Lezing over regressie in bibliotheek Heiloo Buurtbus Ontmoetingen Dichtbundel Aad Tijssens 'Ik hang mijn ziel te drogen' H E I L O O 3 Een godsgeschenk KORTOM Creatieve workshop Spelen met muziek peuters en kleuters Nieuwe buitenlandse romans in bibliotheek Een reis naar de bron OUD PAPIER UITKIJKPOST 30 DECEMBER 2009 HEILOO - Margriet Katoen van 'WijsWezen, Praktijk voor ver dieping en inzicht', houdt op donderdag 14 januari een lezing over regressietherapie in Bibliotheek Heiloo. Regressie is een vorm van thera pie waarbij men een eerdere situatie herbeleeft om huidige problemen een plaats te kunnen geven. Onderwerpen als tranee, het onder bewuste en de ervaringen die men sen kunnen hebben tijdens een ses sie, komen aan bod. Er worden veel praktijkvoorbeelden benoemd en er is voldoende ruimte voor vragen. Aanvang van deze interessante avond is 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet biblio theekleden: 7,50) bij de klanten service van Bibliotheek Heiloo. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie overtarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigi met een waterloos drukproces Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en via www.biblio- theekheiloo.nl. HEILOO - Zondag 10 januari wordt er een creatieve workshop gegeven onder leiding van Wanda Vasbinder. U gaat een tasje maken van papier en een bijbehorende bakje met daarin memoblaadjes. U wordt verzocht zelf een snij- mat, snijmes, papierschaartje, potlood en gum mee te nemen. De kosten bedragen 8,50 inclusief materiaalkosten en entree zondagmiddag café. De workshop is van 13.30 tot 16.00 uur en is in het Trefpunt, Abraham Du Boishof 2 te Heiloo. U dient zich wel van te voren op te geven. Voor opgave en/of info kunt u bellen met 072- 5338612. HEILOO - Peuters en kleuters vin den het vaak heerlijk om muziek te maken. Daarom starten er op woensdag 13 januari in het Open Huis speciaal voor hen korte cur sussen waarin ze zich kunnen uit leven op verschillende muziekin strumenten, lekker kunnen zingen en dansen en waarin leuke en leerzame muzikale spelletjes worden gedaan. De kleuters maken zelfs hun eigen muziekin strument en hebben tijdens de laatste les een korte slotuitvoe- ring. De peuters krijgen dat welis waar niet, maar die mogen dan ook iedere les hun vader, moeder, opa of oma meenemen. De cur sussen bestaan uit tien lessen van 45 minuten en worden gegeven door een gediplomeerd, ervaren docente. Voor informatie en opgave: Daniëlle de Ruijter op nummer 06-18360486 of www.spelenderwijsmuziek.nl. HEILOO - Naast een vrij grote eigen collectie Engelstalige boe ken heeft Bibliotheek Heiloo ook wat kleinere collecties in andere talen. Om toch steeds weer nieuw en boeiend materiaal aan te kun nen bieden, wordt een deel van deze collecties twee maal per jaar gewisseld. Deze maand zijn twin tig Friese, dertig Duitse en 25 Franse boeken aan de collectie toegevoegd. HEILOO - In het Willibrordushuis worden twee avonden gehouden over vroegchristelijke en middel eeuwse kunst. Aan de hand van lichtbeelden en uitleg om de oor spronkelijke betekenis van deze gelovige verbeelding opnieuw op te sporen. Deze speurtocht is nodig, de vaak anonieme kunste naars van die tijd hebben meer uit willen drukken dan enkel een fraai voorwerp. Deze cursus wordt gehouden op maandag 18 en 25 januari in het Willibrordus huis aan de Westerweg, naast de Willibrorduskerk in Heiloo, van 20.00 tot 22.00 uur. De cursus staat onder leiding van de heer Tromp, docent christelijke beeld taal aan de Hogeschool In Holland in Amsterdam. Deze tijd van het jaar is voor mij altijd een tijd van bezinning. Het oude jaar is voorbij en het nieuwe staat voor de deur. De deeember- feesten zoals Sinterklaas en Kerst geven naast de gezellige sfeer op straat, in winkels en in huizen ook altijd een fijn saamhorigheidsgevoel. Het is leuk om samen feest te vie ren met familie en vrienden, maar daarnaast zijn er gelukkig ook genoeg momenten om even stil te staan bij andere belangrijke zaken, zoals de zin van het leven en naastenliefde. In de kersttoespraak van Koningin Beatrix vielen mij een paar zinnen op die mij aan het den ken zetten: 'Zonder wij-gevoel heb ben we maar een leeg bestaan. En solidariteit en echt contact ontstaan in woorden en daden.' Het zou mooi zijn als we die gedachten ook in daden kunnen omzetten. Gelukkig zijn er ook bij de buurtbus mensen die graag klaar staan voor de medemens en spon taan de helpende hand bieden, als dat onverwacht nodig is. Ter illustra tie het volgende verhaaltje dat ik van een van de chauffeurs kreeg: Op 5 december om kwart over drie staat er bij de bushalte bij het NS-station een Connexxionbus. Als deze weg rijdt, blijft er een vrouw op het trot toir achter. Ik stop bij de halte en zij vraagt: „Connexxion gaat niet naar het putje, kimt u mij daarheen bren gen?" „Bedoelt u het Willibrordusputje bij 't Loo?" „Nee het putje van Onze Lieve Vrouwe ter Nood." „Nee helaas, mevrouw, dat ligt niet op onze route!" Als ik het bedroefde gezicht van de vrouw zie, besluit ik genade voor recht te laten gelden en zeg: „Stap maar in mevrouw, het is tenslotte Sinter klaas en deze chauffeur brengt u naar het putje." Verheugd antwoordt zij: „Dit is een godsgeschenk meneer, ik heb de speciale trein naar het putje gemist en nu kan ik toch nog te bedevaart. Ik beloof dat ik voor u een kaarsje zal opsteken." Het was een drukte van belang bij de Kapel. Het schijnt zo te zijn, dat er iedere eerse zaterdag van de maand een bijzondere bedevaart is bij het heiligdom van Onze Lieve Vrouw Ter Nood en dat er dan een speciale trein bij de halte aldaar stopt. Tekst en foto: Tim van der Lans HEILOO - Donderdag 17 december verscheen de eerste gedichtenbundel 'Ik hang mijn ziel te drogen' van Heilooër Aad Tijssens. Vanaf zijn vijftiende schrijft hij gedichten en hij is jaren lid geweest van de Alkmaarse dichterskring. In het verleden heeft hij in de Engelenbak in Amsterdam een voordracht uit eigen werk gehou den. Voor Tijssens, geïnspireerd door dagelijkse dingen die hij bij houdt in een dagboekje, is dichten een soort uitlaatklep en niet perse bedoeld voor publicatie. Totdat hij afgelopen zomer in boekhandel Feijn in Alkmaar was en voor de grap voorstelde om zijn aankoop met een gedicht te betalen. Otto Wollring, toen nog werkzaam in Donderdag 17 december verscheen de eerste gedichtenbundel 'Ik hang mijn ziel te drogen' van Aad Tijssens. Foto: Caroiien Breed deze boekhandel, vroeg Tijssens om hem eens wat werk te laten lezen. Wollring was aangenaam verrast door de kwaliteit en van het een kwam het ander. Gezamenlijk heb ben ze uit de verzameling gedich ten, geschreven tussen de jaren negentig en nu, een bundel samen gesteld en uitgegeven bij Wollring Media. De gedichten hebben een eigen karakter qua opbouw. „Ik werk vanuit mijn gevoel en vind het mooi om van losse woorden zinnen te maken die ergens op terugslaan. Zo kunnen bijvoorbeeld kenteken platen van auto's mij intrigeren. Dan wil ik van die letters een woord maken", lacht Tijssens. Ook de jaar wisseling is voor de dichter een bron van inspiratie. De bundel met korte, toegankelijke gedichten 'Ik hang mijn ziel te drogen' is verkrijg baar bij boekhandel Deutekom in Heiloo en bij boekhandel Feijn in Alkmaar. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis- aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost)Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg na 18.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 3