Lege flessenactie voor Haïti op de Rembrandtschool groot succes De Veronica-Doeken bij Abdijkaarsen Beroepsavonturier Ralph Tuijn geeft lezing NIEUWS UIT DE REGIO Tot 10 opril is het werk te zien van Henriëtte Vias Het meest bekend is Ralph Tuijn als oceaanroeier Pont Akersloot kan voorlopig niet varen In een lange stoet werden de flessen naar de supermarkt gebracht. Aangeleverde foto HEILOO - „Het maken van een doek is een hevig proces. Met ieder doek dat ik maak, ga ik een persoonlijke relatie aan. Terwijl ik aan het werk ben is er sprake van een soort conti nue dialoog. Daardoor wordt ieder doek ook, op een bepaal de manier, familie van je", ver telt Henriëtte Vias. Van 13 februari tot 10 april is haar werk te zien in de expositie ruimte van Abdijkaarsen in Egmond-Binnen. De tentoonstelling bestaat - naast een paar andere doeken - uit veertien variaties op de zogenaamde Zweetdoek van Veronica. Kunstenares Henriëtte Vias woont en werkt in Amsterdam. Stoffen in alle kleuren, grof of fijnmazig, zijde zacht of juist stug en weerbarstig zijn haar materiaal. „Dat ik met stof ben gaan werken heeft alles te maken met het feit dat ik in Indië geboren ben. Daar had je zulke prachtige stoffen. Stof heeft een bepaalde sensualiteit die andere materialen niet of veel minder heb ben. Mooi is voor mij synoniem met textiel." Over de Veroniea-doeken zegt ze: „Ze moesten gewoon gemaakt worden. Dat soort dingen gaan niet via het verstand. Dat staat er eigenlijk totaal buiten. Als kind werd ik al diep geraakt door het lij densverhaal in mijn geïllustreerde kinderbijbel. Terwijl ik het las vielen mijn tranen op de bladzijden. Toen ik vervolgens in een van de boeken van Selma Lagerlöf het verhaal over de zweetdoek van Veronica las, sloot dat daar naadloos op aan." De Zweetdoeken van Veronica zijn niet alleen uitermate krachtig, maar vor men als het ware ook een oeuvre binnen het werk van Henriëtte Vias. Ze zijn door Abdijkaarsen dan ook zeer bewust gekozen voor de ten toonstelling tijdens de lijdenstijd. Henriëtte Vias: „Ik heb heel vaak aan het gezicht op de doeken gevraagd waarom het niet anders had kunnen gaan. Of hij niet toch tot op het laatst heeft gehoopt dat er iets zou gebeuren waardoor hij niet hoefde te sterven. Ik heb nooit antwoord gekregen." De Abdij van Egrnond) aan de Vennewatersweg 27 in Egmond-Binnen. De tentoon stelling is dagelijks (met uitzonde ring van zondag) geopend van 10.30 tot 16.30 uur. AKERSLOOT - Op initiatief van Maura Sintemaartensdijk, een leerling uit groep 8 van de Rembrandtschool in Akersloot is er een lege flessenactie gehouden. Deze actie is een enorm succes geworden. Maura is na overleg met de direc teur zelf de klassen langs gegaan om aan ahe leerlingen te vertellen wat haar plan was. Alle kinderen vonden het een fantastisch voorstel en veel kinderen gingen nog dezelf de dag nog langs de deuren om lege flessen op te halen. De actie heeft een week geduurd en per dag zagen ze het aantal lege flessen fhnk groeien. Vrijdag 28 januari hebben alle leerlingen van groep 8 de fles sen ingeleverd bij de plaatselijke supermarkt. In een lange stoet wer den de flessen naar de supermarkt gebracht. Gelukkig hoefden de fles sen niet één voor één in de flessen- automaat gestopt te worden, want dat was door het enorme aantal onbegonnen werk. De plastieflessen mochten door de kinderen in een container gegooid worden en de kratten gin gen in de automaat. De actie heeft maar liefst 309,28 opgeleverd. LIMMEN - Ralph Tuijn houdt van extremen: hij fietste 80.000 kilometer door meer dan vijftig landen, was onder andere expe ditieleider van de Polio Ride, die bijna twee miljoen euro opbracht om polio uit de wereld te helpen, en bovendien was hij de eerste Nederlander die zonder gebruik van honden en parasails de Groenlandse ijs kap overstak. Maar het meest bekend is Ralph Tuijn als oceaanroeier. In maart 2007 begon hij zijn solo-roeitocht van Zuid-Amerika naar Australië. Na veel tegenslagen en ontberingen bereikte hij na 201 dagen en 15000 roeikilometers de Fiji eilanden en in juli 2008 Australië. Over deze Zeeman Ocean Challenge schreef hij het boek 'Zes miljoen slagen: in 281 dagen de Stille Oceaan over'. In de lezing zal Ralph Tuijn ingaan op zijn lotgevallen en ervaringen tij dens de oversteek, en zijn vermo gen om tegenslagen te verwerken en te overwinnen. Ook zal uniek beeldmateriaal worden getoond. Meer informatie is te vinden op www.ralphtuijn.nl. Deze lezing over het ultieme avontuur, doorzettings vermogen en de kracht van het indi vidu wordt georganiseerd door Limmen Cultuur en vindt plaats op vrijdag 12 februari om 20.00 uur in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64, Limmen. De toegangsprijs bedraagt 6 euro. Kaarten zijn te bestellen via lim- mencultuur@hotmail.com of via www.linuuencultuur.nl of tel. 072- 5052235 of te koop in Vredeburg vlak voor aanvang van de lezing op 12 februari. AKERSLOOT - De schade aan de pont Akersloot, die 26 januari werd aangevaren, is aanzienlijk. Op 27 januari concludeerde de inspecteur van Verkeer en Waterstaat na inspectie dat de pont door een grondige reparatie weer geschikt kan worden gemaakt voor de vaart. Gemeente Castrieum heeft daarop besloten opdracht te geven om de pont te repareren. De reparatie zal ongeveer een week in beslag nemen. De te repareren kabelveer pont wordt later dit jaar vervangen door een gemotoriseerd veerpont. De oude kabelveerpont dateert van 1898. De pont is technisch altijd in goede staat geweest, maar mede door de toenemende drukte op het Noord-Hollands kanaal leidt de kabel, waarmee de pont wordt over gezet, de laatste jaren tot inciden ten. De nieuwe, vrij varende, gemo toriseerde veerpont moet hieraan een einde maken en bijdragen aan meer veiligheid en een betere conti nuïteit. Maar eerst wordt de oude gerepareerd. Hoe lang dit gaat duren is nog onduidelijk, maar de verwachting is dat dat minstens een week in beslag gaat nemen. De tentoonstelling bij Abdijkaarsen bestaat uit variaties op de zogenaamde Zweetdoek van Veronica. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19