El H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 9 KERK DIENSTEN 3,5 meter goot hoogte voor Heilooër punt- huizen?! Overlast in het Stationscentrum Verder vermeld ik nog: OUD PAPIER ierenbescherming UITKIJKPOST 3 FEBRUARI 2010 Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond jongstleden. De schrij ver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke producties en is oud wethouder van Heiloo. In het zogenaamde vragenhalfuur van de gemeenteraad beantwoord de burgemeester Hans Romeyn vra gen van Cees Rootjes van de PvdA over de overlast van (hangjonge ren in het Stationscentram, vooral bij het uitgaan van de cafés in het weekeinde. Dat is in de afgelopen maanden een zodanig probleem geworden dat de burgemeester wil overgaan tot cameratoezicht. Een voorstel om dit mogelijk te maken wil hij aanbieden in de raadsverga dering van 1 maart. Dat wil nog niet zeggen dat dit cameratoezicht er daadwerkelijk ook spoedig komt. Daar zijn nog veel stappen voor te nemen, onder meer bij de officier van justitie, maar om te beginnen is er wel een besluit van de gemeente raad voor nodig. Burgemeester Romeyn zei dat er een lijst is gemaakt met de namen van overlastgevenden, wat 'een aan zienlijke lijst' is geworden, en dat de ouders van deze jongeren hierover een brief hebben gekregen. Niet alleen is de ambulant jongerenwer ker hierop ingezet en wil de politie extra inzet plegen als de cafés uit gaan, er zijn ook door de gemeente, vooralsnog voor drie maanden, voor de risico-uren twee extra beveiligers aangesteld, naast de portiers waar de cafés al een tijd mee werken. Romeyn zei wel te worstelen met de vraag of je als gemeente extra beveiligers moet (blijven) inzetten. Hij heeft de café houders te verstaan gegeven dat zij met hun portiers niet alleen verant woordelijk zijn voor een goede gang van zaken binnen en vlak buiten hun café, maar ook om, wat hij noemde, 'te helpen goed naar huis te gaan'. Met dit laatste duidde de burgemeester op hetgeen er is gebeurd op zogenaamde 'slooprou- tes' op weg naar huis. Op deze rou tes zijn in elk geval de twee extra beveiligers van de gemeente (voor alsnog) actief. Verder zijn er met de politie afspraken gemaakt over het opne men van meldingen van bewoners en terugkoppelingen hierover. Op de vraag van de PvdA of overlastge vers een gebiedsverbod zou kunnen worden opgelegd, was het ant woord van de burgemeester nega tief. Hij noemde dit een 'zeer zwaar middel' en legde uit dat dit niet in verhouding is met de problematiek. Vóór de zomer moet er een evalua tie komen van het horeeabeleid, maar op voorhand zag de burge meester geen noodzaak om de ope ningstijden terug te draaien omdat hij 'geen hard bewijs' had voor een oorzakelijk verband tussen de over lastproblematiek en deze tijden. Op een nadere vraag van René van Splunteren van de WD of de over last vooral door jongeren van bui ten Heiloo wordt veroorzaakt, ant woordde Romeyn dat er inderdaad Egmonders, Alkmaarders en Limmers bij waren, maar dat hij dit gegeven eigenlijk niet interessant vond: 'Het speelt zich af in Heiloo, en het is daarom een Heilooër pro bleem.' Maar de overlast komt wel degelijk ook van Heilooër jongeren, wilde hij daar nog wel aan toevoe gen. De burgemeester sloot dit onder werp af met het goede nieuws dat omwonenden intussen een verbete ring van de situatie constateren. naar 'bouwstroken', het geheel van een straat, of een 'lint'. Ouderkerken: 'Ik hoor steeds over beschermen van het dorpskarakter. Daar wilden we op deze manier iets aan doen.' Hij zei er bij dat er natuurlijk altijd nog onthef fingsmogelijkheden over blij ven. De wethouder betoogde uitvoerig, maar hij kreeg de raad niet over de streep. Er volgden enkele schorsingen, waarna Cees Rootjes (PvdA) voorstelde om vanavond geen besluit te nemen. De ene na de andere woordvoerder gaf aan dat de consequenties, vooral van het al of niet aannemen van het amendement, nu niet werden overzien. Theo van Beek van de WD: 'Zijn er in het dorp nog drie van zulke situaties als Bergeon- straat 10? Of twintig? Of hon derd?' In de eigenlijke raadsvergadering was het hoofdonder werp deze avond een nieuw bestemmings plan 'Noordoost'. Dit geeft regels voor gebruik van en bebouwingsmoge lijkheden voor perce len in het noord oostelijk deel van het dorp. Dit wordt globaal gezegd begrensd door de spoorlijn, de Kerkelaan, Kennemerstraatweg en Laan van Zeeman, de oostelijke rand, de Nieuwe Plantagie, Frederica's Hof, het Slimpad en de Bergeonstraat. Nu staat aan de Bergeonstraat nummer 10 een woning met een goothoogte van 4,5 meter. In het nieuwe bestemmingsplan wordt deze hoogte voor deze woning en vergelijkbare woningen met één bouwlaag en kap teruggebracht naar 3,5 meter. Hier maakte niet alleen de eigenaar bezwaar tegen, ook hadden meerdere politieke par tijen daar deze avond moeite mee. Op tafel lag dan ook een amende ment van Heiloo-2000 en het CDA om de goothoogte maximaal 6 meter te laten zijn, conform het nog vigerende oude bestemmingsplan 'Gemeentebos'. Het amendement werd toegelicht door Tijmen Valkering van Heiloo-2000. Verantwoordelijk wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) moest maar eens uitleggen waar die verla ging voor nodig was. Ouderkerken begon met duidelijk te maken dat er uiteraard geen sprake was van een daadwerkelijke verlaging: pas als er bewust gesloopt zou worden om nieuwbouw te plegen, dan ging de nieuwe, lagere goothoogte gelden. Ook bij herbouw na een calamiteit, met name brand, kon de oude goot hoogte worden gehandhaafd. Maar waarom voor nieuwbouw 3,5 meter? De wethouder legde uit dat er aansluiting was gezocht bij een recente Welstandsnota waarin deze 3,5 meter was opgenomen ter bescherming van Heilooër punthui- zen. Daarbij werd niet alleen geke ken naar echte karakteristieke Heilooër punthuizen, maar ook Eind van het liedje was dat wethouder Ouderkerken toezeg de dat het onderwerp later terug zou komen, zo mogelijk al in de eerstvolgende raadsvergadering van 1 maart, maar wellicht ook later. In verband hiermee werd ook de besluitvorming over een tweede nieuw bestemmingsplan, 'Noord west', uitgesteld. dat het aannemen, overigens unaniem, van een nieuwe verorde ning Wet gemeentelijke antidiscri minatievoorzieningen Caj Oosters van de WD aanleiding gaf om op te merken dat hij in de bijna afgelopen raadsperiode 25 nieuwe verorde ningen voorbij had zien komen, dat er maar één verordening was inge trokken en dat van de gezamenlijke doelstelling van 25 procent minder regels dus zo goed als niets was terechtgekomen dat Robert Bosman van GroenLinks de handen niet op elkaar kreeg voor zijn motie om in of bij het gemeentehuis op een goed zichtbare plek een plaquette of kunstwerk te plaatsen met de tekst van artikel 1 van de Grondwet: Allen die zich in Nederland bevinden, worden in gelijke gevallen gelijk behandeld. Discriminatie [enz.] is niet toege staan' dat het raadslid Jan Valkering van Heiloo-2000 wegens ziekte afwezig was en dat de gemeenteraad 1 euro per inwoner uittrok voor hulp aan Haïti; dit bedrag wordt geschonken via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), die er ook ver antwoording over zal afleggen. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds H. Ruitenbeek, dienst van Schrift en Tafel mmv De Cantorij olv Gerard Leegwater. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. van der Wind, H.A. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Herenkoor, voorganger H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met kinderkoor en presentatie kinderen Eerste Communie, voorganger H. Helsloot. 12.00 uur Kleuterkerk en Kinderkerk. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zaterdag 12.00 uur Eucharistieviering, Eerste zaterdag bedevaart. Zondag 09.00 uur gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorgan ger Wagemaker, koor Pro Ecclesia uit Zwanenburg, 15.00 uur Vespers. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woensdag 09.00 uur Eucharistieviering. Priesterzaterdag in de kapel: 11.30 uur Rozenkrans biechtgelegenheid, 12.00 uur Heilige mis, 14.00 uur Stille aan- Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - Flashing Heiloo, container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HS\( container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. bidding, 14.30 uur Sluitingslof. H. Corneliuskerk Limmen Vrijdag 09.30 uur Woord- en Communieviering, voorganger J. Oiling, 10.00 uur koffiedrinken in Pius. Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met Liturgisch koor, voorganger Oud vicaris G. Geukers. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Gemengd koor, voorganger pastor J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 10.00 uur Communieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Hoeverture. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Hoeverture, zondag 10.00 uur eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: stille mis. Protestantse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Geen opgave ontvangen. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. A. van Egmond uit Nieuw-Vennep. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: mat/mvr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden Zwarte ongec. kater met witte vlekken op de rug en witte staartpunt, gechipt, 8 maanden, Clazinus, Westerweg/ Rechte Hondsbosschelaan Heiloo. Zwarte labrador reu, brede halsband met metalen noppen, gechipt, 6 jr, Tim, Verdistraat Akersloot., laatst gezien omg. jachthaven. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9