Alpe d'HuZes: Fietsen voor kankerbestrijding De Boscrossers domineren op de eerste ronde BMX West Competitie Kampioenskandidaten verliezen terrein op Simon Smit bij SV Oppositie SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Heilooër hoopt op sponsorbedrag van 5.000,- Dit zijn belangrijke punten voorde fietscross vereniging Blakende Simon laat geen spaan heel van zijn tegenstanders Van Gilst vervolgde zijn remise van de week ervoor met nieuwe remise sport 2/ SintAdelbertEi viert kampioenschap Op zaterdag 24 april en zondag 25 april vindt op het terrein aan het Malevoort de Redline Topcompetitie FCC de Boscrossers plaats. Aanleverde foto FIETSCROSS HEILOO - Zondag 28 maart is het fietscross seizoen van start gegaan met de eerste ronde van BMX West Competitie op de baan van FCC de boscrossers in Heiloo. Met 380 ingeschreven BMX rij ders was het een volle bak. Alle rij ders waren blij dat de wedstrijden weer zijn begonnen. Een week eer der waren bij een andere vereniging de wedstrijden afgelast, omdat de baan nog niet gereed was. Het weer was erg koud, maar uitstekend voor de wedstrijden en dat was terug te zien in de wedstrijden, deze verliep allemaal soepel. De baan in Heiloo lag er strak bij, waardoor de thuis- rijders goed hebben kunnen trainen voor hun eerste wedstrijd. Resultaat hiervan was dat in bijna alle finale ritten een Boscrosser in de top drie eindigde. Dit zijn belangrijke punten voor de vereni ging, omdat dit seizoen de eerste plaats van de Piet Ende bokaal van 2009 moet worden verdedigd. Aan de BWC Competitie doen BMX ver enigingen uit Noord- en Zuid - Holland en Utrecht mee. De wed strijd van afgelopen zondag was een goede generale voor de aanstaande Top Competitie die bij Boscrossers wordt gehouden. Verenigingen uit heel Nederland doen hier aan mee. Zaterdag 24 april en zondag 25 april bent u ook welkom voor de Redline Topcompetitie bij FCC de Boscrossers. Aanvang van de wed strijden op zondag is 10.00 uur en rond 16.00 uur zullen de laatste finales van de dag starten. Voor meer informatie over deze wedstrij den zie www.boscrossers.nl. SCHAKEN HEILOO - Bij schaakvereniging Oppositie lijkt Simon Smit als een stoomwals op het kampi oenschap af te stevenen. Simon verkeert al weken in blakende vorm en laat geen spaan heel van zijn tegenstanders. En dat terwijl de concurrentie iedere week opnieuw punten ver speelt! Het resultaat is dat Simon nu fier bovenaan staat en dat hij waar schijnlijk moeilijk meer te achterha len zal zijn. Vorige week was Gerard Heeringa het slachtoffer van Simons dadendrang. Gerard moet zich gevoeld hebben als een muis die langzaam maar zeker door een wurgslang wordt gewurgd: het duurt even, maar het einde komt onvermijdelijk. De andere kampi oenskandidaten liepen tegen punt verlies aan. Albert Bouma bijvoor beeld kon het voor de tweede keer dit jaar niet winnen van Paul Vonk. Paul begint zo langzaamaan een soort 'angstgegner' van Albert te worden. Deze keer ging het wel heel snel: voor negen uur lagen de stuk ken alweer in de doos en was de arme Albert een illusie armer. De beide 'Hermannen' in de kop van de ranglijst hielden elkaar na een hele avond schaken perfect in evenwicht en ook Cor van Etten, die een aantal weken geleden nog trots bovenaan stond, kwam niet verder dan remi se. Peter Folkertsma nam dit kunst stukje voor zijn rekening. Kees Jongkind, twee weken gele den nog ontroostbaar door een ver- liespartij tegen Caissa, herstelde zich een beetje door remise te spelen tegen André van der Ark. Piet Manni won, toch wel wat verrassend, van Frits van der Werff en good old Arie Roozing liet geen spaan heel van Luea Gandossi. Willem van Gilst ver volgde zijn remise van de week ervoor met een nieuwe remise, dit maal tegen Eric Huffnagel. Heilooër Harm Okker beklimt zesmaal de Alpe d'Huez in kader van Alpe d'HuZes voor KWF Kankerbestrijding. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Onder het motto 'Opgeven is geen optie!' beklim men dit jaar op donderdag 3 juni ruim tweeduizend deelne mers per racefiets zes maal de Alpe d'Huez. Eén van hen is de Heilooër Harm Okker. Hij hoopt, samen met de overige deelnemers, zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het onderzoek- en revalidatieprogramma van KWF Kankerbestrijding. Alpe d'HuZes, een initiatief van triatleet Peter Kaptein die op zijn 43ste zelf gecon fronteerd werd met de ziekte, is sinds 2006 uitgegroeid tot een jaar lijks terugkerend wielerevenement dat in vier jaar tijd enorm aan naamsbekendheid heeft gewonnen. En dat is maar goed ook want de harde realiteit is, dat één op de drie Nederlanders kanker krijgt. Alpe d'HuZes is opgericht met als doel de onmacht die door kanker ont staat om te zetten in kracht door met zoveel mogelijk mensen de grenzen van het mogelijke te verleg gen. Harm Okkers (49 jaar), wiens moeder overleed aan kanker toen zij nog maar 52 jaar oud was: ,,Het besef, dat ik de leeftijd gepasseerd ben waarop zij ziek werd, maakt dat ik me bewuster ben gaan bezighou den met mijn gezondheid. Sinds vorig jaar ben ik begonnen met spinning in de sportschool om mijn conditie te verbeteren en ter ont spanning. Vanuit de sportschool ben ik vorig jaar meegegaan met een vierdaagse trip waarin we onder professionele begeleiding de Alpe d'Huez beklommen. Toen ik later van Alpe d'HuZes hoorde heb ik me hiervoor meteen ingeschreven. Er zijn veel mensen om je heen die ziek worden; iedereen kent wel iemand in zijn familie of nabije omgeving die aan kanker lijdt." Op www.opgevenisgeenoptie.nl staat uitgebreide informatie hoe men de deelnemers kan sponsoren. Voor sponsoring aan Harm Okker gaat men naar actiepagina 2010 en zoekt men zijn naam. De eerste edi tie van Alpe d'HuZes in 2006 bracht ruim 370.000,- op, vorig jaar was dit bijna zes miljoen euro! Het streefbedrag voor dit jaar ligt op tien miljoen euro. Okker hoopt met zijn streefbedrag van 5000,- hier aan bij te dragen. Want ook voor hem en alle deelnemers geldt immers: opgeven is geen optie!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25