Zullen de weergoden de topper Limmen - HSV laten spelen? Atleet Edward Appelman eerste neo-senior Thematoemooi bij jarige schaakvereniging SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Tijdens de lange winterstop heeft Limmen niet stil gezeten Momenteel bedraagt het verschil tussen HSV en Limmen vijf punten Ernst Ranzijn blijft bij Zeevogels Terriërs dames spelen volgend seizoen tegen landelijke zaalhockeytop Oppositie viert verjaardag met bijzondere openingen sport 23 Kampioenen bij Vennewater badminton Mócht het doorgaan, dan hopen de verenigingen zondag op veel supporters zodat het een sfeervolle, sportieve en voor één van beide succesvolle wedstrijd wordt! Aangeleverde foto LIMMEN - Mocht na weken sneeuw en onbespeelbare vel den het er dan toch van komen dat er gevoetbald gaat worden, dan staat er direct een topper op het programma. Zondag 7 februari ontvangt Limmen één van de buren uit Heiloo, namelijk HSV Aanvankelijk stond de wedstrijd tegen HSV gepland voor 24 januari, maar ging toen ook niet door wegens weersomstandigheden. De laatste wedstrijd van Limmen was tegen de andere club uit Heiloo op 20 december 2009. Uit bij Foresters kreeg Limmen 3-0 klop en in deze wedstrijd had Limmen vrijwel niks in de melk te brokkelen. Tijdens de lange winterstop heeft Limmen niet stil gezeten. In het begin van het jaar is de voltallige selectie op voetbal kamp geweest naar Noordwijk. Tijdens dit weekend is naast een hoop lol ook voldoende aandacht besteed aan een sportief program ma. Wellicht geeft dit energie om Limmen een succesvolle tweede helft van het seizoen te laten bele ven. Momenteel bedraagt het ver schil tussen HSV en Limmen vijf punten, waarbij moet worden aan getekend dat HSV één wedstrijd meer heeft gespeeld. Om aanslui ting te behouden bij de (sub)top zal Limmen dus drie punten moeten halen, maar gemakkelijk zal dit zeker niet worden! Aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. DE voorwed strijd gespeeld tussen Limmen E2 - H.S.V E2 begint om 12.30 uur. SCHAKEN HEILOO - Schaakvereniging Oppositie was vorige week jarig. De vereniging bereikte de res pectabele leeftijd van 76 jaar. Omdat deze verjaardag vaak samenvalt met het Corus ehesseve- nernent, waar diverse Heilooër schakers met wisselend succes acte de presence geven, wordt meestal een bijzondere invulling gegeven aan de schaakavond op de dinsdag. Deze keer stonden twee niet zo vaak gespeelde gambieten centraal: het Noors gambiet en het Morra-gam- biet. Een gambiet is een opening waarbij wit materiaal, meestal een pion, offert om op die manier een voorsprong in de ontwikkeling te krijgen. Er werden twee vierkam pen gespeeld, waarbij iedereen tien minuten per persoon per partij kreeg. Er werd begonnen met het Noors gambiet: een ruige opening, waarin wit maar hefst twee pionnen offert. Daarvoor krijgt hij wel twee goed ontwikkelde lopers terug. Of dat genoeg is voor de winst is echter altijd spannend. Er komen vaak hele wilde stellingen uit voort, die een schaker in een 'normale' wedstrijd niet snel op het bord zal krijgen. Voor sommigen was dit een kolfje naar de hand; anderen had den hier grote moeite mee. De twee de helft van de avond was inge ruimd voor het Morra-gambiet, een variant van de veelgespeelde Sieiliaanse opening. Het Morra- gambiet is een opening die in de echte wedstrijdpraktijk soms nog wel eens op het bord verschijnt. Wit offert hier een pion om ontwikke- lingsvoorsprong te verkrijgen. Aan het eind van de avond bleek dat er slechts een speler was die alle par tijen, zes in totaal, had gewonnen: Wirn Blom bracht dat kunststukje op zijn naam en verdiende daarmee eeuwige roem en waarschijnlijk een eervolle vermelding in de annalen van de club. EGMOND - In het seizoen 2010-2011 blijft Ernst Ranzijn hoofdtrainer bij voetbalvereni ging Zeevogels. De Egmonder staat dan voor het vijfde sei zoen voor de groep. Ook zijn assistent, Fred de Waard, bhjft actief voor de vierdeklasser. Herman Neijens, de elftalleider van Zeevogels 1stopt volgend seizoen met zijn werkzaamhe den. Keeperstrainer Dennis Steeman heeft een doorlopend contract. De vaste assistent- scheidsrechter Kees Glas en de verzorgers Jan van den Anker en Retthy Groot hebben aange geven hun taak te blijven ver vullen. ATLETIEK HEILOO - Edward Appelman heeft sterk gepresteerd door het onderdeel 3,3 kilometer veldloop van de Beeckesteijn cross in Velsen bij de neo-senio- ren te winnen. Het dikke pak sneeuw vormde voor de atleet geen bezwaar om van de start af aan de kop te nemen en deze niet meer af te staan. Ook bij de C-junioren had een RTA atleet succes: Bastiaan Bouman behaalde zijn tweede overwinning in de Corus cross reeks, waarvan de fina le in maart door Trias wordt gehou den. Bastiaan is favoriet voor de eindoverwinning, vooropgesteld dat hij alle resterende wedstrijden loopt. Eileen Groenland debuteerde bij de dames op de 6,6 kilometer en deed dat verdienstelijk. Als jongste dame eindigde zij in een sterk deel nemersveld als zesde in 28.58 minuut. HEILOO - Op zondag 31 januari hebben de dames van hockeyvereniging De Terriërs het voor elkaar gekregen. In drie wedstrijden is promotie naar de Hoofdklasse Indoor gerealiseerd. Volgend zaalsei zoen mogen de dames hun krachten gaan meten met de landelijke zaalhockeytop. Nadat de eerste wedstrijd tegen HGC met 4-2 gewonnen was, moest de tweede wedstrijd tegen Oranje Zwart het ver schil gaan maken. Deze wedstrijd, waarin beide teams aan elkaar gewaagd waren, eindigde in een 1-1 gelijkspel waarna Terriërs als koploper van de poule aan de laatste wedstrijd tegen Wageningen kon beginnen. Aangezien de eerste twee van de poule zouden promoveren, zou een gelijkspel mogelijk genoeg zijn, maar daar wilden de dames het niet op aan laten komen. En dat lukte, want met 4-0 overwinning werd de unieke promotie tot stand gebracht. Foto: Ben Haeck (http://www.hoekeyfotografie.nl)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21