Bachhh bandspektakel in Buk Buk Beethoven in Witte Kerk Uniek Akoestisch Concert van Hans Laduc Simone Awhina in Heiloo Crossmania Stichting Dolfïnn slaan handen in één H E I L O O LTUrj DEUTEKOM 11 Het komt voor dat bands zelfstandig hun weg naar de podia vinden Jeugdtheater Heiloo speelt Carmen Corso Bioscoop Avatar BOEK VAN DE WEEK Stil de Tijd door Joke J. Hermsen Na filmopnames en een live optreden, gaat de avond over in dance Boek van de week Stil de tijd door Joke J. Hermsen voor 2i,95 UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2010 HEILOO - Zondag 7 februari houdt de Muziek Dansschool Heiloo in samenwerking met jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo weer de jaarlijkse presentatie van het popcollec tief BACHHH. Bands van muziekscholen uit de regio zullen dan optreden tussen 15.00 en 19.00 uur. Alweer elf jaar werken de muziekscholen uit Beverwijk, Alkmaar, Castrieum, Heiloo, Heerhugowaard, Heemskerk en Purmerend op het gebied van popmuziek samen onder de naam BACHHH Popcollectief. Met het organiseren van concerten op bekende lokale podia wordt muziek schoolbands de gelegenheid gebo den zichzelf te presenteren en podi umervaring op te doen. Het komt regelmatig voor dat bands uit BACHHH zelfstandig hun weg naar de podia vinden. Een goede gelegenheid dus om eens te zien hoe leuk en leerzaam het spelen in een muziekschoolband kan zijn. De toegang is gratis. Job ter Haar speelt zondag in de Witte Kerk. Aangeleverde foto HEILOO - Na de succesvolle winterconcertserie in de Witte Kerk zal op zondag 7 februari nog een extra concert te beluisteren zijn. Dit concert wordt verzorgd door twee uitstekende en internationaal bekende musici van de 'Van Swieten Society', te weten Bart van Oort (fortepiano) en Job ter Haar (cello) met een schitterend Beethoven pro- HEILOO - Zaterdagavond 13 februari is het zover, gitarist Hans Laduc geeft voor de 4e maal een akoestisch concert in het Witte Kerkje van Heiloo. 'Special guest' is de geweldige zangeres Simone Awhina. Tijdens dit concert presenteert Hans zijn bijzondere en unieke instrument 'The Guitaraeket'. Tevens speelt hij zijn allernieuwste 'Flngerstyle' composities op zijn nieuwe gitaar. Gitaar spelen deed Hans al voordat hij zelfs een gitaar had. Wie op de website van Hans kijkt, kan een foto zien waarop hij als 7-jarige gitaar speelt op een ten nisracket. Jarenlang koesterde hij de droom om een instrument te creëren dat het midden hield tus sen een gitaar en een racket. Het is absoluut niet eenvoudig om een goedklinkend instrument te maken dat én goed bespeelbaar én ook nog stevig van constructie is. Dankzij de hulp van professionals is dit gelukt. Hans zijn droom is verwezenlijkt. In het Witte Kerkje zal hij een aantal nummers op dit bijzondere instru ment ten gehore brengen. De cd presentatie van Caledonie, samen met Bodhi Babijn opgenomen, en de daarop volgende concerten wer den een inspiratie bron voor het schrijven van nieuwe stukken. De mooie klank van Hans zijn nieuwe Australische gitaar, onlangs in Londen gekocht, voegt een extra dimensie toe. Er wordt nog een andere dimen sie toegevoegd, een bijzondere samenwerking met zangeres Simone Awhina. Toen Hans voor het eerst in contact kwam met deze zan geres was hij onder de indruk van haar bijzonder mooie stem. Simone heeft een groot gedeelte van haar leven in Nieuw Zeeland en Amerika gewoond waar zij met veel succes concerten en workshops gaf. Daar won ze diverse prijzen, onder ande re op het prestigieuze World Championships of Performing Arts in Hollywood. De stem van Simone Awhina gaat recht naar het hart. Haar warme en zwoele stem, zin gend en over haar leven vertellend, pakt het publiek. Sinds kort woont zij in Limmen. Beide muzikanten genieten van de muziek van Eva Cassidy. Samen besloten zij om A tribute to Eva Cassidy' toe te voe gen aan dit concert. Mooie num mers zoals Fields of gold, Songbird, Time after time, Ain't no sunshine. Tevens zullen zij een aantal num mers van Simone's cd's ten gehore brengen. De bijzonder akoestiek en intieme sfeer van het Witte Kerkje in Heiloo leent zich uitermate goed voor een concert van gitaar en zang. De aanvang is 20.30 uur. Entree 10,- inclusief een glas glühwein. Kaartverkoop in de kerk. Voorverkoop via: www.hansladuc.nl www.simoneawhina.com. gramma. Bart van Oort is een inter nationale autoriteit op de fortepiano (de voorloper van de klassieke piano)speelde in vele Europese ste den en maakte concertreizen in de USA, Australië en Nieuw Zeeland. Job ter Haar (1964) begon al op zesjarige leeftijd met eelloles, bleek al snel een bijzonder talent voor kamermuziek te hebben en studeer de vervolgens aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Dit concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,- (voor 65+CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9,-). Kaarten tevoren reserve ren kan via tel. 072-5334804 en 5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangenmenu na afloop van het concert) in restaurant de Loocatie (reserveren via tel. 072-5333352). HEILOO - Jeugdtheater Heiloo heeft van Carmen een bijzondere familievoorstelling gemaakt. De combinatie van temperamentvolle dansen en prachtige zelfgeschre ven liedjes op de mooie muziek van Bizet, maken deze voorstelling bijzonder. Voorstellingsdata: 6 februari om 15.15 en 20.15 uur en zondag 7 februari om 12.15 en 15.15 uur. Kaarten a 8,- zijn ver krijgbaar aan de kassa van Theater De Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, tel. 072-5333156. Openingstijden van de kassa van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Voor informa tie over het jeugdtheater kijk op www.sjth.nl. Ondanks dat hij in een rolstoel zit, is ex-marinier Jake Sully nog steeds een soldaat in hart en nieren. Op de buitenaardse planeet Pandora wordt Jake ingezet als avatar, een op afstand bediend biologisch lichaam dat menselijk DNA ver mengd met DNA van de inheemse Na'vi. Jake krijgt namelijk de opdracht te infiltreren bij deze inboorlingen van Pandora, die een hinderlijk obstakel vormen bij het delven van waardevolle grondstof fen. Alles verandert wanneer Jake's leven gered wordt door de mooie Neytiri en hij liefdevol door haar stam wordt opgenomen. Jake leert de levenswijze van de Na'vi te res pecteren en het duurt niet lang voordat hij de ultieme uitdaging zal aangaan wanneer hij hen leidt in een epische vrijheidsstrijd. In de epische actie-avonturenfilm Avatar creëert James Cameron, tevens de regisseur van publiekstrekker Titanic, een spectaculaire nieuwe fantasiewereld. Na een daadwerke lijke productietijd van vier jaar biedt Avatar een nieuwe cinemato grafische ervaring, waarin de kijker volledig kan opgaan door middel van een revolutionaire 3D techno logie die speciaal is uitgevonden voor het maken van deze film. Joke J.Hermsen Druk bezig zijn en een overvolle agenda hebben is synoniem met een succesvol bestaan. Rust en nietsdoen zijn geen inspiratiebron nen meer, maar de angstaanjagende voorboden van een bestaan in de marges van de maatschappij. De hang naar activiteit en de snelheid waarmee technologische ontwikke lingen zich opvolgen geven velen de indruk de tijd niet meer bij te kun nen benen. 'Geen tijd hebben' lijkt dan ook een fundamentele ervaring van deze tijd te zijn. In Stil de tijd neemt Joke J. Hermsen dit ver schijnsel kritisch onder de loep. Zij stelt vragen als 'Van wie is de tijd?' en 'Bestaat er nog een persoonlijke tijd'" en legt haar oor te luisteren bij schrijvers en kunstenaars die deze innerlijke tijd in hun werk heb ben verbeeld. Zij verkent het belang van rust, verveling, aandacht en wachten; ervaringen die sinds de Oudheid als belangrijke voor waarden voor het denken en de cre ativiteit werden beschouwd. HEILOO - Vanaf 5 februari zal er elke twee weken een dance avond in de Buk Buk (Heiloo) te vinden zijn onder de naam Music Talkin' - Dancefloor. In de eerste anderhalf uur wordt er nieuw talent op het podium gezet, waarna de avond zal overgaan in dance house muziek. Crossmania en Stichting Dolfinn slaan de handen in één om uit het talent podiumtijgers voor Dolfinn Rocks in augustus te vinden. Oprichter van de internet-tv website www.crossmania.nl, Lucas Bugter, is al enkele maanden bezig met het programma Music Talkin' waar een eerste evenement in de bukbuk op 21 november 2009 aan gekoppeld was. Op deze avond kregen de talentvolle band Easy Joe, singer/songwriter Remi Walsarie en zangeres Cindy Ruiter al de kans van zich te laten horen. Vanaf febru ari staan er acht avonden gereser veerd waarin de organisatie van Dolfinn op zoek gaat naar nieuw talent voor op hun podium waar jaarlijks zo'n 6000 bezoekers op af komen. „Of het nu een Dj, singer/songwriter, danseressen of rockband wordt, voorop staat dat er gezocht wordt naar entertainment talent," aldus Lucas. Bart Houtman, voorziter van Stichting Dolfinn, over de zoektocht; „Ieder jaar zoe ken we regionaal talent en wordt, vooral door John Hoetjes (verant woordelijk voor het programma) druk gezocht naar nieuwe bands of andere artiesten. Hiermee nemen we nu al een aanloop naar het festi val in augustus." Na filmopnames en een live optreden, zal de avond overgaan in dance en house. Lucas: „Ik denk dat we hiermee naar Heiloo halen wat jongeren wil len. Er wordt wat nieuws neergezet voor jong volwassenen waar je nor maal voor naar bijvoorbeeld de Bobs in Uitgeest moeten fietsen." Om deze avonden te vullen is Crossmania de zoektocht naar nieuw talent gestart. "Of het nu een DJ, singer/songwriter, danseressen of rockband wordt, voorop staat dat er gezocht wordt naar entertain ment talent," aldus Lucas. Dus speel je zelf in een band spelen, ben je singer/songwriter of DJ, neem dan contact op via info@crossmania.nl. Voor de eerste avond op 5 februari staan er al fantastische acts gepland. De avond begint om 22.00 met een optreden van Yori Swart en de zusjes Djem en Nina van Dijk die voorheen in Treble speelden en hiermee een nummer één hit te pak ken hadden. DJ Hugo zal hierna afsluiten met de beste dance en house muziek! Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo H naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11