Een dag op de Jan van Rij ckenborghschool TWintig jaar Dagverzorging Overkerck Voorstellingen voor peuters en kleuters tijdens Nationale Voorleesdagen Vomar Heiloo beste van Noord-Holland H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Lezing gezonde voeding Gratis naar het Trefpunt Zondagmiddagcafé Lezing Zuid-Afrika Workshop Kunstgeschiedenis Yoga 50+ Houtdraaien Schilderen Gezond afvallen voor senioren welzijnheiloo.nl Flower Power UITKIJKPOST 20 JANUARI 2010 HEILOO - Al weer twintig jaar kunnen mensen een of meerde re dagen per week terecht bij de Dagverzorging van Over kerck ter voorkoming van soci aal isolement. Dagverzorging is bedoeld voor ouderen, die behoefte hebben aan zorg, maar door deelname aan de Dagverzorging wel zelfstandig kun nen blijven wonen. Soms wordt in de thuissituatie een beroep gedaan op de mantelzorgers en door deel name aan de Dagverzorging hebben zowel de oudere als de familiele den/buren een of meerdere dagen voor zichzelf. De oudere kan enkele dagen per week afhankelijk van de indicatie door het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) de dag door brengen met leefijdsgenoten. Er worden verschillende activitei ten georganiseerd, rekening hou dend met de persoonlijke behoeftes, waarbij alles mag en niets moet. Wel is er individuele aandacht en waar nodig advies en begeleiding. Het zorgaanbod bestaat uit het bie den van dagstructuur, individuele activiteiten zoals lezen en knutselen en groepsactiviteiten (creatief, edu catief, muziek, beweging, training geheugen, seizoensgebonden acti viteiten, uitjes). Een dag bij de Dagverzorging begint om 10.00 tot 16.00 uur: de mensen worden per taxi gebracht en gehaald, 's Middags is er een warme maaltijd in het restaurant van Overkerck. Naast een werknemer van Overkerck wer ken er vrijwilligers van de Unie van Vrijwilligers mee. Voor diverse mid dagen kunnen er nieuwe vrijwilli gers worden geplaatst. Als dit werk u aanspreekt of voor meer informa tie kunt u bellen naar Truus Sehoonderwaldt tel. 072-5334252. Al twintig jaar kunnen mensen een of meerdere dagen per week terecht bij de Dagverzorging van Overkerck. Aangeleverde foto HEILOO - De Vomar Voordeelmarkt in het Stationscentrum is de beste supermarkt van Noord-Holland. Afgelopen vrijdag werd bekend gemaakt welke supermarkten zijn uitgeroepen tot beste van de provincie. In heel Nederland waren er ongeveer 150 supermarkten die deelnamen aan de strijd. In Noord-Holland hadden dertien supermarkten zich aangemeld, hiervan bleven na de eerste selectie vijf genomineerden over. De vestiging in Heiloo was de enige Vomar Voordeelmarkt die deelnam. Vomar Heiloo ver sloeg in de tweede ronde de andere genomineerden in Noord-Holland, te weten Albert Heijn te Heemskerk, Deen Streekhof-Grootebroek te Bovenkarspel, Super de Boer Van Dam te Hilversum en SuperCoop te Hoofddorp. Vomar Heiloo mag zich een jaar lang de beste Supermarkt van Noord-Holland noe men. Op 23 maart wordt de landelijke Supermarkt van het Jaar 2010 gekozen uit de provinciewin naars. De komende weken worden deze bezocht door een groep provincieam bassadeurs, de topju- ry en de specialist die het personeelsbeleid onder de loep neemt. Vrijdag 22 januari van 10.00 tot 11.30 in het Trefpunt. Wilt u weten waar uw eten wordt geproduceerd en gecontroleerd, waar u op moet letten bij aanschaf, bewaren en bereiding. Een afwisselend pro gramma met film en proeverij. Toegang 3,- inel. consumptie. Voor gratis vervoer per buurtbus van uw huis naar het Trefpunt kunt u bellen 072-5331297. (Alleen voor inwoners Heiloo) Zie ook www.welzijnheiloonl Zondag 24 januari van 13.30 - 16.00 uur vrij klaverjassen, brid gen, biljarten, rummyeubben of deelnemen aan de andere gezellige spellen in ons zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Bent u alleen, geen probleem. U hoeft alleen maar aan te schuiven en bent van harte wel kom! Entree 1,-. Zie ook www. welzij nheiloonl Zondag 24 januari om 14.00 uur in het Trefpunt powerpointpresen- tatie over Zuid-Afrika, verzorgd door een spreker van de organisatie Sondela. Door de ogen van ver schillende Zuid-Afrikanen ervaren we hoe thema's als aids, onderwijs, sport en cultuur een rol spelen in het dagelijks leven. Beelden, muziek, verhalen over ontmoetin gen met Zuid-Afrikanen, rol van ouderen, vreemde voorwerpen, geluiden, posters en krantenartike len worden gebruikt ter illustratie. Entree 5,-. Dinsdag 26 januari van 13.30 tot 16.00 uur. Nancy Stikkelman work shop Vaas beplakken met stofjes. U HEILOO - Van 20 tot 30 januari staat Bibliotheek Heiloo weer helemaal in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Het boek 'De Wiebelbillenboogie' van Guido van Genechten staat deze periode centraal. Speciaal voor kleuters en hun (groot)ouders houdt Bibliotheek Heiloo op zaterdag 30 januari om 10.30 uur een leuke voorstelling van Kinderboekenschrijver Geert van Diepen naar het boek De Wiebelbillenboogie met de titel 'Leuke Dingen Dag'. Het is een speels en vrolijk verhaal over een dochter en haar vader, die thuis samen plezier maken en elkaar uit dagen. Gaandeweg ontdekken bei den dat wat de een leuk vindt, niet perse ook leuk is voor de ander. Met toneel, poppenspel en liedjes in een fantasievol woonkeukendecor. Deze voorstelling duurt circa 45 minuten. Kinderboekenschrijver Geert van Diepen en theaterdocent Lia Rood kunt de vaas na afloop gewoon gebruiken. Kosten: 19,50 inclu sief materiaal. Dinsdag 26 januari tot en met 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur: de functie en symboliek van flora en fauna in de beeldende kunst. De cursus zal worden afgesloten met een excursie. Kosten: 35,- voor vijf lessen exclusief excursie. We hebben voor heren en dames nog plaats in de lessen op woens dag, donderdag en vrijdag. Yoga werkt niet alleen ontspannend maar bevordert ook uw geestelijk en lichamelijk welbevinden. Je hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. U kunt aan een proefles meedoen. Voor gratis proefles: Mevr. Vis tel. 072-5336701. maken al jaren helder, eigentijds the ater voor kinderen in de peuterkleu terleeftijd met hun ouders. Ze gebruiken daarvoor het Panerasser Zoldertheater, maar zijn tijdens de Nationale Voorleesdagen op tour nee. Toegangskaarten zijn a 3,- (niet leden: 3,50 verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek aan de Westerweg en (op woensdag van 11.30 tot 12.45 uur) bij uitleen- post Ypestein. Op vrijdag 29 januari wordt om 15.30 uur in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo dezelfde voorstelling gegeven, speci aal voor driejarige peuters van Stichting Peuterspeelzalen Heiloo. Kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar bij de Peuterspeelzalen. Tijdens deze Nationale Voorlees dagen kunt u samen met uw peuter in Bibliotheek Heiloo een 'Excursie door prentenboekenland' maken. Een klein tochtje langs de top tien van leuke, grappige en spannende prentenboeken. Om samen te bekij- Woensdag 3 februari tot en met 17 februari van 14.00 tot 16.00 uur cursus van drie lessen houtdraaien met een machine. Kosten: 25,- inelusief materiaal. Woensdag 3 februari tot en met 24 maart van 9.30 tot 11.30 uur. Kom lekker schilderen! Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. U hoeft niets mee te nemen. De docent Trudie Buis zorgt voor alles; panelen, verf, penselen, paletmes. Kosten: 50,- voor zes lessen inclu sief alle materialen. Op vrijdag 5 februari, 12 februa ri, 5 maart en 12 maart van 10.30 tot 11.30 uur geeft gewiehtseonsu- lente Claudia Spit advies over afval- ken en om samen mee te spelen. Speciaal voorleeshalfuurtje In Bibliotheek Heiloo wordt iede re woensdag vanaf 16.00 uur voor gelezen (behalve in de schoolvakan ties). Tijdens de Nationale Voorleesdagen is dit voorleeshal fuurtje net iets specialer. Op woens dag 20 en 27 januari wordt uiteraard voorgelezen uit: 'De Wiebelbillenboogie Tien dagen lang geen inschrijf geld en gratis vingerpoppetje Kinderen van 0 tot 6 jaar, worden tijdens de Nationale Voorleesdagen gratis ingeschreven als lid van Bibliotheek Heiloo (normale inschrijfkosten: 3,-). Zij hoeven tot hun 18de verjaardag geen contribu tie te betalen. Bij inschrijving ont vangt ieder nieuw peuter- en kleu terlid als welkomstcadeautje ook nog eens het unieke vingerpoppetje Olifantje uit 'De Wiebelbillenboogie' (zolang de voorraad strekt). len op een gezonde en verantwoor de manier. U krijgt ook een map met voedingsadvies en variatie-eet- lijsten mee naar huis. Kosten: 15,- Wilt u het nieuwe jaar goed begin nen schrijf u dan in voor deze cursus. Woensdag 18 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen weer een workshop Flower Power geven. U maakt met knippen, snij den en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoorschijn komen. Kosten: 15,- inclusief materiaal. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl HEILOO - De Jan van Rijekenborghsehool is een kleine basisschool met 85 leerlingen uit Heiloo en omgeving. Alle kinde ren beginnen de dag in de kring met een verhaal. Hierover of naar aanleiding van een andere gebeurtenis kan een gesprek ont staan. Na de kring gaan alle kin deren in de verschillende groe pen aan hun werk. De leerkracht begeleidt de kinderen en geeft instructies. Naast de cognitieve vakken als taal en rekenen krij gen kinderen ook creatieve vak ken als beeldende vorming en drama, gegeven door vakleer krachten. Wereld oriëntatie wordt gegeven in projeetvorm. In alle groepen wordt onderzoek gedaan, informatie gezocht, maken de kinderen verwerkings opdrachten en leren zij vooral veel met en van elkaar. De Jan van Rijekenborghsehool is een school voor hart, hoofd en handen. Naast de cognitieve ontwikkeling bestaat veel aan dacht voor het ontwikkelen van sociale vaardigheden en zelfstandigheid. De school heeft een continurooster. Zaterdag 23 januari houdt de school open dag en bent u van harte welkom van 10.00 tot 12.30 uur. Meer informatie: www.j anvanrij ekenborghsehool. nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7