'Nieuwjaar Nieuwe Kansen' met de Bakkerij in Joeb Hommie de Hommel reikt prijzen uit Trace and the Old Dix verrassende opening Schrijver Bert Natter draagt voor uit bekroonde roman REGIO 17 Er is eindelijk een definitieve locatie voor het geliefde poppodium gerealiseerd Kleurwedstrijd op de basisschool de Windhoek Het spelen van eigen werk zal een zeer grote voorkeur hebben KORTOM Alzheimer Café Jazz Session Club begint 2010 met veelzijdig orkest Literair concert met Menno van Delft op klavecimbel UITKIJKPOST 13 JANUARI 2010 Hommie kwam mee in de vorm van een koffer waar alle prijsjes in zaten. Aangeleverde foto EGMOND - De kinderboeken week is allang voorbij, het thema was eten en snoepen. Maar Lous Scheen, schrijfster en illustrator van Hommie de Hommel vertelt is hiero op in gegaan en heeft voorgelezen in die week over Hommie de Hommel heeft trek in IJS. In beide klassen van groep 1 en 2 van de basisschool de Windhoek te Egmond Binnen is zij te gast geweest en heeft voor de beginnen de bibliotheek de boekjes met luistered 'De geboorte van Hommie en Hommie heeft trek in US' cadeau gegeven. Ook zijn er teke ningen van Hommie in beide klas sen achtergelaten, die de kinderen naar eigen idee mochten inkleuren. LIMMEN - Op zondag 17 janua ri vanaf 16.00 uur treedt Trace and the Old Dix op in Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. In het verleden nodigde de orga nisatie in januari vaak individuele muzikanten uit om ter plekke een dixieland orkest te formeren, onder de prozaïsche naam The One Night Stand Surprise Band. En door de kwaliteit van deze muzikanten werd het veelal een zeer aangename sur prise. Dit jaar is dat in januari heel anders. Er komt een heus en inge speeld orkest een gastoptreden ver zorgen, namelijk Trace and the Old Dix. Een aantal jaren geleden beslo ten een aantal musici uit Heerhugowaard en omstreken om een dixielandband te formeren, wat resulteerde in Trace and the Old Dix. Zij hebben als doelstelling om Afgelopen woensdag 16 december zijn de prijzen hiervan uitgereikt. Hommie kwam mee in de vorm van een koffer waar alle prijsjes in zaten. Want voor ieder kind was er iets lekkers. En de prijswinnaars zijn: van klas 1/2 A: Pedro, Bas, Indy en Puck. En van klas 1/2 B: Nancy, Kane, Bart, Tess én Lilian. Lilian had hem behalve gekleurd, ook nog eens heel mooi uitgeknipt. Alle prijswin naars kregen een Hommie ingelijst mee, mét een Hommie prijsje in de vorm van een speeltje/lolly of een bellenblaas. En de eerste prijs is een boekje met de luistered van Hommie. De klassenfoto's komen nog op de site van Hommie de Hommel te staan én uiteraard komen ze naar school. dixieland een iets andere vorm te geven dan gebruikelijk. Dat uit zich dan ook in de bezetting. Er is bij voorbeeld geen trombonist. Maar het is wel zo, dat bijna alle muzikan ten meer dan één instrument bespe len en dat maakt een en ander natuurlijk niet alleen afwisselend, maar ook erg verrassend. Er is zelfs één muzikant, die bas, trompet en tenorsax speelt en ook nog eens zingt. De klankkleur van het orkest kan dus per nummer ver schillen en dat maakt het nog inte ressanter. De organisatie is er dui delijk trots op dit veelzijdige orkest, met ook nog een oude bekende in hun midden, te kunnen presenteren. De toegang is vrij in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen, maar u kunt lid worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e-mail: timmer, lim- men@ worldonlinenl. EGMOND - Gelukkig nieuw jaar? De jongeren van de Bakkerij zijn in ieder geval bui ten zinnen van geluk! Na jaren van onzekerheid en zelfs zonder pand, is er nu eindelijk een definitieve locatie voor het geliefde poppodium gereali seerd. Nu de gemeenteraad heeft inge stemd met het positieve advies van het gemeentelijk college om de Bakkerij met een tweede hypotheek financieel te ondersteunen, zal de Bakkerij zich op zeer korte termijn gaan vestigen in café Me Tante! De 'bakloze' periode wordt defini tief afgesloten. In jongerencentrum Joeb in Egmond Binnen zal op zaterdag 16 januari het jaarlijkse evenement 'Nieuw Jaar Nieuwe Kansen' plaatsvinden. Tijdens dit gezellige terugkerende evenement wordt aan beginnende getalenteerde bands uit de regio de mogelijkheid geboden zich te profi leren en podiumervaring op te doen. De laatste jaren is de Bakkerij medeorganisator van deze band- battle en ook dit jaar wordt dit samenwerkingsproject voortgezet. Geen bandbattle zonder bands natuurlijk. Daarom is beginnende bands de mogelijkheid geboden EGMOND - Auteur Bert Natter verzorgt vrijdagavond 15 janua ri samen met klavecinist Menno van Delft een literair concert in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef. Natter draagt voor uit zijn debuut roman 'Begeerte heeft ons aange raakt', Van Delft laat op de klave cimbel een aantal prachtige stukken weerklinken die ook in het boek voorkomen. De roman van Bert Natter is bekroond met de presti gieuze Selexyz Debuutprijs 2009. Bert Natter geniet ook zelf van de optredens met Menno van Delft. „Menno is een heel goed musicus. Ik lees, hij speelt de muziek uit het verhaal, waaronder meesterwerken van Sweelinek, Bach en Couperin. Het wordt een boeiende avond, het publiek bestaat uit zowel mensen die écht voor de muziek komen als de literatuurliefhebbers. Een span nende mix." Het boek 'Begeerte heeft ons aan geraakt' is een aangrijpend liefdes verhaal en gaat over Lucas Hunthgburth, die tijdens de vuur werkramp in Enschede zijn beste vriend verliest. Alleen zijn werk als conservator van oude muziekinstru menten in een museum brengt hem enige verlichting in de periode van duisternis die daarop volgt. Door een telefoontje van ene Diederik Dembeek, die hem een zeldzaam zeventiende-eeuws klavecimbel wil laten zien, belandt de bijna veertig jarige Hunthgburth op een zekere dag in een klein Gronings gehucht. Daar maakt hij kennis met Dido, een uiterst begaafde en begeerlijke klaveeiniste, die de meest wonder baarlijke muziek maakt die hij ooit heeft gehoord. Een verzengende liefde bloeit op. De Slotkapel van Egmond aan den Hoef is een fraai monument op één van de meest zich in te schrijven voor 'Nieuw Jaar Nieuwe Kansen'. Uit de dertien aan meldingen zijn vijf bands geselec teerd die met elkaar zullen strijden om één hoofdprijs: een demo opna me in Joeb en een optreden op het Koninginnedagfestival van de Bakkerij. Dit heeft een muzikaal programma opgeleverd met uiteen lopende stijlen als trash metal, nederhop, funkroek, alternatieve pop en noiseroek. De bands zijn: Die For The Purpose Of Living, Jude, Bassa Klanka, We Broke Through The Soundbarrier, en Twice The Same. Deze bands zullen door een drie koppige jury van vrijwilligers van de Bakkerij en Joeb met muzikale ervaring beoordeeld worden op onder anderen: muzikaliteit, erva ring, en originaliteit. Het laatste is belangrijk, want het spelen van eigen werk zal een zeer grote voor keur hebben bij de jury. Er wordne geen coverbands gezocht. De bands zullen twintig minuten de kans krij- idyllisehe plekjes van Noord- Holland. „Een prachtige locatie voor zo'n literair concert. Je waant je als het ware even in een andere wereld", vertelt organisator en gast heer Mark Doorn van de Nederlandse Concertstichting. „En na afloop schenken we een goed glas wijn." Locatie: Slotkapel, gen om zich te bewijzen. 'Nieuw Jaar Nieuwe Kansen' zal op 16 janu ari plaatsvinden van 20.00 tot 02.00 uur in JOEB aan de Herenweg 69 te Egmond Binnen. De bands zullen tussen circa 21.30 en 00.30 uur strijden om de hoofd prijs. De entree is gratis. Voor meer infowww.vriendenvandebakkerij .nl en www.joeb.nl. ALKMAAR - In het Alzheimer Café wordt dementie bespreek baar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maat schappelijke acceptatie en inte gratie van mensen met dementie. In elke bijeenkomst staat er een onderwerp centraal, en wordt ingeleid door een deskundige. 20 januari is het onderwerp 'Levensboek bij Dementie'. Wijkcentrum O verdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar, van 19.30 tot circa 21.30 uur. Inloop vanaf 19.00 uur. Voor inlichtin gen: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612 of E. Sehoutsen - Bolten, tel. 072-5334319. Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Datum en tijd: vrijdag 15 januari om 20.00 uur. Toegang: 17,50. Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, telefoon: 072- 5065973, e-mail: info@nederlands- econcertstichting.nl. Meer informa tie op www.slotkapel-egmond.nl. Schrijver Bert Natter geniet zelf ook van de duo-optredens met musicus Menno van Delft. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17