Lijsttrekkers bekend van de Heilooër politieke partijen Gratis oliebollen van Kuyper Blom als dank Bijbelboekshop Heiloo H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Geen Nieuwjaarsreceptie Dolle pret Pech Onderweg De wereld rond op een vrachtboot Aandachttraining Lotgenoten en nieuwjaarswensen Nordic Walking Vaas Beplakken Gezonde voeding Wereldgodsdiensten Stijl en Advies welzijnheiloo.nl Maaltijd thuisbezorgd Kunstgeschiedenis UITKIJKPOST 30 DECEMBER 2009 HEILOO - De mannen van Kuyper Blom Makelaars bakken ze bruin bij bakkerij Piet Kerssens. De voorbereidingen zijn momenteel in volle gang, want op 31 december trakteren Bas Kuyper en Ronald Blom iedereen op een zak oliebollen. Maarliefst 5.000 oliebollen worden er gratis weggeven als dank voor het vertrouwen en het succes dat zij de afgelopen vijf jaar heb ben genoten als nieuw makelaarskantoor in Heiloo. Al direct vanaf de start van hun vestiging aan de Stationsweg profileerden de enthousiaste onderne mers zich op een frisse en slagvaardige wijze. Dat bleef niet onopgemerkt: Kuyper Blom Makelaars groeide binnen enkele jaren uit tot de succesvol ste makelaar van Heiloo. Van de omslag in de woningmarkt heeft het kan toor nog weinig last gehad. Juist nu is de heldere en gedreven aanpak nog meer in trek dan voorheen. Alle reden dus om feest te vieren. Op 31 decem ber is iedereen vanaf 10.00 uur welkom aan de Stationsweg 102 om de huis aan huis bezorgde oliebollenzakken te laten vullen met de dagverse oliebol len van Bakkerij Kerssens. Wees er snel bij want op is echt op! HEILOO - Bijbelboekshop Heiloo is voor velen een winkel met bekend heid, maar ook af en toe voor de Heiloose mensen nog onbekend. De Stichting waar deze winkel van is: Evangelische Lektuur Zending bestaat al zeker dertig jaar en is Interkerkelijk actief. Samen met vrijwilligers wordt dit werk enthousiast gedaan, uit de reacties van mensen blijkt dat men de enor me gastvrijheid waardeert. De koffie of thee staat altijd klaar. Opgewekte mensen, eenzamen of diegene die troost nodig hebben, iedereen is welkom. Verschillende boekentafels in Noord-Holland worden voorzien van materia len zoals bijbels, boeken, muziek en cadeaus. De uitgebreide kinderhoek is zeker de moeite waard om te bekijken, vele bestellingen van verschillende kerken en zondagscholen zijn inmiddels geleverd, om zowel volwassenen als kinderen blij te maken met een geschenk. De Bijbelboekshop vindt u aan de Westerweg 293 A in Heiloo, tel. 072-5334119. De Stichting Welzijn Heiloo orga niseert dit jaar geen nieuwjaarsre ceptie op de eerste zondagmiddag van het nieuwe jaar in het Trefpunt. Zondag 10 januari om 14.00 uur treedt in het Trefpunt Rene Steens op. Kostelijke humor middels con ferences in de Noord-Hollandse stijl van Kees Stet. Ook de actualiteit van de dag is René wel toever trouwd. Deze gezellige middag is 'aangekleed' met een kleine high- tea. Entree 7,50 inclusief hightea. Reserveren 072-5331297. Maandag 11 januari van 10.00 tot 12.00 uur organiseren we in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland in het Trefpunt Heiloo een workshop Pech Onderweg. U leert onder anadere. over het nieu we rijden, olie meten en u krijgt een uitleg over het dashboard. Kosten: 5,- Woensdag 13 januari van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt lezing door David Fhlla over zijn reis op een Engels-Russische vrachtboot. Vaart u mee? De boot vertrekt uit Duinkerken en vaart via het Panamakanaal naar Nieuw- Zeeland en daarna langs mooie eilandjes in de Stille Oceaan naar Singapore. Entree 3,50 Donderdag 14 januari tot en met 18 februari van 9.30 tot 11.30 uur. Dit is een cursus van 7 lessen voor levenslust en inspiratie. U leert te ontspannen door ademhaling- en lichaamsoefeningen. U leert waar te nemen hoe u zich voelt. Kosten: 55,- voor 7 lessen. Op dinsdag 5 januari van 13.30 tot 15.30 uur wordt Bij Het Trefpunt de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar gehouden van de lotgenoten contactgroep. Deel- HEILOO - De lijsttrekkers van de politieke partijen in Heiloo voor de gemeenteraadsverkie zingen op 3 maart zijn bekend gemaakt. Alle lokale partijen hebben hun kandidatenlijst en verkiezingsprogramma als volgt vastgesteld: Nieuwe lijsttrekker voor Heiloo-2000 Tijdens de algemene ledenverga dering op 25 november hebben de leden van Heiloo-2000 de kandida ten voor deelname aan de gemeen teraadsverkiezingen op 3 maart 2010 vastgesteld. De eerste zes plaatsen zijn definitief aangewezen en de lijst, die totaal uit twintig per sonen zal bestaan, wordt op een later tijdstip gecompleteerd. Als lijsttrekker is unaniem aangewezen Tijmen Valkering. Hij volgt hiermee John Daas op, die heeft besloten het iets rustiger aan te doen na meer dan 16 jaar in de politiek van Heiloo aktief te zijn geweest. Tevens heb ben de leden ervoor gekozen om de nu voor Heiloo-2000 in de raad aan wezige kennis aan te vullen met sociaal betrokken en bestuurlijk ervaren kandidaten. De lijst ziet er voor de eerste zes plaatsen als volgt uit: 1. Tijmen Valkering, 2. Gré Ris, 3. Dick Bergmans, 4. Jan Valkering, 5. Corrie Konijn, 6. Aris de Wit. Momenteel is Heiloo-2000 als grootste partij in Heiloo met vijf zetels in de gemeenteraad vertegen woordigd. Na vier jaar als oppositie partij te hebben moeten opereren hoopt Heiloo-2000, met de steun van de inwoners van Heiloo, bij de komende gemeenteraads-verkiezin- gen een zwaardere stempel op het beleid te kunnen uitoefenen. Kandidatenlijst en verkiezings programma CDA-Heiloo vastge steld Het CDA-Heiloo heeft tijdens de ledenvergadering van 2 december de kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen van 3 maart 2010 definitief vastgesteld. Na lijstrekker Hero Veger volgt op nummer 2 fractievoorzitter Elly Beens. Op nummer 3 staat het hui dige raadslid Hessel Hiemstra. De eerste nieuwkomer staat op num- nemers aan deze middagen delen met elkaar herkenbare gevoelens die het verlies van een partner met zich meebrengt. Als lotgenoten kun je elkaar helpen, steunen en stimu leren om verdriet te beleven in plaats van het weg te duwen. Ook persoonlijke vragen en dilemma's komen aan bod. Hoe kijkt u bijvoor beeld aan tegen het jaar dat voor u ligt. Heeft u zich iets voorgenomen? En al die beste wensen die u krijgt, kimt u daar wat mee? U bent van welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. De middag staat onder leiding van Ida Zoet, u kunt voor meer informatie met haar con tact opnemen. De entree is 5,-, inclusief consumptie. Maandag 18 januari van 11.15 tot 12.15 uur start weer een groep Nordic Walking speciaal voor men sen die moeilijk ter been zijn. Ervaring met Nordic Walking is gewenst Kosten: 40,- voor tien lessen. Dinsdag 26 januari van 13.30 tot 16.00 uur. Nancy Stikkelman geeft nier 4, dit is Hanny Kaan-Brink. Raadslid Henk van der Werf staat op nummer 5. Op nummer 6 staat Josca Ligteringen. Daarna, op num mer 7 Ellen Jorna en op nummer 8 Mart Brouwer de Koning. Afra Korthouwer en Sjoerd de Jager completeren de eerste tien posities. De CDA leden hebben ook het verkiezingsprogramma voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen vastgesteld. Dit verkiezingspro gramma kan worden bekeken op www. edaheiloonl. Rob Opdam weer lijsttrekker WD Heiloo Donderdag 26 november hebben de leden van de WD Heiloo Rob Opdam unaniem gekozen tot lijst trekker voor de komende Gemeenteraadsverkiezing op 3 maart. Opdam was ook in 2006 lijsttrekker. WD Heiloo behaalde toen 5 van de 19 zetels waarna Opdam namens de WD Heiloo als wethouder toetrad tot het College van B&W Tweede op de lijst staat Rene van Splunteren, de huidige voorzitter van de WD-fractie in de raad. Derde en een verrassend nieuw gezicht is Ellen Las van Bennekom, met 41 jaar ook relatief jong in de Heiloose politiek. Op de vierde respectievelijk vijfde plaats staan de zittende raadsleden Theo van Beek en Ernest ten Hacken. WD Heiloo streeft ernaar dat ook Andre Sternsdorff, nu bestuurslid, als zesde raadslid zal worden geko zen. PvdA Heiloo heeft tien kandi daten voor 2010 De PvdA Heiloo heeft in haar ledenvergadering van 28 november 2009 de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing van 3 maart 2010 definitief vastgesteld. Na de reeds eerder als lijsttrekker aangewezen huidige fractievoorzit ter Cees Rootjes volgt huidig raads lid Ko Hemminga als nummer 2 en volgt huidig wethouder Jacob Ouderkerken als nummer 3. Nieuwkomer Rob Reijners staat op nummer 4; hij was van 2004 tot 2008 hoofd van de afdeling Beheer openbare ruimte (BOR) van de gemeente Heiloo. Nummer 5 is hui deze originele workshop. Met stof jes wordt een glazen vaas beplakt. U kunt de vaas na afloop gewoon gebruiken. Vanaf 4 januari kunt in de vitrine van 't Trefpunt voorbeel den zien. Kosten: 19,50 inclusief materiaal. Vrijdag 22 januari van 10.00 tot 11.30 uur in het Trefpunt lezing over gezonde voeding door Claudia Spit. Dinsdag 19 januari tot en met 16 maart van 14.00 tot 16.00 uur. Peter Greijer vertelt over ontstaan en inhoud van hindoeïsme, boed dhisme, jodendom en islam, de overeenkomsten en verschillen, en wat hun antwoorden zijn op de grote vragen van het leven. Kosten: 70,- voor acht lessen. Maandag 25 januari van 9.30 tot 12.00 uur. Tijdens deze workshop geeft Sandra Bolten tips over welke belijning in kleding u het beste staat en waar u op kunt letten bij dig raadslid André Czeyki, nummer 6 nieuwkomer Erik Smits en num mer 7 nieuwkomer Henriëtte Velu. Op 8, 9 en 10 staan respectievelijk Tjeerd Aderna, Susan Buijs en Wirn Buwalda. De ledenvergadering stel de deze lijst van tien kandidaten vast conform het voorstel van de kandidaatstellingscommissie Voorzitter van deze commissie was Jos van Kemenade, thans Minister van Staat, leden waren de lokale bestuursleden Louise Kaper en Roelof Bos. Meer informatie op: www. heiloopvda. nl. D66 en GroenLinks in Heiloo samen de verkiezingen in De plaatselijke afdelingen van D66 en GroenLinks in Heiloo heb ben besloten gezamenlijk de komende gemeenteraadsverkiezin gen in te gaan. De afgelopen maanden is in uit stekende harmonie hard gewerkt aan het gezamenlijke verkiezings programma en de procedure voor de lijstsamenstelling, waarbij het principe van 'om en om' uitgangs punt voor de kandidaatstelling zal zijn. Afgelopen donderdag 26 november is in een gemeenschap pelijke ledenvergadering de samen werking bekrachtigd en het verkie zingsprogramma aanvaard, evenals het gezamenlijke logo. Als lijsttrek ker is met algemene stemmen de heer Hans van Halem gekozen. De overige volgorde van de kandidaten voor de lijst zal na half december bekend zijn. NCPN heeft zes namen op de lijst De NCPN heeft zes kandidaten op de lijst voor de gemeenteraadsver kiezingen van 3 maart 2010. Ook de komende vier jaar kunt u weer reke nen op de NCPN in hara strijd voor sociale en maatschappelijke recht vaardigheid en waarheidsvinding, dus opkomen voor de burgers. Op de eerste plaats van de lijst staat de heer Willem Gomes. De tweede plaats is voor Monique Tromp - Verbeek, 3. Margriet Kaandorp - Kaan, Mirjam Cnossen staat op de vijfde plaats en de lijst met kandidaten wordt gecomple teerd door Jos Kraakman. het kiezen van kleding. Tevens ont vangt u een boekje met tips. Kosten: 16,-. Wij bieden iedereen het gemak van heerlijke thuisbezorgde vries- verse maaltijden, soepen en des serts, vegetarisch, vetarm en voor diabetici. Een maaltijd kost 4,95. Vraag vrijblijvend onze uitgebreide informatiemap aan. Dinsdag 26 januari tot en met 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur. Cursus over de functie en symbo liek van flora en fauna in de beel dende kunst. De cursus zal worden afgesloten met een excursie. Kosten: 35,- voor vijf lessen exclusief excursie. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 7