H E I L O O 9 INGEZONDEN BRIEF Politiek met de billen bloot Gezonde bomen met stip gekapt Lijsttrekkersdebat in de Beun Communisme goed voor Heiloo? Liberalen willen geen betaalbare woningen Wij stemmen niet over Uruzgan DIERENBESCHERMING 0 u D PAPIER KORTOM Afgestudeerd Workshop opruimen in de bibliotheek Nieuwe cursus EHBO Vereniging Heiloo Verkoop afgeschreven materialen Bibliotheek Kettingen maken KERK DIENSTEN UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 2010 Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Uit de verkiezingsprogramma's van de politieke partijen die deelne men aan de gemeenteraadsverkie zingen en uit de beantwoording van de stellingen die de Uitkijkpost wekelijks voorlegt, blijkt dat al deze partijen het beste met ons en het dorp voor hebben. Meer betaalbare woningen, behoud van het huidige voorzieningenniveau en dienstverle ning. Handhaving van het lokale belasting en tarievenniveau. Er valt na de verkiezingen bitter weinig te wensen. De regering zal bezuinigen op de belangrijkste inkomensbron voor de gemeenten, het gemeente fonds. Om de boogde structurele bezuinigingen van 35 miljard Euro te realiseren. Het gemeentefonds bevat in 2010 18 miljard euro, per inwoner is dat 1100 euro. Thuiszorg, vervoer voor ouderen, gehandicapten, kunst en cultuur, maatschappelijke werk, werk en inkomen zullen door deze bezuini gen getroffen worden. Sociale en Culturele verarming! Geen enkele partij heeft er brood ingezien om de bezuinigen die op gemeentes afko men een plaats te geven in hun ver kiezingsprogramma's. Met struisvo gelpolitiek worden de problemen die op ons afkomen niet opgelost. Van politici mogen de burgers verwach ten dat zij visie hebben, perspectief bieden en beargumenteerd keuze maken. Met de billen bloot kan in huidige klimaat verfrissend werken. Hil Peperkamp Heiloo Vanuit de Willibrordusweg het bospad in voor een fijne wandeling in het Heilooër bos. Maar wat een troosteloos gezicht, gezonde bomen liggen lang het pad. Alsof in carna valsstemming langs het pad de bomen een gekleurde stip hebben gekregen, en de zaag doet de rest. Dat ongezonde bomen of bomen die scheef staan en dreigen om te vallen weggehaald moeten worden is te begrijpen. Maar is dit niet te veel van het goede? M. Verschure Heiloo De lijsttrekkers hadden het niet moeilijk. Jammer geen debat met de zes lijsttrekkers onderling. De zaal kreeg weinig gelegenheid om in te haken op geponeerde stellingen. Sommige lijsttrekkers deden slechte uitspraken over plannen met de Campina melkfabriek en hoe dat te bekostigen. Een mooi woonwijkje bij het ter Coulster bos zal uitkomst bie den. Mooie plannen bedacht maar geen financiële onderbouwing. De aantasting van het buitengebied bij het Maalwater. Het CDA heeft de mond vol over het buitengebied dat in stand moet blijven, maar met steun van Heiloo 2000 en GroenLinks ingediende motie zijn er daar wel starterswoningen gebouwd. Nu blijkt dat Kennemer Wonen grote moeite heeft moeten doen om starters te vinden. Veel appartemen ten worden bezet niet door starters maar door inwoners die hun huis hebben verkocht. Toch niet de bedoeling? Eerst de behoefte inven tariseren dan bouwen op een plek met goede verbindingen. Het optre den van de NCPN die de leer van Marx en Lenin uitdraagt. En bewo ners trappen daar in. Erg gemakke lijk om altijd en overal nee tegen te zeggen en de inwoners ontevreden heid aan te willen praten. Zo slecht is het toch niet in Heiloo wat de gemeentelijke voorzieningen en regels betreft? Henk M. Post Heiloo De laatste tijd is veel aandacht besteed aan Willem Gomes, kandi daat voor de Nieuwe Communisti sche Partij Nederland voor de gemeenteraadsverkiezingen in Heiloo. Uit zijn uitspraken onder andere in de Uitkijkpost en tijdens het politiek forum in de Beun blijkt dat Gomes een communist van de oude stempel is, die zelfs de gruwel daden van Stalin, waarbij miljoenen mensen het leven lieten, goedpraat en dat hij de leer van Marx en Lenin volledig onderschrijft. De heer Gomes gaat er prat op, op te komen voor de noden van individuele bur gers. Prachtig, maar dat doen ande re raadsleden ook, dat hoort bij hun taak. Alleen zoeken die daarover niet onmiddellijk de publiciteit op om het aan de grote klok te hangen. Heiloo, bezint eer ge begint: lees de verkiezingsprogramma's van alle partijen in Heiloo en realiseer u waar een communistische partij voor staat. Juup Wuijster Heiloo Tijdens het lijsttrekkersdebat van maandagavond 15 februari in Theater 'De Beun' stond een hoog gehakt en weelderig blondgelokt mantelpakje uit het publiek op om het panel een vraag te stellen. De vraag kwam er niet; wél het zeer zelfingenomen levensverhaal van een kandidaat-gemeenteraadslid van de WD. Nee, de gemeente moet geen betaalbare woningen voor starters bouwen, vond de 'advocate', mevrouw had haar stulp je immers ook zelf bevochten. Flink studeren, zei ze, en keihard werken, dan komt alles goed. Pech dat star ters met een modaal inkomen hoog uit een hypotheek van €150.000,- krijgen en daarmee in Heiloo niet eens een vervallen krot uit 1900 aan de Westerweg kunnen betalen. Ook jammer dat niet iedereen een bovenmodaal stel hersens heeft en een paar honderd euro per uur kan declareren.De politieagent die zich voor nog geen 20,- bruto per uur het snot voor de ogen werkt, heeft in Heiloo dus niks te zoeken, volgens de weledelgestrenge vrou we Ellen Las van Beimekom. De PvdA Heiloo denkt daar heel anders over. Het blauw op onze straat ver dient hier ook een woning. En dat geldt voor elke starter met een bescheiden inkomen. R.W. Brand Heiloo Haagse politici vechten om kie zersgunst en vermengen een twee jaar oude belofte, Uruzgan te verla ten, met gemeentebelangen. Niet Uruzgan, maar plaatselijk belangrij ke zaken tellen! Heiloo oordeelt: 'Wat hebben wij gemeenteraad en B W gevraagd, wat is toegezegd en wat gerealiseerd?' Het Burgerjaar verslag 2009 vermeldt veel aan dacht voor kinderen, behoeftigen en ouderen; uitstekend! Ook talloze voorheen afgesproken en thans gerealiseerde zaken. Helaas ontbre ken wél toegezegde, maar niet gere aliseerde zaken. 'Heeft tijd nodig; een kleine vertraging moet kunnen!' zegt u. Akkoord, maar voor een objectieve meningsvorming moeten ook die vermeld worden, al heeft de gemeente daarbij gefaald. Voorbeeld: scholing, veiligheid en gezondheid van kinderen heeft terecht prioriteit. Sinds 2003 belooft de gemeente dat de A9- geluidswal er snel zal komen om toenemende schade aan gezondheid van Plan Oost-bewoners een halt toe te roepen! Plan Oostkinderen van 2003 krijgen al zeven verjaarda gen een door decibellen veroorzaak te gezondheidsschade cadeau, even als hun ouders die vertrouwden hen een geluidshinderarme wereld te bieden. Die tekortkomingen en welke partijen deze veroorzaken zou het 'Burgerjaarverslag' moeten publiceren. Welke partij maakt er nü een speerpunt van en zorgt voor snelle realisatie van deze toezeg ging? Niet Uruzgan; plaatselijke gezondheidszaken vereisen 'stem verheffing' Welke partij verdient die? Ben Kemna Heiloo Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Vermist Bruin/grijscyperse kater, gec., ca. 4 jr, Spike, witte bef en buik, witte sokken, eind van de staart wit met klein zwart puntje, Kapellaan Heiloo. Roodcyperse gec. kater, witte ronde plek op flanken, lichtbruine ogen, gechipt, 2 jr, Beer, Laan van Muys Westerweg Heiloo. Grote gec. zwarte kater, witte kin en bef, witte sokjes, gechipt, 4 jr, Banjer, Zuidergeeststraat Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Bruin, Heiloo, 12 Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. Ruitenbeek, KND en koffie. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Dameskoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 09.00 uur Gelezen Eucharistieviering, 10.30 uur Eucharistieviering, voorganger Wagemaker. Koor Ubi Caritas. 15.00 uur Lof. Maandag 12.00 uur Eucharistieviering, 09.00 uur, dinsdag 12.00 uur Eucharistieviering, woens dag 09.00 uur Eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur Gezins-, Woord- en Communieviering met Kinderkoor, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met Gemengd koor, voorganger J. Veldt. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaat sen langs de weg, vóór 09.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Base-en softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buitenge bied aan de zuidkant van Heiloo. Papier gereed zetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg na 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - Flashing Heiloo, container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HSYj container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: Eucharistieviering. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Woensdag 19.30 uur oec. vastenmedi tatie in Protestantse Kerk. Zaterdag 19.00 uur Gregoriaans Vespers met Lof mmv het Mannenkoor. Zondag 10.00 uur Hoogmis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds F. Omta. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor Veldt. Zondag 10.00 uur Communieviering met enkele solisten, voorganger pastor Oiling. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. B. Appers uit Castricum. HEILOO - Oud plaatsgenoot Ralph Moolenaar is op 17 februari 2010 afgestudeerd aan de Technische Universiteit Delft, studierichting Maritieme Techniek, met als speci alisatie Hydromechanics and Structures. Zijn presentatie luidde: 'CFD for Sailing Yachts - Validation of the non linear free surface potential flow code RAPID'. Ralph heeft onderwijs gevolgd op de Benedietussehool en het PCC in Heiloo. HEILOO - Ineke van Steenoven is professional organizer of opruim- eoaeh en helpt mensen bij het opruimen en organiseren van hun huis of werkplek. Zeker grote gebeurtenissen zoals een verhui zing, de geboorte van een kind, een echtscheiding of sterfgeval kunnen ervoor zorgen dat hulp bij het opruimen heel prettig kan zijn. Ineke van Steenoven geeft twee workshops waar u tips en trucs krijgt bij het opruimen; voor drukke gezinnen op woens dag 17 maart en voor senioren op donderdag 25 maart. Opgave en informatie via www.vansteen- ovenorganizing.nl. HEILOO - Op 2 maart wil de EHBO-vereniging Heiloo weer met een nieuwe cursus voor het Basisdiploma EHBO., reanima tie, verbandleer en AED van start gaan. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Deze lesavonden zijn wekelijks, met uitzondering in de vakantietij d, op dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur en vind plaats in de vergaderzaal van de Badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, mail: martin.j.g@kpnplanet.nl. HEILOO - Op vrijdag 26 februari houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Opvallend is het grote aan tal romans en boeken over aller hande onderwerpen, zoals reizen, knutselen en handwerken. Daarnaast vindt u bij deze ver koop ook nu weer veel jeugdboe ken, grote letterboeken, bundels tijdschriften enzovoorts. HEILOO - Het Nivon Heiloo start een cursus Kettingen maken onder leiding van Sabrina Stap. Deze minicursus van vier avon den vindt plaats in het Open Huis. Iedere les maakt u uw eigen ket ting, die steeds weer anders is. Voor de eerste les verzorgt de docente alle materialen. (5 euro). Voor de volgende bijeenkomsten kunt u deze zelf aanschaffen of via de docente. Les 1 is van 19.30 tot 22.00 uur, de andere avonden van 19.30 tot 21.30 uur. Zelf meenemen: punttangetje, schaar en theedoek. Kosten cursus exclu sief materialen 28,50 euro. Informatie en opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Ria van der Laan tel. 072 5333217 of eMail R.Oudgenoeg@zomret.nl. of www.nivonlieiloo.punt.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9