Vriendenconcerten met talent uit de regio Inschrijven voor de Kunst6daagse Heiloo Open avond Dance Kids met special act in Tendenz Zaterdag 23 januari hiphop Heiloo in de Buk H E I L O O 9 kTJfA DEUTEKOM Corso Bioscoop Klassiek Concert in Corso Bioscoop Toewijding door Elizabeth Gilbert Boek van de week: Toewijding door Elizabeth Gilbert voor 19.90 Bent u een literair type? Sluimert er een schrijver of dichter in u? Cantate-uur Witte Kerk Heiloo BOEK VAN DE WEEK UITKIJKPOST 2010 JANUARI 2010 In Corso Bioscoop wordt op zon dagmorgen 24 januari (11.00 uur) en dinsdagmiddag 26 januari (14.00 uur) het klassieke concert Europe Concert 09 Krom Napoli vertoond, opgenomen in het Teatro San Carlo te Napels. Het Europa Konzert van 2009 vindt plaats in Napels, de thuisstad van Riccardo Muti. De eharistmati- sehe dirigent leidt deze avond de Berliner Philharmoniker en Violeta Urrnana, een van de belangrijkste sopranen in het Italiaanse dramati sche genre. Ze brengen de ouvertu re van Verdi's magnifieke opera La Forza del Destino en La canzone dei ricordi van Giuseppe Martueei, gestorven in Napels. Schubert's Great Symphony maakt dit fantasti sche concert vanuit het Teatro San Carlo compleet. Lengte: 100 minu ten. Het concert wordt vertoond op zondagmorgen 24 januari (11.00 uur) en dinsdagmiddag 26 januari (14.00 uur). Donateurs van Iskra en abonnementhouders van de VUeas-film krijgen korting. Trouwen, dat nooit! Elizabeth Gilbert en Felipe vestigen zich in de VS en beloven elkaar eeuwige trouw, maar zweren ook dat ze nooit met elkaar zullen trouwen. De idylle wordt ruw verstoord als de Amerikaanse immigratiedienst Felipe op het vliegveld arresteert en hem het land uitzet. Elizabeth en Felipe worden alsnog voor de keuze gesteld: trouwen of nooit meer tot de VS toegelaten worden. Min of meer veroordeeld tot het huwelijk en in afwachting van de immigra- tieaanvraag gaan Elizabeth Felipe op reis. Elizabeth worstelt met de beslissing om ondanks hun eerdere belofte toch te trouwen. Wat is dat toch met het huwelijk? Waarom zijn de materiële consequenties van een romantische verbintenis zo groot? Met de bekende mengeling van intelligente humor en aanstekelijke warmte gaat Elizabeth Gilbert op zoek naar het wezen van het huwe lijk en probeert ze haar eigen gevoelens ten opzichte van het eeuwenoude instituut te begrijpen. HEILOO - De nieuwe datum van de Kunstödaagse Heiloo is van 22 juni tot en met 27 juni. Tijdens deze dagen organiseert de Stichting Welzijn en haar vele vrij willigers voor de vierde keer de Heilooër Kunstödaagse. Verspreid over het hele dorp zullen de kunste naars u weer verrassen met hun creatieve en artistieke kunstwerken. Op vele locaties, waaronder 't Trefpunt, Het Witte Kerkje en de Willebrorduskapel exposeren bekende en minder bekende kunste naars hun werken. Van schilderijen tot ruimtelijke werken, van olieverf tot keramiek. Ook de middenstand van Heiloo zal zich niet onbetuigd laten en net als voorgaande jaren weer graag uw gastvrouw of gast heer zijn. Op de diverse locaties zullen de exposanten u graag zelf te woord staan. Vanzelfsprekend kunt u ook actief deelnemen aan een van de vele workshops. Volwassenen, maar ook kinderen kunnen dan laten zien dat in elk mens wel een beetje een kunstenaar schuilt. Ook kunt u natuurlijk op de kunst- en ambacht- markt aan uw trekken komen. Of bent u een misschien een literair type? Sluimert er een schrijver of dichter in u? Dan zal zomaar de Literaire dag uw schrijversaspiraties nog verder kunnen aanwakkeren. Nieuw is in ieder geval 'SwingLoo' waarin beeld en klank samengaan. Hier verklappen we nog even niets over maar wel dat we ook aan uw oren hebben gedacht. Interessante onderwerpen en mensen zullen u deze week proberen te plezieren. Dit zijn zomaar wat items van de Heilooër Kunstödaagse weer een inspirerende week maken. Bent u nieuwsgierig geworden of wilt u als kunstenaar deelnemen aan de Kunstödaagse? Dan kunt u zich inschrijven via onze geheel ver nieuwde website www.kunstödaag- seheiloo.nl. Op deze site zult u veel interessante informatie vinden die voor u van belang kan zijn. Blijft u dan toch nog met brandende vragen zitten dan kunt u natuurlijk gewoon bellen met de Stichting Welzijn: 072-5331297. U kunt dan vragen Saskia Sengers. HEILOO - Om het nieuwe jaar goed te beginnen houdt Tendenz een open avond tijdens de Dance Kids op zaterdag 23 januari. Alle kinderen en ouders van groep vijf tot en met zeven zijn welkom om een kijk je te komen nemen. Tijdens deze avond zullen twee jongens uit groep zeven optreden met een special act, en er worden gratis consumptiebonnen uitge deeld (één per bezoeker). Diskids en Dance Kids is gericht op alle kin deren in Heiloo van groep drie tot en met zeven. Er is een vast team van vrijwilligers onder leiding van Connie en Patricia die er voor zullen zorgen dat het elke keer een groot feest wordt. Eens in de drie weken is op zaterdag van 19.30 tot 21.30 uur Dance Kids en Diskids is op zondagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur voor kinderen van groep drie en vier. Voor meer informatie kunt u mailen naar mail@tendenz.nu of bellen naar 072-5321069. Diskids en Dance Kids hebben ook een hyves: dis-daneekids.hyves.nl. HEILOO- De Vrienden van De Beun zoeken de invulling van hun donateursconcerten dit weekeinde dicht bij huis. Zaterdagavond is er een feeste lijk optreden van de Mario Singers uit Bergen, zondagmor gen speelt de Burn Brigade Bigband die Alkmaar als thuis basis heeft. Bij de swingende klanken van het orkest zingt Anne Chris. Zij presen teerde juist deze week haar tweede cd, Play for now. De Vrienden huren De Beun om professioneel cabaret, toneel en muziek in Heiloo mogelijk te maken. De behoefte om dicht bij huis en samen met dorpsgenoten naar het theater te gaan, is groot. Dit seizoen houden we 24 voorstel lingen, vele daarvan verkopen we uit, vertelt Vrienden-voorzitter Lars Andersson. „Eigenlijk zouden we, gelet op het enthousiasme van de Heilooërs, wel meer voorstellingen aandurven, maar daar is in het thea ter vooralsnog geen ruimte. In de eerste seizoenshelft scoorde vooral cabaret. Lenette van Dongen was in grootse vorm met haar Nikè. Maar ook Nilgtin Yerli en Ronald Goedemondt werden enthousiast begroet. De muziekprogramma's speelden zich vooral op zondag af, zoals het jubileumconcert van Margriet Eshuijs en het podiumop treden van La Luna. Door ziekte van de leadzangeres moest het concert van Reïncarnatus eind december worden afgelast, maar op zondag 7 maart maakt singersongwriter Leine dat goed met een bijzonder middag optreden waarvoor nog kaarten ver krijgbaar zijn". De Programmacommissie van De Vrienden heeft het programma voor volgend seizoen al bijna rond. Ook daarin is weer plaats voor try outs van toneelstukken met bekende spelers. Zo is in september Duet for one te zien met Vera Maim, in december Ontrouw met Linda van Dyck en in maart Brief aan 't hart- rnet Huub Stapel en Carine Crutzen. Bekende namen ook bij de cabare tiers en muziekprogramma's: Hans Liberg, Liesbeth List, Ivo de Wijs en Carel Kraayenhof. Andersson: „Maar natuurlijk komt ook jong talent aan bod. Anne van Veen, Paulien Cornelisse, Yora Rienstra en Pieter Derks vertegenwoordigen een aanstormende generatie die je beslist moet zien. Voor het optreden van Anne Chris en de Burn Brigade Bigband zondag zijn nog kaarten verkrijgbaar aan de kassa van De Beun". HEILOO - De Buk Buk en BumrushRadio presenteren op zaterdag 23 januari een hiphop avond in Heiloo. Er zullen optredens zijn van M.O. Brakko, Hades, Dj midnight (BumrushRadio) en Dj DC Real67 (BumrushRadio). De Avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt vijf euro. M.O. Brakko zijn win naars van de grote prijs van Nederland (hiphop 2008). Met hun optredens en muziek hebben zij al veel indruk gemaakt. Qua sound moet je denken aan de typische jaren 90 Boombap-HipHop met een eigentijdse twist. Verwacht live tra ditionele 'two turntables two mies madness!' Hades is een MC met Zaandam als thuisbasis en is al jarenlang actief. In 2005 bracht hij met zijn groep Zaans schrikbewind het album experimentaal en in 2009 een soloalbum genaamd Top van de ijsberg. Zijn live shows zijn altijd een happening gezien hij nooit alleen komt. Ook deze avond zorgt hij samen met zijn Dj Abrasive, trompetist BD en back-up MC Marv voor een onvergetelijke show. Verwacht 'bangers', wat meer diep gaande nummers en misschien zelfs wat live poetry. Kijk voor meer informatie op www.bukbuk.nl, www.moenbrakko.nl, of op www. myspaeeeom/hadeseh. HEILOO - Zondag 24 januari zal weer een Baeheantate in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) ten gehore worden gebracht. Dit keer de Cantate BWV 124 'Meinen Jesum lass ieh nicht', gebaseerd op een gelijknamig lied van Christian Keymann uit 1658. De uitvoerenden zijn het koor 'Collegium Vocale Camerata', met solistische medewerking van Karin Dijkstra (sopraan), Cécile de Moes (sopraan)Joseph Schlesinger (alt)Aart Mateboer (tenor) en Gerard Rooker (bass). De begeleiding wordt verzorgd door Peter Onnes (hobo)Erna Sommer (le viool), Hanneke van Ulsen (2e viool), Hilka Jelsma (altviool) en Edith Neuman (cello). De algehele leiding berust bij Gerard Leegwater. Liturg is ds. J van Aler. De toegang voor deze Cantatedienst, die begint om 19.00 uur, is voor een ieder gratis toegankelijk. Tijdens de laatste Uitmarkt in Heiloo swingden de Burn Brigade Bigband met zangeres Anne Chris voor een enthousiast publiek in de septemberzon. Zondag zijn ze in De Beun. Aangeleverde foto ELIZABETH GILBERT Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo H naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9