Cameratoezicht en extra politie in uitgaanscentrum verhoogt veiligheid eens eens eens eens CDA eens oneens eens STELLING VAN DEZE WEEK: ^PvdA NCPN D66 20 Op woensdag 3 maart 2010 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. In de aanloop daar naartoe legt weekblad Uitkijkpost de politieke partijen elke week een stelling voor. Alle stellingen zijn terug te lezen op www.heiloo-online.nl, onder het kopje Verkiezingen. Aris de wit, Heiloo 2000 André Stemsdorff, WD - Ko Hemminga, PvdA Willem Gomes, NCPN Henk van der Werf, CDA Ger Helder, D 66/Groen Links Heiloo GROEN LINKS 13 JANUARI 2010 UITKIJKPOST ^MMatuurlijk verhoogt extra politie-inzet en cameratoezicht I de veiligheid, maar vooral ook het veiligheidsgevoel in het uitgaansleven. Daarnaast dient ook aandacht voor veilig heid te bestaan bij de woon- en bedrijvengebieden. Tot zover zijn wij het eens met de stelling maar of dit echter een reële optie is valt te betwijfelen. De burgers van Heiloo worden immers steeds vaker geconfronteerd met het feit dat in ons dorp geen invulling wordt gegeven aan de door de landelijke politiek gepropageerde slogan 'meer blauw op straat'. HEILOO-2000 is van mening dat de onder grens voor de politie-inzet is bereikt. Gelukkig heeft deze verminderde inzet nog niet geleid tot grote problemen. Een taak in deze is in onze opinie echter ook weggelegd voor de horeca zelf. Zij hebben een eigen verantwoor delijkheid in het klantgedrag door niet onbeperkt door te schenken en strikt toe te zien op het alcoholgebruik van jongeren. Ook tijdens sluitingstijden kunnen zij toezien op een ordelijk verloop om omwonenden zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Wij beschouwen als horeca niet al leen de cafés en restaurants maar zeker ook de diverse sportkantines. Ook zij, en misschien wel zeker zij, hebben hierin een taak te vervullen. Ja, hiermee is de WD Heiloo het volmondig eens. Een bekend uitgangspunt van de WD is: 'We betalen ons al blauw, dus we willen er meer van op straat zien.' Wij her inneren er graag aan, dat een aantal jaren geleden door een amendement van de WD Heiloo er vier extra politie surveillanten speciaal voor Heiloo zijn gecreëerd, die toe- zicht- en handhavingstaken hebben gekregen. Nu door de bezuinigingen van dit christelijk-socialistisch kabinet het politiebureau in Heiloo gesloten wordt en er bezuinigd wordt op de inzet van agenten op straat moet er zeker extra aandacht worden besteed aan de veiligheid in Heiloo. Dit moet niet alleen gebeuren door eigen politiesurveillanten, maar ook door de toepassing van allerhande beschikbare technische hulpmiddelen, zoals het plaatsen van came ra's op plaatsen waar regelmatig incidenten plaatsvinden. De overlast die in de Stationsomgeving ontstaat in de weekenden, kan door cameratoezicht zeker verminderd worden. De aandacht dient te liggen op ordehandhaving, goede en snelle afhandeling van aangiften, aandacht voor de slachtoffers en een strenge vervolging van daders. Waar mogelijk dient snelrecht te worden toegepast. ^De PvdA is het hier volstrekt mee eens. Helaas doen zich in I het uitgaanscentrum Stationsgebied de afgelopen tijd steeds vaker incidenten voor. Wij hebben hierover vragen aan de burgemeester gesteld. Dit, maar ook een publicatie op de we- blog van onze lijsttrekker heeft geleid tot een initiatief van het college om het plaatsen van camera's overal in Heiloo moge lijk te maken. Een zaak waar we nog wel aandacht voor moe ten hebben is de verruimde sluitingstijd. Deze lijkt namelijk een negatieve uitwerking te hebben. De PvdA zal vooral dit, en de vernielingen in het algemeen aan de orde stel len. Daarvoor gaan we het recht van interpellatie gebrui ken. In de gemeentepolitiek van Heiloo is dit een primeur, maar gezien de ernst van de problematiek gerechtvaar digd. Nagaan welke raddraaiers de boel verzieken en deze in de kraag grijpen, is voor ons essentieel. Voorko men is nog belangrijker d.m.v. zichtbaar aanwezige po litie, gemeentelijke toezichthouders en het toepassen van lik-op-stukbeleid. De veiligheid wordt op die manier beter gewaarborgd dan door het overijverig uitschrijven van parkeerbonnen in de 'blauwe zone'. Het uitgaanscentrum in ons dorp heeft zich geconcentreerd rond het Stationscentrum. En daar wordt het hoog tijd dat er ca meratoezicht komt en een serieus politietoezicht. In het weekend en vooral op vrijdag en zaterdagavond en -nacht is er een grote vorm van criminaliteit in het Stationscentrum. Tussen 02.00 en 05.00 uur 's nachts zijn er door de drank beïnvloede figuren, die alle beschaafde normen hebben verloren, bezig om vernielingen te verrichten, zoals ingooien van winkelruiten, vernielen van ge parkeerde fietsen, auto's en verkeersborden. Mede door al deze vernielingen en dagelijkse fietsenoverlast van niet-klanten, is een modezaak al gestopt. Vlak voor de kerstdagen zijn er 15 van de 30 door de winkeliers bestelde kerstbomen gestolen! Verschil lende bewoners van het winkelcentrum zijn bang en zijn verplicht zich aan te passen om niet het mikpunt te worden van deze criminelen. Er wordt gehandeld in verdovende middelen en be woners hebben gemeld dat zij al verschillende keren menselijke ontlasting voor hun voordeur hebben moeten verwijderen door ondermeer wegspuiten. Er zijn gesprekken geweest met de bur gemeester en wethouder Veger, op respectievelijk 27 april en 14 september 2009. Resultaat: Loze beloften! Ook de politie grijpt niet in. Op straat gegooide fietsen laat de politie 'gewoon' liggen. Het college en de politie verzaken hun plicht. ^^De reeks van incidenten rond met name het Stations- f centrum moet wat ons betreft snel afgelopen zijn. De ge meente en de politie moeten zich actief opstellen en ge bruik maken van haar gezag. CDA-Heiloo wil echter niet alleen aandacht om criminaliteit en overlast te bestrijden, maar liever nog om deze te voorkomen. Extra politie, toe zichthouders en cameratoezicht kunnen daaraan bijdra gen. Echter, wij pleiten ook voor voorlichting en andere preventieve maatregelen. Het uitgaanspubliek in Heiloo is gemêleerd, maar wordt net als in veel andere plaatsen gedomineerd door jongeren. CDA-Heiloo wil voldoende ruimte en voorzieningen voor jongeren. Zij zorgen - soms te letterlijk - voor leven in de brouwerij! Dat wil niet zeg gen dat wij duidelijke grenzen niet belangrijk vinden. Wij steunen een strakke handhaving van het verbod op alco hol onder de 16 jaar, maar ook bijvoorbeeld het project 'Vroeg op stap'. Daarnaast vindt CDA-Heiloo het belang rijk om jongeren op een positieve wijze te betrekken bij ontwikkelingen in de gemeente. Daarmee kan veel over last worden voorkomen of in de kiem gesmoord. ^^Cameratoezicht is een indringend middel, dat in sommige f situaties noodzakelijk zou kunnen zijn, maar waarmee zeer behoedzaam moet worden omgegaan. Politie zichtbaar of on zichtbaar op straat is en blijft nog steeds de beste preventie. En gebruik cameratoezicht eventueel op stille plaatsen waar weinig verlichting is, maar waar mensen noodzakelijk naar toe moeten. Helaas zal de politiepost in Heiloo vrijwel zeker worden gesloten. D66-GroenLinks wil echter dat er een volwaardig al ternatief wordt geboden en vindt een regionale post ten zuiden van Alkmaar daarom een vereiste. D66-GroenLinks wil in plaats van cameratoezicht in uitgaanscentra veeleer aandacht voor de gebieden waar voorlichting, maatregelen, dan wel handha ving nuttig en nodig zijn, zoals inbraakpreventie, asociaal (rij) gedrag in de woonwijken, regelmatig snelheidscontroles, alco hol- en drugscontroles, goede verlichting op fiets- en voetpa den, onjuist parkeren in blauwe zones tegengaan en parkeren van vrachtwagens in woongebieden. Deze problemen los je niet op met cameratoezicht. Overigens kunnen we ook als bur gers van Heiloo ons steentje in het vergroten van veiligheid op vele gebieden bijdragen door verantwoord sociaal gedrag van onszelf. ur iszt HEILOO Cameratoezicht: D66/Groenlinks extra politie in uitgangscentra (indien nodig):

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20