Kleurrijke Egmonders Concert door Vocal Group Rebounce Sam's kledingsactie Vier vrouwelijke directeuren op basisscholen in Limmen Limmen Cultuur presenteert La Luna regio 17 Foto-expositie van Ab Baart bij Abdijkaarsen Goed dat we eikaars scholen op deze manier goed leren kennen Rebounce is voortgekomen uit vocalgroup Bounce LIMMEN - In 2009 heeft het kledingdepot aan de visweg 20 te Limmen in totaal ruim 7500 kilo kleding ingezameld. In totaal haalde Sam's Kledingaetie voor Mensen in Nood vorig jaar ruim 3,1 miljoen kleding op. De opbrengst van de ingezamel de kleding gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. Het grootste deel gaat naar een project in Kenia waar mensen geholpen worden om periodes van droogte beter door te komen. Op www.sams- kledingactie.nl vindt u meer infor matie over Sam's Kledingaetie. U kunt het hele jaar door uw kleding, dekens of ander textiel langsbren- gen aan de Visweg te Limmen. De vier dames die 'de scepter zwaaien' op de Limmer basisscholen, met vlnr: Jeannet van der Krol, Els Vonk, Annemarie Trouw en Susan Groot. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Het is bijzonder, dat op alle scholen die één dorp rijk is, de functie van directeur van de afzonderlijke basisscho len wordt vervuld door vrou- „En toch is dit een toevallige samenloop van omstandigheden", beamen de vier dames bijna in koor. Op de Pax Christischool, die 235 leerlingen telt, is Susan Groot in augustus 2009 directeur geworden. Op de Sint Maartenschool, waar 530 leerlingen zitten, verdelen Annemerie Trouw en Jeannet van der Krol sinds augustus 2009 de taken van deze functie in de vorm van een duobaan. Samen met directeur Els Vonk van het Kleurenorkest, een alge meen bijzondere school met 59 leerlingen afkomstig uit Limmen en de wijde omgeving, komt Limmen op vier vrouwelijke directeuren uit. Eens per twee maanden komen ze bijeen om allerlei afwisselende onderwerpen, waar alle drie basis scholen mee te maken hebben, met elkaar te bespreken. Zoals het op elkaar afstemmen van vrije schooldagen/vakanties, leerlingen die van school verande ren, tot en met de samenwerking van de drie Limmer basisscholen aan het unieke project Limmen Ludiek. „Dit overleg is misschien niet perse noodzakelijk; het is wel heel prettig. Er ontstaan goede ideeën, zoals het plan om volgend jaar een gezamenlijke open dag te organiseren voor de nieuwe vierjari ge leerlingen,", aldus Jeannet van der Krol. De vier directeuren heb ben allen eerder managementerva- ring opgedaan als adjunct-directeur van hun eigen scholen en weten waar de schoen soms kan gaan wringen. Susan Groot: „Het is goed dat we eikaars scholen op deze manier goed leren kennen. Zo stem men we bijvoorbeeld het beleid over aanvraag door ouders van vakantie verlof van leerlingen eenduidig op elkaar af. Bovendien bel je elkaar net iets makkelijker op, als je met een bepaalde situatie zit." Els Vonk vult aan: „Het voelde al snel vertrouwd en we vullen elkaar goed aan! Want of je nu directeur bent van een grote of kleinere basis school, je loopt soms tegen zaken aan waarbij het prettig is om de mening van een collega te horen." Annemarie Trouw besluit: „Zo'n bij eenkomst duurt hooguit anderhalf uur. Omdat we elkaar zo goed aan voelen, komen we vrij snel to the point!" EGMOND - Onder de titel: Kleurrijke Egmonders, expo seert fotograaf Ab Baart in de galerie van de Abdij van Egmond. Sinds december is het boek Kleurrijke Egmonders van de fotograaf Ab Baart ruim ver spreid. Menigeen zal dus zeggen: ik heb het allemaal al gezien! Maar wat in het boek niet kon, kan nu juist wel in de expositieruimte van Abdij kaarsen. De foto's zijn groot uitge print en worden gepresenteerd op strakke panelen en eanvas-doeken. De verschillende panoramafoto's komen tot hun recht op de lange eanvas-panelen. Omdat er, naast ander werk, tal van afbeeldingen uit het boek hangen is het een waar Egmonds feest. Niets is minder waar, volgens Ab Baart is het foto graferen in het kader van 'de Egmonders' een verslaving waar niet aan te ontsnappen valt. De meest recente foto's dateren dan ook uit deze januari-tijd, foto's met veel impact. Ab Baart: „Bij de foto's is gebruik gemaakt van allerlei tech nieken, zonder wezenlijk iets aan de opnamen te veranderen. Het is fijn als de foto's puur van uitstraling blijven, maar ja: een zwart/wit foto valt natuurlijk niet te versmaden." De expositie in de galerie Abdijkaarsen is te zien van 24 janu ari tot 10 februari. De galerie, die gelegen is aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen, is van maan dag tot en met zaterdag geopend tussen 10.30 en 16.30 uur. Op de zondagen 24 en 31 januari en 7 februari is alleen de galerie open van 10.30 tot 16.00 uur. Er is op die data persoonlijke begeleiding en Ab Baart is dan ook vaak aanwe zig. EGMOND - Zondag 24 januari geeft Vocal Group Rebounce een concert in de sfeervolle hervormde kerk aan het einde van de Abdijlaan in Egmond- Binnen. Het concert begint om 15.00 uur en vanaf 14.30 uur is de kerk geo pend. Rebounce laat een jazzy geluid horen, veel elose-harmony en mooie ballads, maar ook latin music en een enkel Nederlandstalig num mer hoort tot het repertoire. Bij het vorige concert in Alkmaar moest Rebounce veel mensen teleurstellen, omdat de zaal snel uit verkocht was. Daarom is er dit extra concert in een wat intiemere sfeer. Onder enthousiaste en deskundige leiding van dirigent Joke Tulp heeft Rebounce in ongeveer drie maan den een interessant repertoire inge studeerd en wil dit resultaat graag delen met een publiek. Drie maan den is geen lange periode om num mers in te studeren, maar met deze groep zangers en zangeressen én Joke is het wel mogelijk geweest. Rebounce is voortgekomen uit Bounce, een vocalgroup met jazz repertoire dat jarenlang aan de weg heeft getimmerd. Na het uiteenval len van de groep bestond sterk de behoefte om een doorstart te maken in een nieuwe vorm. Rebounce oefent op projectmatige basis met als afsluiting één of meerdere con certen. Dan weer even een periode van rust waarna vervolgens weer een nieuw project wordt opgestart. Dit geeft de zangers de gelegenheid om er af en toe even uit te stappen en niet een heel jaar vast te zitten aan repetities en optredens. Ook voor anderen is er de moge lijkheid om bij een nieuw project in te stappen. Er worden hoge eisen gesteld aan de zangers, omdat men in korte tijd zelfstandig in staat moet zijn muziekpartijen in te stu deren met een goed gezamenlijk resultaat. Voor de leden van Vocal Group Rebounce is dit een fijne uit daging en de beloning is om na afloop van een project, samen met publiek, te genieten van het resul taat. Het sfeervolle interieur van het oude kerkje uit 1837 aan het einde van de Abdijlaan in Egmond-binnen zal hier zeker aan bijdragen. De meest recente foto's dateren uit de januarimaand, foto's met veel impact. Foto: Ab Baart

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15