ziet voor dit genre in de Nederlandse filmindustrie geen toe komst voor zichzelf. „In Engeland en de Verenigde Staten is een markt voor horrorfilms. De filmindustrie daar is veel commerciëler en een goed idee wordt dan ook eerder opgepikt." The Dark Strain is gemaakt met een laag budget en Nanne en Williams hebben beiden geld in de film geïnvesteerd. Toch hebben ze grote plannen en hebben de film is naar diverse internationa le filmfestivals voor korte films opgestuurd. Nanne: „Dit zijn podia voor jonge professionele filmma kers, waar je een film gratis kunt insturen. Ook de grote jongens uit de filmindustrie doen hier inspiratie op en kopen soms een concept. Bovendien kun je hier prijzen win nen." Iedereen die op de hoogte wil blijven van The Dark Strain, kan zich als lid aanmelden op hyves via www.thedarkstrain.hyves.nl. ><<?- v,: w Or Filmmakers Jan Nanne en Keef Williams samen met hoofdrol speelsters Renske van der Zande en Robin Martens. Aangeleverde foto In de Oud-katholieke kerk van Egmond aan Zee wordt een zang- dienst gehouden op 29 december. Aangeleverde foto ALKMAAR - Voorzitter Jan Blekemolen heeft namens Stichting Voedselbank Alkmaar op dinsdag 15 december een partij heerlijke rookworst en rollade in ontvangst genomen, geschonken door slager Hans Brink uit Heiloo. Hans Brink zet al jaren rond de feestdagen de traditie van zijn vader voort, want ook hij schonk vroeger rond deze periode al vlees en vlees waren aan de minder bedeelden in de gemeenschap. Jan Blekemolen benadrukt het belang van het bestaan van de Voedselbank: „Wekelijks zijn er zo'n 250 gezinnen die een voedselpakket komen halen; dat betekent dat er ruim zevenhonderd mensen afhan kelijk zijn van de Voedselbank. Het is een vorm van tijdelijke noodhulp en iedere ingeschreven klant, die via een maatschappelijk instantie bij ons wordt aangemeld, moet aan een aantal strenge criteria voldoen. In principe geldt voor deze noodhulp een termijn van een half jaar. Alleen voor mensen die in zeer extreem zware omstandigheden ver keren, kan de termijn worden ver lengd tot maximaal drie jaar. De Voedselbank kan slechts func tioneren dankzij de inzet van zo'n vijftig vrijwilligers, het aanbod van gratis producten door leveranciers en financiële schenkingen door sponsors of subsidie. Het is helaas zo, dat iedereen in zulke omstandig heden kan geraken, dat tijdelijke hulp van de Voedselbank uitkomst kan bieden. Bijvoorbeeld door echt scheiding, verlies van zijn/haar baan, schuldsaneringproblemen en/of verslavingsproblemen, et cete ra. Veel mensen moeten echter wel hun gêne overwinnen." Tot op heden heeft Stichting Voedselbank Alkmaar een aantal goede leveran ciers van versproducten zoals groenten en fruit, brood en zuivel. Blekemolen ziet de aanvoer van producten met een houdbaarheids datum uit de industrie en handel echter steeds moeizamer verlopen. „Fabrikanten worden steeds kriti scher op de aanvoer van hun pro ducten in de winkels en letten er scherper op, dat er geen overtollige voorraden ontstaan. Kortom, ze doen het maximale om kosten te besparen. Ditzelfde geldt uiteraard ook voor de groothandel en de detailhandel." Voor een flink aantal klanten van de Voedselbank schaft de pot binnenkort zuurkool met echte sla gersworst van Hans Brink. De zuur kool werd geschonken door Kramer Zuurkoolfabriek uit Zuid- Seharwoude. Meer informatie: www. voedselbankalkmaar. nl. Voorzitter van Voedselbank Alkmaar en omstreken Jan Blekemolen (rechts) ontvangt van slager Hans Brink een partij heerlijke worsten. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 19