Driebanden Team Toernooi Akersloot Inbraak clubhuis tennisclub Vennewater Judoka's Dojo 't Loo doen goed mee op Espoir Acht Tios turnsters door naar regiokampioenschappen Derde regionaal Boarding Toernooi in Akersloot sport 2i HEILOO - Het nieuwe jaar 2010 is voor tennisvereniging Het Vennewater niet zo goed begon nen. Voor de tweede keer in korte tijd bracht een inbreker een kort nach telijk bezoek aan het clubhuis en ging er met muntgeld uit de kassa vandoor. De inbraak werd vorige week in de nacht van zondag op maandag gepleegd. Net als twee jaar geleden werd ook ditmaal de grote schuifdeur van de kantine gekraakt. De verdere aangerichte schade viel gelukkig mee: een kapotte kassa, de deur van de bestuurskamer werd ingetrapt; het slot van de computerkast vernield; de deurtjes van de wijnvoorraad gekraakt en een klein muntbedrag uit de kassa is meegenomen. JUDO HEILOO - Op 16 en 17 januari werd in Eindhoven het jaarlijk se Espoirtoernooi gehouden. Vanuit Frankrijk, Engeland, Duitsland, Denemarken, België, Polen en Nederland kwamen 1500 judoka's judoka's naar Eindhoven. Voor de Belgische, Franse en Nederlandse judoka's geldt dit eve nement als een kwalificatie toernooi voor deelname aan het EK en WK. Zaterdag moesten Tim Kuipers en Dave Baltus (respectievelijk -38 en - 42 kilo, -15 jaar) aantreden. Beiden lieten zien het niveau aan te kunnen en hadden diverse winstpartijen. Tim wist het uiteindelijk tot een goede zevende plaats te brengen. Dave strandde iets eerder. Op zon dag begon Thijs Lesterhuis (-66 kilo, -17 jaar) met een goede reeks overwinningen in een enorme poule van meer dan zestig deelnemers. In de vierde ronde verloor hij van Jordy Bakkes, de latere nummer drie. Uiteindelijk bleef hij steken op een elfde plek. Zondagmiddag was het de beurt aan Lieke Kampstra, Maaike Stevenson, Jasmijn Lesterhuis en Gaby de By. Voor Lieke (-36 kilo) was het de eerste wedstrijd in de leeftijdsklasse -15 jaar. Ze wist de eerste wedstrijd keurig te winnen, maar kreeg het daarna zwaar en verloor. Een prima ervaring voor Lieke. Maaike en Jasmijn (beiden -52 kilo) deden het goed. Maaike wist het tot een zeven de plaats te brengen en Jasmijn ver loor helaas net de partij om de derde plaats. Gaby (-48 kilo) bracht het zelfs tot op het podium. Na een goede reeks wedstrijden met helaas verlies in de halve finale mocht ook zij judoën om de derde plek. In een spannende partij wist zij in de gol den score te winnen van een Duitse judoka. Gaby kon hierdoor het brons mee naar huis nemen. BILJART AKERSLOOT - Vrijdag 22 janu ari is de start van het zeer sterk bezette driebanden team toer nooi in biljartcentrum de Vriendschap in Akersloot. Maar liefst zes teams hebben zich voor dit toernooi in geschreven, waarbij Zaanstreek/Waterland de titel verdedigt. Het team van Akersloot verschijnt met Gerard Oud, Han Duin, Klaas Jongeneel en Piet Weber aan de start en zal het op moeten nemen tegen sterk bezette teams zoals het team van Zaanstreek, winnaar van vorig. Het team van Uitgeest met Arie Berkhout, Theo Koper, Gerard van Twuijver en Piet Pilkes zal er alles aan doen om de titel die zij vorig jaar wisten te veroveren, opnieuw naar Uitgeest te brengen. Zij moe ten de strijd aangaan met onder andere het sterke team van Alkmaar. Ook het team van Egmond dat twee jaar geleden verrassend te titel voor zich op eiste mag niet onderschat worden. Het is een open strijd, kanshebbers zijn er op voor hand in dit zeer sterk bezette toer nooi niet aan te wijzen. De start is op vrijdag om 19.00 uur, de tweede dag, zaterdag 23 januari beginnen de wedstrijden om 11.00 uur en deze dag wordt er zowel s'middags als s'avonds gespeeld. De finaledag is zondag vanaf 1300 uur. Turnvereniging Tios uit Limmen is trots op haar turnsters, waarvan er acht door gaan naar de regio kampioenschappen in Amsterdam op 10 april. Aangeleverde foto LIMMEN - Afgelopen zondag deden de turnsters van sport vereniging Tios uit Limmen mee met de tweede rayoncom petitiewedstrijd in Beverwijk. In de eerste wedstrijd kwamen Irene Molenaar, Mei-lin Bakker en Teun Rommel in actie bij de instap pers. Mei-lin begon meteen goed op brug (13.60). Irene deed het op alle toestellen goed, vooral bij sprong scoorde ze hoog (13.50). Ze eindigde op de achtste plaats in het klassement. Mei-lin turnde heel geconcentreerd haar vloeroefe ning en werd daarvoor goed beloond (13.50). Ook bij de sprong behaalde ze dit cijfer en kwam hier door op een tweede plaats te staan. Zilver dus voor Mei-lin. Ze kreeg er ook nog brons bij, omdat ze in het totaal klassement op de derde plaats eindigde. Dit betekent dat zij zich waar mag maken op 10 april tijdens de regio kampioenschappen in Amsterdam. Wie daar ook heen gaan zijn Nina Burgering en Han Ying Min. In de tweede wedstrijd kwamen de oudste meisjes op het toneel, samen met de tienjarigen. Marlu van de Linden en Daniëlle Dam hadden een matige start op brug en balk. Op vloer trokken ze beiden hun score flink omhoog. Daniëlle behaalde een 11.65 en Marlu maar liefst een 12.50! Marlu liet ook een mooie overslag zien over de pega- sus (11.00) en belandde daardoor op de vijfde plaats. In het totaal klassement werd Marlu zesde en Daniëlle zevende, beiden stromen door naar de regiokampioenschap pen. Aan de andere kant van de zaal turnden Aisha Valkering, Susanne de Jong en Bente Knijnenberg hun oefeningen. Aisha turnde een mooie sprong (13.40) en een vlotte vloer oefening (13.40). Ze eindigde als tiende. Twee plaatsen boven haar belandde Susanne die hoog scoorde op brug (13.75). Bente deed het ook goed op brug (13.70) en ver diende hetzelfde cijfer voor de vloer. Ze eindigde als vierde in deze wed strijd en wist zich ook te plaatsen voor de regiofinale. In de derde wedstrijd begon Tios bij de balk. Lisa Hoeben turnde een prachtige oefening en werd daar goed voor beloond (12.85). Bij de vloer was Maaike Knijnenberg degene met de fraaiste oefening (13.40). Met deze mooie cijfers in de pocket gingen de meisjes naar sprong. Zowel Lisa als Maaike mogen door naar de regiofi nale. OUV'-Jx-V Met een allerlaatste krachtsinspanning weet Gaby het brons te veroveren. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19