Heiloocontact Jaarrekening Heiloo in de plus Workshop over het Enneagram bibliotheek Monument van troost Onze Lieve Vrouw ter Nood W Geen krant ontvangen? Belangrijke nummers Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) 15 Tot 2012 verwacht Veger nog een positief meerjarenperspectief Receptie 40-jarig kerkkoor 'Ubi Caritas' UITKIJKPOST 5 MEI 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Ontheffing Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben op grond van artikel 5.1.8 van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) ontheffing verleend aan de activiteitencommissie van sportvereniging De Foresters voor het overnachten door 250 van haar jeugd leden in tenten buiten een officieel kampeerterrein, namelijk het hoofdveld van De Foresters op sportpark Het Vennewater, op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei (verzending 23 april 2010). Ontheffing De burgemeester van Heiloo heeft op grond van artikel 2.1.5.1 van de APV ontheffing verleend aan de initiatief groep Straatspeeldag Jan Boltenhof om tijdens straatspeeldag op woens dag 2 juni 2010 van 10.00 tot 19.00 uur de Jan Boltenhof tussen de huis nummers 7 en 38 af te sluiten voor alle verkeer (verzending 23 april 2010). Evenementenvergunning De burgemeester van Heiloo heeft op grond van artikel 2.2.2 van de APV vergunning verleend aan de initiatief groep Straatspeeldag Jan Boltenhof voor het organiseren van de jaarlijkse straatspeeldag op woensdag 2 juni 2010 van 12.00 tot 18.00 uur (verzen ding 23 april 2010). Bezwaar Als u het niet eens bent met deze ont heffingen en/of vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na de dag, waarop deze zijn verzonden, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders (voor de ontheffing overnachten buiten offi cieel kampeerterrein) of bij de burge meester (voor de ontheffing en vergun ning voor de straatspeeldag), Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 57. www.heiloo.nl HEILOO - De gemeente Heiloo heeft het jaar 2009 met een positief saldo afgesloten. De jaarrekening is afgesloten met een saldo van 6,7 miljoen positief na gedeeltelijke bestemming van de reserves. Dat is 1,1 miljoen hoger dan de 5,5 miljoen die gemeente bij het opstellen van de begroting 2009 verwachtte. De jaarrekening 2009 is vandaag door burgemeester en wethouders vastgesteld en wordt in juni in de gemeenteraad besproken. De jaarrekening is een terugblik op het afgelopen jaar en geeft aan hoe de gemeente er financieel voor staat. De gemeente gaf in 2009 1,7 miljoen minder uit dan ver wacht. Dit verschil tussen de ver wachting voor bestemming (€3,7 miljoen) en het werkelijke saldo voor bestemming reserves 5,4 miljoen) is terug te voeren op een hogere uitkering 183.000) uit het gemeentefonds. Ook is er op de posten onderhoud 703.000) en Andere Overheid 387.000) min der uitgegeven dan verwacht. Verder is er nog een bedrag van 503.000 over van diverse posten. In 2009 startte de gemeente met wijkgericht werken. Op tot nu toe twee wijkavonden hebben de bewo ners van West en Ypestein hun mening en suggesties kunnen geven voor de openbare ruimte. In 2010 volgt een volgende avond, in Noord- West. Ook begon vorig jaar het pro ject AED. In 2009 zijn vrijwilligers geworven en opgeleid die vanaf 20 april 2010 per sms worden opge roepen om hulpverlening te bieden bij een hartstilstand. Een deel van het budget van deze twee projecten is nog niet opgemaakt en wordt waarschijnlijk in 2010 gebruikt. Vorig jaar zijn mede door de financiële inbreng van de gemeente twee energiezuinige scholen opgele verd: de Springschans en de Benedietus. Ook is de gemeente gestart met het project deregule ring. Dat heeft tot doel om overbo dige regelgeving in Heiloo zover mogelijk te schrappen. Projecten als het uitvoeren van het beleids plan Wet Werk en Bijstand en de Wet Maatschappelijke Onder steuning zijn voortgezet in 2009. Verder zijn diverse grondexploita ties zoals de Zandzoom en Zuiderloo in ontwikkeling en is de laatste kavel van het project Zeskant ver kocht. Wethouder Financiën Hero Veger: „We hebben het dit jaar naar ver wachting gedaan. We wisten al dat we een positief saldo konden beha len door onder andere de verkoop van onze aandelen Nuon. Doordat er enkele investeringen naar 2010 zijn doorgeschoven, is het saldo iets positiever dan we hadden verwacht in de begroting." Tot 2012 verwacht Veger ondanks de economische cri sis nog te werken met een positief meerjarenperspectief op de begro ting. „Daarna verwachten we dat we pas echt getroffen worden door bezuinigingen vanuit het rijk en zul len stevige keuzes gemaakt moeten worden." HEILOO - Het kerkkoor 'Ubi Caritas' bestaat dit jaar veertig jaar. Het korenfestival dat ter ere van dit jubileum is gehouden was een groot succes. Een tweede hoogtepunt is de kerkelijke jubi leumviering, op Moederdag 9 mei om 10.30 uur. Alle oud leden en vrijwilligers van het Diocesaan Heiligdom 'Onze Lieve Vrouw ter Nood' worden die dag uitgeno digd om de Eucharistieviering bij te wonen. Een speciaal hiervoor samengesteld kinderkoor van kleinkinderen van de koorleden zal de viering ondersteunen met prachtige liederen. Na de viering, circa 11.45 uur, zal er een recep tie plaatsvinden in 'het Oesdom'. Voor informatie kunt u zich wen den tot het organisatiecomité, Fie van Meurs, tel. 072-5322504, Ina Bellenmn, tel. 072-5335729, Frans J. Kilian, tel. 06-48313363 en bij het Diocesaan Heiligdom 'Onze Lieve Vrouw ter Nood', tel. 072-5051288. Of www.onzelieve- vrouwternood. nl. HEILOO - De derde zaterdag van de maand mei staat in het teken van herinnering en troost. Rond de bron van Onze Lieve Vrouw ter Nood kan iedereen foto's, bloemen en herinneringstekens neerleggen ter gedachtenis aan dierbaren. Er is ook ruimte om iets neer te zetten dat oproept om stil te staan bij ander leed als ziekte, scheiding HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt een avond met als titel 'Het Enneagram voor jouw persoonlijkheid'. De workshop/ lezing toont het Enneagram als karaktermodel en hoe u meer uit uzelf kunt halen en beter om kunt gaan met uw omge ving. Deze workshop/lezing wordt gegeven door Willem Jan van de Wetering, auteur van talloze boe ken op het gebied van het Enneagram. Na zijn eerste kennis making met het Enneagram - zo'n 14 jaar geleden - ontstond bij hem het idee middels boeken, meer mensen in contact te brengen met het Enneagram. Het Enneagram is een psycholo gisch model wat direct in beeld brengt wat iemands capaciteiten zijn, waar zijn/haar kracht ligt, maar vooral ook wat zijn/haar en onmin. Zaterdag 15 mei om 11.30 uur is er een gezamenlijk bidden van de Rozenkrans, gevolgd door een heilige mis met zang van het dameskoor uit Heemskerk. Deze mis wordt geo pend met het lezen van de namen uit het gedaehtenisboek. Na de heilige mis is er gelegenheid om een bijzondere en persoonlijke zie kenzegen te ontvangen of te vra gen. Om 14.30 uur is een danklof, beperkingen zijn. Het Enneagram geeft tevens aan wie iemand wer kelijk is en wie hij/zij is ten opzich te van de anderen. De workshop/lezing vindt plaats op vrijdag 21 mei in Bibliotheek Heiloo. De aanvang is 19.30 uur (einde circa 22.00 uur). Gedurende de avond kunt u ook vragen stellen, advies vragen en veel meer te weten komen over het Enneagram. De entree is 5,- voor leden van Bibliotheek Heiloo en 7,50 voor niet-leden. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek. Reserveren is ook mogelijk via www.bibliotheek- heiloo.nl of telefonisch (072- 5330670). Niet-leden die vóór of binnen een week na deze avond lid worden van Bibliotheek Heiloo betalen geen toegang (of krijgen 7,50 retour) en betalen ook geen inschrijfgeld. waar persoonlijke intenties naar voren worden gebracht. Een pro cessie naar de bron besluit de vie ring. De deelnemers krijgen een flesje mee met gezegend Heiloowater als symbool van het geloof dat tranen van verdriet maakt tot tranen van hoop. Vanaf de opening van het park tot de sluiting kan het monument van Troost opgebouwd en bezocht worden: 09.00 tot 17.00 uur. Zuidwester

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15