Succesvolle statiegeld actie Uylenspieghels Reuzenmozaïek, een reuze klus voor de Limmers Boekenstrijd barst los op Rembrandtschool in Akersloot NIEUWS UIT DE REGIO Hommie de Hommel deelt prijzen uit op de Windhoek regio 17 Bloemendagen 1,'4 Limmen Uniek project voor iedereen die hetBloemendagengevoel' wil ervaren Ierse folk in Slotkapel van Egmond aan den Hoef 1 13 JANUARI 2010 De bedoeling is om een mozaïek van minimaal 35 m2 te maken, waarvoor Alex Stuifbergen het ont werp zal maken. Het geheel zal met behulp van kuubskisten worden gemaakt. Aangeleverde foto HEILOO - Voor de Bloemen dagen van dit jaar - richtdatum van 1 tot en met 6 mei - wil de Stichting Bloemendagen Limmen met hulp van de inwo ners een reuzenmozaïek maken. De bedoeling is om een mozaïek van minimaal 35 m2 te maken en deze op een prominente locatie in Limmen neer te zetten. Alex Stuifbergen zal het ontwerp maken. Het geheel zal met behulp van kuubskisten gemaakt worden. Deze kratten zijn lxlxl meter. Het is de bedoeling dat niet de bestaande prikploegen er aan mee werken, maar wel bijvoorbeeld oud prikkers, ex-deelnemers van straat versiering of bloemsierkunst. Inwoners die wel eens mee willen doen, maar er niet genoeg tijd voor kunnen vrijmaken of dit jaar geen tijd hebben, bedrijven, verenigin gen, vriendenclubs en nieuwe inwo ners mogen meedoen. Een ieder die eens het gevoel wil ervaren dat de prikploegen krijgen tijdens het maken van een mozaïek, zoals de saamhorigheid en gezelligheid, kan meedoen. De deelnemers krijgen één m2 om te maken, dit neemt één a twee avonden in beslag en hier voor zijn circa zes mensen nodig. Op het ontwerp staan de kleuren al aangegeven, de nagels (hyaein- tenbloemen) moeten zelf afgehaald worden bij de firma Mooij. De spelden en het ontwerp wor den thuis afgeleverd. Op de zater dag van de Bloemendagen zal bij de onthulling van het reuzenmozaïek de opening van de Bloemendagen plaats vinden. Dan kan iedereen zien waar er door zoveel inwoners aan gewerkt is. Het mozaïek zal niet meedoen aan de wedstrijd, maar er wordt wel gekeken of er een ver melding in het Guinness World Records boek mee gehaald kan worden. Wit u aan dit schitterende project meewerken en na afloop trots kunnen zeggen dat dat stuk door u gemaakt is? Stuur dan een mailtje naar: info@bloemendagen- limmen.nl met daarin uw naam, adres en telefoonnummer dan wordt u vervolgens een inschrijffor mulier toegestuurd. Doe dit voor 2 februari, want daarna wordt er besloten of er genoeg aanmeldingen binnen zijn om dit kunstwerk te maken. Hoe meer deelnemers des te gro ter het stuk wordt. Voor meer infor matie kunt u bellen met de voorzit ter Cees van de Berg, tel. 06-51889988. Houd ook de diverse lokale kran ten en de website van de Bloemendagen in de gaten: www. bloemendagenlimmen. nl. AKERSLOOT - De Rembrandtschool te Akersloot is geselecteerd om in de regio Alkmaar mee te doen aan de boekenactie van De Telefoongids Gouden Gids. De ouderraad schreef de school in voor de actie Boeken voor Boeken van De Telefoongids Gouden Gids. Het doel van deze actie is om recycling van papier te bevorderen en het stimuleren van lezen bij de kinderen. Per gids krijgt de school 20 eurocent. Dus hoe meer boeken de kinderen ophalen, hoe groter het geldbedrag. Dit geld moet de school gebruiken om nieu we leesboeken te kopen. Vanaf half december 2009 tot en met vrijdag 15 januari van dit jaar zijn de leerlingen bezig met het inzamelen van de oude gidsen. In de aula van De Rembrandtschool staan de stapels gidsen. Per klas worden de gidsen verzameld en de telling nauwkeurig bijgehouden. Nu al is de strijd losgebarsten tussen de klassen. Dinsdag 19 januari om 10.30 uur komt er iemand van De Telefoongids Gouden Gids op school langs en wordt de geldprijs in de vorm van een certificaat uitge reikt. De klas die de meeste boeken ophaalt, wint ook nog de Timmie zitzak voor in de klas. Vindt u dit een leuke actie en is de oude gids bij u niet opgehaald, dan kan de gids gebracht worden naar De Rembrandtschool aan de Mozartlaan 65. Voor meer informa tie: www.boekenvoorboeken.nl. LIMMEN - Zaterdag 2 januari trokken, onder winterse omstandigheden, de mannen van carnavalsvereniging de Uylenspieghels door Limmen. Met twee karren, getrokken door trekkers van Fhun Pepping en Jaap Kaandorp, en een busje, gingen de mannen langs de deuren voor sta- tiegeldflessen. Ook bij de plaatselijke super markt stonden enkele raadsleden om statiegeldflessen voor de vereni ging in ontvangst te nemen. Dit jaar vieren de Uylenspieghels hun 44- jarig jubileum en om dit mooi te kunnen vieren zijn er natuurlijk extra uitgaven. Zo werd de statiegeldactie bedacht als geldwer ving voor de viering van dit jubi leum. Veel dorpsgenoten dragen de carnavalsvereniging een warm hart toe, dat bleek deze zaterdag eens te meer. Veel lege flessen en bierkrat jes (waarvan sommige met volle flesjes...) mochten de mannen van de raad in ontvangst nemen. Er was zelfs iemand die een aantal flessen leeg goot in diverse pannen, om de vereniging te steunen. Na het opha len van de kostbare lading bleek het sorteren op zondag nog een behoor lijke klus. Bij de plaatselijke super markt aan de Vuurbaak mocht men deze dag eerder komen om de fles sen en kratten in de statiegeldauto maat te deponeren. Na drie uur waren alle flessen en kratjes die men op deze locatie kon inleveren het apparaat gepasseerd. Afgelopen week zijn nog een aantal winkels bezocht met een flink aantal lege flessen, wat uiteindelijk een bedrag van 1.245,55 euro oplever de. Een prachtig bedrag waarvoor de Uylenspieghels alle inwoners van Limmen hartelijk danken, die hun lege flessen en kratjes afstonden. Men kon raden wat deze actie op zou brengen en degene die er het dichtst bij zit wint een champagne- ontbijt, verzorgd door de Uylenspieghels. Wie de winnaar is geworden wordt nog niet bekend gemaakt; de winnaar kan binnen kort wel een vroeg bezoekje van de Uylenspieghels verwachten! EGMOND - Zondag 17 januari treedt Bangers Mash, Irish folk and other Music, op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. De hand is begin jaren '90 geformeerd. De Ierse folkmuziek bestrijkt een groot deel van het programma, maar daarnaast is er ruimte voor mooie ballades. Bangers Mash behoort niet tot de catego rie bands die alleen maar instrumentale nummers spelen. Zij zijn vertolkers van de gezongen folkmuziek en wisselen deze af met een instrumentaal nummer. Aanvang: 15.00 uur Plaats: Slotkapel, Slotweg te Egmond aan den Hoef. De toegangsprijs is 12,-, 65 en CJP 10,-, kinderen tot 12 jaar 5,-, inclusief koffie/thee en koek. Kaartverkoop voor aanvang van het concert bij de Slotkapel of te bestellen bij mevrouw Thijssen, tel. 072-5062033 en de heer Noteboom, tel. 072-5062387. Foto: Riet Molenaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15