Gemeente gaat minder zout strooien H E I L O O 9 KERK DIENSTEN INGEZONDEN BRIEF Ine Veen doet oproep Cameratoezicht De slooproute van Heiloo Parkeergezeur De sneeuwschuivers gaan de komende tijd extra veel de weg op Onverdraagzaamheid? Aparte inzameling plastic afval DIERENBESCHERMING 0 u D PAPIER UITKIJKPOST 13 JANUARI 2010 Uw brief mag niet meer dan 175 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Al drie weken lang ben ik van 's morgens vroeg tot laat in de middag in de weer met het voeren van zo'n 1000 water- en weidevogels in en op de grens van Heiloo. Ik wilde niet wachten totdat de meest ver zwakte dieren gestorven zijn. Dat doen wij ook bij ouderen, verzwak te, zieke en hulpbehoevende men sen niet! De kosten van het bijvoe ren van de dieren in deze strenge winter lopen echter zo uit de hand dat ik genoodzaakt ben een oproep aan de bevolking te doen voor een kleine financiële bijdrage. Via enke le dames van de konijnenopvang in Plan Oost van onze woonplaats ver nam ik dat de Dierenbescherming pas dinsdag 12 januari via een lan delijk sein een besluit zal nemen of er bijgevoerde dient te worden. Dat is mosterd na de maaltijd! Ook het wild in ons land heeft het zwaar. Het is dan ook onbegrijpelijk dat Staatsbosbeheer dieren ongestraft mag laten creperen! Jean Thomassen en ik trekken vele bewonderaars die ons complimente ren met de zorg voor de dieren. Wij doen een oproep aan de bewoners voor een kleine bijdrage voor het Heilooër dierenvolkje. Men kan dat storten op: ABN-Amro 411170643 t.n.v. C. Veen Heiloo. Ine Veen en Jean Thomassen Heiloo Plaatsen van camera's aan de orde? De verbouwingen van sta tionscentrum Heiloo, opening van een extra café én verruiming van sluitingstijden van horeca van 02.00 naar 03.00 uur op vrijdag en zater dag, leiden tot meer gewenst én ongewenst publiek! Nu ernstige incidenten zich in het stationscen trum ieder weekend voordoen, vraagt men zich af of het plaatsen HEILOO - Door de aanhouden de gladheid hebben veel gemeentes te kampen met een slinkende voorraad zout. Daarom heeft de gemeente Heiloo vanaf vandaag haar strooibeleid aan. Hiermee hoopt de gemeente vol doende zout te hebben totdat de volgende zoutlevering komt. Normaal gesproken strooit de gemeente Heiloo alleen op hoofd routes en een aantal wegen in woonwijken. In het nieuwe strooibe leid wordt er op een paar wegen en fietspaden niet meer gestrooid. Het gaat om de Laan van Zeeman en het Groot Barlaken, Schuine Honds- bossehelaan, Holleweg, Van Aostastraat, Nijenburgerweg, Korte Kapellaan, Runxputteweg en Groeneweg. Op deze wegen heeft het verkeer de mogelijkheid om via een andere route de wijk uit te komen. Op de losliggende fietspa den in de wijk Ypestein worden niet meer gestrooid. Fietsers kunnen daar op de weg gaan rijden. Ook het fietspad op de Westerweg en Zanderslootweg in het Heilooër Bos tussen Heiloo en Alkmaar wordt van camera's aan de orde is? Geachte B W en café-eigenaren: Is niet aan de orde om eens goed te kijken wat de echte oorzaken zijn van de overlast en niet alleen aan symptoombestrijding doen! Veel (politie)mankraeht gaat op aan inzet en aandacht in de zeer kleine nachtelijk uren van cafébezoekers. Ondernemers/café-eigenaren is het geen tijd kritisch te kijken naar eigen motieven om café's zo laat open te houden? Gemeente, destijds kregen we als antwoord dat verrui ming van sluitingstijden en uitbrei ding nachtelijke horeca zorgvuldig geëvalueerd zal worden. Bij deze verzoeken wij u dit oprecht én met oog op een sociale woon- én uit- gaansomgeving te doen! H. van Spoor Heiloo Ieder weekend is het raak de laat ste tijd, dronken jongeren op weg naar huis vanuit het uitgaansgebied richting de oostkant van Heiloo (Ypenstein), hebben er het genoe gen in ruiten in te gooien, auto's te bekrassen en autoruiten in te gooi en. De nacht van zaterdag 9 op 10 januari, werd onze straat de Commandeurslaan, wederom geteisterd door vandalisme en geweld. Bij ons werd het aan de straatkant gelegen keukenraam om 03.00 ingegooid. Om 03.02 hebben wij de politie ingelicht en om assistentie gevraagd. Het feit dat de politie om 04.30 uur eens een kijkje kwam nemen geeft duidelijk weer dat er in Heiloo een probleem is met de ordehandhaving. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt en gaf aan dat dergelijke zaken verve lend zijn echter de route van het uit gaansgebied richting Ypenstein nou eenmaal de 'slooproute' is. Buurt en omwonenden vragen zich af wat het beleid van de gemeente is om dit probleem eens serieus uit te ban nen. Serrarens Heiloo Gelukkig wonen in deze gemeen te nog andere mensen dan de kla- niet meer gestrooid. Fietsers kun nen op die route gebruik maken van het fietspad op de Kennemer- straatweg. Een andere maatregel is dat de gemeente haar strooimaehi- nes anders instelt, zodat er zuiniger gestrooid kan worden. De sneeuw schuivers en - borstels gaan de komende tijd extra veel de weg op om vooral fietspaden toegankelijk te houden. Voor inwoners van Heiloo is het niet meer mogelijk om bij de afde ling Beheer Openbare Ruimte strooizout te halen. De afgelopen week strooide de gemeente Heiloo al ruim zeventig ton aan strooizout. Met de extra leveringen van deze week en de maatregels hoopt Heiloo voldoende zout te hebben tot er bij de zoutleveraneiers in Nederland weer zout te verkrijgen is. Naar verwachting is dat over twee weken. gers die zeuren, dat ze een bekeu ring krijgen als ze de parkeerregels overtreden. Er is dus nog hoop voor Heiloo. Bij 't Loo en in het Stationscentrum zijn genoeg par keerplaatsen, zeker als de winkels gesloten zijn. Omdat ik het zo koud vind van de parkeerplaats naar mijn voordeur te lopen zet ik mijn auto op de stoep voor de deur. Dat moet toegestaan worden, want mijn fiets is ook een keer gestolen. J.P.L. Mann Heiloo Net voor de kerst stond ik met mijn schoonzus in de rij voor het loket bij het postkantoor in de schrijverij. Na twee minuten zei de balimedewerkster tegen mijn schoonzus: 'U bent de laatste'. Er werd een bordje neergezet en dat was dat. Na een minuutje arriveerde er een mevrouw met een wat zwaarder postpakket. Toen ik zei dat wij de laatsten waren, keek ze me verschrikt aan. Ze had net nog gebeld en het was ongeveer 8 voor 12. Vanachter de bali riep de mede werkster: u bent te laat. Die mevrouw met de paarse sjaal is de laatste. Dit was mijn schoonzus. Die keek naar de mevrouw met het postpakket en zei: Ach, wat ik moet doen kan ook wel een paar dagen later. Gaat u maar voor mij dan ga ik uit de rij. De mevrouw achter de balie keek en zei: 'Dat mag niet. Ze keek naar mij en zei toen: Nu bent u dus de laatste'. Ik bood de mevrouw aan om haar kerstpakket bij die van mij te versturen. Dan zouden we buiten wel afrekenen. Toen ik aan de beurt was om 3 voor 12, keek de medewerkster me aan en zei: 'Ik verstuur alleen uw pakket'. Toen ik zei dat ik mocht versturen wat ik wilde, zei ze: 'U betaalt nu uw pak ket en anders scheur ik het zegel er weer af en mag u het pakket ook niet versturen!' De mevrouw van het pakket haalde gauw haar pakket weg, omdat ze niet wilde dat ik mijn pakket niet mocht versturen. Vervolgens heb ik thuis een klacht ingediend bij de TNT. Wat betreft het woord onverdraagzaamheid, vraag ik me af wie hier nu bedoeld werd! Paula Smit Heiloo HEILOO - In Heiloo wordt al veel afval apart ingezameld: groente-, fruit- en tuinafval, glas, papier, tex tiel en afval dat niet in de grijze bak mag. Vanaf nu kunt u uw plastic afval ook apart weggooien. Dit plastic afval wordt gerecycled. Ze maken er bijvoorbeeld vloerbe dekking van of tennisballen. Zelfs de fleeeetrui die u aan heeft, kan gemaakt zijn van boterkuipjes. Al het plastic dat opnieuw gebruikt wordt, komt niet in de verbran dingsoven terecht. En dat is weer goed voor het milieu. Een ander voordeel is dat een goede afval scheiding zorgt voor lagere kosten voor het verwerken van het afval. En dat betekent dat u minder afval stoffenheffing hoeft te betalen. U kunt uw plastic afval kwijt in één van de containers in Heiloo. Dit mag ongewassen, eventueel met plastic dop en al. Alle inwoners van Heiloo krijgen in de week van 11 januari een pakket in de brievenbus met daarin een grote plastic zak waarin u alvast plastic afval kwijt kunt. In het pakket zit ook een fol der waarin staat wat u wel in de speciale containers mag weggooien en wat niet. In de Afvalkalender vindt u meer informatie over het inzamelen van plastic afval en wat u wel en niet mag inleveren. U kunt ook terecht www.plasticheroes.nl. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. E.J. Kooiman. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Blaauw. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur M.J. van Bolhuis Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Herenkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, zaterdg 12.00 uur Eucharistieviering. Zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Pater Victor Demiancuz, koor Ubi Caritas. 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur Gezins-, woord-, en Communieviering met kinderkoor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Gemengd koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Oecumenische Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, info@knaagdierencentrum.nl, www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. asielalk@xs4all.nl, www.dierentehui- salkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, info@vis- senbescherming.nl, www.vissenbe- scherming.nl. Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Zwarte ongec. kater met witte vlekken op de rug en witte staartpunt, gechipt, 8 maanden, Clazinus, Westerweg/ Rechte Hondsbosschelaan Heiloo. Roodcypers katertje, klein wit befje, ongec., gechipt, 6 mnd, Pluis, De Loet Heiloo. Gevonden Effen grijze poes met lichtgrijze onder vacht, witte bef en wit aan de pootjes, Laan van Zeeman Heiloo. Langharige grijsbruine poes, draagt staart in een krul over de rug, Kapelweg Tennisbaan Limmen. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. dienst. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Oecumenische dienst met kinderkoor. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Oecumenische dienst in de Protestantse kerk. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur gebedsdienst Gregoriaanse Avondgebed. Zondag 10.00 uur Oecumenische dienst in Protestantse Kerk Avondmaaldienst. Woensdag 09.00 uur Stile Mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, 19.15 uur RK, pastor N. Knol, Oecumenische dienst. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur Communieviering met herenkoor, voorganger pastor H. Hudepohl. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Dielofslaantje Akersloot, voorganger G.J. van Aller. Monastiek centrum Zeeveld: Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSY container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9