Biodanza in Heiloo Gratis oliebollen van Kuyper Blom als dank Kerst bij BSO Boekestein en peuterspeelzaal Pino SSS de week H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Heiloose valt in de prijzen Geen nieuwjaarsreceptie in het Trefpunt Dolle pret Pech Onderweg De wereld rond op een vrachtboot Aandachttraining Golden Tulip Nordic Walking Wereldgodsdiensten Stijl en Advies Lotgenoten en nieuwjaarswensen welzijnheiloo.nl Vaas Beplakken Kunstgeschiedenis UITKIJKPOST 23 DECEMBER 2009 HEILOO - Vanaf 11 januari kunt u wekelijks op maandagavond Biodanza beoefenen in Heiloo. Biodanza betekent: 'De dans van het leven' en brengt u in contact met je levensvreugde. Biodanza is een systeem voor persoonlijke groei, heelwording en gezondheid. In een wekelijkse dansgroep ervaart u de combinatie van heerlijke muziek, beweging en verbinding met uzelf en de ander. Door eenvoudige oefeningen leert u expressie te geven aan alle moge lijkheden die u in zich heeft. U komt in contact met uw kracht en zelfvertrou wen. U wordt zich bewust van de liefdevolle relatie met uzelf. Van daaruit kimt u op subtiele wijze contact maken met de ander en de wereld om u heen. Iedere sessie begint actief om vitaliteit en plezier te stimuleren. In het tweede deel zijn de oefeningen rustig zodat er vanuit de ontspanning ruimte komt voor harmonie en liefde. Marita Schenk-Olbers: „U leert geen danspas jes, ieder beweegt op zijn eigen wijze. Biodanza is voor iedereen; jong en oud, man en vrouw. Elke maandagavond dansen we ons leven intens en volle dig. Draag kleding die lekker zit en neem een flesje water mee. We dansen op blote voeten maar u kunt ook turn/dansschoentjes dragen." Locatie: Aula van de Jan van Rijekenborghsehool, Trompenburg 49 in Heiloo. Start 20.00 uur (deur open 19.30 uur) tot 22.00 uur. Kennismakingsles 10,- introductie- aanbieding zes lessen voor 75,-. Informatie en opgave: Marita Schenk- Olbers tel. 072-5340388 of mail biodanzametmarita@ziggo.nl. HEILOO - De voorbereidingen zijn momenteel in volle gang, want op 31 december trakteren Bas Kuyper en Ronald Blom iedereen op een zak olie bollen. Maar liefst 5.000 oliebollen worden er gratis weggeven als dank voor het vertrouwen en het succes dat zij de afgelopen vijf jaar hebben genoten als nieuw makelaarskantoor in Heiloo. Al direct vanaf de start van hun vestiging aan de Stationsweg profileerden de enthousiaste ondernemers zich op een frisse en slagvaardige wijze. Dat bleef niet onopgemerkt: Kuyper Blom Makelaars groeide binnen enkele jaren uit tot de succesvolste make laar van Heiloo. Van de omslag in de woningmarkt heeft het kantoor nog weinig last gehad. Juist nu is de heldere en gedreven aanpak nog meer in trek dan voorheen. Alle reden dus om feest te vieren. Op 31 december is iedereen vanaf 10.00 uur welkom aan de Stationsweg 102 om de huis aan huis bezorgde oliebollenzakken te laten vullen met de dagverse oliebollen van Bakkerij Kerssens. Wees er snel bij want op is echt op! HEILOO - In deze donkere dagen voor kerst maken de kinderen van de vestigingen van Forte Kinderopvang in Heiloo zich op voor een heerlijke, maar vooral ook creatieve en sportieve kerst. Alle kinderen bij BSO Boekestein, maar ook bij peuterspeelzaal Pino zullen dit jaar weer uitge breid kerst vieren. Bij BSO Boekestein gaan de kinderen zich in de kerstva kantie actief bezighouden met het thema 'ruiken, voelen, horen, proeven'. Zo zal er een bezoek aan de kaasboerderij in Alkmaar worden gebracht om daar boter en kaas te proeven. Maar ook zullen de kinderen de basistechnie ken van het rappen gaan leren, welke toegepast worden op traditionele kerstliedjes. Daarnaast gaan de kinderen leren om zeep en parfum te maken, zodat ook de neuzen met kerst verwend worden. Verder zal de kerst vakantie in het teken staan van veel sport. Ook is er ruimte om de tijd naar eigen wens in te vullen: de pedagogisch medewerkers helpen de kinderen met het uitwerken van hun ideeën zodat de kerstvakantie met 'vet coole' activiteiten gevuld kan worden! Alle kinderen van de Forte BSO's in Heiloo worden tijdens de kerstvakantie opgevangen bij de vestiging Boekestein. Peuterspeelzaal Pino viert natuurlijk ook uitgebreid kerst. Ook daar zullen de kinderen hun creativiteit kwijt kunnen in zelfgemaakte kerstversieringen. Bovendien zullen er bij Pino veel muziek en lichtjes te vinden zijn. In de laat ste week voor de kerstvakantie wordt er met alle peuters gezellig bij de kerstboom gegeten met stemmige kerstliedjes op de achtergrond. VIP TRIP INTERNATIONAL TIUA FESTIVAL SANTA BARBARA HEILOO - Mevrouw van Haaren uit Heiloo heeft een VIP-trip naar het International Film Festival Santa Barbara (in de VS) gewonnen. Zij viel in de prijzen vanwege haar deelname aan het kansspel dat Air Miles organiseerde ter gelegenheid van haar 15- jarig jubileum. Ze ontving de prijs uit handen van Charlotte Meijer van Air Miles. Aangeleverde foto De Stichting Welzijn Heiloo orga niseert dit jaar geen nieuwjaarsre ceptie op de eerste zondagmiddag van het nieuwe jaar in het Trefpunt. Zondag 10 januari om 14.00 uur treedt in het Trefpunt Rene Steens op. Kostelijke humor middels confe rences in de Noord-Hollandse stijl van Kees Stet. Ook de actualiteit van de dag is René wel toevertrouwd. Deze gezellige middag is 'aange kleed' met een kleine hightea. Entree 7,50 inclusief hightea. Reserveren 072-5331297. Maandag 11 januari van 10.00 tot 12.00 uur organiseert Welzijn Heilooin samenwerking met Veilig Verkeer Nederland in het Trefpunt Heiloo een workshop Pech Onderweg. U leert onder andere over het nieuwe rijden, olie meten en u krijgt een uitleg over het dash board. Kosten: 5,-. Woensdag 13 januari van 14.00 tot 16.00 uur is er in het Trefpunt een lezing door David Falla over zijn reis op een Engels-Russische vrachtboot. Vaart u mee? De boot vertrekt uit Duinkerken en vaart via het Panamakanaal naar Nieuw- Zeeland en daarna langs mooie eilandjes in de Stille Oceaan naar Singapore. Entree 3,50. Donderdag 14 januari tot en met 18 februari van 9.30 tot 11.30 uur. Dit is een cursus van zeven lessen voor levenslust en inspiratie. U leert te ontspannen door ademhaling- en lichaamsoefeningen. Kosten: 55,- voor zeven lessen. Zondag 27 december van 13.30 tot 16.30 uur wordt het zondagmid dagcafé weer gehouden in Hotel Golden Tulip, Kennemerstraatweg te Heiloo. (Het Trefpunt is tussen Kerstmis en nieuwjaar gesloten). Entree 1,-. Geen vervoer? Bel dan uiterlijk woensdag 23 december vóór 16.00 uur naar 072-5331297. De buurtbus haalt u gratis van huis op en brengt u weer terug. Maandag 18 januari van 11.15 tot 12.15 uur start weer een groep Nordic Walking speciaal voor men sen die moeilijk ter been zijn. Ervaring met is gewenst Kosten: 40,- voor tien lessen. Dinsdag 19 januari tot en met 16 maart van 14.00 tot 16.00 uur. Peter Greijer vertelt over hindoeïsme, boeddhisme, jodendom en islam, de overeenkomsten en verschillen en hun antwoorden zijn op de grote vragen van het leven. Kosten: 70,- voor acht lessen. Maandag 25 januari van 09.30 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop geeft Sandra Bolten tips over welke belijning in kleding u het beste staat en waar u op kimt letten bij het kie zen van kleding. Tevens ontvangt u een boekwerkje met tips. Kosten: 16,-. HEILOO - Op dinsdag 5 januari van 13.30 tot 15.30 uur wordt Bij Het Trefpunt de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar gehouden van de lotgenoten contactgroep. Deelnemers aan deze middagen delen met elkaar herkenbare gevoe lens die het verlies van een partner met zich meebrengt. Als lotgenoten kun je elkaar helpen, steunen en sti muleren om verdriet te beleven in plaats van het weg te duwen. Ook persoonlijke vragen en dilemma's komen aan bod. Hoe kijkt u bijvoor beeld aan tegen het jaar dat voor u ligt. Heeft u zich iets voorgenomen? En al die beste wensen die u krijgt, kunt u daar wat mee? U bent van welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. De middag staat onder leiding van Ida Zoet, u kunt voor meer informatie met haar con tact opnemen. De entree is 5,-, inclusief consumptie. Dinsdag 26 januari van 13.30 tot 16.00 uur. Workshop door Nancy Stikkelman. Met stofjes wordt een glazen vaas beplakt. Vanaf 4 januari kunt in de vitrine van 't Trefpunt voorbeelden zien. Kosten: 19,50 inclusief materiaal. Dinsdag 26 januari tot en met 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur cursus met excursie over flora en fauna in de beeldende kunst Kosten 35,- voor vijf lessen. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl |lzorger Omdat de Uitkykpost erg blij is met de trouwe bezorgers van het week blad, en wy begrypen dat het vak van bezorger niet altyd meevalt, kent de kant vanaf deze week een nieuwe rubriek: Bezorger van de Week. Elke week wordt daarin een bezorger van de Uitkijkpost - van jong tot oud en van kleine bezorgroutes tot driedubbele wyken - in het zonnetje gezet. Om jullie te bedanken dat de Uitkykpost weke lijks weer huis aan huis wordt bezorgd op zo'n 18.500 adressen! Ook bezorger worden van de Uitkykpost? Kyk op www.rodibezorger.nl en meld je aan! HEILOO - Ze wordt op de woensdagmiddag vaak al verwachtingsvol tegemoet gezien door de bewoners van haar krantenwijk en wordt hier 'het meisje van de Uitkijkpost' genoemd. Fleur Bakker heeft naar eigen zeggen de leukste wijk van Heiloo. „Er wonen al lemaal lieve mensen, die mij voor de feestdagen, zoals Pasen, Sinterklaas of Kerstmis zo af en toe iets lekkers toestoppen, zoals paaseitjes of een banketletter." Fleur is dan ook de vrolijkheid zelve en altijd in voor een lach en een zwaai. En dat waarderen de trouwe lezers van de Uit kijkpost in haar wijk. De dikke exemplaren brengt ze rond met een door haar vader handig verbouwde buggy waarop een bak is gemonteerd. Normale kranten gaan gewoon in de fietstas en hupsakee! Fleur heeft twee hob by's; tennis, voor de nodige beweging en ontspanning en daarnaast lekker lang en uitgebreid op hyves blijven hangen. Geen probleem voor Fleur om een gesprek in de huiskamer te voeren en tegelijk haar aandacht volledig te focussen op het ehatten met haar vrienden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7