Heiloo contact 306 monumentale beeldbepalende bomen in Heiloo HEILOO GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 2010 Wat maakt Heiloo nu toch zo bijzonder? Over een ding is eigenlijk iedereen het wel eens: de bomen. In Heiloo staan oude, zeer karakteristieke bomen die zorgen voor die speciale uitstraling van ons dorp. Bomen die ouder zijn dan 50 jaar en heel waardevol zijn voor de omgeving waarin ze staan. Dit zijn vaak beeldbepalende en monumentale bomen. De gemeente wil deze bomen goed beschermen en ervoor zorgen dat zij behouden blijven voor Heiloo. Daarom maken wij jaarlijks een zogeheten bomenlijst Burgemeester en wethouders hebben de eerste bomenlijst vastgesteld, met daarop 306 bomen. Op de lijst staan gemeentelijke monumentale bomen en bomen die inwoners bij ons hebben aangemeld. Dit zijn 21 bomen van inwoners van Heiloo en 285 bomen van de gemeente. Voor deze bomen gaan wij veiligheids- en onderhoudscontroles doen. Bovendien zijn de bomen op de lijst beschermd. Zij kunnen zonder kapvergunningen niet worden gekapt. Digitaal aanmelden Wilt u uw boom op de bomenlijst hebben staan, dan kunt u hem bij ons aanmelden. Op onze internetsite kunt u een aanmeldingsformulier invullen Wij willen graag van u weten waar de boom staat, wat voor soort het is en wat ongeveer zijn leeftijd is. Op het formulier kunt u ook het 'verhaal' over uw boom kwijt: wat maakt volgens u uw boom zo bijzonder. Heeft u geen internet, dan kunt u uw boom ook telefonisch aanmelden, via 072 535 68 68. Een keer per jaar stellen wij de bomenlijst vast. Op de website kunt u lezen wat de verdere procedure voor de bomenlijst is. Als uw boom voldoet aan de volgende voorwaarden, kunt u uw boom aanmelden: Uw boom is minstens 50 jaar oud. Uw boom is gezond en u ven/vacht dat hij nog minimaal 10 jaar zal leven. Uw boom is te zien vanuit de openbare ruimte (vanaf de weg of bijvoorbeeld voetpad langs uw huis). Uw boom bepaalt het karakter van zijn omgeving. Oftewel: eigenlijk is hij onvervangbaar. Meer informatie De monumentale bomenlijst kunt u vinden op www.heiloo.nl onder Plannen en Projecten. Ook kunt u daar een aanmel dingsformulier vinden voor de bomenlijst over welke bomen er op de lijst mogen. U kunt ook contact opnemen met S. Verhaar, telefoonnummer 072 535 67 66. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1,1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 1 maart in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij hun afweging. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht, dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken 4 b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. Vaststellen notulen raadsvergade ring van 1 februari 2010 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (hierover vindt geen discussie plaats in de raadsvergaderingen) 8. Samengaan programmaraden kabel 9. Instemmen met het aanwijzen van de accountant voor het begrotings jaar 2010 Bespreekstukken (hierover is discussie in de raadsvergadering mogelijk) 10. Vaststellen nota actualisering grondexploitaties 11. Instemmen met de wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening in verband met juridische basis cameratoezicht en optreden tegen drugsgebruik 12. Vaststelling bestemmingsplan Noordoost 13. Vaststelling bestemmingsplan Noordwest 14. Vaststellen bestemmingsplan Middengebied 15. Vaststellen van de instructie voor de griffier 16. Vaststellen van de gedragscode voor bestuurders van de gemeente Heiloo 17. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 535 67 92 of via griffie@heiloo.nl. Welstandscommissie Op maandag 1 maart vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis. Toegang is via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belang hebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de Welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. De goedgekeurde notulen van de behandeling van bouw- aanvragen zijn openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 15 februari. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. Met betrekking tot agendapunt 4 wordt opgemerkt dat de bouwplannen, die daarvoor in aanmerking komen, vanaf 11.00 uur voorafgaand aan de verga dering in mandaat worden behandeld. Wie daar bij aanwezig wil zijn, kan tus sen 09.30 uur en 10.00 uur op dezelf de ochtend een afspraak maken met de secretaris, de heer F. Goedhart, telefoonnummer 072 535 67 37. De definitieve agenda staat vanaf vrij dagmiddag 26 februari op de website www.heiloo.nl bij de rubriek Bestuur en organisatie/Agenda's en vergaderstuk ken. De agenda ligt ook vanaf maan dag 1 maart tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen en de receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13