Fysiopartner.nl strijdt tegen bewegingsarmoede George Vlaar vindt fietsneeuwband uit Star Travel komt naar u toe Kinderkoor WiKiKo zingt bij de GGZ-NHN r H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Hoog bezoek op je verjaardag VAMtfilïEi Tentoonstelling vitrine Kunstgeschiedenis Zondagmiddagcafé Houtdraaien Workshop Schilderen Gezond afvallen voor senioren Filosofie Dineren Mandolineorkest welzijnheiloo.nl Workshop Ketting Maken UITKIJKPOST 13 JANUARI 2010 HEILOO - Om Nederlanders meer inzicht te geven in hun beweegpatroon en verantwoorde beweging te stimuleren, opent Fysiopartner.nl haar deu ren. Geïnteresseerden kunnen hun fitheid laten testen door fysiotherapeu ten en krijgen antwoord op de vraag of ze voldoende bewegen. Op basis van de testgegevens krijgt iedere deelnemer inzicht in zijn of haar fitheid. De test, genaamd Fysiofitheidscan, is gratis, indien men besluit in een van de Fysiopartnereentra te gaan trainen. Voor wie zich alleen maar wil laten testen zijn de kosten slechts 10,- (normaal 35,-) De testen zullen alleen worden afgenomen in de maand januari. De Nederlandse Norm Gezond Bewegen, die wordt gehanteerd door het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaat uit van sportieve activiteiten en van lichaamsbeweging die makkelijk is in te passen in het dagelijks leven. De Fysiofitheidscan laat deelnemers ervaren hoe het is om een dergelijke inspanning dagelijks te doen. De deelnemer maakt kennis met de Nederlandse Norm Gezond Bewegen, gevolgd door een conditietest,een spierkrachttest, een lenigheid stest, meten van gewicht, vetpercentage en bloeddruk. Op basis van de gegevens volgt een persoonlijk trainingsprogramma, waarmee de deelne mer aan de slag kan en ondersteund zal worden door de fysiotherapeut. Regelmatige lichaamsbeweging draagt op allerlei manieren bij aan de gezondheid. Hart en bloedvaten blijven beter in conditie. Het verlaagt de bloeddruk en er is minder kans op overgewicht. Verder blijven botten langer sterk, de spijsvertering gaat beter werken en zelfs het risico van dikkedarm- kanker wordt kleiner. De vestiging van Fysiofit in Heiloo is te vinden: Westerweg 389A, tel. 072-5334256. HEILOO - Iedereen die met dit winterse weer op de fiets de weg op moet, voor boodschappen of beroepsmatig zoals de postbode of krantenbezorger, weet dat het op veel binnenwegen soms behoorlijk glad kan zijn. Ze begeven zich vaak met angst en beven op besneeuwde en veelal ijzige wegen of fietspaden. George Vlaar Tweewielers heeft voor al deze mensen dé oplossing in huis: de sneeuwketting voor de fiets, die snel en makkelijk op de bestaande voor- en achterband kan worden bevestigd. George lacht: „Ik gebruik hiervoor fietskettingen, waarmee de fiets normaal gespro ken wordt aangedreven. De grip op de weg wordt met de kettingen 'hoe gladder hoe beter'! Bovendien is het goed te doen, als men op schone wegen fietst. Afhankelijk van de grootte van het wiel, gebruik ik drie a vier fietskettingen (a 5,- per stuk). Deze span ik om de fietsband heen en pomp de band vervolgens hard op. Het monteren ervan, inclu sief materiaal, komt in totaal op ongeveer 40,- a 45,- uit. Zelf Fietskettingen worden om de fietsband heen gespannen en ver volgens wordt de band hard opgepompt. Foto: Carolien Breed monteren kan ook gemakkelijk; dan hoeft men alleen de kettingen aan te schaffen. Zo kun je overal veilig op de fiets de weg op en hoefje niet meer bang te zijn om onderuit te glijden." Meer informatie: George Vlaar Tweewielers, Stationsweg 65, tel. 072-5335596. HEILOO - De reiswereld heeft geen geheimen voor Sanne Walter. Ze geeft reisadvies op maat aan huis, bedrijf, via mail of via de telefoon. Sanne Walter (34) werkt al jarenlang in de reiswereld, ze heeft gewerkt bij bekende reisor ganisaties en grote Nederlandse luchtvaartmaatschappijen. Niet alleen in Nederland maar ook op Aruba en in Oostenrijk. Tijdens haar werk reisde ze onder andere naar Brazilië, Zuid-Afrika, Maleisië en vele andere bestemmin gen. Dankzij al die reiservaring kan expert Sanne nu vakanties op maat maken. Sanne: „Ik merk dat mensen door de bomen het bos niet meer zien. Het is gewoon te veel." Sanne is op de hoogte van alle aanbiedingen. En zo kan zij een advies op maat samenstellen. Het inventariseren van de vakantie- wensen kan Sanne bij vakantiegangers thuis, via de e-mail of de telefoon, net wat het beste uitkomt. Cruises zijn de belangrijkste trend van de laatste tijd. „Ik ken veel cruises, hier kan ik ook een vakantie op maat van maken. Precies zoals de klant het wenst. Service op het hoogste niveau zonder extra kosten. Zekerheid en Garantie: alle reizen vallen onder ANVR SGR. Onafhankelijk; alle bekende reisorganisaties boekbaar. Korte vakanties, lange reizen en alles ertussen: Sanne weet de weg in de reiswereld. Ze is te berei ken via saimewalter@startravel.nl, tel. 072-8884832 of 06-51812705. U k HEILOO Het kinderkoor In een woord- en communieviering WiKiKo zingt doorgaans bij familievieringen in de Willi- brorduskerk. Op zondag 17 januari zullen ze bij de 'buren' zingen. voor iedereen in de kapel van de GGZ-NHN aan de Kennemer- straatweg 464 laten ze graag hun liederen klinken. Voorganger: Marie-José van Bolhuis. HEILOO - Vrijdag 8 januari mocht de jongste zoon van Ron en Debbie trakteren op peuterspeelzaal Pino in Heiloo Oost, omdat hij op 6 januari 3 jaar oud is geworden. Tijdens het zingen werd de kleine Fabian plots getrakteerd op een bezoekje van de burgemeester die daar een rondleiding kreeg op de Benedictusschool. De burgemeester wilde graag op de foto! Fabian was zeer vereerd met dit hoge bezoek op zin verjaardag. Foto: Familie Beekmans Deze maand in de vitrine in het Trefpunt voorbeelden van twee workshops die komende periode in het Trefpunt georganiseerd wor den: Vaas beplakken en Ketting maken. Dinsdag 26 januari van 13.30 tot 16.00 uur geeft Nancy Stikkelman deze originele work shop. Met stofjes wordt een glazen vaas beplakt. U kunt de vaas na afloop gewoon gebruiken. Kosten: 19,50 inclusief materiaal. Zondag 24 januari van 13.30 tot 16.00 uur vrij klaverjassen, brid gen, biljarten, rummyeubben of deelnemen aan de andere gezellige spellen in ons zondagmiddagcafé in het Trefpunt. Bent u alleen, geen probleem. U hoeft alleen maar aan te schuiven en bent van harte wel kom! Entree 1,-. Zie ook www.welzijnlieiloo.nl. Dinsdag 26 januari tot en met 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur. Deze cursus gaat over de functie en symboliek van flora en fauna in de beeldende kunst. De cursus zal wor den afgesloten met een excursie. Kosten: 35,- voor vijf lessen exclu sief excursie. Woensdag 3 februari tot en met 17 februari van 14.00 tot 16.00 uur cursus van drie lessen houtdraaien met een machine. Kosten: 25,- inelusief materiaal. Dinsdag 26 januari van 18.00 tot 21.00 uur organiseert Jose Sanz bij hem thuis op de Breedelaan een avond Tapas maken en eten. Kosten: 27,50 inclusief eten, wijn, koffie en recepten. Aanmelden via Stichting Welzijn Heiloo. Woensdag 3 februari tot en met 24 maart van 09.30 tot 11.30 uur. Kom lekker schilderen! Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. U hoeft niets mee te nemen. De docent Trudie Buis zorgt voor alles; panelen, verf, penselen, paletmes. Kosten: 50,- voor zes lessen inclu sief alle materialen. Op vrijdag 5 februari, 12 februari, 5 maart en 12 maart van 10.30 tot 11.30 uur geeft gewiehtseonsulente Claudia Spit advies over afvallen op een gezonde en verantwoorde manier. U krijgt ook een map met voedingsadvies en variatie-eetlijsten mee naar huis. Kosten: 15,-. Wilt u het nieuwe jaar goed beginnen schrijf u dan in voor deze cursus. Woensdag 10 februari tot en met 7 april van 14.00 tot 16.00 uur. Docent Ton Grooteman filosofeert met u over thema's als liefde, vriendschap en waarheid. Praat mee! Kosten: 52,- voor 8 lessen. Vrijdag 19 februari om 18.00 uur echt winters dineren voor 12,- in het Trefpunt. Het menu bestaat uit tomatensoep, zuurkool- en boeren koolstamppot met rookworst, des sert. Reserveren tel. 072-5331297. Geen vervoer? De buurtbus komt u gratis van huis halen. Als dat geen service is. Men hoeft hiervoor alleen maar even te bellen tel. 533 1297. Zie ook www.welzijnlieiloo.nl Zondag, 1 maart om 14.00 uur speelt het 19-koppige Mandoline- orkest Entre Nous uit Hoorn met een veelzijdig repertoire van film/ musiealmuziek tot klassieke melo dieën. Entre Nous behoort tot de toporkesten van Nederland. Entree 5,- inclusief glas wijn. Dinsdag 9 maart van 09.00 tot 12.00 uur workshop van Wil Dekker: ketting maken. U kunt uit diverse modellen en veel verschil lende kleuren kiezen. Kosten: 20,- inelusief materiaal. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl e-mail: stichting® ouderenwerkheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7