Burgemeester in overleg met politie, café-eigenaren en omwonenden Parkinson-patiënt Theo Schut vertelt zijn levensverhaal in boek i H E I L O O 3 De Zuidwester start vierde kleutergroep Het overgrote deel van het uitgaanspubliek is niet uit op rottigheid! 'De lichtpuntjes houden me gaande, ondanks de altijd aanwezige pijn' Lezing over Mijn Kind Online in bibliotheek Uitbater restaurant golfbaan verongelukt UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2010 Vervolg van voorpagina Cafébezoekers dienen zich aan de (huis)regels te houden en kunnen bij ernstige misdragingen een toe gangsontzegging opgelegd krijgen, geldend voor alle vier cafés. Dit is inmiddels aan vijf personen uitge deeld. Tevens wordt bij het deurbe leid zeer streng gelet op leeftijd. Ouders van minderjarigen die zich in dit gebied nog laat ophouden, ontvangen een brief van de gemeen te. Burgemeester en wethouders stel len op 1 maart de gemeenteraad voor om in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) een artikel op te nemen dat overlast van drugsge bruik in het openbaar strafbaar maakt. Ook wordt op die datum gesproken over de mogelijkheid tot De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,46 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijkvoor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces cameratoezicht in de APV op te nemen. Hiervoor is weliswaar nader onderzoek nodig, maar de inzet is er om de camera's te plaatsen. Dinsdag 26 januari werd overleg gevoerd met alle betrokken partijen tezamen (burgemeester, politie, café-eigenaren, omwonenden en winkeliers). Burgemeester Romeyn vond het een positief gesprek. „Het is in het belang van iedereen dat mensen weer prettig en veilig kun nen uitgaan in Heiloo en dat het vertrouwen van omwonenden her steld wordt. De café-eigenaren wer ken en denken echt goed mee om overlast te beperken. Wanneer omwonenden iets zien dat niet door de beugel kan, dan hopen we dat zij dit melden bij de politie. Hier wordt echt iets mee gedaan! Samen willen we er voor zorgen, dat uitgaan in Heiloo leuk blijft." Ook Lex van der Aat van Café de Wit reageert positief. Hij benadrukt dat de café-eigenaren actief mee werken om de overlast te beperken. „We hanteren bovendien een stren ger deurbeleid; dus geen 'petjes en trainingsbroeken' meer. In het sta tionsgebied zijn echter, behalve twee cafés ook meer woningen bij gekomen." Hij besluit: „Het overgrote deel van het uitgaanspubliek in het Stationscentrum komt voor een gezellige avond en is niet uit op rot tigheid!" In april schuiven alle par tijen weer aan tafel om het effect van de genomen maatregelen te evalueren. HEILOO - Maandag 1 februari was het feest op de Zuidwester. Er hin gen slingers en ballonnen in het lokaal van groep 1D. Zeventien leerlin gen, juf Marjolein en juf Floor zijn daar een nieuwe kleutergroep gestart. Vorige week hebben de kinderen aan hun nieuwe lokaal en de juffen kun nen wennen. Ze hebben hard gewerkt aan dennenappel-vetbollen rond de school. Nu kunnen de vogels in deze winter genoeg te eten vinden. Wamreer in juli de zomervakantie begint zal groep 1D gegroeid zijn tot ongeveer 25 leerlingen net als de andere kleutergroepen. Aangeleverde foto HEILOO - Op de jonge leeftijd van dertig jaar werd bij Heilooër Theo Schut, na een lange periode van pijn en onbe grip omdat aanvankelijk de oor zaak niet zomaar duidelijk was, de ziekte Parkinson geconsta teerd. Schut, getrouwd, twee kinderen en werkzaam bij de plantsoenendienst, stond volop in het leven. Na de diagnose in 1977 stortte zijn wereld in elkaar. Inmiddels is hij 63 jaar en heeft al decennialang te kampen met de verschijnselen die de ziekte met zich meebrengt; van fysieke pijn tot en met alle beper kingen in doen en laten die hieruit voortvloeien. „Ik heb wel zo'n beetje alles meegemaakt wat de ziekte betreft: onderzoeken, opera ties, hevige pijn en onbegrip. Vaak word ik niet goed begrepen of zelfs genegeerd, omdat ik moeilijk praat en in een rolstoel zit." Ondanks jaren van onderzoek is nog steeds weinig over de ziekte bekend. Noodgedwongen berust hij in zijn lot. ,,Als het zo moet zijn, dan is het eenmaal zo; maar ik zou mijn leven niet graag over doen." Sinds twee jaar woont Theo Schut in zorgcen trum De Loet, omdat hij na het overlijden van zijn vrouw niet meer zelfstandig thuis kan wonen. Op zaterdag 6 februari verschijnt het boek 'Parkinson, geen leven, geen dood', waarin het levensver haal van Schut is opgetekend door oud-journalist van het Noord hollands Dagblad en de Volkskrant Wim Breedveld. Jaren geleden heeft Schut '20 jaar leven met de ziekte van Parkinson', geschreven. Maar het schrijven van een compleet boek was voor hem een te moeilijke opgave. In de loop van de vele gesprekken die Breedveld met Schut voerde, groeide zijn bewon dering voor de moed en het door zettingsvermogen van Schut. „Hij heeft het zo opgeschreven, dat het interessant is voor de lezer", zegt Schut, die met het boek meer aandacht wil voor de ziekte Parkinson, omdat in de samenleving nog altijd veel onbegrip heerst. Op de voorkaft staat een man afge beeld, uit wiens hoofd en armen orchideeën groeien. De orchideeën staan symbool voor de lichtpuntjes in het leven van Schut. Want hij geniet volop van de dingen die hij nog wel kan. Zoals de tripjes naar Polen, die hij maakt in het kader van hulpprojecten, of zijn soloreis door Canada. Ook heeft hij als knutselvader op scholen geholpen. „Deze lichtpun tjes houden me gaande, ondanks de altijd aanwezige pijn." De presenta tie van het boek vindt plaats in de zaal van de Loet op zaterdagmiddag 6 februari. Aanwezig zijn een aantal bijzondere gasten, die veel voor Schut betekenen, zoals professor Roos uit Leiden, dokter Speelman, verpleegkundige Miranda Postma en natuurlijk Wim Breedveld. Het boek a 14,95 is te bestellen via de website www.theoschut.com, u kunt ook mailen naar w.breed- veld@wanadoo.nl. Het boek is tevens te koop bij de Schrijverij en Bruna 't Loo. Op zaterdag 6 februari verschijnt het boek 'Parkinson, geen leven, geen dood' het verhaal van Theo Schut. Foto: Caroiien Breed HEILOO - MSN, Hyves, YouTube: enkele voorbeelden van populaire plekken op internet. Er is veel leuks te beleven. Maar er is ook een keerzijde waar ouders zich regelmatig zorgen over maken. Pauline Maas laat u namens de stichting Mijn Kind Online tijdens deze interactieve avond kennis maken met games en de internet wereld van de jeugd en informeert u over de mogelijkheden en de gevaren. Deze informatieve avond wordt gehouden op dinsdag 9 februari om 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur). Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 5,- (niet biblio theekleden: 7,50) bij de klanten service van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en via www.biblio- theekheiloo.nl. Bent u nog geen lid? Sluit dan nü een lidmaatschap af bij Bibliotheek Heiloo en ont vang 7,50 van uw toegangskaart retour (en betaal géén 3- insehrijfgeld)! Meer informatie vindt u ook op www.weetwatzegamen.nl en www. mij nkindonlinenl HEILOO - Rob Klerk, de uitba ter van restaurant Brasserie In 't Groen, is door een noodlot tig ongeval in de nacht van vrijdag op zaterdag overleden. Rob Klerk had ruime ervaring als kok en leidinggevende in de horeeawereld. Waaronder als chef-kok in Landgoed Duin Kruidberg te Santpoort- Noord en daarvoor onder andere als eigenaar van Klerk's open keuken in het Golden Tulip Heiloo. Sinds 2008 exploiteerde Rob het restaurant van de golfbaan. Rob was getrouwd en vader van twee dochters. Uiteraard zijn familie, vrienden en personeel van het restau rant aangedaan door deze situ atie en heeft men in overleg besloten het restaurant voor de rest van de week gesloten te houden. Naar verwachting zal het restaurant niet eerder dan volgende week dinsdag weer beschikbaar zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3