Schaakvereniging Vredeburg The Yoga Company en Wereld Yoga Dag Judo Dorssports bestaat één jaar Derde regionaal boarding toernooi Akersloot Oppositie 2 schaakt verdiend gelijkspel Wandelkoorts Wandel Marathon neemt toe SPORT 21 Memorabel tenslotte was de overwinning van Kos op Van Vliet J. Levering werd gedecideerd van het bord gezet Deelnemen aan wedstrijden maakt judo sport completer Van Etten versterkte zijn positie aan de kop van ranglijst UITSLAGEN INGEZONDEN MEDEDELING Tijdens onze lessen staat de techniek altijd centraal' v J Op papier was Aris de Heer 1 aanzienlijk sterker UITKIJKPOST 20 JANUARI 2010 AKERSLOOT - Op 8,9 en 10 januari werd het boardingtoer- nooi gehouden in Akersloot. Dit betekent snel en spectaculair voetbal. Fl, F2 El en E2 pupillen van onder andere HSYj Meervogels, Limmen en de Foresters mochten strijden om de eerste plaats. De Fl en F2 teams lieten zien dat er veel talent is in de regio. Op het mooi op gebouwde boarding voetbalveld werden de voetballertjes aangemoe digd vanaf de druk bezette tribunes. Een schitterende voetbal kennisquiz werd tussen de wedstrijden door verzorgd, wat prima in het strakke schema paste. Zondag was het de EGMOND - Zaterdag 23 en zon dag 24 januari is Egmond aan Zee een weekend lang het middelpunt van wandelend Nederland. Zo'n 16.000 wandelaars en nor- die walkers uit Nederland, Duitsland en België lopen mee in de zevende editie van deze tweedaagse PWN Egmond Wandel Marathon. Er schreven zich 14.444 wandelaars in die kozen voor een dag of een week beurt aan de El en E2 pupillen. Snel spel, mooie akties en prachtige doelpunten waren iedere wedstrijd te zien. De drie spannende poule wedstrijden moesten uitmaken welk team er in de kruisfinales konden strijden voor een plek in de finale. De kruisfinales stonden bol van spanning en sensatie. De uiteindelijke finalisten werden als profvoetballers voorgesteld en mochten door een gordijn van rook en een haag van fans onder luid applaus het veld betreden. Plaatselijk favoriet Meervogels pakten bij de E pupillen zowel bij het voetbal als bij de quiz de eerste plaats. Ado 20 El werd tweede net als HSV E2 in twee schitterende finale's. end wandelen. Daarbij komen nog eens 1.535 nordie walkers die de routes tegengesteld aan die van de wandelaars lopen. Voor beide groe pen wandelaars geldt dat de langste afstand de populairste is. Er schre ven zich beduidend meer vrouwen in dan mannen en de gemiddelde leeftijd is 51 jaar. De start vindt beide dagen plaats tussen 08.00 en 10.30 uur. Start en finish vindt plaats bij Sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee. SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 15 januari speelde SV Vredeburg de 13de ronde van de interne competi tie. Koploper B. Stolp moest alle zeilen bijzetten om niet te verliezen van de gelouterde Borst. Stolp hield het eindspel met twee pionnen minder toch nog op remi se. Dinkla was snel klaar met Veter, die onvoldoende tijd nam om over zijn zetten na te denken. R. Termes consolideerde zijn positie in de top tien met een fraaie overwinning op Hafkamp. Van der Storm richtte een wilde aanval op de koningstelling van Ebels, maar verzuimde eerst zijn eigen koning in JUDO HEILOO - Op 15 januari is het een jaar geleden dat Judo Dorssport is begonnen met het verzorgen van judolessen in Heiloo. Inmiddels is er een flink aantal kinderen begonnen met judo bij Judo Dorssports. De judoka's vol gen judolessen op maandag, don derdag en zaterdag. De lessen worden verzorgd door Sander en Wesley Groefsema: „Inmiddels zijn er ook veel judoka's begonnen met wedstrijden en doen er aan iedere ronde van de punten- eompetitie minimaal veertig kinde ren mee. Wij vinden namelijk dat deelnemen aan wedstrijden de judo- sport completer maakt. Ook ga je door het judoën van judowedstrij den beter begrijpen hoe het judo werkt. Tijdens onze lessen staat de techniek altijd centraal. Als je de techniek goed kan uitvoeren, wordt het judoën makkelijker en leuker. Bij bijna al onze lessen zijn we SCHAKEN HEILOO - Op papier was het team Aris de Heer 1 uit Midden-Beemster op grond van de gemiddelde ratings aanzien lijk sterker dan Oppositie 2. Maar dat bleek in de praktijk alleen maar waar op papier. Na ver woede strijd op alle borden sleepten de Heiloose reserves een verdiend gelijkspel uit het vuur. Daarbij ging de eer met name uit naar Dirk van Roemburg en Jan Jonkheer die beiden hun sterker geachte tegenstanders kostbare punten afsnoepten. Dat leidde, samen met de scores behaald door Herman Maas, Paul Vonk en Eric Huffnagel tot het gelijke spel. Misschien blijkt dit achteraf vol doende om handhaving in de derde klasse af te dwingen. De laatste drie rondes beloven uiterst spannend te worden. In de onderlinge competitie beleefde het nieuwe lid Indriaas Booij zijn finest night. Hij won voor de tweede achtereenvolgende maal en begon daarmee het jaar 2010 met een hon- veiligheid te brengen met een lange rokade en kreeg de beslissende tegenaanval over zich heen. E. Stolp liet, na een periode van afwezigheid, zien het spelletje nog steeds erg goed te snappen: J. Levering werd gedecideerd van het bord gezet. M. van der Bult en B. Hollander hielden elkaar in een spannende partij in evenwicht. Zoon W van der Bult legde het af tegen samen aanwezig, om zo de techni sche basis aan de judoka's goed te onderwijzen. We kunnen hierdoor alle judoka's veel aandacht geven. We zijn in Heiloo ook de enige judo school die alle judolessen laat ver zorgen door gediplomeerde judole raren. Tegen de zomer verwachten we dat een groot aantal judoka's de eerste keer examen zullen doen voor een hogere band. Voor de zomervakantie gaan we voor alle judoka's ook nog een keer individu ele clubkampioenschappen en team clubkampioenschappen organise ren. We hopen dat we komend jaar de judoschool kunnen door ontwik kelen en veel kinderen enthousiast kunnen maken voor judo!" derd procent resultaat. Het is het resultaat van een ambitieuze studie van het Stappenplan, een systemati sche cursus voor beginnende en gevorderde schakers. De andere nieuweling Matthijs Mühren gaat ook op de ingeslagen weg door. De geroutineerde Arie Roozing bond hij na interessante verwikke lingen resoluut aan zijn zegekar. Cor van Etten versterkte zijn positie aan de kop van de ranglijst. Zelf won hij na gedegen spel van Frits van der Werff, terwijl achtervolgend club kampioen Simon Smit tegen Herman Limmen moest berusten in remise. Albert Bouma sluipt heel secuur naar de bovenste regionen van de ranglijst. Hij versloeg de sterke Gerard Heeringa op Karpov- aehtige wijze; steeds meer kleine voordeeltjes vergarend. Blekemolen, die eerst het centrum veroverde en vervolgens langzaam maar zeker een mataanval ontketen de. Van Diermen liet zich verleiden om in het hoge speeltempo van Ebels jr. mee te gaan en werd vlot weg gecombineerd. M. Krom eta leerde zijn talent met een zorgvuldig opgebouwde aanval tegen Sturk, die van lieverlee haar koning omlegde. Tebbens en Limmen maakten er een lange zit van. Het was Limmen die kort voor twaalven de met lek kere pilsjes omlijste partij naar zich toehaalde en het volle punt incas seerde. Memorabel tenslotte was de overwinning van Kos op Van Vliet. De vraag is of Kos, bijna onderaan de ranglijst, staat, nu de weg omhoog is ingeslagen. Damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - Uitslagen damesbridgeclub Sans Atout: A-lijn: 1. Valk - Vos 60,42; 2. Hommes-van der Linden 54,86. B-lijn: 1. Schatter - Mak 56,94; 2. Coebergh -v. Baarsen 54,17. C-lijn: 1. Buisman - Grippeiing 66,67; 2. Beerepoot - Schmersai 63,19. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag 17 januari gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1. van der Klis-van der Linden 62.5, 2. familie Kuyt 60.7, 3. fami lie Mak 60.4,4. de Groot - Laan 56.6; B- lijn 1. Sanders - Hekker 58.3, 2. Van Diepen - Loux 58.0, 3. hr. van Duijn - Kaashoek 57.7,4. Doornbos - van Es 55.7; C-lijn 1. Bakker - Van Oostveen 65.4, 2. Schmidt - Mintjens 56.2, 3. Bijlsma - Rypkema 54.6,4. Bijlsma - Roelofs 52.9. Schaakvereniging Vredeburg LIMMEN - De uitslagen bij SVVredeburg zijn als volgt: Groep A: Stolp - Borst ?-?, Ebels - van der Storm 1-0, Hafkamp - Termes 0-1, Levering - Stolp 0-1, Dinkla - Veter 1-0, Aatjes - Termes 1-0, Pouw - Aatjes 1-0, Sturk - Krom 0-1, Blekemolen - van de Bult 1-0, Pepping Heckers 1-0, Wester - van de Heijdt 1-0, van Diermen - Ebels 0-1, Voorwalt - Komin 1-0, van Vliet - Kos 0-1, Jan Brantjes - Noordeloos 1-0, Min - Pepping 1-0, Tebbens - Limmen 0-1, de Vries - van der Heijdt 1-0, Aatjes - van Zanten 1-0, Voorwait - de Vries 1-0, van de Bult - Hollander?-?. Groep b: van Duin - Dahi 0- 1, van Viiet - Voorwait 0-1, Ebeis - van der Heijdt 0-1, Weiiink-Wempe 0-1, Dahi - Hes 1-0. Schaakvereniging Oppositie HEILOO - De uitslagen in ronde 15 van SV Oppositie: 1. Frits van der Werff- Cor van Etten 0-1, 2. Herman Limmen - Simon Smit 1/2-1/2, 3. Albert Bouma - Gerard Heeringa 1-0,4. André van der Ark - Bob Bosma 1/2-1/2, 5.TimardiVerhoeff- Mohammad Hotaki 1-0, 6. Fred Smith - Harry de Jageri/2-1/2, 7. Matthijs Mühren - Arie Roozing 1-0,8. Gerard Rump - Jan de Jong 0-1,9. Wiiiem van Giist - Indriaas Booij 0-1. Heilooër Bridge Club HEILOO - Dinsdag- en donderdagavond is er gebridged door de leden van HBC. De uitslagen; Dinsdag: B-lijn: 1. A. Lodder - M. Schaaper 60,94; 2. G. Kemmere - C. Theune 59,38; 3. W. Molenaar - A. Nijman 58,33. A-lijn: ï.T. Klerk - N. Stark 59,58; 2. C. Buijs - H. de Jong 55,83; 3. T. Olgers - G. Weel 53,33. Donderdag: A-lijn: 1. M. de Bruyckere - N. Stark 59,58; 2. C. Coebergh - K.Tiel 55,00; 3. J. Boukens - J. Neefjes 54,58. B-iijn: 1. tam. E. en P.Kuijper 61,46; 2. fa, R. en 0. van Os 58,33; 3. E. Koenders - G. van der Wardt 50,52. C-iijn: 1 en 2 J. Evers - P. Lampe en P. Deitmers - G. Hutten 57,29; 3. M. Snijders - C. Theune 56,25. D-iijn: 1. tam. J.en F. Soeters 63,33; 2. M. Janssen - E. Schmidt 60,83; 3- fam- C. en T. de ia Porte 58,33. Meer uitslagen op www.heilooer- bridgeciub.ni. HEILOO - Op zondag 31 januari is het Wereld Yoga Dag. Over de hele wereld doen mensen die dag op hetzelfde tijdstip aan yoga tussen 11.00 en 13.00 uur. Yogadoeenten en yogastudio's over de hele wereld organiseren een twee uur durende yogasessie waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan Medieins Sans Frontieres (MSF), ook bekend als Artsen zonder Grenzen. The Yoga Company van Wil Kooijgelegen aan de Hoefsmid 30 in Heiloo, wil graag voor de derde keer dit positieve project ondersteunen en wil dan ook zo veel mogelijk mensen oproepen om deel te nemen aan Wereld Yoga Dag. Wil Kooij: „Voor iedereen, ook wanneer je nog nooit aan yoga hebt gedaan. Maak kennis met The Yoga Company, en doe mee met Hatha Yoga, Yogilates, Power Yoga, dansmeditatie en bodyscan. Tevens pre senteren wij ons Power Yoga Team die op de muziek van Moby een Power Yoga sessie demonstreert. Ook presenteren wij die dag onze nieuwe yoga kledinglijn. De kosten zijn 10,- inclusief een flesje water en koffie of thee. Toeschouwers zijn ook welkom en betalen 2,50 voor het goede doel. Wil je deelnemen aan dit unieke project dan kan dat uitsluitend door je van te voren op te geven bij The Yoga Company, tel. 072-5052354 of 06- 18741193. Mailen kan ook info@theyogacompany.nl of ga naar www.theyo- gacompany.nl." VKO - Oost elo (OV) sst RlAr Set Op 8,9 en 10 januari werd het boardingtoernooi gehouden in Akersloot. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21