Naaman, de musical JPT'ers voor Kenia: monden dicht, portemonnees open Scouting Akersloot boos om legeskosten gebouw Definitieve datum Bloemendagen Limmen bekend In september werd de musical geïntroduceerd Middelbare scholieren twaalf uur solidair met leeftijdsgenoten in Kenia Om 19.30 uur zal de 'ban' worden gebroken Finishing touch nieuw onderkomen bijna voltooid Masterclass Lamoraal van Egmont Muziekvereniging Excelsior huldigt jubilaris Limmers op de motor naar Armenië regio 15 LIMMEN - De dag na Koninginnedag zullen de Bloemendagen Limmen starten. Deze duren van zaterdag 1 mei tot en met don derdag 6 mei. Dit valt in de eerste week van de meivakantie dus alle deelnemers kunnen dan van hun rust genieten en alle bezoe kers kunnen rustig genieten. Vele inwoners laten weer zien wat er gedaan kan worden met duizenden hyacintenbloempjes. De prachtigste mozaïeken, werkstukken, legstukken, bloemsier- kunst en straatversiering sieren Limmen tijdens deze dagen. Wie zich op wil geven kan dat doen via www.bloemendagenlimmen.nl of een formulier halen op de Schoolweg 20 of bij Stuifbergen op de Kerkweg. Meer over de Bloemendagen in Limmen is te lezen op: www.bloemendagenlimmen.nl. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In de pro testantse kerk van Uitgeest - Akersloot klonk vrijdagavond volop muziek en gezang. Niet omdat er een viering was, maar omdat er gerepeteerd werd voor de musical. Leden van de parochie studeren samen met leden van de Protestantse Gemeente Uitgeest - Akersloot de musical Naaman, van havik tot duif in. Tijdens de start diensten in september van beide kerken werd de musical geïntrodu ceerd en kon men zich inschrijven voor deelname. Het resultaat over trof alle verwachtingen: meer dan zestig mensen meldden zich aan, van jong tot oud! Mary Bakker - Schoon, bekend van de toneelvere niging in Akersloot, heeft de regie en onder haar enthousiaste leiding groeien de spelers steeds meer in hun rol. De muzikale leiding is han den van Cora de Lange - Slings. Aanvankelijk werd een cd met muziek gebruikt voor de begelei ding, maar inmiddels is er live muziek: Jan Verduin bespeelt de elektrische gitaar, Esther Krom het keyboard en Jan Sander de drums. Het verhaal van Naaman komt uit de bijbel. Naaman is een machtige legeroverste uit Syrië. Hij staat in hoog aanzien, maar onder zijn gou den mantel, het symbool van zijn macht, schuilt een zieke man. Hij is melaats: dat wil zeggen dat hij geen contact meer met de men sen om zich heen heeft. Het maakt hem eenzaam en depressief. Om te genezen moet hij letterlijk door de knieën. De musical wordt twee keer opgevoerd: Op zaterdag 17 april in de RK kerk, Kerklaan 37, Akersloot, aanvang 19.00 uur. Op zondag 18 april in de PKN kerk, Castrieummerweg, Uitgeest, aan vang 15.00 uur. Toegangsprijs 3,50 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen tot twaalf jaar. Na afloop van de voorstelling, die ruim een uur duurt, kan men onder het genot van een drankje nog even over napraten. REGIO - 'Ik laat mijn brood trommel thuis, want ik eet twaalf uur lang geen hap, en jullie betalen me daarvoor', meldt uw 12- of 13-jarige kind. Dat is nog even schrikken, maar bezorgde ouders kunnen gerust zijn: water, groentesappen en vruchtensappen zijn nog toege staan. Onder het motto 'Zip your lips' (kaken op elkaar) brengen leerlingen van het Jac. P Thijsse College op 15 april op deze wijze geld bij elkaar voor het onderwijs in Kenia. Er doen naar verwachting zo'n honderd leerlingen uit de eer ste en tweede klassen aan mee. Zij laten zich daarvoor sponsoren door medeleerlingen, ouders, bekenden en wie ze maar op kun nen sporen als sponsor. Om 07.30 uur komen de vastende JPT'ers bij een, met hun sponsorformulier. Er klinkt een motiverend woord over het hoe en waarom van de actie. Dan is de schooldag begonnen en is het afgelopen met het innemen van vast voedsel. Om 19.30 uur zal de 'ban' wor den gebroken en sluiten de deelne mers de dag op school af met een gezamenlijke Keniaanse maaltijd. Daarop volgt een schoolfeest voor alle onderbouwklassen. De leerlin gen volgen in de loop van de schooldag gewoon hun lessen. Na hun laatste les doen ze op school tot AKERSLOOT - Zoals bekend bouwt Scouting Akersloot aan haar nieuwe onderkomen. Het gebouw dat zijn voltooiing nadert is bijna af en de 'finis hing touch' vindt momenteel plaats. Tientallen vrijwilligers zijn de laat ste maanden bezig om de laatste glans te geven aan het pand aan de Verlengde Roemersdijk 4 te Akersloot. De Akersloter noemt het gebouw een aanwinst voor het Akersloter verenigingsleven. Scouting heeft zelf gezorgd voor de financiële middelen om haar zo gewenste gebouw te kunnen bouwen. Door de economische crisis zijn er op het totale plan wat minder inkomsten geweest. Scouting heeft voor aan vang van de bouw ongeveer 6700,- aan leges moeten betalen. Een relatief hoog bedrag voor een vereniging, maar na de eerste aan maningen zijn zij toch tot betaling over gegaan. Nu de bouw vordert komt voor Scouting de bodem van de geldput in zicht. De gemeente Castricum is gevraagd om een over bruggingskrediet te verstrekken. De lening a 30.000,- wordt echter alleen op voorwaarden verstrekt, waarvan men op voorhand weet dat Scouting Akersloot niet aan die ver plichting kan voldoen. Inmiddels heeft de Scouting van diverse parti culieren geld moeten lenen, waar mee de druk op de balans even is verdwenen, bi februari van dit jaar is een brief aan de gemeenteraad en het College gestuurd, met het ver zoek om deze hoge legeskosten kwijt te schelden en terug te schen ken. Hoewel de eerste geluiden posi tief leken, verschuilt het College zich momenteel achter de legesver ordening van december 2009. Hoewel de gemeente in het ant woord op het verzoek van kwijt schelding opmerkt dat Scouting dit antwoord waarschijnlijk niet zal waarderen, wordt weer op dezelfde voorwaarden een overbruggings krediet aangeboden. Het bedrag van 6700,- staat gelijk aan de opbrengst van zes jaar lang kerst- stollenverkoop, of de opbrengst van vijf jaar de door Scouting georgani seerde Avond-vierdaagse. Op 21 mei opent Scouting haar nieuwe gebouw officieel. Er word gehoopt dat een reactie, welke deze week aan de gemeenteraad is verstuurd, alsnog een positieve afloop aan het verzoek zal geven. 19.30 uur mee aan diverse activitei ten in het genre zang, dans, schilde ren, tekenen en knutselen. Zo ver mijden ze het verraderlijke eetritme van thuis en de verleidingen in keu ken en provisiekast. Ook een aantal personeelsleden van het 'JPT' doet met de leerlingen mee. Kenia is in 2010 het onderwijsaetieland van de stichting Edukans. Van het JPT is Jente Althuis in maart met de Edukansgroep naar Kenia gereisd. Voorafgaand aan de actiedag vertelt ze aan groepen JPT-leerlingen over haar belevenissen in dit Afrikaanse land en over het onderwijs daar. EGMOND - Onder het thema Wieger wordt Wakker geeft de Hoever Muziekvereniging Lamoraal van Egmont op dinsdag 20 april vanaf 19.00 uur een masterclass in dorpshuis Hanswij k te Egrnond aan den Hoef voor kinderen van groep 4, 5 en 6. Deze happening wordt gepresenteerd in samenwerking met drie basisscholen in Egrnond aan den Hoef en Egrnond aan Zee. De twee Jeugdorkesten, de Jeugdslagwerkgroep en het 'grote' orkest presenteren zich aan het jeugdige publiek met aan sprekend repertoire. Het zesdeli ge themawerk Wieger wordt Wakker wordt gedeeltelijk samen met de kinderen uitgevoerd. Na afloop van het muzikale gedeelte kunnen de kinderen kennismaken met de orkestleden en het instru mentarium. Tot 26 juni kunnen zij zich onder professionele leiding gaan voor bereiden op een presentatie tij dens de Lamoraal Night of Youth. www.lamoraalvanegmont.nl. LIMMEN - Afgelopen zondag werd tijdens het voorjaarsconcert van Muziekvereniging Excelsior, de heer Jan Kaandorp gehuldigd vanwege zijn zestigjarig lidmaatschap bij deze vereniging. Een jubileum wat niet vaak behaald wordt! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13