Restauratie Nijenburg afgerond eind 2011 Praten met wethouder over leerplicht Wooninitiatief Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo een feit H E I L O O 3 KORTOM Muzikaal lenteplezier voor peuters Geslaagd Geslaagd Kinderkledingbeurs Trefpunt CDA info-uur wildschut UITKIJKPOST 31 MAART 2010 •Vervolg van voorpagina Drie generaties Van Foreest, uit een West-Fries regentengeslacht, hebben in de eeuwen daarop vol gend vrij omvangrijke verbouwin gen laten uitvoeren. Dit resulteerde in een buitenhuis in de stijl van het Hollands Klassieisme. Allerlei details geven aan dat vermoedelijk de bekende bouwmeester Steven Vennecool (1657-1719) invloed heeft gehad op de bouw. Een ver bouwing in 1831 leidde tot een ingrijpende verandering van de voorkant en het interieur. In de Oudheidkamer Heiloo werd 's avonds onder grote belangstelling uitvoerig stilgestaan bij de plannen die de eigenaresse, de Vereniging Hendriek de Keyser, heeft met het huis. Men beschouwt Nijenburg als een bijzondere aanwinst, vanwege De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. het landelijke karakter van de omgeving van het huis. De heer Smit, architectuurhistoricus, vertel de enthousiast over de kenmerken de bouwkundige details die in de loop der eeuwen het interieur en de buitenkant van het huis hebben bepaald. Vervolgens werd aan de hand van bouwtekeningen door mevrouw Finally, adjunct-directeur van Hendriek de Keyser, toegelicht hoe de restauratie in de periode eind 2010 tot het einde van 2011 haar beslag krijgt. Dit zal resulteren in drie lagen in het huis met drie bestemmingen. De benedenverdie ping wordt een woonhuis met een groot oppervlakte, maar met slechts twee slaapvertrekken. Dit deel wordt verhuurd. In principe geldt elke belangstellende als gegadigde, maar een zekere selectie zal wel plaatsvinden. De eerste verdieping, een 'bel-etage' met nogal wat hoog teverschillen, krijgt een bescheiden museale functie. In beperkte mate kan deze verdieping worden bezocht door en worden verhuurd voor groepen van niet meer dan vijfentwintig personen. De zoge naamde 'Blauwe Kamer' die reeds geheel is gerestaureerd is de trek pleister van deze verdieping. De grote kamer aan de zuidoostzijde is bestemd voor groepsgebruik. De zolderverdieping met een wat bescheidener omvang krijgt even eens een woonbestemming. Ook hier wordt zorgvuldig rekening gehouden met het terugbrengen van de oorspronkelijke kenmerken van het interieur. De uitvoerige uit leg viel zeer in de smaak bij de aan wezigen; vele vragen die leefden bij inwoners van Heiloo werden zodoende beantwoord. Namens Oud Heiloo bedankte Wirn Buwalda de sprekers en prees hen voor de diep gaande kennis van Nijenburg waar uit een grote betrokkenheid blijkt. Ter afsluiting werd op veler verzoek de indrukmakende film 'Vertellingen over het wonen op Nijenburg' ver toond met als hoofdpersoon mevrouw Elisabeth Snethlage-van Foreest. HEILOO - De leerlingen van groep 7 en 8 van de van basis school de Springschans hadden donderdag 18 maart een gesprek met wethouder jeugd beleid Hero Veger over leer plicht en schoolverzuim. Die donderdag was het de lande lijke Dag van de Leerplicht en basisscholen in Heiloo besteedden die dag extra aandacht aan school verzuim. Op de Dag van de Leerplicht wordt aandacht besteed voor het recht dat iedereen heeft in Nederland om te leren. Want naar school gaan is niet alleen een plicht, maar vooral ook heel erg leuk. Kinderen hebben het recht om zich te ontwikkelen en een diploma te halen. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Wat zo'n twee jaar gelden startte als Woon initiatief Heiloo, heet vanaf 19 maart Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo. Een aantal ouders van jongvolwassenen met een licht verstandelijke beperking wil zo hun kinderen aan passende zelfstandige woonruimte helpen. Het oprichten van de stichting is een mijlpaal voor de initiatiefne mers omdat men dan een serieuze gesprekspartner is voor gemeente, woningcorporaties en projectont wikkelaars. Tijdens een informatie bijeenkomst vorig jaar bleek de belangstelling enorm. Heel veel ouders zitten ermee dat het lastig is voor hun kind zelfstandige woon ruimte te vinden zonder dat hij of zij vereenzaamt. In deze regio en zeker in de gemeente Heiloo, zijn klein schalige woonvoorzieningen met zorg op maat voor deze doelgroep nog een uitzondering. Het streven is een appartementencomplex of een aantal appartementen in een bestaand complex voor maximaal tien a twaalf bewoners tussen de 18 en 30 jaar met een licht verstande lijke beperking, zonder gedragspro blematiek. Het afgelopen jaar is met een groep ouders èn bewoners een visie op wonen en zorg opgesteld. De bewoners hebben straks een huurcontract met de woningcorpo ratie, de zorg wordt ingekocht via de AWBZ. Het zoeken is nu naar een geschikte locatie. Het moment dat de bewoners er daadwerkelijk wonen, laat nog even op zich wach ten maar men hoopt dat er over drie jaar daadwerkelijk woonruimte is. Voor informatie en eventuele aan melding van kandidaat-bewoners: www.zelfwonenheiloo.nl of tel. 06- 51755022. HEILOO - Muziek maken met je dreumes of peuter is hartstikke leuk. En het wordt nog gezelliger samen met andere kinderen en (groot)ouders. Lekker dansen met hoepels. Muziek maken op strand ballen en trommels. Spelletjes doen met kikkertjes. Liedjes zin gen over de lente. Dat kimt u vanaf woensdagochtend 14 april komen doen met uw (kleinjkind in het Open Huis in Heiloo. De les sen worden gegeven door een ervaren en gediplomeerd docente. Voor meer informatie kunt u con tact met haar opnemen op num mer 06-18360486, of even kijken op www.spelenderwijsmuziek.nl. HEILOO - Onlangs behaalde Karien de Man de Mastertitel tv journalistiek aan de Universiteit van Amsterdam. Ze deed er de research voor een inmiddels gereed zijnde documentaire over Otto Frank (de vader van Anne). Eerder studeerde Karien af aan de Rijks Universiteit Groningen in de Internationale Organisaties en Internationale Betrekkingen. Karien was leerling van de vroege re Vondelschool, het 'Jacques RThijsse' en het Willem Bleau'. HEILOO - Onze plaatsgenote Annemieke Rijnveld heeft op 19 maart de graad van doctor behaald aan de Vrije Universiteit te Amsterdam door het verdedi gen van haar proefschrift: Donor tissue for corneal transplantation. HEILOO - Op zaterdag 10 april van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkle ding in alle maten, speelgoed en nog veel meer! De toegang is gra tis. (Er zijn géén tafels meer beschikbaar.) Voor meer informa tie, tel. 072-5331297. HEILOO - Op donderdag 1 april a.s. houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onder werp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel.072- 5335150. E-mail: werf.lilo34@planetM. Aanvang om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang) ADVERTENTIE I Op 19 maart was er een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van de oprichting van de Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo, in aanwezigheid van burgemeester Romeyn. Aangeleverde foto Stationsweg 82, Heiloo, t 072 53 21 392 www.wildsehutetenendrinken.nl Wethouder Veger in gesprek met de leerlingen. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3