Vader/ zoon weekend bij scouting Limmen Radio-programma uit de 'oude doos' Perspectief onderdeel van Winterroute Zestig abonnees op gemeentenieuwsbrief Zorg voor veiligheid: Ruim uw vuurwerkafval op! REGIO i6 Kerstmis met De Zonnebloem in Akersloot POLITIEBERICHTEN Drankmisbruik in Egmond: rijbewijs kwijt Nieuwe cursus EHBO in Limmen 3§oDgÉif/1l«§?R2(i%%9 Ü)J|lf|)<|lj)|(<P@§f De welpen gingen in Limmen succesvol de deuren langs om hun zelfgemaakte kerststukjes en chocolade te ruilen met de bewo ners, tegen ingrediënten voor hun avondmaal. Aangeleverde foto LIMMEN - De Welpen van Scoutinggroep Limmen hebben 18 en 19 december een onver getelijk weekend gehad! Maar liefst 18 welpen en hun vaders waren dit weekend aanwezig. Om 19.30 uur kwamen 'de man nen' om hun slaapspullen klaar te leggen, daarna kwamen ook de familieleden van de negen nieuwe Welpen die geïnstalleerd werden. Na het officiële gedeelte ging het gezelschap met zijn allen de sneeuw in en speelde het smokkelspel in het bos, ondertussen was er een kamp vuur aangemaakt, waar naar een spannend kerstverhaal werd geluisterd. Om door te warmen werd glühwein, warme chocolade melk en thee uitgedeeld en daarna was het tijd om naar bed te gaan. De volgende ochtend werden er twee workshops gegeven; kerststuk jes en kerstchocolade maken. De kerststukjes en chocolade waren gemaakt als onderdeel van het Grote Scouting Limmen Ruilspel. Dit hield in dat de groep onderverdeeld werd in vijf kleinere groepen die naar de Corneliuskerk moesten lopen. Daar kreeg iedere groep een eigen wijk toebedeeld waar ze hun mooie kerststukjes en heerlijke chocolade moesten ruilen tegen eten! Iedere groep moest een complete gourmet maaltijd en toetje bij elkaar ruilen. De groepen gingen van deur tot deur en kregen de heerlijkste din gen mee, onder meer fruit, groente, salades, complete gourmetschotels, rollades, wijn, et cetera. Het was een enorm succes en iedere groep kreeg volop eten van alle gulle Limmers die hun deuren gastvrij openden voor de jonge scouts. Aan het einde van de dag was er een vriendelijke agent die er voor zorgde dat niet alle welpen onderkoeld bij de blokhut terug keerden. Hier was weer voor koffie en thee gezorgd voordat elke groep zijn maaltijd kon voorbereiden en nuttigen. Na de laatste corvee werd afge sloten in de grote vriendenkring en konden de welpen en hun vaders moe maar voldaan weer naar huis. Op www.scoutinglimmen.nl staan de foto's en een korte film voor een impressie van dit weekend. EGMOND - Op woensdag omstreeks 02.10 uur werd op de Driehuizerweg in Egmond aan den Hoef een 23-jarige man uit Egmond aan den Hoef in een personenauto gecontroleerd. Hij bleek alcohol te hebben gebruikt. De man blies 540 ugd. Omdat het een beginnend bestuurder betrog mocht hij niet meer dan 90 ug/1 alcohol in zijn adem hebben. Hij blies derhalve zes maal het voor hem geldende maximum. De man kreeg een proces-ver- baal en moest zijn rijbewijs inle veren. LIMMEN - Uit onderzoek van het Rode Kruis blijkt dat het slecht is gesteld met de Eerste Hulp verlening in Nederland. Maar liefst 42% van de Nederlanders verleent geen Eerste Hulp bij ongevallen. Een gebrek aan kennis lijkt hierbij een dominante rol te spelen. 39% van de ondervraagden zou mét diploma wel eerste hulp verlenen. Het Nederlandse Rode Kruis gaat daarom regelmatig cursussen aan bieden. Ook in Limmen start bij vol doende belangstelling binnenkort weer een nieuwe cursus. Hier leert u hoe u in ongevalssitu atie correct moet handelen. Hoe u een slachtoffer zo goed mogelijk kunt helpen zodat ergere schade voorkomen wordt, het slachtoffer zo min mogelijk pijn heeft en de gevolgen van het ongeluk zo veel mogelijk beperkt blijven. U leert inschatten of en door wie verwon dingen verder behandelt moeten worden. Tijdens de verbandleerles- sen leert u een wond zo goed moge lijk zelf te verbinden. Ook komt de reanimatie en de bediening van een AED uitgebreid aan bod. De cursus bestaat uit tien lessen van 2,5 uur en wordt gegeven op de dinsdag avond in de brandweerkazerne aan de Rijksstraatweg. De cursus start begin februari 2010. Voor informa tie en aanmelding kunt u contact opnemen met mevrouw van der Linden, tel. 072-5051929 of mevrouw Korving, tel. 072- 5053045. EGMOND - Op zondag 3 januari van 09.00 tot 10.00 uur brengt de kerkradio voor de Kust- en Duinstreek een programma 'uit de oude doos', te beluisteren op Radio 80. In deze eerste uitzending van 2010 grijpt de kerkradio terug naar een van de eerste programma's dat in 1997 werd opgenomen in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. Het ging niet over de visse rij uit het verre verleden, maar veel meer over de visserij waarover ver schillende bewoners van de PHS nog konden vertellen uit eigen erva ring. Daarbij ging het over lief maar ook over veel leed, wanneer een vis ser na een zware storm nooit meer thuiskeerde. Dan bleef een gezin achter zonder uitkering. Joop Spit sprak met een zestal bewoners van wie namen als Zwart, Wijker, Dekker, Stam (Jannetje) om meer verduidelijking vroegen door een bijnaam. Dat kon niet anders, wilde je weten met wie je te doen had en over wie het verhaal ging. En het lag voor de hand dat het typisch Egmondse dialect de boventoon voerde. Daarbij gaven de verhalen over de te 'droöge angende bolle- kies en skarretjes an 't laantje in 't tointje achter 't ois' een onnavolg bare sfeer aan dit gesprek, dat spontaan tot stand kwam en deze uitzending bijzonder kleurrijk maak te. Het is alsof er na lang zoeken op een zoldertje van een 'visserswonin- kie' een kistje tevoorschijn kwam waarin kleinodiën lagen opgebor gen die nu, in 2010, als kostbare herinneringen gekoesterd worden. De uitzending is te beluisteren op Radio 80, 105.9 fin of 96.5 kabel en is ook (in geluid) op tv 80 kanaal SI2 te volgen. AKERSLOOT - Maandagmiddag 21 december vond in het Kruispunt in Akersloot de inmiddels traditionele kerstbijeen komst plaats. Alle vrijwilligers deden hun uiterste best om het de talrijke gasten naar het zin te maken. Er heerste een echte Kerstsfeer niet in het minst door het alom gewaardeerde optre den van leden van de Muziekvereniging Emergo die in Charles Dickensstijl kerstliederen en kerstmuziek ten gehore bracht. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De middag werd besloten met een gezamenlijke maaltijd. Er kan op een uiterst geslaagde middag worden teruggezien. Ook voor 2010 heeft De Zonnebloem afdeling Akersloot weer talloze activiteiten voor haar gasten in petto. Aangeleverde foto CASTRICUM - Inwoners en bedrijven in de gemeente Castricum kunnen in het nieu we jaar wekelijks automatisch het nieuws van de gemeente ontvangen. Dat gebeurt via een digitale nieuwsbrief, die elke week op woensdag via de e-mail wordt ver stuurd. Al zestig inwoners hebben zich voor de nieuwsbrief aange meld. Er zijn vier verschillende nieuwsbrieven waarop belangstel lenden zich kunnen abonneren: Nieuwsberichten, Officiële Medede lingen, Agenda Gemeenteraad en de Buitengebied nieuwsbrief. Later worden mogelijk nog andere (the matische) nieuwsbrieven aangebo den. Met de nieuwsbrieven zet de gemeente weer een stap vooruit op het gebied van de digitale ontwikke ling. De eerste nieuwsbrief wordt in de week van 6 januari verzonden. Wie de nieuwsbrief(ven) wil ontvan gen, kan zich daarvoor aanmelden via www.castricum.nl, button 'Snel geregeld' (rechts bovenaan). Te allen tijde kan men zich via een link in het e-mailberieht eenvoudig afmelden voor de mailing. REGIO - Vuurwerk hoort, net als oliebollen en champagne, bij de jaarwisseling. Toch zitten er minder leuke kanten aan. Vuurwerkafval vervuilt de stra ten en kan gevaarlijk zijn. Duizenden kilo's vuurwerkafval ontsieren jaarlijks het straatbeeld in onze gemeente. Kinderen struinen de straten af op zoek naar niet afge gaan vuurwerk. Elk jaar gebeuren hierdoor ernstige ongelukken. Daarom is het belangrijk om het vuurwerkafval op te ruimen. De CASTRICUM - De kerstten toonstelling van 'Perspectief' toont alle facetten van deze bloeiende vereniging. Er is veel te zien. Schilderijen met aquarel-, aeryl- of olieverf. Figuratief of abstract. Ook is er naast keramiek een ruim meeste vuurwerkverkooppunten in de gemeente Castricum leveren een afvalzak en een informatie folder bij het vuurwerk. Tijdens de jaarwisse ling 2008-2009 zijn 790 Nederlanders als gevolg van vuur werk, behandeld op de eerste hulp van een ziekenhuis. De helft van de slachtoffers is gewond geraakt door vuurwerk van een ander. Wees dus alert bij het afsteken van en het kij ken naar vuurwerk. Voldoende afstand houden is essentieel! Met deze tips voor het veilig afsteken van vuurwerk beperkt u de risico's aanbod aan beeldhouwwerk. Perspectief is een bruisende vereni ging met meer dan 250 leden, waar schijnlijk de grootste 'kunstclub' van Noord-Holland. De succesvolle werkwijze met individuele begelei ding is sinds de oprichting, al weer 41 jaar geleden, onveranderd gebleven. De kerstexpositie geeft voor uzelf, de dierbaren om u heen en andere omstanders: Ruim vuur werkafval gelijk op en gooi het als het is afgekoeld bij het huisvuil. Maak vuurwerkafval eerst nat voor het opruimen. Steek nooit blindgan gers en beschadigd vuurwerk opnieuw af. Dompel afgestoken vuurwerk én blindgangers onder in een emmer water. Verzamel direct na het afste ken het vuurwerk, of doe dit zo vroeg mogelijk op nieuwjaarsdag en veeg de boel aan. Laat nooit kinde ren alleen vuurwerk opruimen. Zet een mooi beeld van het gevarieerde werk van de leden, en het is de moeite waard daarvoor tijdens de kerstvakantie in de benen te komen! Open op 1, 2, 3 januari, van 13.00 tot 17.00 uur. Ateliers 'De Duinrand', Van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum, www.perspectiefcastri- cum.nl. De toegang is gratis. siervuurwerk stabiel neer op een vlakke ondergrond. Steek vuurpijlen af uit een verzwaarde fles of pve- buis. Houd voldoende afstand en gebruik altijd een aansteeklont. Vuurwerk afsteken is leuk, maar geeft ook veel troep. Vuurwerkresten, soms met gevaar lijk korte lontjes, verpakkingen en lege flessen zijn niet te voorkomen. Maar opruimen kan wel. Pak daar om even de bezem en veeg de straat schoon. Het is een kleine moeite. Kijk ook eens op www.nederland- schoon.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 16