Afscheidsontbijt voor docente van PCC Heiloo Rotonde Schoenmakerij Sleutelservice Hoogbouw industrieterrein Oosterzij stuit op bezwaren van omwonenden H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Na haar officiële afscheid gaat ze eerst 'eens lekker niks doen' UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2010 mm JW naamplaat HEILOO - Een in Franse kleuren versierd klaslokaal, vrolijke accordeonmuziek, gedekte tafels en een lekker ontbijtje met croissants. PCC Heiloo neemt na tweeëndertig afscheid van een geliefde docente. De in Heiloo woonachtige Jeanne Wijnkoop is een beetje beduusd door deze verrassende start van haar allerlaatste lesdag op PCC Heiloo. De docente Frans had voor deze laatste dag nog een stevig les programma in gedachten, maar in plaats daarvan neemt ze cadeautjes in ontvangst en bladert in het foto boek van al haar leerlingen. Ze kijkt terug op een mooie perio de: ,,Als ik nu kon kiezen, zou ik opnieuw het onderwijs in gaan. Ik heb genoten van het contact met de leerlingen en het feit dat ik ze de mooie, Franse taal mocht bijbrengen. Vestigingsdirecteur Hanny Kok zal Jeanne missen: „Ze is een warme persoonlijkheid, een bijzon der zorgzame collega en vooral een uitstekende docente die heel goede resultaten behaalde. Op kamp was zij altijd degene die meteen naast haar bed stond als er wat was en ze zorgde voor de broodnodige rust in de groep. Kortom, een collega waar we altijd op konden rekenen." Ook de leerlingen zullen hun 'mevrouw Wijnkoop' missen. Tessa Wever (13, Alkmaar) vertelt: „Ze kon heel goed uitleggen. Door haar snapte ik het snel" en klasgenootje Sanne Brink (14, Heiloo) valt haar bij: „Ze ver telde ook altijd veel over Frankrijk. Ja, dat zal ik wel missen..." Na haar officiële afscheid op 12 februari gaat ze eerst 'eens lekker niks doen', maar na de zomer wil ze vrij willigerswerk gaan doen: „Misschien als leesmoeder op een basisschool of iets met ouderen. Natuurlijk wil ik ook gaan genieten van mijn driejarige kleindochter Floor!" Ondanks het 'Ne me quitte pas' op accordeon, eindigt het afseheidontbijt in een vrolijke polo naise door de school. Tekst en foto: Carolien Breed Heerenweg 193, 1851 KP Heiloo, tel. 072-5340885, www. schoenmakerijrotondenl. HEILOO - Rotonde Schoenmakerij Sleutelservice viert in februari haar 12,5 jarig jubileum! Veel trouwe klanten hebben gedurende al die jaren hun vertrouwen aan de schoenmakerij aan de Heerenweg geschonken en daar zijn Ramiz en Sabina hen enorm dankbaar voor. Toen het echtpaar in 1992 vanuit Bosnië naar Nederland kwam, had Ramiz in zijn vaderland al een opleiding voor schoenmaker afgerond. Om zowel de Nederlandse vakter men te leren, als een Nederlands vakdiploma te halen, heeft hij opnieuw de volledige opleiding voor schoenreparateur in Rotterdam gevolgd. Op zoek naar een stageplek kwam hij in 1997 bij schoenmaker Theo Mens terecht. Mens ging echter met pensioen en bood Ramiz de kans om de zaak aan de Heerenweg over te nemen. Ramiz en Sabina grepen deze mooie kans met beide handen aan. Ramiz: „Onze vriend Jaap de Hoop, tevens onze eerste contactpersoon toen we in Nederland aankwamen, heeft ons vanaf het eer ste begin enorm gesteund. Hij heeft ondermeer geholpen bij de financiering en samen hebben we in het Nederlands het benodigde ondernemersplan opgesteld. Dit plan was zo goed, dat het in 1998 de prijs voor het beste ondernemersplan van het jaar won." Inmiddels is de ambachtelijke schoenmakerij/sleutelservice Rotonde sinds vier jaar uitgebreid met een tweede zaak in Heerhugowaard. Om de drukke werkzaamheden, die twee zaken met zich meebrengen, goed te ver delen, werd Jasmin, die net de opleiding voor schoenmaker succesvol had afgerond en stage had gelopen bij Rotonde, aan boord gehaald. Sabina, gespecialiseerd in het inzetten van ritsen in leren jassen en laarzen, werkt vanaf dat moment voornamelijk in de zaak in Heerhugowaard. In 2009 onderging Rotonde een complete metamorfose. Het door architectenbu reau Mühren en Bode verbouwde pand biedt met een verdubbeld winkelop pervlak meer ruimte en uitstraling om het assortiment aan producten over zichtelijk te presenteren. Want naast schoenreparaties en sleutelservice vindt men hier alles op het gebied van schoenen en onderhoud. En boven dien een prachtige collectie handtassen (onder andere van Bear Design en Sasa), dames- en herenriemen, portemonnees, sloffen en pantoffels. Deze comfortabel zittende voetwarmhouders worden exclusief voor Rotonde onder eigen label in Bosnië vervaardigd. In de zomermaanden wordt de col lectie afgewisseld met trendy zomerslippers. De mooie uitstraling van de zaak voldoet tevens aan de strenge voorwaarden om zich te kunnen aanslui ten bij het Schoenmakersgilde. Ramiz: „Het lidmaatschap is een extra garantie bij het uitvoeren van reparaties van de Nederlandse topmerken Van Bommel, Van Lier en Avang. We worden door de gilde dan ook jaarlijks gecontroleerd op kwaliteit en vakmanschap. Het garandeert dat deze rnerk- sehoenen met originele materialen, aangeleverd door de fabrikanten, vak kundig worden hersteld." Wegens de toenemende drukte is het team van Rotonde sinds december vorig jaar uitgebreid met Jeroen, eveneens gedi plomeerd schoenmaker. Inmiddels springt ook de oudste zoon Elvin iedere vrijdag en zaterdag enthousiast bij. HEILOO - Het plan voor de her inrichting van het verouderde industrieterrein Oosterzij is door de bewoners van de Oosterzijweg slecht ontvangen. De families Steur, De Jong en Melgers, vertegenwoordigers van een grote groep bezwaarmakers die actie tegen het plan hebben onder nomen, benadrukken dat zij niet tegen de opknapbeurt zijn. „Maar de procedure waarmee de plannen er snel doorgedrukt zouden worden en het gebrek aan overleg met bur gers en politiek is niet netjes. Natuurlijk zijn we boos als er hoog bouw tegen onze achtertuinen wordt gepland; een gebouw van elf meter hoog en zestig meter breed." Zij waren vanaf het begin dat ze hier kwamen wonen op de hoogte van plannen voor revitalisering en stonden hier positief tegenover. Het al bestaande plan bevatte een stra tenplan in de vorm van een lus, met een weg langs de achtertuinen van de bewoners van de Oosterzijweg. In het midden van de lus was bebouwing gepland. In het nieuwe plan, dat door een recent ingescha kelde projectontwikkelaar is bedacht, is in plaats van de weg langs de achtertuinen massieve hoogbouw gepland. „Op deze beperkte ruimte zullen dan zo'n 200 bewoners en hun kinderen komen wonen. Die vervolgens, samen met de 700 extra verkeersbewegingen, de lus moeten verlaten via de toch al te smalle Nijverheidsweg. Verkeer van de Oosterzijweg, Zilverhof, Groenelaan en dergelijke zal door de Warmoezierslaan moeten.", aldus De Jong. Er zijn volgens hen ook andere duidelijke minpunten in de nieuwe plannen aanwijsbaar, zoals onveiligheid, gebrekkige groenvoorziening, ontbreken van speelruimte voor kinderen, onvol doende parkeergelegenheid, enzo voorts. Steur: „De gemeente heeft met het inschakelen van een pro jectontwikkelaar de regie over de invulling van het gebied uit handen gegeven." De gemeente zou wat hun betreft een goed overdacht kader moeten aangeven, waarbinnen de projectontwikkelaar te werk mag gaan. Op 4 december hadden de bewoners een gesprek met een ambtenaar van de gemeente en de projectontwikkelaar. „Maar de bezwaren en goede alternatieve oplossingen die wij hen aanboden werden naar onze mening gene geerd." Zij hebben daarna met wet houders Opdam en Ouderkerken een gesprek gehad, met als positief resultaat de belofte dat het definitie ve besluit na de gemeenteraadsver kiezing zal worden genomen. Bovendien hebben zij alle politieke partijen van Heiloo benaderd om hun mening over de plannen van de projectontwikkelaar te polsen. Duidelijk werd toen, dat zelfs de politieke partijen niet op de hoogte waren gebracht van de nieuwe plan nen en verbaasd waren over de onvolledigheid ervan. De bezwaarmakers zijn ervan overtuigd, dat het laatste woord hierover nog niet gesproken is. Oosterzij-bewoners Guus de Jong, Ad Steur en Eric Melgers wijzen de plaats aan waar de hoogbouw gepland is. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5