Zuivelservice Heiloo nu echt gestopt Autobedrijf Henk van der Eem Goed voorbeeld doet goed volgen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Henk Kaandorp nam in 1966 het bedrijf van zijn vader over hnt Moor het of UITKIJKPOST 31 MAART 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Na meer dan veertig jaar langs de weg is Zuivelservice Heiloo ermee gestopt, waardoor een ver trouwd gezicht uit het straat beeld van Heiloo en omgeving is verdwenen. Henk Kaandorp, Paul Morseh en Wim van Wijk hadden niemand gevonden die de rijdende winkels wilde voortzetten. Dit tot grote spijt van de trouwe klantenschare, die niet alleen voor hun boodschappen, maar ook vaak voor een praatje even bij de heren aanklopten. Henk Kaandorp nam in 1966 het bedrijf (opgericht in 1929) van zijn vader over. De toen 16-jarige Paul Morseh ging bij hem werken. In 1987 kwam Wim van Wijk erbij en in 1988 richtten de drie melkboe ren een vof op onder de naam Zuivelserviee Heiloo. Wim ventte in Heiloo-centrum en oost, Henk in zuidwest en Paul in noordoost; de dames Vroni Kaandorp, Margriet Morseh en Annie van Wijk verricht ten het werk achter de schermen. De eerste rijdende winkels versche nen in 1970 en vervingen de kleine melktruckjes. De laatste jaren werd met hypermoderne winkelwagens gevent. Om gezondheidsredenen moest Henk Kaandorp in 2003 stoppen met venten, maar bleef Zuivelservice Heiloo, vlnr Wim en Annie van Wijk, Henk en Vroni Kaandorp en Paul en Margriet Morseh. Foto: Caroiien Breed stand-by op de achtergrond. Op 20 maart reed Paul Morseh zijn laatste rondje, Wim van Wijk was iets eer der, op 9 maart, gestopt. Voor vaste klanten, die rijdende winkels het meest zullen missen, heeft het team van Zuivelserviee Heiloo naar alter natieve oplossingen gezocht. In een brief is iedereen op de hoogte gesteld van het naderende afscheid en zijn andere bezorgmo- gelijkheden aangedragen. Paul Morseh namens iedereen van Zuivelserviee Heiloo: „Wij willen via deze weg iedereen bedanken voor het vertrouwen dat men gedu rende al die jaren in ons heeft gesteld en voor de hartverwarmen de reacties bij ons afscheid. We zijn overladen met cadeaus en bloemen. Ook daarvoor namens ons allen bedankt!" Tekst en foto: Caroiien Breed Henk van der Eem, Rijksweg 42a, 1906 BJ Limmen, tel. 072-5054940, mobiel 06-28973690, www.autobedrijfeem.nl,henk@autobedrijfeem.nl. LIMMEN - Met het voorjaar in de bol begint het bij veel autoliefhebbers weer te kriebelen. Kies je voor een mooie jonge occasion met een laag aantal kilometers op de teller of wordt het toch een nieuwe auto? Henk van der Eem van het gelijknamige autobedrijf, lid van BOVAG en NAFj neemt uitgebreid de tijd voor en besteedt ruimschoots aandacht aan iede re bezoeker die twijfelt over de keuze voor aanschaf van een gebruikte of nieuwe auto. Op het plein van het voormalige Winder Limmen terrein aan de Rijksweg staat een schitterende collectie gebruikte jonge auto's, varië rend van een sportief tot een zakelijk uiterlijk. Verleidelijk in het voor jaarszonnetje te glanzen en te wachten op een enthousiaste nieuwe eige naar. De keuze voor een carrière in de autobranche kwam bij Henk van der Eem niet uit de lucht vallen, daar hij van jongs af al gek op mooie auto's is. Hij had echter nooit gedacht dat hij op de plek waar voorheen Winder Limmen gevestigd was en waar hij als kind vaak kwam, ooit een eigen autobedrijf zou starten. Zijn eerste bijbaantje als scholier was uiteraard in de autobranche; bij het autobedrijf van Tinus Metzelaar. ,,Met het rijbewijs nog maar één dag op zak mocht ik op mijn achttiende met Tinus mee auto's ophalen uit Duitsland. Prachtig!" Na afronding van de tweejarige opleiding aan het I\A in Driebergen in 1994, gevolgd door 17 jaar dienstverband als verkoper bij diverse goed aangeschreven autobedrijven en dealers in de regio, vond Van der Eem de tijd rijp voor de volgende stap. Hij opende in februari Autobedrijf Henk van der Eem. De trotse ondernemer: ,,In al die jaren heb ik veel ervaring opgedaan als verkoper van verschillende automerken. De afgelopen peri ode was ik werkzaam bij Mercedes-Benz dealer Centraal en verantwoor delijk voor de inkoop, taxaties en dergelijke voor alle occasions van alle vestigingen. Ik ben me ervan bewust dat bij de aankoop van een auto het vertrouwen van- en betrouwbaarheid naar de klant belangrijke factoren zijn. De goede naam, die ik in 17 jaar na mijn opleiding bij gerenommeer de autobedrijven, zoals Opel-dealer Met in Alkmaar, Crysler-, Dodge- en Jeep-dealer Middelbeek, Kleverlaan in Limmen en Centraal Mercedes heb opgebouwd, zal ik als beginnend zelfstandig ondernemer in mijn eigen dorp opnieuw moeten waarmaken. Ik heb geleerd hoe het moet en met name hoe het niet moet! Je praat tenslotte over een hoop geld. Een auto kopen kan men overal. Maar het geven van vertrouwen en een goed gevoel doe ik op een manier zoals de klant dat tegenwoordig graag wenst!" Autobedrijf Van der Eem is ook tweede Paasdag geopend; dan staat het wagenpark aan jonge occasions er op z'n paasbest bij. Van der Eem besluit breed lachend: ,,Kom eens langs; de koffie en thee staat klaar!" HEILOO - Het is zaterdag, de lentezon breekt af en toe door. Twee dames en twee heren hebben een groot spandoek opgehangen bij de ingang van winkelcentrum 't Loo. Nee, geen protestactie, maar een actie in het kader van 'Nederland schoon'. Ze delen groene flyers uit met milieutips en je krijgt als voorbij ganger ook nog een muntje die je in de kar van de supermarkt kunt stoppen. „Rotzooi trekt rotzooi aan," zegt Agnes Bakker. Zij is een van de leden van de werkgroep Bewust Anders, die uit vijf leden bestaat. „Bij de avondvierdaagse krijgen de kinderen een zak mee om onderweg zwerfvuil op te pikken", vertelt ze. Het is een van de vele acties die de leden van de groep hebben bedacht om de mensen milieubewust te maken. ,,Als men sen in een schone omgeving wonen, willen ze het ook zo houden", is haar overtuiging. Deze zaterdag is ook een bijzon dere dag. Om 11.00 uur krijgen twee leden van de werkgroep, Hans Vrugt en Joop Jansen, van de gemeente een prachtig bos bloemen aangeboden voor hun inzet voor een schoner Heiloo. „Het is eigen lijk niet normaal dat jullie dit moe ten doen, iets dat zo vanzelfspre kend is." Aan het woord is wethouder Rob Opdam. „Er zou geen werkgroep voor nodig moeten zijn. Maar als je ziet dat veel men sen nog altijd papier bij het grof vuil gooien en niet apart verzamelen, verbaast het me niet." Hij prijst de twee mensen van Bewust Anders voor hun inzet en bij de overhandiging van de bloemen schijnt de zon volop. Wethouder Opdam prijst de vrijwilligers van Bewust Anders voor hun goede daad. Foto: Jan Willem Bultje Occasion

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5