Winnares ontvangt horloge bij Peek Juweliers Wederopbouw Wildschut Eten Drinken Start beschermingsmaatregelen paddentrek Heiloo Zaans gospelkoor brengt bijzonder project naar Heiloo Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo geeft slagroomtaart weg H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING welzijnheiloo.nl Expositie Belastingaangifte invullen Zondagmiddagcafé Lotgenoten Ketting maken Lezing Kunstgeschiedenis Pech Onderweg Musical en Operette Lezing Vriendschapscursus UITKIJKPOST 2 4 FEBRUARI 2010 HEILOO - In december heeft Alfex horloges een wedstrijd uitgeschreven. Met het beantwoorden van een paar vragen bij Peek Juweliers in Heiloo kon men een Alfex horloge winnen. De winnaar is mevrouw H. Dijkstra gewor den. Mevrouw Peek overhandigde haar de prijs. HEILOO - Veelbelovende gelui den afkomstig van werkmannen kondigen een nieuwe lente aan voor Wildschut Eten Drinken. De vroege morgen van dinsdag 15 december, toen een felle uit slaande brand Wildschut Eten Drinken plotseling lamlegde, staan Leneke en Henk Wildschut en het team van het restaurant nog vers in het geheugen gegrift. Enorme brand-, rook- en waterschade waren het gevolg. Al bijna twee maanden wordt er hard gewerkt aan de wederopbouw van het restaurant. Leneke: ,,Als alles naar verwachting loopt, hopen we begin april weer open te gaan. Omdat de brand in het keukengedeelte is ontstaan, moesten in dit gedeelte alle muren helemaal kaal gestript worden en alle apparatuur worden vervangen. Bovendien was de houten vloer in het restaurantgedeelte flink aange tast en moest verwijderd worden. Dit was geen gemakkelijk klusje. Daarnaast zorgde de eerste vorstpe riode voor enige vertraging. Maar gelukkig denkt en leeft iedereen met ons mee en zet zijn schouders eronder. De vlotte medewerking van HEILOO - Op 27 februari star ten de werkzaamheden weer ter bescherming van de amfi bieën (padden, kikkers en sala manders). Dit houdt in dat de Kuillaan in Heiloo vanaf 27 februari tot en met 30 april iedere avond wordt afgeslo ten (voor gemotoriseerd verkeer) door middel van van een slagboom van 19.00 uur tot 07.00. Tevens wordt op 27 februari langs de Zanderslootweg een gaasstrook ingegraven met aan weerszijden vangemmers. Naast deze bescher mingsmaatregelen heeft de werk groep ook vrijwilligers nodig. Mensen die zich aangetrokken voe len de natuur een handje te helpen met andere woorden: mee te helpen aan deze kortstondige paddenover- zetactie (ongeveer zes weken) kun nen de volgende telefoonnummers bellen: 072-5330324, 072-8505284 en 072-5117416. Naast het alom bekende aandachtsgebied Kuillaan start de Paddenwerkgroep, in samenwerking met Natuurmonu menten, binnenkort ook op een nieuwe locatie, de Belieslaan in Heiloo om padden, kikkers en sala manders te beschermen tegen het verkeer. Voor deze locatie is tevens een aantal nieuwe vrijwilligers nodig. De paddentrek 2009 was buitengewoon succesvol. Totaal zijn 4551 amfibieën veilig de weg over gezet. gemeente en brandweer heeft ervoor gezorgd dat we de benodig de vergunningen tijdig in huis had den. Ook de stroom aan meevoelen de reacties, afkomstig uit de hele regio, heeft ons enorm geholpen. Ineens besef je pas goed, wat je in al die jaren hebt opgebouwd." Iedereen is, buiten de bouwactivitei ten om, druk bezig met de herin richting. Stoelen, aankleding en dergelijke; over alles moet opnieuw worden nagedacht. Henk: „We pakken het meteen maar grondig aan. De indeling van het restaurant in vier sfeerkamers blijft nagenoeg hetzelfde; de sfeer per gedeelte wordt anders en met eigentijdse kleuren. We hebben daarnaast gekozen voor nieuwe tafels en comfortabel zittende stoe len." Het resultaat kan iedereen komen bewonderen na de herope ning. Want met frisse moed, een nieu we voorjaarskaart en langere ope ningstijden staat het team van Wildschut Eten Drinken vanaf begin april zeven dagen per week geheel tot uw dienst voor uw koffie- break tijdens het winkelen, een heerlijke lunch en een gezellig en smakelijk diner! HEILOO - In de maand maart laten zestig enthousiaste Noord-Hollandse gospelzangers en zangeressen van zich horen in het fantastische muziekpro- ject; Experiencing God. In deze speciale musical staat het ervaren van God centraal. Naast de verhalen uit het verleden, speelt geloven in deze tijd een grote rol. De verteller is Willem Poortvliet. Deze bevlogen acteur deelt ervarin gen uit het verleden en het heden en komt tot het inzicht dat het 'oude' verhaal nog steeds waardevol is. Swingende koorzang wordt afge wisseld met ontroerende solo's. Het project, dat uitgevoerd wordt door interkerkelijk gospelkoor Revival te Zaandijk en een speciaal voor dit project opgericht kinderkoor, staat onder de enthousiaste leiding van Chris de Kroon. De muzikale bege leiding bestaat uit piano, drums, gitaar, basgitaar, dwarsfluit, trom pet, hoorn, altsaxofoon en trombo ne. Het concert vindt plaats op 20 maart om 20.15 uur in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Kaarten kosten 9,- en zijn te verkrijgen aan de zaal of via Marleen Boeije, lcboeije@gmail.com en Ernst van de Geer egeer@hetnet.nlOok kunt u daar terecht voor meer informa tie. Kaarten zijn ook verkrijgbaar in de Bijbelboekshop, Westerweg 293 a in Heiloo en de Ter Coulsterkerk op maandag van 09.00 tot 11.00 uur en op donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Zaterdag 13 februari organiseerde het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo een vrijwilligersmarkt in win kelcentrum 't Loo in Heiloo. De marktkramen werden beschik baar gesteld door de winke liersvereniging van Winkelcentrum 't Loo. Op de markt presenteerden zich de vrijwilligersorganisaties die werkzaam zijn in Heiloo en die zich hebben verenigd in het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo, te weten: Humanitas, Rode Kruis, Samenwerkende Bonden van Ouderen (ANBO en KBO), Stichting Welzijn Heiloo, Stichting Rolstoelbus Heiloo, Stichting Unie van Vrijwilligers, Viva!Zorggroep, Vrijwillige Palliatieve Terminale Thuiszorg Heiloo, De Zonnebloem en sinds kort ook de eerste sport vereniging, badmintonclub 't Vennewater. Deze organisaties doen hun werk met inzet van veel vrijwil ligers. Die vrijwilligers doen dat, sommige al jaren, met veel plezier! Om de markt onder de aandacht te brengen was er een prijsvraag waarbij een heerlijke taart te win nen was. De vraag was hoeveel vrij willigers er in totaal bij de aanwezi ge organisaties werkzaam zijn. Het juiste antwoord was 765 en de win nares van de taart was mevrouw Joke Mans uit Heiloo. Zij zat er het dichtst bij met 761 vrijwilligers. Op de foto wordt haar de slagroomtaart met het logo van het Platform over handigd door de vrijwilligerseoördi- nator van Heiloo, Marian van Dam, in het bijzijn van haar persoonlijke vrijwilliger Eugene Vriend. Haar eerste reactie was: "Ik geef de taart aan Eugene, die heeft hem echt ver diend. Nadat ik hem een jaar gele den eens heb gevraagd of hij mij een keertje wilde begeleiden, gaat hij nu al een jaar lang wekelijks met mij op stap!" Het doen van vrijwilligerswerk is een prachtige manier om maat schappelijk actief bezig te zijn of te blijven. Het is een vrijetijdsbeste ding die geen geld kost maar wel veel immateriële voordelen heeft. Je kunt je kennis, kunde en levenser varing inzetten. Je investeert in je eigen toekomstige zelfredzaamheid en je sociale netwerk. Voor informatie over vrijwilligers werk of het Platform Vrijwilligersorganisaties Heiloo kunt u Marian van Dam bellen. U kunt haar bereiken bij de Stichting Welzijn Heiloo, telefoon 072-533 12 97. In het Trefpunt zijn schilderijen van Baukelien Kooistra te zien. Vanaf 26 februari komen daar haar beeldhouwwerken in de vitrine bij. Haar werk bestaat uit beelden, schilderijen, tekeningen en grafisch werk. Verbondenheid speelt vaak een rol in Baukeliens werk. Zij exposeert tot 31 maart tijdens de openingsuren van het Trefpunt. Uiterlijk 1 april dient uw belastingaangifte weer bij de belasting binnen te zijn. Leden van WonenPlus Heiloo kunnen ook dit jaar weer tegen kleine vergoeding hun belastingaangifte laten verzor gen door onze deskundige vrijwilli gers. Voor 19,20 per jaar bent u lid van WonenPlus en profiteert u ook van onze andere diensten. Zondag 28 februari vanaf 13.30 uur is het zondagmiddagcafé in het Trefpunt weer geopend, met onder andere klaverjassen en bridgen en andere gezelsehapspellen. Bel 072- 5331297 voor gratis vervoer op zondag van huis naar het Trefpunt met de Buurtbus. Dinsdag 2 maart van 13.30 tot 15.30 uur organiseert de lotgeno tengroep Weduw Weduwnaars haar maandelijkse bijeenkomst. Gespreksthema: 'voor de eerste keer weer op vakantie, zonder je partner!'. En kennismaking met Annita Reus, oudereneoaeh. Bent u weduwe, weduwnaar? Dan nodigen wij u uitKosten bedragen 3,- per persoon. Voor eventuele nadere informatie Margreet Zwet, telefoon 5331297 of ouderenadviseur©wel zij nlieiloo.nl. Dinsdag 9 maart van 09.00 tot 12.00 uur. Met Will Dekker maakt u geheel naar eigen smaak een ket ting. De kosten zijn 20,- inclusief alle materialen. Dinsdag 9 maart van 14.00 tot 16.00 geeft Anja kalis over De gou den eeuwen van Andalusië, een lezing. Kosten: 5,- inclusief een kopje koffie. Voor deze lezing gaar ne wel opgeven. Woensdag 10 maart van 10.00 tot 12.00 uur workshop Pech onderweg door Veilig Verkeer Nederland. Alles over het dashboard, olie meten en u krijgt een demonstratie wiel wisse len. Kosten: 5,-. Woensdag 10 maart om 14.00 uur in het Trefpunt zang en muziek van Gerda Govers (zang) en Wil Luiken (piano, accordeon). Zij bren gen een veelzijdig repertoire van musical- en operetteliedjes. De win ter laten we achter ons; we komen in een heerlijk sprankelende lente sfeer terecht. Entree 5,-. Zondag 14 maart geeft mevrouw Van Sehaik een lezing over de brandweer op Schiphol. Zij geeft een kijkje achter de schermen en laat zien wat er allemaal bij komt kijken mocht er brand uitbreken in deze op zichzelf staande 'wereld'. Aanvang 14.00 uur. Entree 4,-. Geen vervoer? Belt u 072-5331297. De buurtbus haalt u dan graag van huis op en brengt u weer terug. Dit geldt echter alleen voor inwoners van Heiloo. Vanaf dinsdag 16 maart, van 19.00 tot 21.00 uur, Vrienden maken kun je leren! Een cursus van 6 bijeenkomsten voor iedereen die meer vriendschap in zijn leven zoekt. U leert: zicht op eigen wen sen en grenzen, realistische ver wachtingen, en een actieve houding ontwikkelen. Kosten 25,-. Informatie en opgave bij Claudia Spit, 072-5331297. Meer informatie: Stichting Welzijn Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, tel. 072-5331297, www.welzijnheiloo.nl, stichting@welzijnheiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7