Zwarte band voor Dojo 't Loo judoka's Slotwedstrijd van de Corns Runnersworid Cross Cup Zeevissers DVW trotseren ruig weer Fi Foresters bekert succesvol verder SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Zondag konden Thijs en Jasper direct aan de slag met hun zwarte band Trias organisator van traditioneel sterk bezette veldloop Het parcours is uitgezet in het park om en nabij het Maalwater Op 13 maart wordt gevist op de wrakken sport 21 JUDO HEILOO - Afgelopen zaterdag gingen Martin Brouwer (16 jaar), Thijs Lesterhuis en Jasper Henselmans (beiden 15 jaar) in Den Haag op voor hun zwarte band judo. Er waren maanden aan intensieve voorbereiding aan voorafgegaan. Er kan zwarte bandexamen gedaan worden vanaf het jaar waarin je 16 jaar wordt. Thijs beet het spits af en liet met valmaatje Martin een uitste kend examen zien. Martin deed op zijn beurt met Thijs als valmaatje niet voor hem onder. Ook Jasper liet met valmaatje Karen Stevenson een gevarieerd programma zien. De driekoppige jury kende de drie judoka's na afloop van hun examen de felbe geerde zwarte band toe. Zondag konden Thijs en Jasper direct aan de slag met hun nieuwe zwarte band. In Beverwijk werden de Noord-Hollandse kampioenschap pen tot 17 jaar gehouden. In de klasse tot 66 kilo kwamen Thijs en Jasper elkaar tenslotte tegen in de halve finale. Dit pleit werd in het voordeel van Jasper beslecht die zijn opmars voortzette en met overmacht Noord Hollands kampioen werd. In de klasse tot 46 kilo wist de 13-jarige Dave Baltus knap beslag te leggen op de derde plaats. Tot slot kwamen de dames van Dojo 't Loo op de mat. Maaike Stevenson (12 jaar) en Jasmijn Lesterhuis (13 jaar) kwa men beide uit in de categorie tot 52 kilo. Jasmijn verloor alleen de finale van de oudere Do Velema van Kenamju en legde zo beslag op een tweede plaats. Maaike wist het tot een vierde plaats te brengen. Gaby de By (14 jaar) veroverde eveneens een fraaie zilveren medaille. Zij verloor de finale van de oudere Merel Wit. Met deze eer ste en tweede plaatsen mogen Jasper, Jasmijn en Gaby over twee weken deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen tot 17 jaar die in Tilburg worden gehouden. ATLETIEK HEILOO - Op 7 maart wordt de finalewedstrijd van de Corns Runnersworid Cross Cup gehouden bij Atletiek-vereni- ging Trias in Heiloo. Het parcours voor deze sterk bezette veldloop is uitgezet in het park om en nabij het Maalwater. Vanaf 10.00 uur zullen de eerste atleten van start gaan, te beginnen met de jongens en meisjes pupillen die 1.45 kilometer lopen. Om 10.15 uur is de beurt aan de C/D jeugd, die twee kilometer af zullen leggen, gevolgd om 10.35 uur door A/B junioren en Neo-senioren voor een afstand van 3,5 kilometer. De dames starten om 11.00 uur voor hun zes kilometer veldloop en op hetzelfde tijdstip zullen de heren beginnen aan de negen kilometer cross. In voorgaande edities hebben de Noord-Hollandse topatleten steeds fel strijd geleverd voor de podiumplaatsen van deze wedstrijd en het overall klassement. Naar ver wachting zullen ook dit jaar de top pers hun opwachting maken. Daarnaast echter vormt de slotwed strijd van de Corus Runnersworid Parkloop het clubkampioenschap veldloop voor AV Trias. Atleten kunnen zich voorinschrij- ven op inschrijven.nl. Na-inschrij- ving op de dag zelf is ook mogelijk op de atletiekbaan van AV Trias. Uitgebreide informatie is te vinden op www.avtrias.nl. Visser Jan Sengers toont de twee mooie botten, waarmee hij de tweede plaats behaalde. Aangeleverde foto De trotse nieuwe zwarte banders. Van links naar rechts; Thijs Lesterhuis, Martin Brouwer en Jasper Henselmans. Foto: Menno Lesterhuis HENGELSPORT REGIO - Tegen 08.30 uur fiet sten afgelopen zaterdag 17 zee vissers van DVW vol goede moed de Noordpier bij Wijk aan Zee op om de tweede kantwed strijd te vissen. Windkracht 6 uit het zuidwesten zorgde voor een hoogoplopende deining aan de zeezijde van de pier. Het merendeel van de vissers viste in het begin aan de zeezijde. Al snel bleek dat de binnenkant van de pier meer kans op succes zou geven. Na verloop van tijd werden hier her en der mondjesmaat de eerste visjes binnengedraaid. Om nog eens te onderstrepen dat Nederland een heel bijzondere winter beleeft, begon het in de loop van de och tend uit een aardedonkere lucht flink te sneeuwen. Voor de bui uit draaide de wind naar het noord westen met als gevolg dat de golven nog hoger opliepen. Toch werd er ondanks deze barre omstandighe den door de volhouders nog steeds een visje gevangen. Bij het tellen en wegen bleken er toch nog acht deel nemers vis gevangen te hebben, zowaar een hele prestatie. In totaal waren er vijftien vissen gevangen. De vangst bestond uit bot, wijting, gul, schar en vijfdradi- ge meun. Eerste werd Nico van Leeuwen, hij wist onder andere een mooie gul te vangen. Jan Sengers ving twee prachtige botten en werd tweede. Martien Houtenbos bracht het lengterecord van vijfdradige meun op 23 centimeter en kreeg hiervoor voldoende bonuspunten voor een derde plaats. Op 13 maart wordt gevist vanuit Den Helder op de wrakken. U kunt zich voor deze wedstrijd nog op de gebruikelijke wijze opgeven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19