Heiloo in Google Street View Basisscholen verruilen ouderwets krijtjes schoolbord voor Digibord H E I L O O V "Luisteren naar nabestaanden. Dat doe ik mëlf mijn hart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Verken de buurt visueel met panoramische foto's Leerkrachten obs Meander, Elckerlyc en Springschans blij met nieuwe borden KORTOM Groep 8 van De Duif helpt Haiti Boekenmarkt Trefpunt Collecte Amnesty International De mogelijkheden van het digitale schoolbord zijn legio Leerlingen van CBS de Duif weer veilig naar school De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, y^ www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 27 JANUARI 2010 Ouderwetse schoolkrijtjes komen het klaslokaal niet meer in bij groep 7/8 van obs Meander, want de schoolborden zijn bij het grofvuil gezet... Aangeleverde foto HEILOO - Street View tilt Google Maps naar een hoger plan door je de mogelijkheid te bieden om een buurt visueel te verkennen op basis van panora mische foto's op straatniveau. Sinds kort is Heiloo ook gedeelte lijk te zien in Google's Street View. De beelden van Heiloo in Google Street View zijn vooralsnog beperkt tot de Kennemerstraatweg van Alkmaar tot Limmen. Ook zijn er beelden op de A9 te bekijken. De beelden zijn deze zomer gemaakt door speciaal geprepareerde auto's met panoramische fotoapparatuur op het dak. Deze auto's zijn ook De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatieovertarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. gesignaleerd op andere locaties in Heiloo. Wanneer deze beelden te zien zullen zijn, is niet bekend. HEILOO - Groep 8 van De Duif heeft vandaag hun project beëin digd om de slachtoffers in Haïti te helpen. Ze hebben een sponsor loop gehouden, cake verkocht en statiegeldflessen ingeleverd. De sponsorloop heeft vandaag nog plaatsgevonden, en het was een groot succes. De uiteindelijke opbrengst staat volgende week in deze krant. Al het geld wordt gedoneerd op giro 555. Mensen hadden de kans tot deze woensdag om statiegeldflessen in te leveren en deze hebben de kin deren ingeleverd. HEILOO - Op zaterdag 30 januari van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, dan kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072- 5331297 en men maakt een afspraak met u om ze op te halen. HEILOO - Mensenrechten organi satie Amnesty International houdt van 7 februari tot en met 13 februari voor de achtste keer een landelijke collecte. Omdat verschillende collectanten in Plan Oost dit jaar niet beschik baar zijn zoekt Amnesty International nog vrijwilligers, die in die wijk willen collecteren. Graag aanmelden bij Nelly Maim, tel. 072-5334136. HEILOO - Steeds meer basis scholen stappen -soms geleide lijk aan- over op het gebruik van het digitale schoolbord. Woensdag 13 januari werden bij obs Meander de laatste krijtjes schoolborden bij het grofvuil gezet en zijn alle lokalen, behalve die van de kleuters, over een periode van drie jaar voorzien van een digitaal schoolbord. Voor kleuters is het namelijk van belang om het schrift op de ouder wetse manier met gangbaar schrijf materiaal te oefenen. Ook bij ande re basisscholen in Heiloo wordt van digitale schoolborden gebruik gemaakt, zoals op de Elckerlyc en obs de Springschans. De mogelijk heden van het in de volksmond geheten digibord zijn legio. Johan Kraakman, leerkracht van groep 7/8 van obs Meander, legt uit: „Je kunt de hele wereld via internet, radio en tv binnenhalen in het klas lokaal. Ook kun je lesmateriaal een voudig opslaan en dit het volgende schooljaar opnieuw gebruiken. De uitgevers van lesmethodes, zoals taal, spelling, rekenen en dergelijke, hebben software geleverd die aan sluit bij de lesboeken. En als leerlin gen bijvoorbeeld een spreekbeurt hebben, kunnen ze thuis vooraf in PowerPoint iets voorbereiden, dit naar school e-mailen en vervolgens een interactieve presentatie op school houden." Ook leerlingen zijn met de extra mogelijkheden ervan zeer in hun nopjes. Fleur uit groep 7 zoekt zo nu en dan iets op internet op. Robin en Marco uit groep 8 kregen voor heen vaak kippenvel als de meester met krijt iets op het oude school bord schreef. Bovendien vinden ze de geschie denisles, waar ze aan de hand van getoonde filmpjes een aantal vragen moeten beantwoorden, veel leuker geworden. ADVERTENTIE Petra Jurriaans, Uitvaartleider HEILOO - Afgelopen woensdagochtend bezochten twee inspec teurs van Veilig Verkeer Nederland basisschool De Duif. Van alle kinderen én ouders werd de fietsverlichting gecontroleerd. Gelukkig was de verlichting bij de meeste kinderen in orde. Van een paar kinderen werd de voor- of achterlamp gerepareerd. Een enkeling kreeg een hele nieuwe verlichtingsset. Voor Dieke uit groep 1 was dat niet nodig. De verlichting van haar nieuwe flets was piekfijn in orde. Ze kreeg een compliment van beide heren van Veilig Verkeer Nederland. Aangeleverde foto Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3