Willem Blaeu hield beroepenmarkt Geslaagd voor tekstverwerken Opkikkert] e van Keer op Keer in Liimnen Feestvreugde en actie voor Haiti op Pax Christie Allerlaatste carnavalsoptocht door Pieperduin Jaarlijkse 45 avond carnavalsvereniging de Uylenspieghels Uilenexcursie voor de jeugd REGIO ai 55 20 INGEZONDEN MEDEDELING Castricummer carnavalsverening stopt met optochten Dora Thyssen te gast op de kerkradio 3 FEBRUARI 2010 UITKIJKPOST REGIO - Vorige week organiseerde de openbare scholengemeenschap Willem Blaeu voor de klassen van 3 havo en voor 3 vwo een beroepen markt. Aan het eind van deze tweedaagse maakten de leerlingen kennis met diverse beroepen. In de kantine van de school hielden de leerlingen rondeta felgesprekken met vertegenwoordigers van allerlei beroepsgroepen. Aanwezig waren een architect, een advocaat, een piloot, een tandarts, een journalist, een maatschappelijk werker, een fysiotherapeut, een cardioloog, een laborant, een biochemicus en iemand van de luchtmacht. Bijzonder was dat voor drie van de genoemde beroepen oud-leerlingen aanwezig waren. Tien jaar geleden deden zij zelf eindexamen op het Willem Blaeu en nu gaven zij informatie over hun beroep als ondernemer, juridisch adviseur en cultureel werker. Leerlingen moeten in Nederland al vroeg een keuze maken voor de vak ken waarin zij examen zullen gaan doen. Ze zijn dan soms nog maar 14 jaar. Eenmaal gemaakte keuzes zijn niet meer terug te draaien maar bepalen wel tot welke vervolgopleiding iemand kan worden toegelaten. Leerlingen moe ten in het derde jaar bepalen of zij kiezen voor cultuur- of een natuurprofiel, een alfa- of bèta-examen. Ze kregen het advies om al jong bijbaantjes te zoe ken die iets te maken hebben met de toekomstige studiekeuze. Veel voor lichters stelden ook dat het belangrijk is om naast studeren maatschappelijk betrokken te zijn, een netwerk op te bouwen en ervoor te zorgen datje meer van de wereld ziet dan Alkmaar. De leerlingen zijn tijdens beide dagen heel wat wijzer geworden. EGMOND - Op de examens van 25 januari 2010 op basisschool De Windhoek te Egmond-Binnen slaagden voor het diploma eomputertypen/ tekstverwerken afgenomen door de VSLM: Thijs Brasser, Mark Diemeer, Julia Grippeling, Teun Limmen, Emma Melker, Anouehka Swart, Sharon Swart, Tico Tervoort, Milly Tromp, Maud van Velzen, Ben de Waard, Naomi de Waard, Renske Walta, Ruby Zentveld en Charlotte Zwaan. Zij werden opgeleid door Spierings Opleidingen te Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt sinds 2009 een Opkikker aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stichting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand februari gaat naar Carnavalsvereniging de Uylenspieghels in Limmen (Gorteldonk). Deze vereniging bestaat 44 jaar en verzorgt diverse middagen- en avonden voor alle leeftijden. U kunt de kring loopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. LIMMEN - Dit jaar bestaat de Pax Christischool 40 jaar. Dit wordt op meerdere momenten dit schooljaar gevierd. Na een feestelijke opening op de veertigste dag van het schooljaar en de broodtrommelactie van Peter Bakker was er afgelopen vrijdag 29 januari wederom een feestje. Alle kinderen van de school kregen een bioscoopmiddag aangeboden. Op vier digiborden werden geweldige films vertoond. Ouders zorgden voor popcorn en een drankje. Het was een topmiddag. Op vrijdag 12 maart viert de school met ouders, opa's en oma's en andere genodig den het jubileum in de Corneliuskerk. Kinderen vertolken, alleen, met elkaar, met ouders en Harmonie, zowel vocaal als instru mentaal de mooiste liederen. Kortom een gevarieerd, soms inge togen en soms zeer uitbundig pro gramma. Naast alle feestvreugde werd er ook stilgestaan bij het ver driet van Haïti. Afgelopen week hebben de kinderen spontaan met allerlei activiteiten en klusjes, geld ingezameld om daar, tussen de CASTRICUM - Deze optocht heeft een extra dimensie voor Pieperduin. Het is de 39ste optocht welke door de Windtrappers wordt gereden. De allereerste optocht werd verreden over vrijwel dezelfde route als de optocht van dit jaar. Een optocht die de geschiedenis in zal gaan als de grootste, omvang rijkste, kleurrijkste, muzikaalste en tevens laatste optocht door Pieperduin. De gehele vereniging heeft namelijk besloten dat het mooi is geweest. De vereniging begrijpt dat dit voor de feestvier ders een grote slag zal zijn. Ook de Pieperduinse Hoskrant wordt voor het laatst verspreid. Het maken van de route dit jaar is een hele puzzel geweest, mede omdat de Dorpsstraat geheel gere noveerd wordt. Dat zou begin janu ari al gebeuren, maar koning Winter heeft roet in het eten gegooid. Op het moment van planning ligt de Dorpsstraat er nog geheel toegan kelijk bij. Er is dus een verkorte route en de normale route als optie. De optocht begint op het Kooiplein, hier worden alle praalwagens, zowel uit Pieperduin als uit Gorteldonk opgesteld, de muziekkorpsen inge voegd, de raden van Elf op de wagens geholpen en de sleutelover dracht door de burgemeester uitge voerd. Daarna gaat de bonte stoet de Oranjelaan op richting de Soomerweg, om de in Geesterduin winkelende Pieperduiners en Pieperduinerinnen de gelegenheid te geven voor de laatste keer de optocht te aanschouwen. Hiervoor gaat men achter Geesterduin langs richting CF Smeetslaan, rechtdoor naar de Beatrixstraat en linksaf de Torenstraat in. Op dit punt wordt het spannend: kunnen de carnavals vierders vanaf de Torenstraat nog naar rechts de Dorpsstraat op, dan zullen zij dat zeker niet laten. Het bekende rondje wordt dan gereden door de Burgemeester Mooijstraat, Stationsweg, Dorpsstraat naar het Partycentrum in de Dorpsstraat. Hier staat de muziektent opgesteld en zal Prins Geert de Eerste en de laatste, hier de prijzen uitreiken aan de mooiste, grootste, meest fan tastische wagens en loopgroepen. Kan het gevolg niet meer op de Dorpsstraat rechtsaf, dan wordt gekozen voor de verkorte route. In dat geval is men sneller bij het eind punt bij het Partycentrum op de Dorpsstraat. Hier worden de jonge Pieperduiners en Pieperduinerinnen van hun ouders gescheiden en zul len zij een geweldig feest beleven. •Y<~ Net als vorig jaar wordt ook dit een grootse optocht gelopen. Alleen is het dit jaar wel voor het laatst. Aangeleverde foto LIMMEN - Zaterdag 6 februari heeft carnavalsvereniging de Uylenspieghels haar jaarlijkse 45+ avond. Om 20.00 uur gaan de deuren van leutbunker de Burgerij open en zal een ieder welkom worden gehe ten door prins Tyl XIII en zijn adju dant Dennis. Iedereen wordt bij binnenkomst getrakteerd op een kopje koffie thee met wat lekkers. Vanwege het jubileumjaar zijn er extra dingen deze avond. Zo is er een tafelgoochelaar die een aantal uren de mensen aan tafel zal verba zen met zijn acts. Op deze avond is er een opbodveiling van schilderijen die zijn aangeboden door de heer Prins, prins Tyl Deze veiling ten bate van het jubileumjaar, waarvan het bedrag steeds met een vast aan tal Euro's omhoog gaat, staat onder leiding van veilingmeester Nico Beentjes, bekent van de kerkenvei- ling in Limmen. Natuurlijk is er de sleuteloverdracht met burgemeester Emmens-Knol. Ook zal er op het toneel weer het een en ander afspe len. De muzikale omlijsting deze avond wordt gedaan door Patrick Bouquet. Hij zal er voor zorgen dat er naast de polonaise natuurlijk ook een quickstep en wals kan worden gedaan op de dansvloer. Het feest zal tot 01.00 uur duren. Voor deze avond is er natuurlijk de ophaal en thuisbreng service voor de mensen die moeilijk ter been zijn. U kunt zich hier voor, vanaf van daag, aanmelden bij de familie Crandel, tel. 072-5053859, tussen 18.00 en 20.30 uur. Prins Tyl XIII en zijn gevolg hopen deze avond vele 45plussers te mogen verwelko men voor een gezellige feestavond in de Burgerij aan de Dusseldorperweg te Limmen. puinhopen een klein beetje verlich ting te brengen. Tekeningen werden gemaakt, cakejes gebakken, porte- monneetjes gevouwen en alles werd verkocht. Er werden flessen opge haald en ingeleverd. De opbrengst tot nu toe is gigantisch, bijna 1300,-. Natuurlijk is het geld gestort op giro 555. REGIO - Op zondag 7 februari van 09.00 tot 10.00 uur brengt de Kerkradio voor de Kust- en Duinstreek een gesprek van Maarten Verboon met Dora Thyssen, te beluisteren op Radio 80. Ze woont hier al vele jaren, is als het ware geworteld met alles wat met de geschiedenis van het Slot op den Hoef heeft te maken.Tijdens de uitzending van zondag vertelt zij veel over haar ervaringen, op Radio 80, 105.9 fm of 96.5 kabel, welke ook (in geluid) te volgens is op tv 80 kanaal SI2. Maandagavond is er een herhaling van dit programma. REGIO - De Vogelwerkgroep Midden-Kennemerland houdt op vrijdag 5 februari een avondex cursie voor jongeren om naar Bosuilen te luisteren en te kijken. De excursieleiders proberen op deze avonden de Bosuilen te lokken door hun geluiden na te bootsen. Ze hopen dan dat ze antwoord krijgen van de Bosuilen. De excursies zijn bedoeld voor jongeren vanaf tien jaar. Het wordt op prijs gesteld als er een begeleider mee gaat. Op vrijdag 5 februari begint de excursie om 19.30 uur bij de hoofdingang van Dijk en Duin aan de Zeeweg in Castrieum. Er zal ongeveer een uur worden rond gewandeld. Aan de excursies zijn geen kosten verbon den. Aanmelden voor de excursies is niet nodig. Voor meer informatie kimt u mailen naar vwgeeum @xs4all.nl. Algemene informatie over de jon- gerenexeursies is te vinden op www.vwgmidden-keimemerland.nl. Vrijdag wordt er gezocht naar bosuilen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20