Margreet van Zwet is nieuwe ouderenadviseur Welzijn Heiloo Het labyrint in tijden en plaatsen H E I L O O 13 KERK DIENSTEN INGEZONDEN BRIEF Bijvoederen I Bijvoederen II Afvalstoffenheffing onterecht Oplichtingspraktijken Gomes laat minima in de steek OUD PAP IE R DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 20 JANUARI 2010 Margreet van Zwet is de nieuwe ouderenadviseur. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Vanaf 1 juli 2009 is Margreet van Zwet de nieuwe en inmiddels ingewerkte oude renadviseur van Stichting Welzijn Heiloo. Sinds het afscheid van Margit Kooter vorig jaar nam ouderencoach Ida Zoet de honneurs waar. Opvolgster Margreet van Zwet, in haar vorige banen werkzaam als psychiatrisch hulpverlener bij GGZ Dijk en Duin, was eigenlijk niet op zoek naar ander werk, maar de geplaatste vacature van Stichting Welzijn Heiloo wekte haar interesse. Ze reageerde onmiddellijk, werd aangenomen en inmiddels is Margreet al weer een half jaar met veel enthousiasme aan de slag als ouderenadviseur in Heiloo. De ouderenadviseur kan informa tie verstrekken en adviseren als men vragen heeft op het gebied van zorg, wonen,welzijn, financiën en vervoer. Zodat kwetsbare mensen met een zorgvraag, veelal ouderen, zolang mogelijk zelfstandig thuis kunnen blijven wonen en deelne men aan het maatschappelijk ver keer. Naast informatieverstrekking, ondersteuning en advisering helpt de ouderenadviseur mensen weg wijs te worden in de vaak ingewik kelde regelgeving en kan bemidde len of doorverwijzen naar verschillende instanties en instellin gen. Ook voor vragen of informatie over personenalarmering kan men tegenwoordig bij de ouderenadvi seur terecht. Heeft men onlangs zijn of haar partner verloren, dan kan één op één contact met een lotge noot via Lotgenoten Partnerverlies iets betekenen. Omdat de ouderenadviseur aan geen enkele instelling of voorzie ning is verbonden kan Margreet als een onafhankelijk adviseur naast haar cliënten staan. De regie blijft in handen van de cliënt zelf en/of zijn mantelzorgen Desgewenst neemt Margreet dit over. „Ik vind Uw brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Ine Veen schrijft in de Uitkijkpost van 13 januari dat ze 'al drie weken lang van 's morgens vroeg tot laat in de middag in de weer is met het voeren van zo'n duizend water- en weidevogels'. En vermeldt vervol gens haar bankrekeningnummer voor het storten van een kleine bij drage. Hiermee doet ze ieder wel denkend mens tekort. Zal ik mijzelf ook eens op de borst slaan hoe rondom huize Berkhout en omge ving de dieren worden verzorgd. Zodat de complimenten ons om de oren vliegen? Nee, natuurlijk niet. Ieder weldenkend mens denkt tij dens extreme weersomstandighe den aan het Heilooër dierenvolkje. Daar heb je geen oproep voor nodig. Het is ieders eigen verant woordelijkheid en in het belang van de dieren hoe hiermee om te gaan. Familie Berkhout Heiloo In de UKP van 13 januari schrijft Ine Veen dat het 'mosterd na de maaltijd is' als vanaf 12 januari met het een uitdaging om samen met iemand (of diens mantelzorger) te zoeken naar oplossingen die bij hem of haar passen. Achter elke probleemsituatie schuilt een mens met een eigen geschiedenis en levensverhaal. Die te leren kennen en verder te kunnen helpen maakt het werken met ouderen voor mij tot iets heel bijzonders. De maat schappij is voor iedereen behoorlijk ingewikkeld geworden. Laat staan voor mensen met ofwel verminder de draagkracht of vergrote draa glast (of soms beiden). Mensen die met een enkelvoudige vraag of vanuit een wat complexere situatie een beroep willen doen op de gratis diensten van de oudere nadviseur kunnen Margreet van Zwet bereiken via 072-5331297 of langskomen in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2; dinsdag, woensdag en donderdag van 8.30 tot 15.00 uur. Telefonisch is zij het de wintervoedering wordt begon nen. Met de wintervoedering wordt met name bedoeld het voederen van de watervogels zoals eenden, rei gers, aalscholvers enzovoorts. Ine Veen is hiermee nu al drie weken lang bezig. Ik ben van mening dat dit echt overdreven is. De vogels hebben heel lang eten kunnen zoe ken en vinden. Het is dan ook vol strekt onnodig om bij de eerste de beste vorst en sneeuw met groot geschut aan de slag te gaan. Het is begrijpelijk en verstandig zoals nu wordt gehandeld. Op 12 januari is de Dierenbescherming met de wintervoedering begonnen. Ook Ine Veen kan vanzelfspre kend hier terecht. Iedere winter streng of niet vallen er slachtoffers onder de dieren. Dat is een heel natuurlijk proces. De mens is al veel te veel aan het knutselen met de natuur! Els Meurs Heiloo Toen we nog met een groot gezin in huis woonden, kwam de grote grijze vuilnisbak van pas, maar dat is nu verleden tijd. Na het geschei den aanbieden van papier, textiel, glas en plastic houden we nog zeer weinig restafval over. Dus bij de gemeente gevraagd of we konden ruilen met een kleine bak. Nee, dat was onmogelijk. Kleine afvalbakken werden niet meer verstrekt. Zo best bereikbaar tussen 08.45 tot 09.45 uur. Haar e-mailadres is ouderenadviseur@welzijnheiloo.nl. Meer informatie is te vinden via www.welzijnlieiloo.nl. HEILOO - Het labyrint is de laatste jaren sterk in de belang stelling gekomen. In oorsprong is het labyrint een universeel symbool. Het heeft een relatie met pelgri meren. De christelijke traditie heeft dit symbool al heel vroeg overgeno men. In kerkvloeren werden laby rinten ingelegd in verschillende vor- wordt onze afvalbak wekelijks ge/misbruikt door lieden die hun (bedrijfs) afval in onze bak plem pen, omdat wij slechts een bodem pje afval weggooien. Nou, dat is een goede motivatie voor ons om aan het terugdringen van de afvalstof fenheffing mee te werken! Bedankt, gemeente! A. Woudstra Heiloo Hedenmorgen hebben wij aangifte gedaan op het Politiebureau in Heiloo van oplichtingpraktijken. Inwoners van Heiloo zijn op hun huisadres benaderd door een dame van middelbare leeftijd die goedko pe dagtochtjes inclusief diner naar onder andere Loosdreeht, Giethoorn en Den Helder aanbiedt voor 37,50. Dit bedrag dient direct te worden betaald. Ze weet niet wan neer de dagtochten zijn en ze heeft geen foldermateriaal. Ze kan zich niet legitimeren. Wij willen u graag waarschuwen voor deze dame. Willem Paauw Het Nederlandse Rode Kruis District Noord-Kennemerland De heer Gomes (NCPN) heeft afgelopen woensdag in de Uitkijkpost een advertentie geplaatst, waarin hij een expliciete vergelijking maakt tussen de aan Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind/mmv One More Voice olv Paul van Venrooij. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. J. Smit uit Heemstede. GGZ Willibrorduskapel Geen opgave ontvangen Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Canto res, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Wagemaker., koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woensdg 09.00 uur Eucharistieviering, donderdag 12.00 uur Eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Meditatieve viering met Liturgisch koor, voorganger pastor Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met Orgel en Samenzang, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte men. Het labyrint is in voorbije eeu wen ook met teksten uit de Bijbel verbonden. Dit alles zal worden ingeleid en gepresenteerd met beeldmateriaal door ds E van der Wind en J. van Idsert op donderdag 28 januari van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis naast de Willibrorduskerk aan de Westerweg in Heiloo. gemeenteambtenaren conform de CAO verstrekte eindejaarsuitkering en het feit dat zijn moties kerstgrati ficatie minima onlangs door de gemeenteraad zijn verworpen. Hij noemt dit 'een groot onrecht'. Ik vind deze vergelijking ronduit onfatsoenlijk. De ambtenaren ver richten, elke dag weer, veel goed werk ten dienste van de inwoners van Heiloo. Het is ongepast om hun salarissen in een politieke discussie te betrekken; de politieke verant woordelijkheid voor het afwijzen van deze moties ligt bij de leden van de gemeenteraad en nergens anders. De heer Gomes is voortdu rend bezig met schertsvertoningen en populisme, terwijl hij in de gemeenteraad telkens de kans voor bij laat gaan om constructieve bij dragen te leveren. Dat geldt ook bij de vaststelling van het minimabeleid in 2008: hij was grotendeels afwe zig en heeft geen enkel voorstel gedaan, al helemaal niet voor een eindejaarsuitkering. Zijn excuus dat hij slechts een eenmansfractie is en onvoldoende tijd heeft, gaat ook niet op. Hij heeft immers wel tijd voor het schrijven van vele ingezon den stukken in de krant. Zijn prio riteit ligt dus helemaal niet bij het behartigen van de belangen van de minima en het bereiken van resulta ten voor deze groep! Het zou de heer Gomes sieren wanneer hij kiest voor dialoog en inhoud, in plaats van goedkoop scoren ten koste van anderen. H. Hiemstra Heiloo dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: Gebedsdienst Gregioriaans Vespers met Lof. Zondag 10.00 uur: hoogmis H. Agnes Patrones. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: Oecomenische vie ring met cantorij Dorpskerk, voorgan ger H. Hudepohl en ds. J. Aller. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Oecumenische vie ring, lokatie RK Kerk, Kerklaan Akersloot, voorgangers H. Hudepohl en J. van Aller. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2 huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuide lijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. Vermist Zwarte ongec. kater met witte vlekken op de rug en witte staartpunt, gechipt, 8 maanden, Clazinus, Westerweg/ Rechte Hondsbosschelaan Heiloo. Zwarte labrador reu, brede halsband met metalen noppen, gechipt, 6 jr, Tim, Verdistraat Akersloot, laatst gezien omg. jachthaven. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13