Lezing Leo Fijen De Energiebus bezoekt Heilooër basisscholen Leerlingen van basisschool Meander onderhouden moestuinen bij GGZ NHN H E I L O O V 3 POLITIEBERICHTEN Meisje slaat ambulancepersoneel Bromfietser breekt been UITKIJKPOST 14 APRIL 2010 HEILOO - De reis van je hoofd naar je hart is het persoonlijke verhaal van TV-presentator Leo Fijen over zijn tocht langs Nederlandse en Europese kloosters. Hij trok niet alleen langs de mooiste abdijen, maar maakte ook een reis naar zijn ziel. De tocht is volgens Fijen, nodig voor ieder mens om de stem van God te kun nen horen en om de diepste vrijheid van een mens te kunnen beleven. Leo Fijen schetst aan de hand van concrete voorbeelden het avontuur van die reis. Die begint in stilte, gaat verder met wachten en verlan gen, kan niet zonder regelmaat en ritme van de aarde. „Wie de deur van je eigen hart durft te openen krijgt zicht op de teleurstellingen van zijn of haar leven, maar zal daaronder of daarachter God vin den en daarmee de grootste vrijheid ooit." Leo Fijen neemt ons mee in dit avontuur en laat zien wat De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces kloosterregels kunnen betekenen voor het bestaan buiten de abdijen. Leo Fijen geeft een lezing, dat vol zit met concrete voorbeelden. De datum is vastgesteld op woensdag 21 april van 20.00 tot 22.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. De kosten zijn 5,-. HEILOO - Een 17-jarig meisje uit Heiloo is afgelopen zondag rond 03.45 uur aangehouden op het Houttil in Alkmaar. Zij was onwel geworden door overmatig alcohol gebruik en ambulancepersoneel ontfermde zich over het meisje. Het meisje wilde geen hulp waarop de hulpverleners besloten haar ouders in te lichten zodat zij opgehaald kon worden. Hierop ging het meisje door het lint en sloeg de ambulan cebroeder, een 37-jarige man, in het gezicht. Tegen haar wordt proces verbaal opgemaakt. HEILOO - Donderdag 8 april omstreeks 16.00 uur brak een 22- jarige man uit Heiloo een been bij een eenzijdig verkeersongeval op De Sonneveld in Heiloo. De man reed op een bromfiets en moest uit wijken voor een aantal vogels, die op de weg bleven zitten. Bij het uit wijken raakte de trapper van de bromfiets een stoeprand. De bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en kwam ten val. Bij zijn val brak hij vermoedelijk een been. Hij werd voor behandeling overgebracht naar het medisch cen trum in Alkmaar. HEILOO - Met laarzen aan komen de leerlingen van groep 3, 4 en 5 van basisschool Meander, samen met hun leer krachten, aangefietst bij het terrein van GGZ NHN. De planten sla, andijvie en spits kool staan al in de kruiwagen klaar om gepoot te worden. Naast de oude stal (tegenover de brandweer kazerne) zijn moestuinen aangelegd HEILOO - De komende maan den gaan leerlingen uit groep 7 en 8 van zes basisscholen aan de slag met lesprogramma's over duurzame energie. Voor dit doel bezoekt de Energiebus, een rijdend laboratori um uitgerust met zonnepanelen, een windturbine, een zonneboiler en andere duurzame snufjes, deel nemende basisscholen in heel Noord-Holland. De eerste halte was op dinsdag 6 april bij De Elekerlye. Hier gaven wethouders Opdam (Milieu) en Ouderkerken door tien cliënten, begeleid door Jos Houweling van GGZ NHN. De kinderen nemen dinsdagmiddag 6 april officieel de tuintjes in gebruik en daarmee is het project om van de oude stal een theehuis te maken met rondom onder andere moestui nen en een vlindertuin, gestart. De leerlingen worden ontvangen in de oude stal. Nico Adrichem, directeur langdurende psychiatrie, vertelt de kinderen: „Er wordt nog (Onderwijs) het startsein. Opdam is blij met de komst van de Energiebus in Heiloo. Hij wees de kinderen ter illustratie op zonnecol lectoren bij zwembad Het Baafje, als alternatieve energiebron voor energievretende verwarmingsketels. „We moeten zorgen dat we zuinig omspringen met de energiebronnen die we nog hebben", aldus de wet houder. De leerlingen stortten zich na afloop nieuwsgierig op de lesboxen, gevuld met proefjes en opdrachten die over windenergie, zonne-energie en warmte en isolatie gaan, die ze hard gewerkt om van deze kale schuur een theehuis te maken, een gezellige plek om samen met jullie ouders of opa en oma limonade te komen drinken. Ook gaan we nog een vlindertuin aanleggen. Een paar maanden geleden bestond deze plek alleen nog maar uit onkruid, inmiddels is er veel veranderd. Cliënten hebben meegewerkt om deze moestuinen aan te leggen. We zijn heel blij dat jullie de tuintjes wil- vervolgens verspreid over tien dagen in het klaslokaal mogen uit voeren. Hun aandacht werd vooral gegrepen door het schaalmodel met een klein zonnepaneeltje en een mini-windmolentje, waarmee zonne- pitten kunnen worden uitgeperst. De laatste twee dagen meldt de energiebus zich weer bij de school, als aanvulling op het lesprogram ma. De bus zal hierna de Benedietussehool, De Zuidwester, Meander, Willibrord en De Duif langsgaan. Meer informatie over de energiebus: www.energiebus.nl. len hebben en gaan onderhouden." Nico Adrichem overhandigt beide groepen een boek waarin ze kunnen lezen hoe ze een groentetuin verzor gen. Van de cliënten krijgen de leer lingen een emmer met tuingereed schap uitgedeeld. De leerlingen hebben op school al een bordje geverfd met hun naam erop. Samen met Jos Houweling en de cliënten gaan de groepen naar de moestui nen toe. „Jullie mogen zelf een tuin tje uitkiezen." De naambordjes wor den trots in de moestuinen gezet. Jos Houweling heeft uitgelegd dat de plantjes netjes op een rij mogen worden geplant en dat er cliënten zijn die de kinderen kunnen helpen. Samen gaan ze aan de slag. Wat is het leukste van de moestuinen? Een leerling: „Het planten, maar ook de oogst is natuurlijk heel leuk." Het in gebruik nemen van de moestuinen is het eerste zichtbare resultaat van het project, waarvoor Stichting de Buitenkans is opge richt. Van de oude stal wordt in samenwerking met cliënten een theehuis gemaakt met rondom onder andere moestuinen, een vlin dertuin en een speeltuin. Een plek in de buurt waar kinderen graag met hun ouders, oma en opa op woensdag of in het weekend naar toe gaan. Een plek waar cliënten van GGZ Noord-Holland-Noord voor dieren zorgen en thee schen ken aan gasten die op het terras genieten van de zon. Meer activitei ten op deze plaats passen uitste kend in de missie en visie van GGZ Noord-Holland-Noord. De kinderen namen dinsdag 6 april officieel de tuintjes in gebruik en daarmee is het project om van de oude stal een theehuis te maken gestart. Aangeleverde foto Wethouders Rob Opdam en Jacob Ouderkerken gaven het startsein voor de ronde van de energiebus langs zes basisscholen in Heiloo. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3