Bouwvergunning binnen één dag HouseFreakerz bij Café de Lantaarn Rij-instructeur worden? Hoekstra Verkeersopleiding Start van De Nationale Voorleesdagen Limmen Cultuur presenteert: La Luna Levensbeschouwelijke lezing in Akersloot REGIO 17 CAL gemeente vereenvoudigt vergunningaanvraag eenvoudig bouwwerk INGEZONDEN MEDEDELING La Luna heeft sterke reputatie met haar intieme concerten KORTOM Open haard hout Themamiddag bij KBO Limmen Cursus Kunstgeschiedenis Peuterfeest in de bibliotheek Verkoop afgeschreven boeken bibliotheek Akersloot De zangeres en haar muzikanten beperken zich niet tot een bepaalde stijl of sfeer UITKIJKPOST 20 JANUARI 2010 LIMMEN - Vrijdag 22 januari zal in Café de Lantaarn het eenjarig bestaan van het danee evenement HouseFreakerz plaatsvinden. De achterzaal zal omgebouwd worden tot een houseloeatie op niveau. De organisatoren Steve-D Juicy Jugs hebben niemand minder in huis gehaald dan mister Dirty House himself: Vato Gonzalez! Hij zal de allerbeste house ten gehore bren gen met de skills die je van hem gewend bent! Verder heeft de orga nisatie alles uit de kast gehaald om het voor de bezoekers zo vet moge lijk te maken. Er zal een geluidsset komen te staan die de heerlijke hou- seklanken flink ten gehore brengt, een professionele lichtshow en loka le getalenteerde Dj's die ervoor zor gen dat iedereen compleet los gaat. Kaartjes zijn in de voorverkoop te halen bij Café de Lantaarn voor tien euro per stuk. Op de avond zelf aan de deur zullen er nog kaarten beschikbaar zijn, maar op=op. REGIO - Voorlezen, je kunt er niet vroeg genoeg mee begin nen. Er zijn zo veel mooie boe ken om naar te kijken, om naar te luisteren en van te genieten. Van 20 tot en met 30 januari wor den de jaarlijkse Nationale Voorleesdagen gehouden. Het bekroonde boek van dit jaar: De Wiebelbillenboogie van Guido van Geneehten. Bibliotheek Kennemer- waard houdt allerlei leuke activitei ten en kinderen worden gratis inge schreven. De Nationale Voorlees dagen zijn vooral bedoeld om het voorlezen onder de aandacht van ouders van jonge kinderen te bren gen. Met boeken gaat er een wereld open voor kinderen. Voorlezen is belangrijk voor de taalontwikkeling van kinderen, maar is vooral ook leuk en gezellig voor kind en ouder. Bijzondere aandacht is er voor het prentenboek van het jaar De Wiebelbillenboogie van Guido van Geneehten. Als mama even weg moet, zorgt papa voor de kinderen zoals hij alleen dat kan. Binnen de kortste keren wordt het een vrolijke bende en swingt het de pan uit. Alles kan en alles mag. Wat zal mama daar van vinden? Er wordt tijdens de Nationale Voorleesdagen op verschillende locaties voorgelezen uit het bekroonde prentenboek. En u kunt met uw kind een excur sie maken door prentenboekenland. Kinderen kunnen gratis lid worden van de bibliotheek. Tijdens de Nationale Voorleesdagen krijgen ze een vingerpopje cadeau zolang de voorraad strekt. Uw kind maakt dan ook kans op het winnen van het bekroonde boek. Kijk voor het vol ledige programma op www.biblio- theekkennemerwaard.nl. LIMMEN - De Stichting Limmen Cultuur houdt op zon dag 31 januari aanstaande opnieuw een bijzonder concert in de Protestantse Kerk. Deze keer heeft de stichting een optreden geprogrammeerd van de populaire muziekgroep La Luna. Een verfijnde en eigenzinnige mix van fado's, chansons, jazz en pop en wereldmuziek, gebracht door vijf gepassioneerde musici. La Luna heeft een sterke reputa tie als het gaat om intieme, akoesti sche concerten. De huiskamerop tredens die de groep sinds drie jaar geeft, leverden haar de Rabobank Cultuurprijs op. Ook in Limmen zal REGIO - Met ingang van 4 februari kan elke burger die een vergunning aanvraagt voor een eenvoudig bouwwerk binnen een dag een besluit krij gen. Het gaat om aanvragen om bij voorbeeld dakkapellen, erkers, aan- en uitbouwen/ bijgebouw, en erfaf- seheidingen die lieht-vergunnings- pliehtig zijn, te kunnen bouwen. Deze dienst geldt uitsluitend voor de donderdag. De aanvraag moet persoonlijk vóór 10.00 uur worden ingediend bij de locatie Zonnedauw AKERSLOOT - Op 24 januari om 14.30 uur wordt er een levensbeschouwelijke lezing gehouden in de kerk in Akersloot. Dr. Jeroen Geurts spreekt over 'Het bewustzijn' In zijn lezing zal dr. Jeroen Geurts uiteenzetten wat er precies onder de term 'bewustzijn' wordt verstaan. Hij zal de diverse aspecten van het bewustzijn behan delen en ingaan op de vraag welke invloed het brein op ons leven heeft. Natuurlijk komt de actuele discussie ter sprake rondom het boek van Pirn van Lommei over bijna-dood-ervaringen. Recent ver- La Luna laten horen wat haar onderscheidende vermogen is: een hartstochtelijke aanpak, overtuigen de muziek en liefde voor uiteenlo pende culturen. De kracht van La Luna komt tot uiting in de enorme veelzijdigheid die de groep 'live' aan de dag legt. Zangeres Helen Botman en haar medemuzikanten beperken zich bewust niet tot een bepaalde stijl of 4 te Limmen; de beslissing kan tus sen 15.30 en 16.00 uur worden afgehaald bij de publieksbalie in Limmen, of worden opgestuurd. De flitsvergunning is geen nieuwe ver gunningsoort, maar een bestaande vergunning die een afhandelings- proeedure kent van één (donder)dag. De aanvraag voor een flitsvergunning moet dan wel vol doen aan een aantal randvoor waarden: Hij moet compleet zijn, zoals bedoeld in de wet (artikel 1.4 van het besluit indieningsvereisten aanvraag bouwvergunning (BIAB, zie website onder link Wetten). Hij scheen van Geurts het boek 'Kopstukken': gesprekken met bekende wetenschappers over her senen en bewustzijn'. Daarin is ook een hoofdstuk gewijd aan de ver houding tussen wetenschap en reli gie. Hij zal in zijn lezing daar ook aandacht aan geven. Geurts is neurobioloog (hersenonderzoeker) en als senior universitair docent verbonden aan het VU medisch cen trum te Amsterdam. Voor meer informatie: www.jeroengeurts.nl. Toegang 7,50 inclusief thee of koffie. Het is plezierig als u zich van tevoren aanmeldt bij Emmy Bangert, tel. 0251-312598 of koos- je.wiegman@hetnet.nl. sfeer. Met speels gemak en plezier wisselen ze van genre, taal en stijl, maar ook van instrument. Fraai ver smolten samenzang kenmerkt de schat aan eigen songs. Het vakmanschap en de gedre venheid van de muzikanten schep pen de ultieme omgeving voor Helen Botman om haar publiek in vervoering te brengen. Meer infor matie over La Luna is te vinden op www.laluna.org. Het concert op zondag 31 januari in de PKN Kerk aan de Zuidkerkenlaan begint om 15.00 uur. De entree bedraagt 15 euro. Kaarten reserveren, tel. 072- 5052235; via e-mail: limmeneul- tuur@hotmail.com of via www.lim- mencultuur.nl. moet passen in het bestemmings plan, zonder dat een ontheffing nodig is (hiervoor geldt een aparte procedure), geen aanhoudings- grond (reden voor uitstel van behandeling van de aanvraag) aan wezig is zoals een voorbereidings- besluit of een voorliggende vergun ning (bijvoorbeeld monumenten- en of milieuvergunning). De sneltoetscriteria van de dakka pellen, erkers, aan- en uitbouwen/ bijgebouw, en erf afscheidingen uit de Welstandsnota moeten toepas baar zijn. Het bouwplan moet con structief veilig zijn. LIMMEN - Het is weer tijd voor de open haard. Bij J. Swart kunt u traditiegetrouw uw open haard hout kopen, tel. 072-5051477. LIMMEN - Het Alkmaarse kaas- dragersgilde staat op de agenda van de derde themamiddag bij KBO Limmen. De heer Koopman uit Alkmaar zal een inleiding ver zorgen over het Alkmaarse Kaasdragersgilde, die plaatsvindt in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. Sinds 1939 is Alkmaar de enige stad waar de kaas nog op deze traditionele wijze verhandeld wordt. Het is een toeristische trekpleister van de eerste orde, met circa 300.000 bezoekers per jaar. De heer Koopman zal uitvoe rig vertellen over de rijke historie en werkwijze, uiteraard met vele illustraties. De middag behoort tot de serie georganiseerd door de Activiteitencommissie KBO Limmen. Senioren uit Limmen en omgeving zijn welkom. AKERSLOOT - Op 29 januari start de SWOA-eursus Kunstgeschiedenis van de 18de eeuw. Het tijdvak van de 18de eeuw, stelt cursusleidster Janneke van Zanten-van Wijk, wordt de periode van de late barok en de rococo genoemd. Aan het hof van Lodewijk XIV in Versailles (1638-1715) was het hele leven theatraal. Versailles was een voorbeeld voor andere Europese hoven: dagen- en nachtenlange feesten, waarin alle kunsten tot een gigantisch totaal kunstwerk versmolten - opera en ballet beleefden daarbij een schit terende bloei. De prachtige baroktuinen vorm den de achtergrond hiervan. Ook in de schilderkunst van de Fransen Watteau en Fragonard, de Italiaan Tiepolo en de Nederlander Cornells Troost ver schijnen scènes uit theaterstuk ken en feestelijke landschappen met Oosterse invloeden, de 'chi noiserieën'. Op de hieruit voortvloeiende stro mingen in schilderkunst en muziek (met name het classi cisme en de romantiek) in de 18de en 19de eeuw wordt tijdens de cursus ingegaan. De cursus Kunstgeschiedenis van de 18de eeuw vangt aan om 10.00 uur, elke vrijdag in 't Kruispunt, Mozartlaan IA in Akersloot en omvat tien lessen. Opgave via E. Woestenburg, tel. 0251-314615. ALKMAAR - Wilt u rij-instructeur worden voor auto, motor, vrachtwagen of bus? Ga naar de gratis informatie bijeenkomst van Hoekstra Verkeersopleidingen. Op deze bijeenkomst ontvangt u de volledige informa tie over de opleiding en het vak van rij-instructeur. Zoals de duur van de opleiding, kosten, subsidiemogelijkheden, belastingvoordelen en het vak van rij-instructeur in de praktijk. Datum van de bijeenkomst is woensdag 3 februari, van 19.00 tot 21.30 uur, locatie: Hoekstra Verkeersopleidingen Robbenkoog 36 in Alkmaar. U kunt zich voor deze avond aanmelden op www.hoekstraopleidingen.nl. Let op: in verband met grote belangstelling wordt u geadviseerd om tijdig te reageren want vol is vol! Hoekstra Instructeuropleiding, Robbenkoog 36 in Alkmaar, tel. 072-5644643. AKERSLOOT - Bibliotheek Kennemerwaard, locatie Akersloot houdt van 18 januari tot en met 29 januari een verkoop van afge schreven boeken voor volwassenen en jeugd. Een leuke gelegen heid om extra boeken voor een klein prijsje aan te schaffen. De boeken worden verkocht voor 1,- per stuk. De verkoop vindt plaats tijdens de openingsuren. De bibliotheek is gelegen aan de Rembrandtsingel 1. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17