De EIK praktijk Bob en Rob blikten terug op 2009 H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF Parkeerbonnenaktie III Kerstgedachte? Politie Verspreiding Uitkij'kpost Jaaroverzicht met lokale hoogte- en dieptepunten en muziek UITKIJKPOST 30 DECEMBER 2009 I n deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Harriët G. van der Lee, Kennemerstraatweg 498, 1851 NG Heiloo, tel. 06-34332738, www.deeikpraktijk.nl, e-mail: deeikpraktijk@live.nl. HEILOO - EIK-eoaehing hanteert het enneagram, een psychologisch model dat al duizenden jaren oud is. Rond 1900 werd het model voor een breder publiek uitgewerkt en inmiddels wordt het op universiteiten in de Verenigde Staten als vak gedoceerd. Ennea is het Griekse woord voor 9 en gram staat voor punt. Het enneagram gaat uit van negen persoonlijk heidstypen. Harriët heeft een grote interesse in processen van bewust wording en kwam in aanraking met het enneagram en Willem Jan van de Wetering. ,Als men meer uit zichzelf wil halen en beter wil functioneren, is EIK-eoaehing een snelle en effectieve methode om tot de kern door te dringen, daar waar het eigenlijke probleem zit. Mensen worden gevormd door hun sociale omgeving en blokkades kunnen ontstaan wanneer het bewuste en het onbewuste niet met elkaar in overeenstemming zijn. Bij pijn of tegenslag neem je soms een persoonlijkheidstype aan dat je niet eigen is. Je speelt, vanuit een onbewuste overlevingsdrang, een rol waar mee je verweven raakt. Dit proces begint al als baby van zo'n vier a zes maanden oud, als het merkt dat baby en moeder niet één persoon zijn. Het aangenomen persoonlijkheidstype is echter niet hetzelfde als je ware ik, het zogenaamde essentietype. Hierin ligt namelijk je werkelijke kracht. EIK-coaching koppelt delen die niet bij jou horen los, maakt je bewust van je ware ik en integreert de essentiële delen in jezelf." Harriët maakt tijdens de sessies onder andere gebruik van een kleed waarop het enneagram als een soort routekaart is afgebeeld om te bepa len op welk punt iemand op dit moment staat. Door middel van vragen komt ze achter de persoonlijkheidstypen. „Weinig zelfvertrouwen, niet lekker in je vel zitten, herhaling van patronen waarbij je je eigenlijk zeer onprettig voelt; de werkelijke hulpvraag ligt vaak dieper verscholen. 'Vergeten' herinneringen, die je blokkeren en nu onbewust je gedrag beïn vloeden, kunnen naar boven komen. Bewustwording van deze blokkades helpt je iets te ondernemen om het op te heffen. Vanuit zelfontwikkeling -als het ware het afpellen van de gespeelde types- volgt zelfontplooiing. Tijdens een sessie van zo'n anderhalf a twee uur werk ik volgens een pro tocol, waarbij ik aan de hand van vragen gebruik maak van de spiertest. Dit is een methode om met het onderbewustzijn te communiceren. Bij een ja-antwoord is het onderbewustzijn het eens met het antwoord en zal er spiersterkte optreden. Een nee-antwoord veroorzaakt stress op de spieren en daarmee een spierzwakte. Als coach begeleid ik het hele proces, maar de cliënt doet het uiteindelijk zelf. Dat EIK-eoaehing een snelle en effectie ve manier is om één te worden met jezelf en de wereld om je heen, getuigt het geringe aantal sessies -zo'n acht a tien sessies geven al een blijvend resultaat- dat nodig is om weer vanuitje werkelijke kracht te leven." nodig is. Wanneer ik een politiea gent/parkeerwachter tegenkom en zie hem onbenullige boetes uitdelen dan heb ik grote moeite om mijn mond te houden en het risico te lopen om weer op een bon getrak teerd te worden wegens het beledi gen van een ambtenaar in functie! Gewoon even slikken en doorlopen maar waar zijn we met z'n allen ingevuld) is op het bureau afgege ven ter completering van de aangif te. Prima geregeld allemaal. Pluim voor de politie. Wat schetst onze verbazing: die lijst moet door de motoragent die de aangifte had gemaakt, nogmaals worden nage- typt! En de politie heeft het toch al zo druk?! Volgens ons kon de lijst zo bijgevoegd worden en in dat uur Uw brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Algehele discussie momenteel in de landelijke media en ook bij ons in Heiloo over het optreden van politie en parkeerwachters. Waarom wordt het gedrag en de autoriteit van de politie ter discus sie gesteld door individuele bewo ners en de bevolking van Nederland? Nu daarom: Heb de voorbeelden de afgelopen week weer gelezen in de Uitkijkpost en wil daar graag mijn persoonlijke beleving aan toevoegen! Ben zelf bewoner van De Blinken en werk zaam in Alkmaar en moest afge lopen maand op een maandagoch tend even snel op en neer naar mijn appartement (klusjesman) en par keerde de auto om 9.30 achter de Vomar (alle winkels gesloten) keu rig in één van de (maar) 2 bezette plaatsen. Kom na 15 minuten terug: een onbenullige maar dure parkeerbon (60 euro!) voor het ontbreken van parkeersehijf op deze geheel verlaten parkeerzone. Ik, bezitter van een eigen dure (18.500 euro) parkeerplaats in de parkeergarage waar ik al 2 jaar lang constateer dat auto's, vouwwa gens, etc. langdurig geparkeerd staan in de blauwe vakken en geen bon wordt uitgedeeld, aangifte gedaan van vernieling auto in sta tionscentrum, waarvan tot twee maal aan toe een nieuwe fiets van de dochter uit de fietsenstalling bij de NS is gestolen, op een avond aangifte (0900 telefoonkosten voor mijn rek.) deed van getuige zijn van vandalisme op het perron en tever geefs op politie gewacht. Moet ik nog even doorgaan, kan hoor, maar even niet. Door deze gebeurtenis sen en het gedrag of juist ontbre kende gedrag ten aanzien van het optreden en oplossen van allerlei verontrustende zaken in ons dage lijks leven maakt en breekt het aan zien van de politie en het neerzet ten van de benodigde autoriteit die mee bezig! K. H. Hoen Heiloo Op de zaterdag voor kerst wilde ik een goede vriend verblijden met een groot kerstpakket. Het post kantoor zou tot 12.00 uur open zijn. Toen ik om 11.50 uur binnen kwam met mijn meer dan 10 kilo zware pakket, stond er een rij voor de balie van TNT post. Achter de rij stond een bord 'gesloten'. Van ach ter de balie werd mij meteen toege snauwd, dat ik weer kon vertrekken met mijn pakket, want dat ik echt niet geholpen zou worden! De twee dames, die net voor mij de laatste twee nummers hadden getrokken, boden mij hun plaats en nummer aan! Maar meteen werd er weer gesnauwd, dat dat niet zou worden geaccepteerd, dat zo de regels niet zijn! Zelfs toen de aardige mevrouw, die wel een nummer had, het pak ket op de balie had gezet, werd het nog geweigerd. Even later stond ik weer buiten met het pakket. Hierbij wil ik de twee dames, die mij te hulp probeerden te schieten, nog maals heel hartelijk bedanken! Dat is de ware kerstgedachte! Evelien Verbist Heiloo Zondag 13 december is bij ons in het begin van de avond ingebroken. We hebben direct de politie gebeld en binnen 10 minuten stond er een motoragent op de stoep. Hij heeft de aangifte verzorgd en deze lag de volgende ochtend om 11.00 uur op het bureau ter controle en onderte kening. Dezelfde ochtend kwam de recherche voor sporenonderzoek. In de loop van de week hebben wij een lijst samengesteld van alle voorwerpen die wij denken te mis sen en van de toegebrachte schade. Deze lijst (keurig op de computer zouden er andere, belangrijke zaken gedaan kunnen worden. Of snappen wij er niets van? Fam. Ursem Heiloo In reactie op de heer van Kamp zijn klacht over de JA-NEE sticker: het weekblad Uitkijkpost is een gra tis huis-aan- huisblad dat elke week woensdag in de bus valt. Wekelijks is een zeer trouw korps aan bezor gers op pad om zo zorgvuldig mogelijk de kranten te bezorgen in Heiloo, Limmen, Egrnond Binnen en Egrnond aan den Hoef. Het beleid van drukkerij Uitkijkpost is dat er niet meer dan drie folders per week mogen worden meegege ven. Wij gaan hier zeer zorgvuldig mee om temeer wij vinden dat de aandacht naar ons weekblad moet uitgaan. Een aantal jaren geleden vonden wij als uitgever van het weekblad Uitkijkpost dat het blad op elk adres inclusief folders ver spreid diende te worden. Mede door een aantal inwoners van Heiloo die een klacht hierover bij de reclame codecommissie hadden neergelegd werden ook wij gecon fronteerd met het landelijk ingezet beleid. Het is voor de bezorgers een onmogelijke taak om met twee stapels, een stapel met en een sta pel zonder folders, onder de arm hun verspreiding te doen. Zij zou den dan immers geen arm meer over hebben om de krant in de bus te doen. Het geeft mij overigens wel een goed gevoel om te lezen dat na het verwisselen van de sticker, NEE-NEE naar NEE-JA, er direct weer een Uitkijkpost op de mat viel van de heer van Kamp! Voor degenen die niet zo geluk kig zijn: op www.uitkijkpost.nl staat een overzicht van adressen waar u wekelijks een exemplaar van de Uitkijkpost kunt ophalen. Arnoud Mars directeur drukkerij Uitkijkpost HEILOO - In het jaaroverzicht 2009 in het programma Heiloo Centraal van radio Beat FM gaven presentatoren Bob van Unnik en Rob Opdam een terug blik op gebeurtenissen in 2009 die plaats vonden op sportief, cultureel en maatschappelijk gebied. Onder bizarre omstandigheden, met een op het laatste moment gerepareerde auto van Bob, kwa men zij nog net op tijd aan bij de studio. Met gegevens op zak betra den zij de studio. In een vlot tempo werd door beiden de nodige aan dacht besteed aan sportieve presta ties van verenigingen als de Terriers (hockey), HSV en De Foresters (voetbal)Falkland(toneel) en Stichting Welzijn Heiloo. Ook theater de Beun kwam aan de orde met verwijzing naar het oude en nieuwe programma in 2010 en de voordelen die de Vrienden van de Beun bieden. Het zwembad het Baafje werd genoemd met de zonnepanelen geschiedenis en het gunstig functioneren momenteel en een gunstig verlopen seizoen. Verder werd nog aangehaald zaken als de veiligheid en de brandweer en het in Heiloo gunstig verloop van de bedrijven door liep een mix van actie Mexicaanse griep. Tussen de muzikale inbreng. In het programma Heiloo Centraal van radio Beat FM wierpen presentatoren Bob van Unnik en Rob Opdam een terugblik op gebeurtenissen in 2009. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 5