Feestelijke eucharistieviering ter ere van Maria van Lourdes in Heiloo H E I L O O Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." Associatie Uitvaartverzorging Avond over Toscane Kerstboominzameling in Heiloo Pogingdoodslag op agent Zestien verdachten van zestien overvallen De mens™ van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrou wal dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 13 JANUARI 2010 HEILOO - Nivon Heiloo houdt op zaterdag 16 januari een avond over het Italiaanse Toscane. Voor de pauze zal Ina Bennen de toehoorders meenemen op een wandeling door het mooie en afwisselende landschap rondom de hoogste berg van Toscane, de Monte Amiata 1734 meter). Oude dorpjes, op de toppen van heuvels, met de voor dit gebied kenmerken de olijfgaarden en cipressen. Ina vult haar verslag aan met beelden van een andere wandelroute door de Dolomieten en een nationaal park, en langs de kust bij Cinque Terre. Na de pauze doet Reina Mulder verslag over een georgani seerde reis waaraan zij heeft deelge nomen. Vanuit het dorpje Monteeatini Terme werden tochten gemaakt naar velerlei plaatsen en culturele monumenten. De avond vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvangstijd: 20.00 uur. Kosten: Nivonleden 3,-, anderen 4,-. Voor info/opgave: tel. 072-5333127 en tel. 072-5113450. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 19.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk verv met een waterloos drukproces Het oer-Nederlandse bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo viert Maria van Lourdes groots met een feestelijke eucharistieviering, ziekenzegen, en kaarsenprocessie. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Donderdag 11 februa ri worden de verschijningen van Maria aan Bernadette in Lourdes herdacht. Natuurlijk is dit een groot feest in Lourdes zelf, maar niet alleen daar. Het oer-Nederlandse bedevaarts oord Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo viert Maria van Lourdes groots met een feestelijke eucha ristieviering, ziekenzegen, en kaar senprocessie. Lourdes wordt ieder jaar door miljoenen pelgrims bezocht. Onze Lieve Vrouw ter Nood is een bescheiden bedevaartsoord dat een verscholen ligt tussen Heiloo en Limmen. Onopvallend als het is, wordt het door duizenden mensen per jaar bezocht om dezelf de redenen: om troost te zoeken bij verdriet, kracht in beproeving en ziekte, om dank te zeggen voor wat goed is gegaan en geloof te verdie- pen. Velen vinden in Heiloo iets dat in onze tijd als heel kostbaar wordt beschouwd: rust. De Lourdesmis in Heiloo wordt door steeds meer men sen bezocht. Voor Lourdespelgrims kan het een reünie zijn, voor ande ren is het de ervaring dat in het samenkomen om te bidden en te zin gen, om de eucharistie te vieren en kaarslicht in processie mee te dra gen, om met anderen samen te zijn in een gelovige omgeving licht door breekt in hun leven. Het Volendams Vocaal Ensemble onder leiding van haar dirigent Marlie Durge zal de Lourdesmis zingen. Na afloop van de kaarsenprocessie door het bede vaartspark met een statie (gebed spauze) bij het Maria van Lourdesbeeld, wordt de ziekenzegen gegeven. De bedevaart wordt Hollands besloten: met warme cho colademelk en alle tijd voor ontmoe ting in het welkomsthuis Oesdom. De Eucharistieviering begint om 19.00 uur. Een half uur daarvoor wordt de Rozenkrans gebeden. De lichtprocessie is aansluitend. Meer informatie: www.olvternood.nl. HEILOO - Vrijdag 8 januari om 19.00 uur is op de Vrouwenstraat in Alkmaar een 21-jarige man uit Heiloo aangehouden nadat hij met zijn bromfiets op een agent was ingereden. Deze kon opzij springen maar toen de bestuurder overmeesterd werd verzette hij zich. Hierbij kwam de agent ongelukkig ten val. Hij liep diverse kneuzingen op en een brandwond aan zijn been van de brommeruitlaat. Twee agenten had den de bromfietser zonder verlich ting zien rijden op de Kennemerstraatweg. Toen ze de man hierop aan wilden spreken in de Vrouwenstraat, waar hij voor een café stilstond, gaf hij gas en wilde hij er vandoor gaan. Hij verklaarde dat hij aan een controle wilde ont komen. De verdachte is in verzeke ring gesteld wegens poging tot doodslag. Er wordt hier proces-ver- baal voor opgemaakt maar ook wegens het niet voldoen aan een politiebevel, het niet voeren van verlichting, het niet hebben van een kentekenplaat, het niet hebben van een bromfietsverzekering en het rij den zonder rijbewijs. De man is al vaker met de politie in aanraking geweest. REGIO - Afgelopen jaar was een goed jaar voor de recherche in het gebied tussen Sehoorl en Castrieum. De rechercheurs die gevestigd zijn in het politiebureau in Heiloo wisten zes overvallen in hun eigen gebied op te lossen. Dit leverde het aantal van zestien verdachten op. In het verdere onderzoek naar de verdachten wer den nog eens tien overvallen opge lost, waarvan de meeste landelijk. In het onderzoek naar de overval op een woning aan de Westerweg in Heiloo werden vier verdachten aan gehouden. Zij zijn inmiddels veroor deeld. Bij een overval op een casino in Egmond aan Zee werden twee verdachten aangehouden. Deze zaak loopt nog. Voor de overval op een boekwinkel in 't Loo werd een verdachte aange houden die in totaal vier overvallen bekende. Hij is inmiddels veroor deeld. Voor een overval op een snackbar in Castrieum werden drie verdachten aangehouden die in totaal vijf overvallen bekenden. Voor de overval op een bank in Castrieum werd een verdachte aan gehouden die inmiddels ook verant woordelijk wordt gehouden voor meerdere landelijk gepleegde over vallen. Als laatste werden drie ver dachten aangehouden voor de over val op een café-eigenaar in Castrieum. Twee van hen bekenden de overval al. ADVERTENTIE HEILOO - Ieder jaar organiseert de gemeente aan het begin van het jaar een kerstboominzameling. De ingeleverde kerstbomen zijn goed voor versnaperingen en tegoedbonnen voor de speel goedwinkel. Vorig weekend werden de kerstbomen voor de ver zameling van woensdag al volop versleept. Foto: Mercedes Docter CSV4; Ilse de Vaal, Uitvaartleider Ül

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3