Jeugdveiling W Limmen groot succes! Leegverkoop bij Bakkum Krook Techiekproject Sint Maarten afgesloten Culinaire koren battle: Uniek spektakel Stabat Mater in Slotkapel van Egmond Witte Donderdag in de Corneliuskerk te Limmen REGIO 21 Na de eindstand werd een bedrag van 53.000,- uitgesproken INGEZONDEN MEDEDELING Lute Rootz en Kwartje Koffie gaan unieke samenwerking aan Sponsorwandeltocht steunt Vastenactie KORTOM Memphis in café de Lantaarn The Chief live in De Vriendschap Akersloot Jubilarissen bij De Zonnebloem Limmen Het beschrijft op indringende wijze het lijden van Maria bij het kruis UITKIJKPOST 31 MAART 2010 UITGEEST - Tegel- en sanitairspeeialist Bakkum Krook is gestart met de leegverkoop van haar magazijnen. De huidige collectie tegels, complete badkamers, radiatoren en honderden accessoires moeten voor de zomer plaatsmaken voor een geheel nieuwe collectie. Deze maanden gaat alles de deur uit voor heel aantrekkelijke prijzen. Het complex aan de Geesterweg 10 in Uitgeest herbergt op dit moment nog tientallen complete badkamer opstellingen, enorme hoeveelheden tegels en een ongekend groot aantal accessoires als kranen, toiletten, bad- en douchegarnituur, closetten, uri noirs, wanden en diverse designradiatoren. Ook is er een tijdelijk aanbod van moderne stoomcabines, infrarood sauna's en sunshowers, een hyper moderne douche waarmee je tegelijkertijd bruint. In de loop van haar (bijna) vijftigjarig bestaan is Bakkum Krook een van de grotere tegel- en sanitairinstallateurs geworden. Met als uitgangs punt 'het leveren van tot in de puntjes verzorgd vakwerk, zowel voor aanne mers in de bouw als voor particulieren'. De huidige leegverkoop betreft eenmalige aanbiedingen tegen unieke prijzen. Bij een deel van de verkoop geldt wel het principe 'op is op' en de goederen kunt u zelf direct meene men. Eventueel kan vervoer - in overleg - worden geregeld. Bakkum Krook, tegels sanitair, Geesterweg 10, Uitgeest, www.bakro.nl. ADKAMERMEUBEIEN LIMMEN - Drie weken lang hebben alle groepen van de Sint Maartenschool in Limmen enorm hard gewerkt aan het project Techniek. Dit alles was traditiegetrouw te bewonderen op de geweldig gevari eerde tentoonstelling. Het bruiste weer van allerlei activiteiten binnen de school. Zeer enthousiast vertel den, demonstreerden en vertoonden de kinderen hun technische hoog standjes. De belangstelling was ont zettend groot. Flitsende fotorepor tages, prachtige presentaties, bijzondere bouwwerken en pittige proefjes werden bewonderd en uit gevoerd. Fietsen zijn in- en uit elkaar gehaald, ons Hollands weer tje werd vakkundig bekeken en een complete blokhut werd vanaf een eenvoudige tekening vliegensvlug EGMOND - Het wordt een jaar lijkse traditie, het Stabat Mater concert op Goede Vrijdag in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef. Door de eeuwen heen hebben tientallen componisten dit gedicht op muziek gezet. Het beschrijft op indringende wijze het lijden van Maria bij het kruis en wordt rondom de paasdagen overal ter wereld uit gevoerd. Ensemble Luei Serene ver tolkt vrijdagavond 2 april het Stabat Mater van Pergolesi (1710-1736). Hij componeerde dit stuk voor opgebouwd en weer afgebroken. Groep 8 koppelde het project 'Leren budgetteren' aan dit tech niekproject. Met een lening van de bank en enkele sponsors hebben de kinderen in korte tijd een heus restaurant opgezet, compleet met keuken, bediening en aankleding. Tijdens de tentoonstelling kon iedereen eten en drinken wat er op de menukaart werd aangeboden. De winst kwam ten goede aan het project Burkina Faso. Veel groepen zijn op excursie geweest of hadden gasten in de klas. De praktijkschool in Beverwijk en verschillende bedrijven werden bezocht. De reacties van de kinde ren, leerkrachten en de bezoekers waren allemaal heel positief. Het project, dat startte met veel 'tech nisch' lawaai, is een groot succes geworden. sopraan en alt. ,,Ik kijk uit naar het concert", zegt organisator en gast heer Mark Doorn. „Dankzij de intie me, kleine bezetting waarvoor Luei Serene heeft gekozen zal het Stabat Mater in de Slotkapel erg goed tot zijn recht komen. De akoestiek en ambiance zijn bij uitstek geschikt voor deze 18de-eeuwse muziek. Als je je ogen sluit, waan je je als het ware even in een andere tijd." Ensemble Luei Serene bestaat uit sopraan Heieen Meijer, alt Annette Stallinga, cellist Sebastiaan van Eek en Andrew Clark op klavecimbel/ piano/orgel. Deze topmusici zijn LIMMEN - Afgelopen vrijdag stroomde de kantine vanaf 20.00 uur vol met enthousiaste mensen voor de jaarlijkse jeugdveiling. Na het welkomswoord begonnen de veilingmeesters Nico en Erik- Jaap aan de enorme klus om 326 kavels te veilen. Door de commissie werd nog aangenomen dat in het eerste uur de kavels als koopjes van de hand werden gedaan. Niets was LIMMEN - De chefkoks en keu kenbrigades van restaurant Lute Rootz en restaurant Kwartje Koffie zullen donder dag 3 juni een unieke samen werking met elkaar en Limmen Ludiek aangaan. De twee culinaire dorpspoorten van Limmen en Heiloo slaan voor deze avond de handen in één en zul len flink uitpakken in het ludieke hart van Limmen, de Limmen Ludiek feesttent in het park. Voor deze avond zal de Limmen Ludiek feesttent van 900 m2 sfeer vol worden omgetoverd tot een culi naire eettempel met chique gedekte tafels. Tussen de gangen door zullen er vijf swingende optredens worden verzorgt door vijf verschillende koren: CheeseTown uit Alkmaar, De Limbeats en het NLP koor uit Limmen en de Skulpers uit Castrieum. Limmen Ludiek is nog opzoek naar een vijfde koor uit de regio om het programma honderd procent compleet te maken. Kees Kroone zal de avond op zijn welbe kende wijze gaan presenteren. En naar alle waarschijnlijkheid zal ook Henny Huisman een rol van beteke nis gaan spelen. In welke hoedanig- LIMMEN - Donderdag 1 april om 19.30 uur wordt er in de Corneliuskerk van Limmen stil gestaan bij Witte Donderdag. Prachtige liturgie met medewer king van de pastores Jan Veldt en Johan Oiling en het Corneliuskoor onder leiding van Peter Rijs. De Parochiële Caritas Instelling van de parochie nodigt alle kerkgangers uit voor deze viering iets mee te nemen ook naast het ensemble bijzonder actief in het Nederlandse muziekle ven, en spelen onder meer bij The Amsterdam Baroque Choir, de Nationale Reisopera, de Radio Kamer Filharmonie en het Residentie Orkest. Locatie: Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Vrijdag 2 april om 20.00 uur. toegang: 17,50 Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, e-nmil: info@nederlandseconcertstichting.nl Meer informatie op www.slotkapel-egmond.nl. minder waar en vanaf het begin werd gretig geboden op de mooie kavels. Om ca. 2.00 uur werd de laatste kavel geveild, een liksteen. Gelijk daarna werd door de com missie de eindstand doorgegeven wat de jeugdveiling dit jaar had opgebracht. Een bedrag van circa 53.000,- werd uitgesproken. Van dit bedrag gaan uiteraard nog wel wat kosten af zoals btw afdracht en de kosten voor de te organiseren kavels. De club zal het geld beste- heid blijft nog even geheim gehou den. De aehtpersoonstafels zijn uit sluitend op reservering te bestellen voor 400,- per tafel. Dit is inclu sief ontvangstborrel, het vijfgangen diner, het wijnarrangement (desge wenst bier of fris), kopje koffie toe en spetterende optredens. Er zullen ook een beperkt aantal 'stamtafels' van acht personen zijn, zodat reser veringen van een, twee of meer per sonen ook welkom zijn. Kosten per persoon bedragen dan 50,-. De unieke avond zal om 17.30 aanvangen en rond 23.30 uur eindigen. Twee weken voor aanvang dient het verschuldigde bedrag overgemaakt te zijn. Voor meer info of reserveringen culinair® limmen- ludiek.nl of neem een kijkje op www.limmenludiek.nl. Tijdens het ter persen gaan van deze krant waren al 14 van de 25 tafels gere serveerd. voor de voedselbank Castrieum (geen kleding en bederfelijke voed- selwaren). Zo wordt concreet invul ling gegeven aan het teken van bre ken en delen dat past bij het verhaal van Jezus en het laatste avondmaal. LIMMEN - Op woensdag 17 maart hebben twintig kinderen en een paar ouders van de drie basisscho len in Limmen meegelopen met een wandeling van zes kilometer door Limmen. In de week daarvoor had den de kinderen sponsors gezocht en verteld dat ze wandelen voor een kantine op het scholencomplex Zodoo (wat vriendschap betekent) in Burkina Fhso, een van de armste landen van de wereld. Het is een scholencomplex voor basisonder wijs, tweede kans onderwijs en een trainingscentrum voor leerkrach ten. Als er een schoolkantine komt kunnen de kinderen tussen de mid dag een warme maaltijd gebruiken en 's middags ook op school blijven om huiswerk te maken. De deelne mende kinderen konden na de wan deling een bedrag van 563,30 euro bij de Vastenactie-werkgroep inleve ren! Een prachtig bedrag voor zo'n kleine groep kinderen. den aan de nieuw te bouwen zeven kleedkamers achter de tribune. De jeugdveiling is zo succesvol ver lopen door de sponsoren die de kavels beschikbaar hebben gesteld, jeugdleden die ludieke kavels heb ben ingebracht, vrijwilligers die kavels ter beschikking hebben gesteld. LIMMEN - Inmiddels is het tradi tie dat Memphis op Eerste Paasdag in café de Lantaarn in Limmen speelt. Memphis is in de begin 70-er jaren ontstaan als een coverband van de Rolling Stones. Ze spelen muziek van de 60-er en 70-er jaren aangevuld met heden daagse muziek die gerelateerd is aan deze periode. Hierdoor ont staat een mix van Beatles, REM, U2, Rolling Stones, Queen en Robbie Williams. Memphis is één van de meest gevraagde cover bands in de Noord-Hollandse zaleneireuit. Zaal open om 20.00 uur en de entree is gratis. Noteer ook in uw agenda: 8 mei darttoer- nooi. AKERSLOOT - The Chief alias Henk Haanraads treedt zaterdag 3 april op in café De Vriendschap in Akersloot. Zanger en gitaar vir tuoos Henk Haanraads is sinds enkele jaren op de solotoer en begeleidt zichzelf. Een uitgebreid repertoire dat varieert van The Beatles tot Bryan Adams en Ry Cooder tot The Kinks. In al die jaren heeft hij een grote schare fans opgebouwd en zijn optre dens zijn voor de fans regelrechte avonden van herkenning. Niet voor niets stond hij enkele maanden geleden in de finale van de grote muziekprijs van Nederland. Zaterdagavond 3 april, Paaspop is hij te zien en te beluisteren in café De Vriendschap in Akersloot, de toe gang is gratis en de aanvang is om 21.00 uur. LIMMEN - In een feestelijke bij eenkomst werden mevrouw Jacobs E. Jacobs, mevrouw N. Kaandorp, mevrouw A. Mooij, mevrouw J. Out, mevrouw L. Schaap en mevrouw N. Van der Steen in het zonnetje gezet voor hun inzet van tien jaar of meer bij de Zonnebloem Limmen. De voorzitter C. Smit sprak zijn grote waardering uit voor de jarenlange activiteiten van de vrij willigsters en reikte de zilveren insignes uit, vergezeld van de oorkonde wegens bijzondere ver diensten voor en bijdragen aan de Zonnebloem Limmen. De medewerksters werden tevens verblijd met een prachtig boeket bloemen. Binnenkort zijn nog meer jubilea te vieren: Mevrouw M. Valkering en mevrouw A. Dirkson deelden nu reeds in de vreugde en krijgen op 24 april, de Dag van de Waardering, het gouden insigne opgespeld omdat zij 25 jaar vrij willigster zijn bij de Zonnebloem Limmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21