Linschooten klaar voor snikhete uitdaging Walking Dinner: Akersloot Helpt Afrika FALKLAND TONEEL 2-3 10-11 APRIL www.falklandtoneel.nl Basisschoolkinderen lopen sponsortocht voor schoolkantine Akerslootse neemt deel aan Marathon des Sables NIEUWS UIT DE REGIO Dorpshuis Hanswijk neemt spiegelwand in gebruik In januari reist bouwgroep naar Kenia om een aantal huizen te bouwen Zanggroep Shosholoza zong de sterren van de hemel regio 21 31 MAART 2010 EGMOND - Op het toneel van het dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef is onlangs een spiegel wand van circa negen meter lengte aangebracht. De wand is door de balletschool, die van de ruimte gebruik maakt, met groot enthousiasme ontvangen. Maar andere gebruikers van het Hanswijk kun nen ook baat hebben bij deze faciliteit. Zo ook bij de Theatergroep Horizon, die hun repetities in Hanswijk houden, is de wand meer dan welkom. Bij het instuderen van hun producties, evenals bij de theaterlessen, is deze faciliteit bijna onontbeerlijk. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Vrijdagavond 19 maart hebben dertien Akersloter vrienden, onder naam Akersloot Helpt Afrika een 'walking dinner' gehouden in zaal 't Achterom. Dit alles om geld voor bouwmate rialen in te zamelen voor arme men sen in Nairobi. In januari 2011 reist de bouwgroep naar Kenia om daar hun droom om een aantal huizen te gaan bouwen waar te maken. Er waren maar liefst 125 gasten, die allemaal vooraf hun plek gere serveerd hadden. En daar hadden ze geen spijt van: een keur aan klei ne, bijna culinaire hapjes passeerde de revue. Het maakte niet uit waar de gasten stonden, ze werden op hun wenken bediend door de kinde ren en vrienden van de bouwgroep. Tussen het voorgerecht en de hoofdmaaltijd was er een optreden van de zanggroep Shosholoza. Deze dames, uit Akersloot, zongen in het Zulu en Swahili de sterren van de hemel. Na het hoofdgerecht kwamen ze terug als voorproefje voor de grote finale, die door de bouwgroep Akersloot Helpt Afrika zelf verzorgd werd. Gerda Vrijhoef (saxofoon) en Gerard Struijf (contrabas) speelden een arrangement van de Lion King's titelsong Circle of Life. Habitat for Humanity was met twee afge vaardigden, namelijk Karin Nas, verantwoordelijk voor Habitat bouwreizen en Richard Butter, de begeleider die met de Akersloters naar Nairobi zal afreizen, paraat om vragen van de aanwezige gasten te beantwoorden. Volgens Nico Kaptein blijken er in Akersloot meer mensen belangstelling te hebben om een bouwreis te ondernemen. „En wij hopen op deze manier nét dat zetje te geven zodat ze dat ook echt gaan doen. Wij gunnen ieder een dat gevoel van de wereld een klein beetje beter maken!" De bou wers hebben ook nu de handen uit de mouwen gestoken. Na weken voorbereiding zijn de dames onder de vrijwillige leiding van Daniëlle Duin en John van Sikkelerus, bei den professionele koks, donderdag morgen al met voorbereiden van de maaltijden gestart. Renate van Vliet: „Na twee dagen buffelen, met voor al veel lol en culinair bijleren, is er een wereldprestatie neergezet." Ankie Krom: „De komende maan den gebruiken we om alle forma liteiten zoals inentingen, tickets en reisvisa in orde te maken en na de zomervakantie zullen we ons rich ten op de twee volgende evenemen ten: het benefietconcert op 20 november en een veiling waar we al een paar hele mooie kavels voor beschikbaar hebben gekregen." Voor de walking dinner fotoreporta ge en meer informatie: www. akersloothelptafrika. nl. AKERSLOOT - De Akerslootse avonturier en ultra-atlete Jolanda Linschooten staat aan de vooravond van een nieuwe uitdaging. Begin april zal ze deelnemen aan de Marathon des Sables in Marokko, een zesdaagse hardloop wedstrijd door de Sahara over een afstand van 250 kilometer. De snikhete ultraloop die bekend staat als een van 's werelds zwaarste loopwedstrijden voert de deelne mers over bergen, zandduinen, droge rivierbeddingen, langs oases en nog meer zandduinen. Deelnemers dragen hun persoon lijke uitrusting en eten voor de hele tocht mee in een rugzak en worden door de organisatie iedere tien kilo meter voorzien van anderhalve liter water. Bij het volgen van de route door de onoverzichtelijke zanddui nen zal vaak met kompas genavi geerd moeten worden om niet te verdwalen en voor noodgevallen krijgen alle deelnemers vuurpijlen mee van de organisatie. De achthonderd deelnemers met 43 nationaliteiten overnachten onderweg in Berbertenten, zonder luxe voorzieningen als een douche. De temperaturen in de woestijn kunnen overdag oplopen tot plus 40, maar 's nachts dalen tot rond het vriespunt. De wedstrijd gaat van start op 4 april, maar Linschooten vertrekt een week eerder naar Marokko om optimaal te kunnen acclimatiseren. In Marokko zal ze dagetappes moeten afleggen tussen de 35 en tachtig kilometer. Vorig jaar om deze tijd trok Linschooten bij temperaturen van -45 door Arctisch Canada en ook haar hon derden trainingskilometers afge lopen winter werden veelal in de sneeuw afgelegd. Hoe de overgang van de extreme kou naar de woestijn uit zal pakken is een grote vraag, maar Linschooten is daarover positief gestemd. Bij haar laatste grote ultraloop over 160 kilometer in 2007 op het tropische eiland La Réunion, wist ze de vierde plaatse te behalen. De verwachtingen voor de Marathon des Sables zijn dan ook hoog gespannen. Jolanda's prestaties zijn te volgen via www.outdoorfoto.nl. De bouwgroep uit Akersloot zamelde onder andere geld in met hun Walking Dinner. Aangeleverde foto ADVERTENTIE WfWmmihWM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19