Duel tussen Zeevogels en Berdos Bowlingvereniging houdt kampioenschappen Karen Stevenson behaalt zilver op Nederlands Kampioenschap Vijf gediplomeerde trainers bij Badminton tVennewater sport 2i SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Berdos kansloos tegen Egmonder Zeevogels De climax vond plaats op de finale-avond Ook in de finale trof ze een sterke tegenstandster Hoogste game kwam op naam te staan van Frank Hemmekam Karen (in witte pak) gooit in de halve finale haar tegenstander met een lage schouderworp op de mat en bereikt ZO de finale. Foto: Menno Lesterhuis HEILOO - Afgelopen zaterdag vond in Nijmegen het Nederlands Kampioenschap Judo tot 20 jaar plaats. De uit Heiloo afkomstige Karen Stevenson (16 jaar) kwam dit jaar voor het eerst uit in deze leeftijdklasse. Zij had zich voor dit Nederlands kampioenschap geplaatst door recent Noord Hollands kampioen te worden in de klasse tot 78 kilo. Haar eerste partij was tegen de win nares van het brons van vorig jaar op dit kampioenschap. Karen was tegen deze stugge tegenstandster duidelijk de betere judoka en wist uiteindelijk met een waza ari te winnen. Ook de volgen de partij wist Karen te winnen, dit keer een yuko. De derde partij werd voortijdig met een prachtige lage schouderworp in het voordeel van Karen beslist, waarmee ze zeker was van een plaats in de finale. Ook in de finale trof ze een sterke tegenstandster en begon ze toch te merken dat ze recent een meniscus operatie had ondergaan. Ze beland de in deze partij in een houdgreep waar ze niet meer uit kon komen. Daarmee resteerde een fraaie zilve ren medaille op dit NK. Als jongste uit de poule kon ze terugkijken op een goed toernooi. De tweede plaats betekent ook dat ze ieder geval geplaatst is voor het NK-20 in 2011. De eveneens uit Heiloo afkomstige Timo Lesterhuis kende in de -90 kilo een mindere dag. Met zijn tweede plaats op het NK vorig jaar was hij dit jaar automa tisch geplaatst voor het NK. In zijn eerste partij domineerde hij tot 17 seconden voor tijd. Eén kleine onoplettendheid was genoeg voor zijn geroutineerde tegenstander om er met de winst vandoor te gaan. Toen Timo in zijn tweede partij in een snoeiharde armklem draaide moest hij helaas geblesseerd opgeven. BOWLING HEILOO - Afgelopen week von den bij Bowlingvereniging Heiloo de Verenigingskam pioenschappen plaats. De eer ste drie avonden van februari waren gereserveerd voor de voorronde van dit evenement, met als climax de finale-avond donderdag 4 februari. Op deze avond werden in de bow ling aan de Kennemerstraatweg 341 in Heiloo de vier finales gespeeld in de AB en CD mannen en vrouwen. De fmale bij de mannen in de CD klasse werd gewonnen door Marco Peters, die de eerste plaats na de voorronde bezette en met een gemiddelde pinfall van 199,33 over twaalf games, niet meer uit handen gaf. Opvallend was de prestatie van Jan Buitenhuis, die volledig hersteld van een tien weken geleden onder gane heupoperatie, een derde plaats veroverde. De tweede plaats moest hij in de laatste game prijsgeven aan Paul Zijlstra, die met een mooie game van 235 afsloot. In de CD klasse vrouwen overheerste Danielle Flsseler die, evenals Marco, haar eerste plaats na de voorronde met gemiddelde pinfall van 177,67 niet meer prijsgaf. De tweede en derde plek werden behaald door Linda de Jong en Corrie Schouten. In de hoogste klasse AB bij de vrouwen ging Petra van der Worp- Hoetjes er weer, evenals vorig jaar, met de wisselbeker vandoor. Van de twaalf games waren er zes boven de tweehonderd, namelijk 201, 223, 258, 223, 211 en 204 en een totaal pinfall van 2381. Haar teamgenoten van de Hoofdklasse Nationale Dames Trio League, Marijke Bakker en Pascale Bleeker, legden beslag op een tweede en derde plaats. Ook in de finale mannen van deze klasse wordt het duidelijk dat door de steeds beter wordende prestaties van de spelers, de ladder steeds hoger komt te liggen. De hoogste game van het toernooi kwam op naam te staan van Frank Hemmekam met 277. Na een enerverende strijd tussen de drie hoogst geplaatste uit de voorronde veroverde Martin Spoelstra (gemiddeld 217,42), de eerste plaats. Hij versloeg Rik Nap (gemidddeld 214) in de laatste game. Derde werd Marcel Bouwknegt met een totaal pinfall in twaalf games van 2520. Met z'n drieën waren ze, van de 36 gespeelde games, goed voor 25 ruime tweehonderd games. Evenals zijn partner Petra bij de vrouwen mocht ook Martin, bij de mannen, vanwege zijn hoogste score van het toernooi, de fel begeerde wisselbe ker mee naar huis nemen. Alles over dit evenement is te vin den op www.bowlingvereniginghei- loo.nl. VOETBAL EGMOND - Berdos kwam zon der een overwinning naar sportpark Hogedijk en Berdos ging weg zonder overwinning. De groen-witten hadden dit grotendeels aan zichzelf te dan ken. Ondanks alle goede bedoelingen om fel en geconcentreerd te begin nen, had Zeevogels er binnen een kwartier drie in de goal liggen bij de bezoekers. De wedstrijd was gespeeld met nog 75 minuten te gaan. Na twee minuten was het al raak voor de thuisclub. Gilles Groot vond Dennis de Waard bij de eerste paal die goed binnen tikte; 1-0. Amper van de schrik bekomen moest Berdos doel man Zomers de bal voor de tweede keer uit het net halen. Gijs de Waal pikte in het zestien metergebied de bal op en al glijden de verdween het leer onhoudbaar achter de doellijn; 2-0. Voor het eerste kwartier vol gemaakt was mocht Dennis de Waard weer de trekker overhalen; 3-0. Na deze dramatische start voor Berdos kwam de wedstrijd in even wicht. Beide teams kregen wat mogelijkheden maar wisten deze niet te benutten. Na de pauze werd het voetbal er van twee kanten niet beter op. Berdos probeerde wel terug te komen in de wedstrijd, maar had niet de stootkracht voorin om dit in een doelpunt uit te druk ken. Aan Zeevogels zijde was het vooral Miehiel de Waard die tot twee keer toe een grote kans kreeg. Eén keer gleed De Waard weg ter wijl hij doelman en al voorbij was. De tweede keer stuitte hij op de Berdos goalie. De supporters die de kou trot seerden zagen de withemden toch nog een vierde goal maken. Na een scrimmage voor het Berdos doel was het Gilles Groot die uiteindelijk het gaatje vond; 4-0. In de slotfase wisten de bezoekers de spreekwoor delijke eer te redden. Een inzet werd van richting veranderd en liet Zeevogels doelman Joris de Waard kansloos; 4-1. Berdos wacht nog steeds op de eerste overwinning van het seizoen. Kampioenen Petra van der Worp-Hoetjes en Martin Spoelstra vormen een paar apart binnen de vereniging. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19