Een nieuw geluid in de Sint Adelbertusparochie Openingstijden CLIP Akersloot gewijzigd 24-uurs Fietsmarathon houdt boom van de Comeliusparochie brandend NIEUWS UIT DE REGIO Emergo speelt voor Zonnebloem Akersloot regio 16 Wnst°Hatie New Voice luistert Oudejaarsviering op Inmiddels is het koor gegroeid tot zo'n 25 personen Klaverjasdrive voor KI KA Levende kerststal bij De Hoep trekt veel bezoekers 1Be# 30 DECEMBER 2009 nr*e^tn,ni 1935DPr. EGMOND - Nadat een aantal personen van de St. Adelbertusparochie afscheid had genomen van het gospel koor, bleek al snel dat men het zingen miste, maar bleek vooral dat men 'elkaar' miste. Nog vóór de vakantieperiode werd daarom het besluit genomen om een nieuw koor te starten, maar er werd afgesproken om de daad werkelijke invulling uit te stellen tot in september. er animo bestaat om mee te komen zingen. Natuurlijk blijft men op zoek naar goede zangers én zange ressen, maar aan het evenwicht in de diverse stempartijen wordt niet voorbijgegaan. De parochie is blij dat New Voice op kerstavond haar medewerking voor de eerste keer kon verlenen aan de eucharistievie ring. Donderdag 31 december wordt de Oudjaarsviering opge luisterd, in de Sint Adelbertuskerk te Egmond-Binnen, bij New Voice, aanvang 19.15 uur. 150 Keer een half uur waren alle zes fietsen, opgesteld voor de Corneliuskerk in Limmen, bezet. 24 Uur lang trapten de deelnemers gestaag door, om de lichten van de kerstboom brandend te houden. De opbrengst van de marathon, alsmede de meeropbrengst van de kerstcollecte is bestemd voor onderwijsprojecten in Burkina Faso. Aangeleverde foto LIMMEN - Op donderdag 24 december werd om 15.00 uur het startsein gegeven voor de 24 uur durende fietsmarathon voor de Corneliuskerk te Limmen. Er werd gefietst voor onderwijs projecten in Burkina Fhso. Door te fietsen op de zes spinningfietsen bleef de kerstboom voor de Corneliuskerk verlicht en werd er geld opgehaald voor Burkina Fhso. Er werd doorgefietst tot vrijdag 25 februari 15.00 uur. De deelnemers en verdere aanwezigen beleefden kort een spannend moment, toen een van de dynamo's die aan de fiet sen waren gekoppeld doorbrandde en een klein half uur slechts de helft van de lichtjes in de boom brand den. De nachtelijke sneeuwval op kerstnacht zorgde voor een bijzon dere sfeer, wat een sprookjesachtige tafereel opleverde. De zes fietsen waren van het startsein tot het eind signaal bezet, het aantal aanmeldin gen was zelfs zo groot dat een aan tal enthousiastelingen moesten worden teleurgesteld. Tijdens het ter perse gaan van deze krant was de opbrengst van deze bijzondere actie nog niet bekend. Pastor Johan Oiling gaf desgevraagd aan dat het in ieder geval enkele duizenden euro's zou bedragen. Geen gospelkoor (uit respect voor het oude koor), maar wél een koor dat voornemens is lekkere vlotte nummers (Engels- en Nederlandstalig) in het repertoire op te nemen; nummers, die uiteraard in de kerk tot hun recht komen. Maar óók nummers, die eens gezongen kunnen worden in bijvoorbeeld verzorging- en ver pleeghuizen. In de eerste vergade ring met alle (kandidaat) leden, werd met grote meerderheid van stemmen de naam New Voice geko zen en werd besloten om de 'aftrap' te plannen met de kerst. Inmiddels is het koor gegroeid tot zo'n 25 per sonen. Al van diverse kanten zijn er bij het koor signalen gekomen dat AKERSLOOT - Zondag 3 januari wordt in café De Vriendschap in Akersloot een klaverjasdrive geor ganiseerd. Een geweldige prijzen- tafel kenmerkt deze drive. Naast het klaverjassen is er een super verloting met daarin dezelf de prijzen als met het klaverjas sen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. Vanwege het dertigjarig jubileum van de familie Levering in De Vriendschap hebben zij besloten deze stichting in 2010 te gaan steunen. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 4,50 per persoon. De aanvang van deze drive is 15.00 uur. AKERSLOOT - Vanaf 1 januari 2010 is het Cliënteninformatie punt geopend op woensdagmid dag tussen 15.00 en 16.00 uur. De Clip is het informatiepunt dichtbij huis waar men precies weet welke voorzieningen beschikbaar zijn op het terrein van wonen, wel zijn, zorg en inkomen. Iedere woensdagm kan men tus sen 15.00 en 16.00 uur langskomen in de Bibliotheek Akersloot, Rembrandtsingel 1 of bellen, tel. 06-57272559. Zij helpen mensen op weg of brengen hen in contact met de juiste instellingen. Als het nodig is kunnen zij ook direct al onder steunende hulp inschakelen, zoals bijvoorbeeld de klussenbank. Ook kunnen zij informatie verstrekken over welke geïndiceerde hulp het Zorgloket kan leveren en de beno digde aanvraagformulieren ver strekken voor bijvoorbeeld aanpas singen in huis, huishoudelijke hulp, vervoersvoorzieningen en rolstoel voorzieningen. U kunt ook bellen met het Zorgloket in Limmen, tel. 0251- 661122 of de Clip bij Stichting Welzijn in Castrieum, tel. 0251- 656562. Ook per mail kan men contact opnemen: gemeentebestuur @>cas- tricum.nl. en het mailadres van de Clips in Akersloot en Castrieum is info@welzijneastrieum.nl. CASTRICUM - In de tuin van bezoekerscentrum De Hoep stond zaterdag 26 december zoals elk jaar een levende kerststal. De kerststal was tussen 13.00 en 16.00 uur te bewonderen, terwijl een sfeer volle, muzikale omlijsting werd verzorgd door het zangkoor Cantare. Aan de aanwezige kinderen werden kerstverhalen voorgelezen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 13