Praktijk voor Pedicure en Podologie Ann Weldon Stichting Lourdesgroep Heiloo houdt bedevaart Wethouder Hero Veger leest de peuters voor! Plastic Heroes veroveren Heiloo ï^g» H E I L O O BEDRIJF BELICHT jS-TIC 5 KORTOM Mandala van theezakjes Nationale Gedichtendag Bibliotheek UITKIJKPOST 20 JANUARI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Westerweg 389, 1852 PR Heiloo, telefoon: 072-5332770, www.annweldonpedieure.nl. HEILOO - Ann Weldon is gediplomeerd pedicure en podoloog en heeft sinds vijf jaar haar eigen praktijk aan de Westerweg. Hiervoor had ze een pedicurepraktijk in Heerhugowaard en vervolgens een aantal jaren elders in Heiloo. De liefde voor het vak is ontstaan vanuit het besef, dat ze in geval van vervelende voetklachten, veroorzaakt door zoiets kleins als bij voorbeeld een likdoorn, met vrij simpele, doch uiterst vakkundige ingre pen, veel voor mensen kan betekenen en hen ervan af kan helpen. Ann legt uit: „Het is helaas zo, dat veel mensen pas naar de pedicure gaan als ze pijn hebben aan de voeten, veroorzaakt door bijvoorbeeld blaren, inge groeide nagels, likdoorns, overtollig eelt, vermoeide voeten en dergelijke. Ook veel jonge mensen en sporters hebben met voetproblemen te kam pen, in de regel veroorzaakt door het dragen van verkeerd (sport-) schoei sel. Men loopt er vaak te lang mee door. Terwijl een regelmatig bezoek aan de pedicure juist problemen kan voorkomen. De praktijk loopt zo goed, dat Aim sinds een aantal maanden één dag per week wordt bijgestaan door Gea Huiskes, eveneens een zeer ervaren en gediplomeerd pedicure. Ann, die zich nog meer in voeten en de oorza ken van voetproblemen wilde verdiepen, heeft na de opleiding voor pedi cure ook nog een studie podologie ofwel voetkunde gevolgd en afgerond. Door bovendien veel aanvullende modules te hebben gevolgd, zoals voet verzorging voor diabetici en reumapatiënten, nagelbeugel techniek, orthesetechnieken, schimmeldiagnostiek en voetreflexzone massage, mag Aim Weldon zich binnenkort officieel medisch pedicure noemen. Ze is sinds januari 2009 opgenomen in het KRP register en is lid van Pro Voet, de brancheorganisatie voor de pedicure. Ann: „Als podoloog ga ik meer op de oorzaken van voetproblemen in. Zo kun je bijvoorbeeld een pijnlijke likdoorn of overtollig eelt bij een cliënt vakkundig behandelen; maar daar mee is de oorzaak nog niet weggenomen. Ik zoek dan ook tevens naar de oorzaak. Toch heb ik ervoor gekozen om mij geheel tot de voetverzorging te richten, daarbij bijgestaan door mijn kennis als podoloog. Voor het aan meten van steunzolen is iedere dinsdag register podoloog Jeese van Veen aanwezig. Aim vervolgt: „Wat voor diabetes en reumapatiënten geldt, geldt eigenlijk voor iedereen: een goede voetverzorging kan een hoop leed voorkomen. De praktijk van Ann Weldon is zeer toegankelijk, beschikt over een lift en ruime parkeergelegenheid. De ruimte bestaat uit een ontvangstruimte, twee behandelkamers en -voor Aim's nieuwste aanwinst- een massagekamer. Hier staat een technisch hoogstandje op het gebied van massage: een professionele medische massagematras. Door middel van oscillerende trillingen wordt de doorbloeding gestimuleerd tot op het niveau van het kleinste bloedvaatje. Daarbij heeft de infrarode warmte een gunstige werking op spieren en inwendige organen, maar is bovenal heerlijk ontspannend. Men kan hiervan zowel in combinatie met een pedicurebehandeling als los gebruik van maken. HEILOO - De boulevard van Maria. Een langgerekte strook asfalt vol met mensen. Mannen en vrouwen. Jong en oud. Ze wandelen er in de stilte, steeds weer op en neer. Felle stralen zonlicht weerkaatsen op het ernaast gelegen water. Ze kijken en ze worden bekeken. Sommige stappen stevig door, doel gericht. Anderen slenteren, maken een praatje met elkaar of staan een tijdje stil. Velen hebben een blik vol verlangen in hun ogen. Ze zijn klaar om te ontvangen. Maak je rugzak leeg en ga zonder ballast naar huis. Op de boulevard van Maria ontvang je door achter te laten. Bent u ook nieuwsgierig gewor den naar de Boulevard van Maria? U kunt met de Lourdesgroep Heiloo mee op reis! Men vertrekt op 2 mei naar Lourdes en komt 9 mei weer terug. Bent u geïnteresseerd, u kunt vrijblijvend bellen naar: Irma van Loon, tel. 072-5336056, Jan Upelaan, tel. 072-5334828, Hannie Wessel, tel. 072-5333913 of Loes van Noort, tel. 072-5337837. HEILOO - Het is feest bij de peuterspeelzalen Brammetje en Olleke en de Teddybeer. Om 08.45 uur start het nationale voorleesontbijt. Het prentenboek van dit jaar De Wiebelbillenboogie van Guido van Geneehten staat twee weken cen traal. De tafels zijn mooi gedekt en het wordt smullen van de lekker broodjes en de jus d'orange. Iedere peuterspeelzaal heeft een voorlees- gast uitgenodigd, zo komt bij peu terspeelzaal de Teddybeer wethou der Hero Veger! Hij zal het boek Wiebelbillenboogie voorlezen in een speciale pyjama en daarna samen met de kinderen de Wiebelbillenboogie dansen. Vanavond houdt de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo in samen werking met Jolanda de Wit, logo pedist en Marieke Hagen, jeugd bibliothecaris Heiloo een bijeen komst over de taalontwikkeling bij jonge kinderen, taalactiviteiten die binnen de peuterspeelzalen gedaan worden en over interactief voorle zen. De avond wordt gehouden bij peuterspeelzaal Brammetje en Olleke, Marienstein 179, van 19.30 tot 22.00 uur. U kunt zich nog aan melden via ellenjorna@planet.nl. HEILOO - Op drie opeenvolgende dinsdagen vanaf 2 februari van 13.30 tot 15.30 uur houdt het Nivon Heiloo een minicursus mandala maken van theezakjes. Deze staat onder leiding van docente Ina Bennen en vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo. Vindt u het een uitdaging om met thee zakjes een leuke mandala te maken, maar heeft u geen materi aal? Het Nivon heeft voldoende theezakjes. Opgave en informatie bij Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en Ria van der Laan tel. 072-5333217 en heideroosje@quicknet.nl of ww. nivonheiloopunt.nl. HEILOO - Dit jaar viert Bibliotheek Heiloo de Nationale Gedichtendag met een gratis avond rond poëzie. Op donderdag 28 januari krijgt iedereen (waar onder in ieder geval twee leden van het diehtersgilde uit Alkmaar) van 19.00 tot 19.45 uur de moge lijkheid gedichten van zichzelf of van anderen voor te dragen. Uiteraard kunt u ook komen luisteren. Na een pauze houdt Margreet Sehouwenaar van 20.00 tot 21.00 uur een korte workshop Dichten. Zowel het eerste als het tweede deel van de avond zijn geïnteresseerden welkom. De toe gang is gratis en de inloop is vrij. HEILOO - Vanaf 1 januari is het scheiden van plastic afval ook in Heiloo een feit. Alle huishou dens in Heiloo hebben onlangs een envelop ontvangen met daarin de nodige informatie en een zak om plastic afval in op te sparen, alvorens het weg te brengen. Woensdag 13 januari nam wet houder Rob Opdam bij het milieu parkje bij het Baafje het voortouw en gooide onder toeziend oog van een mega Plastic Hero een zak vol met plastic afval in de daarvoor bestemde container. Opdam: „Het rijk heeft iedere gemeente een bepaalde som geld gegeven ter besteding aan het gescheiden inza melen van plastic afval om zo het milieu te sparen. Het plastic komt anders tussen het gewone afval terecht en wordt verbrand. Terwijl het goed recyclebaar is. Gemeente Heiloo heeft gekozen het plaatsen van bovengrondse inzamelcontai ners bij de bestaande 12 milieu parkjes die Heiloo telt. Hier kunnen mensen naast oude kranten, flessen en dergelijke nu ook hun plastic afval brengen. Men kan het ook bij de afvalbrengplaats aan het Rosendaal inleveren. Normaal gesproken is zo'n container voor plastic afval fel oranje van kleur. Wij hebben voor gangbaar groen geko zen, zodat de bak beter in de omge ving past. Dit alles is met geld van het rijk bekostigd en kost dus geen extra geld vanuit de gemeente. In afwachting van de evaluatie in 2012 zullen we bekijken of het inzamelen van plastic rendabel genoeg is om te investeren in het plaatsen van ondergrondse containers. Meer informatie is te vinden op www. hei loo.nl en www.plastic-heroes.nl. Wethouder Opdam nam het voortouw en gooide onder toeziend oog van een mega Plastic Hero een zak vol met plastic afval in de daarvoor bestemde container. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5