Wijnproeverij bij brasserie in 't Groen Samen sterk voor weerbare kinderen Albert Heijn 't Loo geeft voetbalkaartjes AZ weg Papa en Mama cursus bij Atelier Madam Art LogeerkofFertje van Bibliotheek Heiloo Parldetenhouder Jan Bot behaalt zilver op de Wereldvogelshow H E I L O O 17 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN DOKTERS DIENSTEN Praktijk van H. DEN ENGELSEN is GESLOTEN van 22 t/m 26 febr. Waarneming door dr. E. Gianotten ierenbescherming lüIMÏÏlTmllltifl UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2010 HEILOO - Zondag 28 februari aanstaande houdt brasserie in 't Groen, gele gen bij de golfbaan in Heiloo, in samenwerking met Nico Blokker van het Sehoorls Wijnhuis een wijnproeverij. Het Sehoorls wijnhuis is de leverancier van alle wijnen die geserveerd worden bij brasserie in 't Groen Nico Blokker is een erkent vinoloog en zag het adviseren van een passende wijn, in zijn voormalig restaurant de Sehoorlse Heeren, bij een gerecht uit de keuken als één van de boeiendste aspecten van het restaurantvak daarnaast is Nico al tientallen jaren bekent met de meest heerlijke wijnen. Tijdens deze middag kunt u diverse wijnen uit alle windstreken komen proeven. Er bestaat uiteraard ook de mogelijkheid om de wijnen die geschonken worden, maar ook wijnen die bij het Sehoorls wijnhuis verkrijgbaar zijn te bestellen. Na afloop wordt er een culinair driegangenmenu geserveerd in combinatie met een, met zorg geselecteerd, bijpassend wijnarrangement. Voor de wijnproeve rij zullen de wijnen vanaf 16.00 uur voor u open staan. Vanaf 18.30 uur staan de sfeervol gedekte tafels voor u gereed en kunt u gebruik maken van het diner. U kimt zich inschrijven bij brasserie in 't Groen, Lagelaan 8 te Heiloo. Telefonisch kimt u zich natuurlijk ook aanmelden, tel. 072-5051423. Kosten voor de proeverij en het menu met wijnarrangement en koffie thee na afloop bedragen 35,- per persoon. HEILOO - U kent Omgaan met Pesten misschien van de succesvolle Sta Sterk training die op diverse plaatsen in den lande wordt georganiseerd. Daar leren kinderen en jongeren hoe zij assertiever kunnen reageren in lastige situ aties. 'Kom toch eens wat meer voor jezelf op' of 'bijt toch eens van jezelf af' zijn goedbedoelde adviezen aan gepeste kinderen. Maar hoe doe je dat nou? Dat is wat in de Sta Sterk training in hapklare brokken wordt aangeboden. Eigenlijk is assertiviteit geanalyseerd in heel kleine gedragingen. Dat maakt het voor kinderen behapbaar om te leren, want 'opkomen voor jezelf' ligt niet onder je stoel. De vereniging bundelt de krachten van de individuele trainers. In diverse werkgroepen werken de leden aan verbetering van de producten en aan verbreding van het aanbod. Daarnaast scholen de trainers zich drie keer per jaar bij tijdens de scholingsmiddagen. Hierdoor blijft de kwaliteit van alle gecertificeerde trainers op peil. Voor een STA Sterk training voor uw kind, voor een training 'omgaan met elkaar' voor uw klas, voor een workshop over pesten en/of weerbaarheid en voor een training voor uw beroepskrachten. Ook in Heiloo is een van de trainers Omgaan met Pesten actief. Zo start daar begin maart een Sta Sterk training. Daarnaast verzorgt Margo Henderson workshops over omgaan met pesten voor diverse basisscholen. Geïnteresseerd? Kijk op www.omonia-omp.nl. HEILOO - De Albert Heijn in winkelhof 't Loo geeft kaartjes weg voor de eredivisiewedstrijd AZ - Heerenveen op zaterdag 6 maart. Klanten kunnen van 15 tot 26 februari twee kaartjes voor deze wedstrijd winnen door op een papieren clubsjaaltje te omschrijven hoe ze hun club in het stadion zouden willen aanmoedigen. Dit sjaaltje leveren zij samen met hun kassabon in bij de winkel. Wie de origineelste aanmoediging op het sjaaltje zet, wint twee kaartjes. „Ik nodig al mijn klanten uit om een creatieve aanmoediging in te leveren in de winkel. Ik verheug me nu al op het lezen van alle inzendingen", aldus Peter Wiering van AH 't Loo. HEILOO - Madam Art heeft zelf schoolgaande kinderen en weet als geen ander hoe moeilijk het is om tijd voor jezelf te creëren. Daarom gaat op vrij dag ochtend een speciale cursus van start voor papa's mama's met school gaande kinderen. De cursus vindt plaats in de ochtend van 9 tot 11 als de kin deren naar school zijn. Eindelijk tijd voor jezelf! Om je te ontspannen, creatief te ontwikkelen en voor de gezelligheid. Of je nu wilt schilderen, tekenen, boet seren of beeldhouwen, alles kan op deze ochtend. Atelier Madam Art is een heerlijk ruim en sfeervol atelier en je krijgt les van kunstenares en gediplo meerd beeldende kunst docente Madeleine Freyée. Voor meer informatie en opgeven voor de cursus: www.madam-art.nl of tel. 0651188301. HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vriendinnetje te logeren tijdens de krokusvakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeerkoffertje voor u. Ieder koffer tje staat garant voor vele uren kijk- luister- en leesplezier. Er zijn koffer tjes voor de leeftijd 2 tot 3 jaar, 4 tot 5, en 6 tot 7 jaar. Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag het koffertje voor vier weken mee. Er staan enkele koffertjes klaar, maar u kunt ook kosteloos een logeerkoffertje voor u laten samenstellen. Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verza melplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2 huis-aan-huisactie, plan Ypestein zuide lijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel). - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - Flashing Heiloo, container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSYj container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds H. Appers uit Castricum. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Nicolai. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger pastor R Jacobs. Witte Kerk Zondag 19.00 uur Cantate uur, ds. J. Idzenga. Willibrorduskerk Woensdag Aswoensdag 19.30 uur Eucharistieviering en Aswijding met Dames- en Herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Herenkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur Eucharistieviering, vrijdag 09.00 uur Eucharistieviering, 15.00 uur Kruisweg in de grote Kapel, zaterdag 12.00 uur Eucharisitieviering, zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger mgr. van Burgsteden, mmv Koor Ubi Caritas, 15.00 uur Lof. H. Corneliuskerk Limmen Woensdag 19.30 uur Gebedsdienst met de gezamelijke koren, voorganger pastor J. Oiling, ivm Aswoensdag. Zaterdag 19.00 uur Meditatieve viering met alle koren, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- Communieviering met Corneliuskoor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Hoeverture. H.Agnes Egmond aan Zee Woensdag 19.00 uur hoogmis Aswoensdag, zaterdag 19.00 uur Gregoriaans avondgebed, zondag 10.00 uur hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan den Hoef, 10.00 uur SK, voorganger S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Geen opgave ontvangen. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg te Uitgeest, voorganger ds. M. Bijl uit Beverwijk. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: mat/mvr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Vermist Bruin/grijscyperse kater, gec., ca. 4 jr, Spike, witte bef en buik, witte sokken, eind van de staart wit met klein zwart puntje, Kapellaan Heiloo. Gevonden Zwarte ongec. kater, witte snoet, bef en buik, heel klein wit puntje aan staart, zwart vlekje op roze neus, ruim 1 jaar, Abraham du Boishof Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op de wereldshow voor vogels, gehouden in Portugal van 18 tot en met 24 januari, zijn de Roodvoorhoofd Karakiri's van Heilooër Jan Bot als tweede en vierde geëin digd in hun categorie. Tijdens de Nederlandse vogels how, die een week daarvoor in Apeldoorn gehouden werd, werd Jan met een andere Roodvoorhoofd Karakiri al Nederlands Kampioen. Geen gek resultaat, als je bedenkt dat er per categorie ruim zestig vogels ingeschreven staan. Jan Bot houdt ruim twintig jaar parkieten en is lid van vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo. In 1998 schreef hij zijn vogels voor het eerst in voor de wereldshow voor vogels, die dat jaar in Nederland werd gehouden. Zijn parkiet werd toen uitgeroepen tot wereldkampioen. Jan: „Ik schrijf de vogels pas voor een wereldshow in, als ze bij regio nale shows al hoge punten hebben gescoord. Want op zo'n wereldshow is de concurrentie groot. De vogels worden beoordeeld op formaat, model, houding, conditie en derge lijke. En op kleur, zoals de regehua- VfiïT®"?' I Jan Bot tweede op Wereldvogelshow. Foto: Carolien Breed tigheid ervan en de kleurdiepte." Jan zorgt goed voor zijn gevederde vrienden, die hij in zijn achtertuin houdt. Het geheim achter het suc ces? Jan lacht: „Dat is er eigenlijk niet. Ik geef ze een mengeling van twee soorten zaden en daarnaast veel vers fruit en rauw groenteafval; dat vinden ze lekker." De prijswin naars zijn inmiddels weer veilig thuis gearriveerd. Een beetje verreisd, maar uiterst tevreden zitten ze op hun stok bij te komen van zoveel aandacht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17