Nu ook in Heiloo: Sta Sterk training! Politiek Café voor alle ondernemers in Heiloo Restaurant Zegels in Alkmaar bestaat één jaar Heilooër schetst in woord en beeld portret van Amsterdam-Noord H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Meander slaagt voor EHBO-examen welzijnheiloo.nl Expositie Vrijwilliger Lezing Marokko Zondag Ontmoetingsmiddag Workshop Flower Power Praktische Filosofie Lezing ANWB Dineren Artis UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2010 HEILOO - Vanaf begin maart is het ook voor kinderen in Heiloo mogelijk om te werken aan hun weerbaarheid en zelfvertrouwen. De Sta Sterk trai ning start in Heiloo op woensdag 10 maart. Deze training wordt al jaren op diverse plekken in Nederland gegeven met goed resultaat. Ouders en kinderen zijn tevreden over het resultaat van deze training. Volgens sommige ouders laat hun kind nu minder over zich heen lopen. Anderen laten weten dat hun kind zich na de training beter kan ver plaatsen in een ander, en daardoor minder ruzie heeft. Ook de kinderen zelf zijn enthousiast over de training die ze gevolgd hebben. Margo Henderson en Helen Wildeboer geven deze training. „We werken altijd met groepen van vier tot zes kinderen. Zo'n kleine groep maakt het veilig voor kinderen. Bovendien oefenen we veel en zo komt ieder kind voldoende aan bod. De training is vooral praktisch. Er wordt onder andere gewerkt aan lichaams houding en uitstraling, stem- en woordgebruik, en grenzen aangeven op een respectvolle manier." De Sta Sterk training in Heiloo start op woensdag 10 maart van 13.15 tot 14.30 uur in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) en omvat tien lessen van 75 minuten. De training is bedoeld voor kin deren van 8 tot 11 jaar. Tijdens de training organiseren de begeleiders ook twee ouderavonden. Geïnteresseerd? Meer informatie op www.omonia- omp.nl, of bel 06-22489927. HEILOO - Ondernemend Heiloo organiseert op 18 februari een Politiek Café voor alle ondernemers in Heiloo. Hoe staan de zeven politieke partijen die meedoen aan de gemeente verkiezingen in Heiloo tegenover verschillen de onderwerpen? Hier komt u achter tijdens het discussie debat waar diver se actuele onderwerpen - die ondernemers in Heiloo raken - de revue zullen passeren. Aan de hand van een zevental stellingen kunt u - als ondernemer - meediseussiëren met de vertegenwoordigers van de politieke partijen. Het Politiek Café op donderdag 18 februari start om 19.45 uur in Hotel Golden Tulip te Heiloo en wordt om 20.00 uur geopend door Henk Morseh (voorzitter Ondernemend Heiloo). Daarna volgt de politieke discussie tot 22.00 uur, waarna de avond wordt afgesloten met een netwerkborrel. REGIO - Restaurant Zegels aan de Gedempte Nieuwesloot in Alkmaar bestaat één jaar. „En daar staan wij uiteraard bij stil", vertelt Tom Slaaf van het restaurant. Gasten ervaren het dineren in ons restaurant als een 'heer lijke avond uit'. De comfortabele stoelen, het knapperende haardvuur en het lekker eten maken dat onze gasten regelmatig bij ons terugkomen. Ter gele genheid van onze verjaardag serveren wij een driegangen kreeftenmenu, inclusief een glas Prosecco voor de prijs van 34,50 per persoon. De aanbieding is geldig tot en met 31 maart. Ook in het brasserie gedeel te wordt het 1-jarig bestaan gevierd. Vorige jaar introduceerde wij ons High Tea concept. Het wordt erg gewaardeerd en daarom hebben wij besloten om een 'Verjaardagsaanbieding' te doen. „Voor de brasserie geldt: Als je jarig ben in januari, februari of maart hoef je niet te betalen voor een High Tea. Voorwaarde is wel dat u met een gezelschap vier personen komt. De High Tea kost 17,50 en bestaat uit een glas Prosecco, sandwiches, scones (Engelse cake), diverse theesoorten, warme huisgemaakte lekkernijen en een kopje soep." Het is een heerlijk rustpunt tijdens een gezellige dag win kelen in Alkmaar. Restaurant Zegels, Gedempte Nieuwesloot 36, Alkmaar, tel. 072- 5760970, info@restaurantzegels.nl of www.restaurantzegels.nl. HEILOO - Woensdag 27 januari heeft groep 8 van obs Meander het jeugd-ehbo-examen afgelegd. Alle kinderen die mee hebben gedaan zijn geslaagd! En dat was naast de goede inzet van de kinderen te danken aan juf Amber Sprenkeling (rechts, achterste rij), die als vrijwilliger van de ehbo-vereniging Heiloo in twaalf lessen de kinderen heeft klaargestoomd voor het diploma jeugd-ehbo! Aangeleverde foto HEILOO - Tegen de achter grond van een wrede en bewo gen geschiedenis schetst dorps genoot Dick de Scally in zijn boek Amsterdam-Noord. Stad boven het IJ' een boeiend por tret van het moderne Amsterdam-N oord. Net zo gevarieerd als het land schap is de bevolking in Noord. Vlakbij de havens en industrieterrei nen aan de noordelijke IJ-oevers is de arbeidersklasse altijd goed ver tegenwoordigd geweest. De elite is terug te vinden in de 'gouden rand jes' en karakteristieke dorpen Buiksloot, Nieuwendam en de Waterlandse dorpen. De auteur Dick de Scally is in 1942 in Amsterdam-Noord geboren, waar hij ook zijn jeugd doorbracht. Na een carrière in het onderwijs en de journalistiek verzorgde hij vele jaren de besprekingen van boeken over Amsterdam voor AT5. Tegenwoordig geniet hij van zijn pensioen in Heiloo, maar nog altijd voelt hij zich sterk verbonden met het 'dorp' van zijn jeugd, stad boven het IJ. Het boek is uitgegeven door Uitgeverij René de Milliano. Burgemeester Job Cohen ontvangt een exemplaar uit handen van Dick de Scally. Aangeleverde foto In de vitrine van het Trefpunt exposeert Margiet Oostelbos van 1 tot 26 februari haar halssieraden naar eigen ontwerp. Hiervoor gebruikt zij glas en halfedelsteen, aangevuld met zilverachtige kralen. De nieuwste ontwerpen zijn van rubber. Alle ontwerpen zijn uniek en enig, dus geen serie productie. Zij maakt een ketting op maat bij kleding. Het is een uitdaging voor haar van oude of kapotte kettingen weer nieuwe te maken. Soms voegt zij daar nieuwe elementen aan toe om een modernere uitstraling te bewerkstelligen. De expositie van Marian van Dam is verlengd tot ewn met 12 februari. Een unieke kans om haar mooie schilderijen (nogmaals) te zien. Wij hebben een achterstand bij de Personen Alarmering. Welke vrij williger op HBO-niveau, bij voor keur, maatschappelijk werk, wil ons tegen kostenvergoeding op korte termijn helpen bij het wegwerken daarvan? E-mail naar ouderenadvi seur® welzij nheiloonl Zondag 7 februari om 14.00 in het Trefpunt klankdiashow over Marokko, door Evert en Ciska Abspoel. Naar koningssteden, het Atlasgebergte, door de Sahara, om uit te komen in Marrakeeh, op het beroemde plein Djemaa-El-Fna met zijn slangenbezweerders, dansers en acrobaten. Entree 5,-. Zondag 7 februari en 28 februari vanaf 13.30 uur is het zondagmid dagcafé weer geopend in het Trefpunt, met onder andere klaver jassen en bridgen en andere gezel- sehapspellen. Bel 072-5331297 voor gratis vervoer op zondag van huis naar het Trefpunt met de Buurtbus Donderdag 11 februari vanaf 13.30 uur in het Trefpunt weer een gezellige ontmoetingsmiddag van de Gezelsehapsbank. De Gezelsehapsbank brengt mensen met elkaar in contact die samen op vriendschappelijke basis wat met elkaar willen ondernemen. Deze middag zal iemand van de kring loopwinkel Dorcas iets vertellen over hun activiteiten. Vindt u het leuk om nieuwe mensen te ontmoe ten dan bent u van harte welkom. Entree leden 2,-; belangstellen den 3,-, inclusief koffie en/of thee. Meer informatie: Claudia Spit 072-5331297. Woensdag 10 en 17 februari van 13.00 tot 16.00 uur komt Bert Siezen weer een workshop Flower Power geven. U maakt met knip pen, snijden en lijmen prachtige bloemen die uit een kaart tevoor schijn komen. Kosten: 15,- inclu sief materiaal. Woensdag 10 februari tot en met 7 april van 14.00 tot 16.00 uur. De ervaren docent Ton Grooteman laat u kennis en inzicht opdoen over thema's als liefde, vriendschap en waarheid. Praat mee! Kosten: 52,- voor 8 lessen. Dinsdag 16 februari van 14.00 tot 16.00 in het Trefpunt lezing over Veiligheid Auto en Verkeer door de ANWB. Wat komt er kijken om veilig met de auto aan het ver keer deel te nemen. Wat moet, wat is verstandig, wat handig. De ANWB geeft inzicht, maar wil ook weten wat er bij u speelt. Toegang 3,- inclusief consumptie. Vrijdag 19 februari om 18.00 uur echt winters dineren voor 12,- in het Trefpunt. Het menu bestaat uit tomatensoep, zuurkool- en boeren koolstamppot met rookworst, des sert. Reserveren 072-5331297. Zondag 28 februari om 14.00 uur lezing in het Trefpunt door dhr. Covers over zijn ervaringen als ver zorger in de dierentuin Artis. Entree 4,- Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl, stichting@welzijnheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7