Lex en Jolande vieren jubileum café de Wit Stichting Veldwerk en de Ontdekking Nieuwjaarsconcert met Ierse Muziek van Kilshannig in Theater De Beun BREA Nieuwjaarsreceptie met toespraak burgemeester Bijzondere jubileum expositie HAF H E I L O O 9 Breaking Ice kWgfA DEUTEKOM INGEZONDEN MEDEDELING BOEK VAN DE WEEK Breaking Ice door Jan Vermeer Boek van de week door Jan Vermeer voor 29,95 UITKIJKPOST 30 DECEMBER 2009 HEILOO - Het is vrijdag 1 januari 2010 precies tien jaar geleden dat Lex en Jolanda op de eerste dag van het nieuwe Millennium het stokje van Ans en Aris overnamen. Reden temeer om op die dag het nieuwe jaar vrolijk in te luiden met een daverend feest. Gedurende de dag, vanaf 15.00 uur, is iedereen welkom in Café de Wit voor de Nieuwjaarsborrel. Alle gasten wor den 's middags feestelijk onthaald met een glas bruisende champagne. De avond staat in het teken van Nederlandstalige livemuziek. Het avondvullen de programma, dat om 21.30 uur aanvangt met een energieke show met een hoog dans- en meezinggehalte van de bekende feestband Superrr Trio, wordt afgewisseld met een extra optreden van het Noord-Hollandse Nederlandstalig talent Quiney. Hij is bekend van radio en diverse televisie optredens met onder andere de singles 'Verlangen' en 'De Zee'. Lex: „Er zal op deze feestavond een bewust deurbeleid worden gehanteerd, want vol is vol. Dat betekent dat er alleen mensen worden toegelaten indien de ruimte het toelaat. Dus om teleurstelling te voorkomen; wees er op tijd bij!" HEILOO - Stichting Veldwerk en de Ontdekking hebben een nog betere verbondenheid gekregen! De Ontdekking verkoopt nu een heerlijk rode wijn waarvan 1,50 rechtstreeks naar Stichting Veldwerk gaat. De wijn is een Cotes de Rousillon Villages en kenmerkt zich door een zeer toegankelijk karakter en past goed bij een mooi vleesgerecht of gewoon lekker 's avonds! Stichting Veldwerk, een Heiloos initiatief van René Veldt, heeft vorige week zaterdag de eerste fles met een zeer kenmerkend Nepalees accent in ont vangst genomen van René Groot. HEILOO - Zaterdagavond 16 januari speelt Kilshannig een nieuwjaarsconcert in Heiloo. Het gezellige Theater De Beun in Heiloo is deze avond het decor voor een optreden van de bekende Noord-Hollandse vijfmansformatie Kilshannig. Kilshannig brengt akoestische muziek uit voorname lijk Ierland en Schotland waarbij u kunt rekenen op ingetogen ballades met prachtige harmonieën, maar ook op sprankelende en opzwepen de instrumentale nummers. Voorverkoop via de kassa van De Beun en via de webshop van de band (www.Kilshaimig.nl) en op de dag van de voorstelling aan de zaal. Kilshannig brengt al ruim twintig jaar traditionele Ierse muziek. De naam van de band is afkomstig van het kleine gehucht Kilshannig (in het Iers Cill Seanaigh ofwel de kerk Jan Vermeer Een werelds fotoboek van de uit gestrekte ijsgebieden van onze aarde. Fotograaf Jan Vermeer bezocht de koudste delen van de wereld en bracht prachtige foto's mee terug. Bijzondere momenten en mooie herinneringen aan zijn rei zen heeft hij op zijn unieke wijze vastgelegd. Antarctische roofmeeu- wen die op de fotograaf afkomen, koningspinguïns die onverstoorbaar doorgaan met hun liefdesspel, moe- derijsberen zonder het minste spoor van agressie spelend met hun jong. Dat alles in een groots decor van sneeuw, ijs en rotsen. Jan Vermeer kan met veel geduld en een groot gevoel voor contrasten de kleine en grootse facetten van de natuur vast leggen. „Ik wil bewondering en ver wondering teweegbrengen." Hierdoor wil Vermeer bewerkstelli gen dat mensen zich bewust worden van de schoonheid van de natuur en dat we daar heel zuinig mee moeten omgaan. Duurzaamheid en respect voor de natuur staan daarbij voor op. Breaking Ice laat de overweldi gende witte wereld van de noorden zuidpool zien. Eindeloze landschap pen en de veelheid aan leven dat er voorkomt. Ijsberen, pinguïns, pape gaaiduikers, muskusossen, maar ook veel minder bekende dieren wist hij vast te leggen. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl gesticht door St. Seanach), dat vlak ten zuiden van Rough Point ligt op het Dingle Peninsula, County Kerry, in Zuid-West Ierland. De bezetting van Kilshannig bestaat uit een vijftal zeer toegewijde muzikanten die veelal meerdere instrumenten bespelen zoals viool altviool, (low) whistles, anglo-eoneertina, bodhran, contrabas, gitaar en bou- zouki. Het geluid van Kilshannig wordt voorts gekenmerkt door de vaak driestemmige zang en de hel dere tenor van de leadzanger. Kilshannig speelt vocaal en instru mentaal eigen arrangementen van bekende en onbekende nummers uit de Keltische muziektraditie. Op www.Kilshannig.nl zijn enkele geluidsfragmenten te beluisteren. De leden van Kilshannig reizen regelmatig af naar de westkust van Ierland om te genieten van de impo sante natuur en mystieke cultuur van dit prachtige eiland, om locale muzikanten te ontmoeten, en aldus inspiratie op te doen voor hun repertoire en hun arrangementen. Tijdens optredens rijgt Kilshannig de muziek aaneen tot een mooi ver haal waarbij de luisteraar wordt meegenomen op een rondreis door Ierland. Na eerder twee studio cd's te hebben uitgebracht heeft Kilshannig in april 2007 uit enkele opnamen van kerkeoneerten een prachtige live-cd samengesteld geti teld on Holy Ground. Deze cd is in Nederland, maar ook daarbuiten (Ierland, Frankrijk, Amerika) lovend ontvangen. Het concert start om 20.15 uur. HEILOO - Op maandag 4 januari 2010 houdt het gemeentebe stuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwj aarsreceptie Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwo ners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). Iedereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Om ongeveer 20.15 uur houdt burgemeester Hans Romeyn zijn nieuwjaarstoespraak. HEILOO - Vanaf 5 januari is gedurende de maanden januari en februari in de foyer van het Open Huis (boven winkelcen trum 't Loo) een bijzondere foto-expositie te bewonderen. De expositie vindt plaats in het kader van het vijftigjarig jubi leum van de Heilooër Amateur Fotografenvereniging (HAF). De foto's die vertoond worden zijn allemaal afgedrukt in klassiek zwart-wit. Vooral in de huidige tijd van de meer uitbundige kleurenfo tografie doen de zwart-witbeelden het, afhankelijk van het gekozen onderwerp, zeer goed. Vaak zijn de foto's aangrijpender juist omdat de kleuren ontbreken en de aandacht van de kijker daardoor intensiever naar het onderwerp getrokken wordt. De HAF streeft ernaar om het nog in bewerking zijnde foto boek, met daarin een selectie van de resultaten van de in oktober in Heiloo gedurende vijftig uur aan een gehouden zogenaamde 'foto marathon', zo spoedig mogelijk na opening van de expositie voor geïnteresseerden ter inzage te leg gen. Een van de zwart-wit werken van leden van HAF die zijn ten toongesteld in het Open Huis. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2009 | | pagina 9