Cor van Etten kampioen bij SV Oppositie Strand- en Duinloop van AV Castricum Kampioene Linda Bolder geeft les bij Dojo 't Loo Kick-ofF jubileumjaar: 80 jaar HSV Whitestones Di uit Egmond najaarskampioen sport 27 Bolder wordt gezien als opvolgster van Edith Bosch Het feestprogramma start op zondag 3 januari om 13.00 uur 30 DECEMBER 2009 ATLETIEK CASTRICUM - De bosloopcom- missie van AV Castricum zet voor de tweede keer de duin en strandloop uit. Niet alleen een mooie laatste trai ningsloop voor deelnemers aan de Halve Marathon van Egmond, maar voor iedereen die het nieuwe jaar goed wil beginnen en een boeiende route zoekt. Zondag 3 januari wordt gelopen over diverse afstanden. Voor de jeugd tot 14 jaar de 2,3 kilometer en vier kilometer met een herinnering voor alle deelnemers. Deze lopen starten om 10.15 uur. Voor de volwassenen is er de keuze uit vier kilometer, 10,5 kilometer en de 15 kilometer. De 15,0 kilometer geldt deze keer als wedstrijdafstand. De laatste twee afstanden gaan gedeeltelijk over het strand. De vier kilometer van de volwassenen start ook om 10.15 uur. De twee langste afstanden starten om 10.45 uur. U kunt zich nog inschrijven tot vrijdag 1 januari 00.00 uur via www.aveas- tricum.nl, waar ook alle informatie over de loop te vinden is. JUDO HEILOO - Op haar 21ste heeft Linda Bolder al een hele prij- zenkast bij elkaar gejudood. Zo is ze de huidige Nederlands kampioen bij de senioren tot 70 kilo en bereikte ze recent een tweede plaats bij de Europese kampioen schappen tot 23 jaar in Turkije. Daarmee verloor ze haar troon want ze was de regerend Europees kampioen. Door velen wordt ze gezien als de opvolger van Edith Bosch. Het bestuur van Dojo 't Loo had Linda bereid gevonden om de wedstrijdgroep een speciale les te geven tijdens het jaarlijkse kerst kamp. Maar liefst twee volle dagen kregen de jeugdige judoka's diverse trainingen. De hoofdmoot waren natuurlijk de judolessen die, naast de les van Linda Bolder, uitstekend verzorgd werden door Karen Stevenson en Tirno Lesterhuis. De sporters konden ook nog even ont spannen met een trampolineles en een spoedcursus breakdance. Na een spannende nacht in de Dojo, werd de tweede dag uiteindelijk in stijl afgesloten met een leuke ouder en kind training waarbij de judoka's hun ouders nou eindelijk een keer 'te grazen konden nemen'. SCHAKEN HEILOO - Met een neuslengte voorsprong op Simon Smit is Cor van Etten de feestdagen ingedoken als lijstaanvoerder, dankzij winst op Paul Vonk in de laatste speelronde. Het was lange tijd een gelijkop- gaand duel, maar een doorgebroken pion gaf de doorslag. In een variant van het geweigerd Marshallgambiet liet Bob Bosma zich verschalken door Herman Maas, die doordoor opklom naar de derde plaats. Indriaas Booij kon het weliswaar niet houden tegen Piet Manni, maar begint steeds beter partij te geven, waaraan de studie van het stappen plan niet vreemd zal zijn. Richard Sauer en Jan Jonkheer toverden een nieuwe variant van een verdachte negentiende-eeuwse opening op het bord. Richard kwam een pion voor maar kon die plus niet verzilveren doordat Jan zijn troepen net op tijd in een ijzeren verdediging had neer gelegd. In de bekercompetitie van de regionale schaakbond moest het top- kwartet van Oppositie het opnemen tegen Purmerend. Het op papier veel sterkere Purmerend verzilverde die prognose vakkundig, met 2,5-1,5. De drie remises kwamen voor Oppositie op naam van Simon Smit, Albert Bouma en Bouke Woudstra. Linda Bolder demonstreert een kanteltechniek bij Thijs. Foto: Menno Lesterhuis Jeugdleden van HSV met de eerste '80 jaar' retro tas. Aangeleverde foto VOETBAL HEILOO - Heilooër voetbalver eniging HSV is officiéél opge richt op 1 juni 1930 en bestaat tachtig jaar in 2010. Dit jubi leum gaat de club met de lange en rijke voetbalhistorie op fee stelijke wijze vieren. De kick-off van het jubileumjaar vindt plaats op zondag 3 januari tij dens de nieuwjaarsreceptie in club huis de Basis op sportpark het Maalwater. Hier serveert HSV de traditionele goudgele oliebollen en rode glühwein aan alle gasten. Het feestprogramma start 3 janu ari om 13.00 uur met voetbal (onder andere een nieuwjaarswed strijd met oud HSV spelers) en om 15.15 uur begint de receptie. Er wordt om 15.45 uur een foto gemaakt vanaf het dak van het club huis met alle HSV'ers in groot getal tachtig op het hoofdveld. Voorzitter Michel Engelsman verricht de kick- off van tachtig jaar HSV met de lan cering van de speciaal voor het jubi leum gemaakte retro voetbaltas. Deze tas kost 15 euro en wordt uitgegeven in een gelimiteerde opla ge van 150 stuks. De tas is een exacte copie van het model dat in de Wall of Fhme van de club staat. HSV is kein gestart in de periode tussen de twee wereldoorlogen op een veld vlak bij de kerk in het cen trum van het dorp. Kleine jongens werden grote namen en bakkersknechten werden helden van HSV door te scoren met een leren knikker op een doel met vierkante palen. De club is diep geworteld in de Heilooër samenle ving en heeft een warme plek in de harten van liefhebbers van mooi voetbal en hard werken. Het jaar 2010 wordt een bijzonder jaar waar in HSV het jubileum met tal van activiteiten zal vieren. In de maand mei is er een knallende feestweek waarbij iedereen welkom is. Voor meer informatie en het complete programma kijkt u op www.whsv.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 25