Jonge drankrijder scheurt door Burgemeester Romeyn te gast bij Beat FM Creatieve workshop Groei Bloei Lezing: Tuinen in het Lake District HAF presenteert fotowedstrijd H E I L O O 17 EHBO-Vereniging start nieuwe cursus INGEZONDEN BRIEF Buurtbus KORTOM Creatief Bijbellezen Info-uur CDA-fractie Politiek debat ouderenbonden Ans Lensen exposeert in Overkerck Alles over koeien op de Wilibrordusschool UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2010 HEILOO - Woensdagnacht werd rond 01.45 uur op de Rhijnvis Feithlaan een 20-jarige automo bilist uit Alkmaar aangehouden wegens rijden met drank op. De man reed agenten door rood tegemoet op de kruising Kennemerstraatweg - Heilooër Tolweg. Toen ze hun dienstauto hadden gekeerd en achter de bestuurder aan gingen gaf hij gas. Ze deden hun stopbord aan en de blauwe zwaailichten maar de bestuurder stopte niet. Hij reed met een snel heid van 90 kilometer per uur door de bebouwde kom in het centrum. De agenten moesten hun snelheid matigen omdat de weg glad was. Op de kruising Feithlaan-Areadilaan verloor de verdachte de macht over zijn stuur. Hij raakte in een slip en maakte een draai van 180 graden. Op dat moment kon hij worden aan gehouden. Hij vroeg 'waarom de agenten zo achter hem aan gingen'. HEILOO - In de loop van febru ari van dit jaar wil de EHBO-vere- niging Heiloo bij voldoende belangstelling weer met een nieu we cursus voor het Basisdiploma EHBO.reanimatieverband leer en AED van start gaan. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Deze lesavonden zijn weke lijks, met uitzondering in de vakantietijd, op de dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en vind plaats in de vergaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Dus reageert u snel om verzekerd te zijn van een plaats bij deze cursus. Voor nade re inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, e-nmil: martin.j.g@kpnplanet.nl. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn en blies als beginnend bestuurder aan het bureau ruim vier maal de toegestane hoeveelheid: 375 ug/1 (tot 90 toegestaan). Zijn rijbewijs is onmiddellijk ingenomen vanwege de hoeveelheid drank die hij gebruikt had maar ook omdat hij het verkeer in gevaar had gebracht met zijn roekeloze rijgedrag in een poging de politie te ontvluchten. Heiloo mag best trots zijn op haar Buurtbus. Ondanks hevige sneeuw buien en vorst wisten de kanjers achter het stuur (vrijwilligers) alle passagiers uiterst vriendelijk en keurig op tijd naar hun bestemming te brengen. Hartelijk dank hiervoor, mede namens alle gebruikers van dit inmiddels onmisbare vervoer! J. Smeets Heiloo HEILOO - Donderdag 4 februari zal programmamaker en pre sentator Bob van Unnik in het programma Heiloo Centraal in gesprek gaan met burgemeester Romeyn, die toelichting zal geven op het gemeentebeleid wat betreft veiligheid. Besproken zal worden onder andere de onderdelen, politie, brandweer en rampenbestrijding. Het geheel zal worden opgeluisterd met een door de burgemeester samengestelde collage meegeno men muziek. U kunt de uitzending van 20.00 tot 21.00 uur ontvangen via de kabel op 89.- of via de FM band 106.3. HEILOO - Kent u iemand die ziek is en/of een opkikkertje kan gebruiken? Dan krijgt u nu de kans om iets bijzonders te maken voor die persoon. Zondag 7 februari wordt er een tasje van papier gemaakt die u naar uw eigen inzicht kunt versieren. In het tasje kunnen dan papieren zak doekjes en zakjes met drinkbouillon gestopt worden. Uiteraard kunt u het tasje ook zo versieren dat het bijvoorbeeld voor eenjarige gebuikt kan worden. De kosten bedragen 8,50 inclusief al het materiaal en entree zondagmiddag café. U dient zelf het volgende mee te nemen: snijmat, snijmesje, snijliniaal, pot lood en gum. De workshop wordt gegeven in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo en start om 14.00 uur. Voor informatie en/of opgave kunt u bellen met Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612. HEILOO - Aansluitend op de Algemene Ledenvergadering zal Kitty Wiegert vertellen over de tuinen in het Lake District, waar dit jaar van zaterdag 10 juli tot en met vrijdag 16 juli de jaarlijkse tuinen- en cultuurreis naar toe zal gaan. Het Lake District ligt in het graaf schap Cumbria in het noordwesten van Engeland en is vooral bekend door het fantastische landschap. Zoals de naam al aangeeft vindt u tussen de hoge heuvels langgerekte meren met namen als Windermere of Coniston Water. Bekende perso nen als de schrijfster Beatrix Potter, de dichter Wordsworth en de soci aal hervormer John Ruskin hebben hier gewoond. Zij werden aange trokken door de prachtige verge zichten in het ongerepte, heu velachtige landschap. De tuinenreis van dit jaar heeft het zuidoosten van het Lake District als doel. Tijdens deze lezing maakt u kennis met een aantal van de tuinen die bezocht gaan worden. Levens Hall met de bekende grote Topiary snoeivor- rnen, Holehird van de Lakeiand Horticultural Society en Gresgarth de tuin van Lady Arabella Lennox- Boyd zijn enkele bekende tuinen in het programma. Een bezoekje aan Windermere met een vleugje Beatrix Potter wordt zeker niet overgeslagen. Bent u geïnteresseerd in deze tuinenreis dan kunt u tijdens deze lezing alvast een voorproefje nemen. Voorafgaand aan deze lezing wordt de jaarvergadering van de afdeling gehouden. Deze begint om 20.00 uur. De aanvang van de lezing zal rond 21.00 starten. Locatie: het Open huis. Toegang: gratis. HEILOO - Onder leiding van Ds. J Tulp zal op dinsdag 9, 16 en 23 februari van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis aan de Westerweg in Heiloo gestart wor den met creatief Bijbellezen. HEILOO - Op donderdag 4 febru ari houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel. 072-5335150. E-nmil: h.vd.werf@heiloo.nl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). HEILOO - Omdat de afgelopen periode nogal wat klachten bij de Bonden Anbo en KBO zijn binnengekomen ten aanzien van het gemeentelijke ouderenbeleid, organiseren de Bonden voor Ouderen Anbo - KBO op donder dag 25 februari om 14.00 uur een een politiek debat. Hierin zul len deze klachten centraal staan. HEILOO - Tot medio april kunt u de schilderijen bewonderen van Ans van der Hoorn- Lensen in de gangen van Zorgcentrum Overkerck, Stationsweg 92 c te Heiloo. Zij is op latere leeftijd begonnen met schilderen en is geïnspireerd door kunst uit de derde wereld. Het is een samen spel van kleuren en vormen in een juiste vlakverdeling. Ans wil haar kunst een exstra dementie meegeven, zo zal een gedeelte van het verkoopbedrag besteed worden aan kankeronderzoek. De schilderijen zijn dagelijks, van 10.00 tot 17.00 uur, te bekijken in het zorgcentrum. HEILOO - Fotoclub Heiloo viert feest. Op 5 januari bestond de Heilooër Amateur Fotografen vereniging (kortweg HAF genaamd) precies vijftig jaar en dat wil de club niet ongemerkt aan u voorbij laten gaan. In oktober 2009 werd door de leden van de HAF al een zogenaam de - vijftig uur durende - fotomara thon gehouden. Maar nu is de beurt aan het publiek. Daarvoor organi seert Fotoclub Heiloo een fotowed strijd met als thema 'Wat doe ik in mijn vrije tijd?'. Vanaf het verschijnen van dit arti kel in De Uitkijkpost kunnen alle Heilooënaren per persoon maxi maal drie digitale foto's insturen om mee te dingen naar één van de fraaie prijzen die aan beide catego rieën (zie hierna) van deze fotowed strijd verbonden zijn. Zo is er in elke categorie een eer ste prijs te winnen ter waarde van maar liefst 250,-, een tweede prijs ter waarde van 100,- en een derde prijs ter waarde van 50,-. De feestelijke prijsuitreiking vindt plaats op 1 mei 2010 om 09.00 uur bij de Hema alwaar de tien beste foto's een maand lang te zien zullen zijn. De volgende regels worden gehanteerd: - De wedstrijd wordt verdeeld in twee categorieën t.w. een categorie voor jeugd tot 18 jaar en een cate gorie voor volwassenen vanaf 18 jaar. Alleen inwoners van Heiloo mogen meedoen, leden van de HAF zijn van deelname uitgesloten; - De foto's mogen met een digita le spiegelreflexcamera, een eom- pactcamera of met een mobiele telefoon worden gemaakt; - De foto's kunnen per computer worden toegestuurd naar wed- strijd@fotoclubheiloo.nl in het for maat van ongeveer 600 x 800 pixels per inch met vermelding van naam, adres, telefoonnummer en geboor tedatum. - Als wedstrijdthema geldt: 'Wat doe ik in mijn vrije tijd?' Binnen dit ruime thema kan iedereen wel een leuk onderwerp vinden. - Sluitingsdatum van de wedstrijd is vrijdag 16 april 2010. Na deze datum ontvangen foto's doen dus niet meer mee. - Een deskundige jury, samenge steld uit HAF-fotografen, zal de foto's beoordelen. Op de website van de HAF (www.fotoclubheiloo.nl) is nog meer informatie over de wedstrijd te vinden. De HAF hoopt dat veel mensen aan de wedstrijd zullen meedoen en wenst elke deelnemer veel plezier en succes toe. HEILOO - De kinderen van de Willibrordschool weten alles over koeien. Tijdens de afgelopen weken werd in alle groepen hard gewerkt aan het schoolproject daarover. De juffen en meesters sloten het project af met een spetterend optreden over 'Koe Witje die net als de andere koeien ook zwarte vlekken wilde hebben', het verhaal liep gelukkig goed af met een bruiloft van Koe Witje en Stier Sam (foto). Na schooltijd konden ouders en andere belangstellenden nog genieten van kunst, geschilderd en geboetseerd en op andere manieren vorm gegeven. De kinderen informeerden hen ook over alles wat zij over het onderwerp geleerd hadden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17